» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
21 / 83
»»

RockyS ::

35€ za navigacijo pa je res malo huda cena :\

Tilen ::

Se strinjam. Res je poceni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ivanuscha ::

fireX88 je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Zanimivo, da 720 nima Drive+, dočim ga 620 ima. Glede na ceno izgleda Lumia 620 zelo interesanten telefon. Si ga lasti kdo na forumu?


sem imel priložnost testirat telefon, ko sem enemu gospodu nalagal aplikacije. kaj te zanima?


Vbistvu samo na splošno, kakšen si dobil vtis? Pravijo da je eden najboljših telefonov za to ceno. Dobi se ga že za okoli 160€ v Nemčiji. Pa zelo kompaktne mere ima in vbistvu mu praktično nič ne manjka.

fireX88 ::

ivanuscha je izjavil:

fireX88 je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Zanimivo, da 720 nima Drive+, dočim ga 620 ima. Glede na ceno izgleda Lumia 620 zelo interesanten telefon. Si ga lasti kdo na forumu?


sem imel priložnost testirat telefon, ko sem enemu gospodu nalagal aplikacije. kaj te zanima?


Vbistvu samo na splošno, kakšen si dobil vtis? Pravijo da je eden najboljših telefonov za to ceno. Dobi se ga že za okoli 160€ v Nemčiji. Pa zelo kompaktne mere ima in vbistvu mu praktično nič ne manjka.



dejansko super telefon, le dva minusa ima pri meni:
- 512MB rama, se mi zdi, da je nekoliko premalo za wp8
- ZELO plastično ohišje, sploh pa zadnji pokrovček.

Stricu, kateremu sem pa telefon rihtal/nalagal aplikcije, je pa zelo zadovoljen. Vglavnem mu je šlo zaradi navigacije. Majhen, priročen, za njegove potrebe odziven. Osebno sem pa opazil razliko 820 vs 620 pri hitrosti delovanja. 620 se je večkrat zataknil pri hitrem listanju/premikanju. to je pa to. samo za info, na hoh.de dobiš 820 za okol 250€, če ti ni odveč še dodatnih 100€ :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

ivanuscha ::

Danes sem nabavil Lumio 620, zamenjala bo Nokio 5800 :) Zaenkrat sem navdušen, kvalitetno izdelan, zelo fajn velikost, super tekoče delovanje. Moram rečt, da mi zaenkrat deluje WP8 izjemno homogen, ter dosti bolj prilagojen za mobilne naprave kot Android. Že avgusta baje pride nov update, ki med drugim tudi 620-ki doda podporo za Bluetooth 4.0. Za tak hardver in ceno, zaenkrat izjemno dober vtis. Dal sem 170€ :)

Gledal sem tudi en video na yt, kjer primerja nekdo hitrost med 620 ter 920, zanimivo, da je v dosti primerih 620 hitrejša. Tudi na wlan se baje hitreje poveže.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

Kakšen je kaj 520 model?

SLO_Matej ::

kmetek je izjavil:

Kakšen je kaj 520 model?

Lastnosti: http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520...

Testi:

kmetek ::

za 169 dober phone potem.

SLO_Matej ::

Tudi ceneje, za 142 eur, se jo dobi (če se ne motim celo z brezplačno poštnino): http://www.hoh.de/mobilfunk/ladylike-ha...

Sicer pa so to, da je odličen telefon za tak denar napram konkurenci z robotkom, že ugotovili v spodnjem videu (sicer z Lumio 521 za ameriški T-Mobile, ki pa se kaj dosti ne razlikuje):

Hayabusa ::

RockyS je izjavil:

35€ za navigacijo pa je res malo huda cena :\

Navteq mape ?
Je navigacija enaka kot npr. na stari x6, kjer dela free (drive/walk) ?

SLO_Matej ::

Navigacija HERE Drive+ je taka: http://www.windowsphone.com/sl-si/store...

Sicer pa spremljaj to temo: https://slo-tech.com/forum/t525522/p408...

SLO_Matej ::

Lumia 720 je pri Mobitelu. :D

Jebac18 ::

predraga je dokler bo lumia 820 na zalogi, je bolši nakup slednja

telen ::

Kakor za koga.

kmetek ::

slo_matej: hoh ima 15€ ptt.

SLO_Matej ::

kmetek je izjavil:

slo_matej: hoh ima 15€ ptt.

Ne vem no, nemščine ne znam, Google Prevajalnik v Chromu pa mi "Preise inkl. gesetzlicher MwSt. zzgl. Versandkosten" prevede v "Cene vključujejo DDV plus Vrne", kar sem sklepal, da je poštnina.

darkolord ::

plus poštnina = brez poštnine. Klikni na "zzgl. Versandkosten".

