» »

windows-linux!

windows-linux!

kristjan007 ::

Ejla fantje!
Imam windowse in ubuntu 12.04. Ker so se mi win. sesuli sem na novo naložil win. na del, kjer sem jih že imel. Težava je da sedaj ne pridem več do linuxa, kjer imam vse..
Prosim pomoč..Hvala.

radiokills ::

Če nisi prepisal ubuntovih particij, pol bo šlo takole:

https://help.ubuntu.com/community/Recov...

kristjan007 ::

Nisem, ker imam ločeno 100gb Win in 400gb linux. In sem naložil ponovno na 100gb. mi manjka verjetno samo izbiro kaj naj naložim.
grem pogledati...hvala zaenkrat

Blinder ::

Drugič narediš manjšo particijo linux in ustvariš z "gparted" eno ntfs particijo, do katere bojo oba op.sis. dostopali. Ker zdaj z windowsov ne moreš dostopat do particije od linuxa, menda.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

panteist ::

Ja verjetno si imel nekaj v stilu /sda in razdeljen na različne particije (/sda#, kjer je # naravno število od 1 naprej), na eni od teh je bil linux in drugi win. S formatiranjem si prepisal (ali kaj drugega groznega storil) bootloader, ki ga linux potisne čist na vrh - MBA (master boot record). Zdej pa mal pogoogli kako bootloader tja posnet ali pa v /boot. Neka razlika je, sam se še nisem ukvarjal s tem :)

satfinder ::

[MBR, Grub, Grub 2] Rescue RescaTux Linux Live CD

[Windows, Debian, Ubuntu] / 371.7MB / 2012-01-23

MBR, GRUB, GRUB 2 Restoring / Windows Password Reseting

RescaTux0.30b4_sg2d.iso

RescaTux CD ROM & USB Hybrid
[i386 & 486, AMD64] 0.30b4_sg2d.iso

Code
http://sourceforge.net/projects/rescatu...

HomePage
http://sourceforge.net/projects/rescatu...

”Rescatux is a GNU/Linux live distribution that includes a graphical
wizard for rescuing broken GNU/Linux installations.

Among many other options you can restore your grub whenever
you have reinstalled Windows.”

Features
Fixes GRUB and GRUB2,
regenerates Debian/Ubuntu grub menues,
check and fix filesystems.

Fixes Windows MBR,
blank Windows passwords,
boot Info Script.


Yumi Multiboot USB Creator [za Windows OS]
http://www.pendrivelinux.com/yumi-multi...
Korak do konca in Naprej :).

NeMeTko ::

Ko si namestil Windows, si povozil stare zagonske zapise, zato ti sedaj pozna samo Windows in ne ve za Linux na drugi particiji.

Najbolj elegantno orodje se mi še vedno zdi EasyBCD od NeoSmart Technologies, ki je za osebno rabo brezplačen. Tega si namestiš v Windows in lepo urediš zagon, tako kot tebi ustreza.

Sicer se da to tudi z Grubom in drugimi boot loaderji urediti, vendar je 'klikanje' kljub vsemu nekoliko bolj intuitivno, kot urejanje nekih parametrov, če ne veš za kaj se pravzaprav gre.

kristjan007 ::

no usjal sem ga dokonca. sedaj spet pomoč. igral sem se s programom, ki ji ga je svetoval Nemetko in naredil štalo.
nekako izbrisal vse in se mi ne zazene nic. niti dvd od windowsov ne morem sedaj zagnati, da bi popravil zagon, ker ne morem odpreti dvd-roma.
je kakšna opcija v biosu ali kako drugače, da popravim.
super dan danes. :) pa naložil sem ponovno winse samo zaradi enega glupega programa, ki ga rabim v službi.

hvala fantje za pomoč.

satfinder ::

Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

energetik ::

kristjan007 je izjavil:

no usjal sem ga dokonca. sedaj spet pomoč. igral sem se s programom, ki ji ga je svetoval Nemetko in naredil štalo.
nekako izbrisal vse in se mi ne zazene nic. niti dvd od windowsov ne morem sedaj zagnati, da bi popravil zagon, ker ne morem odpreti dvd-roma.
je kakšna opcija v biosu ali kako drugače, da popravim.
super dan danes. :) pa naložil sem ponovno winse samo zaradi enega glupega programa, ki ga rabim v službi.

hvala fantje za pomoč.

Kako ne moreš odpreti DVD-roma, se ti je pokvaril ravno zdaj? Resetiraj kišto in takoj po resetu odpri DVD, se mora odpret pa nima veze, kaj imaš zdaj na disku. Tudi zagonski DVD mora štartat, pa če disk odšraufaš ven.
Sicer pa beri 2. post, zloudaj Ubuntu, zapeči na CD in potem po navodilih namesti Grub. Če nisi brisal particij na diskih, bi moralo vse delovati.

NeMeTko ::

Ajajaj...pa kako lahko greš BRISAT stvari, če veš, da moraš DODATI (boot opcijo za Linux)?!?

Sicer pa z EasyBCD nisi mogel izbrisati nič kritičnega, zgolj zagonski sektor, ki ga lahko za Windows particijo nazaj vzpostaviš z inštalacijskim diskom za Windows (namesto namestitev izbereš REPAIR).

Kar se tiče DVD-ja pa tako, kot je rekel Energetik - ta se MORA dati odpreti, sicer si še kaj drugega čaral, ne le po boot opcijah ampak tudi po notranjosti kište ?

kristjan007 ::

ejla fantje. sem pozabil takrat malo v euforiji, da lahko z bucko odprem pekac. sem naredil popravilo z win. in nato popravil v tistem programu zagon. tako, da mi vse dela. le še to moram urediti, da ko vzgem racunalnik mi ga zazenem kot prej. ne da moram dvakrat potrjevati zagon linuxa.
hvala za vse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB multiboot

Oddelek: Operacijski sistemi
212707 (1531) SmeskoSnezak
»

Težave z namestitvijo sedmice na staro kišto

Oddelek: Pomoč in nasveti
181824 (1571) Ozric
»

boot usb

Oddelek: Operacijski sistemi
10888 (706) klinker
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406215 (5536) s6c-gEL
»

Ne morem ištalirati nobenih WIN preko nobenega medija (USB, DVD, CD...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101883 (1671) BorutK-73

Več podobnih tem