SLO_Matej ::

Ja sej to sem gledal in je pri plačilu prek PayPala 0 eur, tako da je potem zastonj poštnina. Ne vem kaj je kmetka zmedlo. :)

mm46 ::

Ne vem kaj si ti gledal, dostava v EU je 14,90eur do 1kg, vsak naslednji kg stane 1eur.

SLO_Matej ::

Ja, ja drži, moja napaka. Naroben stolpec sem gledal.

miskoslo ::

Imam HTC 8X windows 8 phone, ki je sicer super hiter in odziven.
Ima pa tudi napako, ki se je nikakor ne morem znebiti.
Telefon naključno zmrzuje, tako da je potreben ročni restart telefona. Zmrzovanje se ponavadi zgodi, ko telefon miruje in se na njem ne izvajajo programi (beri: ponoči med spanjem, ko telefon stoji na mizi).
Kako vem, da je zmrznil in ne ugasnil!!! Ko ga v tem primeru priključiš na napajanje se ne zgodi NIČ.
V normalnem primeru ko je telefon ugasnjen in ga daš na napajanje se WP8 samodejno prižge (edini telefon na svetu ki to dela :))

Kar je najbolj moteče pri zmrzovanju je, da tudi budilka ne dela in lahko mimgrede zaspiš na šiht.

Iskal sem že po netu in nisem našel rešitve.
Telefon je bil tudi že na HTC servisu in takrat seveda ni nikoli zmrznil (ker so ga verjetno imeli prklopljenega natanko 1 uro). Naložili so mi sicer ponovno firmware ampak ni pomagalo.

Ali ima še kdo te težave? Ali pa rešitev, ker je zadeva zelo moteča.

Hvala za vsak odgovor.

GGGGG ::

Meni se je že zgodilo, da je telefon zmrznil, ampak mogoče 2x v cca. pol leta, pri kakšni čudni kombinaciji. Npr. sem ravno vlekel ven slušalke v trenutku, ko me je nekdo poklical.

Nesi ga še enkrat na servis in zahtevaj, da dobro pogledajo in po potrebi menjajo. Definitivno to ni normalno delovanje.

RockyS ::

Na WP8 me najbolj motijo povratnice, da so izpisane telefonske številke namesto imena kontaktov!

ivanuscha ::

Še veliko drugih neumnosti ima, npr. ne moreš nastavljati glasnosti posebej za zvonenje ter aplikacije. Če hočeš utišati telefon, moraš imeti vibro ozklopljeno, itd... Kar se tiče prilagodljivosti, ga symbian prekaša ter je obenem dosti bolj podoben androidu.

Tilen ::

Če hočeš utišati telefon, moraš imeti vibro ozklopljeno


?

 WP

WP



 wp

wp

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

FeniksX ::

Emmm ... zaka je cena Lumie 720 in 820 pri Mobitelu ista, če je 820 po specifikacijah vlk bolša ... ve kdo razlog?

SLO_Matej ::

Lumia 720 je pri njih nova, medtem ko imajo Lumio 820 že nekaj časa v ponudbi in jo ponujajo tudi v sklopu Enkratne kupčije, kjer so cene telefonov znižane.

Bor H ::

Ima pa 720 tudi malenkost bolj kompaktno obliko in predvsem boljšo baterijo. Osebno bi se še vedno odločil za 820, razumem pa da je mogoče komu 720 boljša opcija.

luky ::

Ja fantje okusi so različni pri teh dveh Lumiah L720&L820 tako kot ljudje.

L720 ima :
boljšo baterijo (telefon naj bi bil eden najbolj vzdržljivih na tržišču)
Boljša kamera, čeprav manj mpx.
Boljši ekran
Tanjši in lažji - 9 mm, 128 g

L820 ima:
Boljši procesor
Več RAMa
LTE

Slabši procesor in manj rama pa verjetno bistveno nebi smelo vplivati na uporabniško izkušnjo, saj vemo, da WP tekoče deluje tudi s takšno konfiguracijo.
luky!

Formula 1 ::

luky je izjavil:



Boljši ekran


Za drugo ne oporekam ampak zakaj je pa ekran boljši ? Jaz osebno vi vedno izbral Amoled ker mi barve izgledajo precej lepše. To je pač čisto od osebe odvisno kaj mu je bolj všeč.

Bor H ::

za WP je Amoled zmaga, kontrasti res sekajo

ivanuscha ::

Tilen je izjavil:

Če hočeš utišati telefon, moraš imeti vibro ozklopljeno


?

 WP

WP



 wp

wp



Jaz imam v mislih bližnjico, ko pritisneš tipke za volume. Če imaš vklopljeno vibro ti ponudi samo možnost ring+vibrate, ali pa vibrate. In pa vibrate zame ne pomeni, da je telefon utišan. Tako da je potrebno imet vibro izklopljeno, da je dosegljivo na bližnjici mute. Da bi pa vedno hodil v nastavitve in premikal oba drsnika, pa saj nismo v letu 1995. Ene par stvari ma WP orenk sfaljenih, še symbian ga orenk nese po prilagodljivosti. Pogrešam profile!
Kaj me še moti? Recimo, da ne moreš izbrat samo 3G omrežje. Kjer je signal bolj švoh, ti takoj šalta na 2G. Hočem imet možnost, da sam odločam na katerem omrežju je moj telefon, tako kot na symbianu!

Potem pri WiFi-ju ni nobenega podatka o moči signala. Edino če greš v nastavitve WiFi, tam je ikona ki se ji spreminjajo črtice, na homescreenu je vedno isto, ali imaš signal do konca ali pa skoraj nič.

Pogrešam tudi notification light. Pa še polno takih stvari se bi našlo, ki jih je symbian imel pred 10 leti.

Sicer je pa delovanje extra tekoče, še na švoh procesorjih, kar je super. Upam da bodo kaj porihtali z updati...

Tilen ::


Thursday, May 9, 2013 at 10:34 am

Nokia just released an interesting app for Lumia 920T users on China Mobile. The app only does one thing: to lock the phone to either 3G or 2G network.


Se zna zgodit, da bo kmalu tudi na drugih omrežjih. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ivanuscha ::

Evo še ena malenkost, ki me moti - Cell info display, WP ga ne podpira sploh. :O To pa je poenostavljen OS, do skrajnosti...

Bor H ::

Kdo to uporablja? Pa ne mislim kot branjenje WPja to ampak kaj je uporabna vrednost tega?

ivanuscha ::

Je zanimivo, da vidiš na kater oddajnik si priklopljen. Je malenkost, ampak ni razloga, da prastari Symbian to podpira, "moderni" WP pa ne.

luky ::

Formula 1 je izjavil:

luky je izjavil:



Boljši ekran


Za drugo ne oporekam ampak zakaj je pa ekran boljši ? Jaz osebno vi vedno izbral Amoled ker mi barve izgledajo precej lepše. To je pač čisto od osebe odvisno kaj mu je bolj všeč.


Zaradi tega spodaj.

Corning Gorilla Glass 2.
luky!

Formula 1 ::

Eh proti praskam je odporen tudi ekran na Lumiji 820 sesuješ pa če ti pade na tla tudi Gorilla Glass. Malo bolj je treba pazit Lumio 820 to je pa to.

darkolord ::

Je zanimivo, da vidiš na kater oddajnik si priklopljen.
Zanimivo morda, uporabno pa - roko na srce - ni prav zelo.

Robertos664 ::

ivanuscha je izjavil:

Evo še ena malenkost, ki me moti - Cell info display, WP ga ne podpira sploh. :O To pa je poenostavljen OS, do skrajnosti...


Daj prešaltaj prosim na drug sistem, ker WP8 očitno ni zate :)

boolsheat ::

Res je, za njega je primeren samo Symbian. :))

Hayabusa ::

Uporabniki wp ste čudni tiči, vse kar vam napišejo da ne dela vzamete kot pohvalo samega sistema.
Spominja na Kim Jong-un stil kimanja podrejenih.

SLO_Matej ::

Ne dela ni pravi izraz. Tega ne podpira. Načeloma kar ima dela, za razliko od robotka. :)

cekr ::

WP je že dober sistem. Mu pa manjkajo malenkosti. Recimo profili manjkajo. Radio naj bi se vrnil pri naslednjem updatu. Drugače pa za manj potraten HW dobiš več.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ivanuscha ::

boolsheat je izjavil:

Res je, za njega je primeren samo Symbian. :))


Vi se kar delajte norca :) Glede prilagodljivosti in funkcionalnosti je Symbian še vedno top... WP ima zelo dobro osnovo, ki jo je treba še dodelati!

Ne vem če je že kdo nalimal tole povezavo:

http://windowsphone.uservoice.com/forum...

Gre za wishlist, lahko votate posamezne ideje ali pa dodajate svoje, ki jih potem drugi lahko votajo. Upam samo da bo Microsoft kaj od tega dejansko upošteval...

ivanuscha ::

Lumia 1020, nima samo najboljše kamere v telefonih do sedaj, ampak tudi najboljše mikrofone:

5er--> ::

A to je kot takrat, ko so sfakeali stabilizacijo? :D
( http://www.theverge.com/2012/9/5/329454... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

RockyS ::

Na HTC 8s sem pravkar prejel GDR2 update.

Tilen ::

No, a imamo kak program, ki kaže skupni DATA promet preko mobilnega omrežja in ni povezan z operaterjem pri katerem imaš naročnino?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

trololo2 ::

RockyS je izjavil:

Na HTC 8s sem pravkar prejel GDR2 update.


Kateri operater?
««
21 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34688105 (53094) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229416 (23785) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114775 (4487) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919734 (16063) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499492 (8191) SLO_Matej

Več podobnih tem