» »

USB napajalniki

USB napajalniki

Okapi ::

Imam pet napajalnikov z USB izhodom, pa me zanima, ali je treba pazit, kaj s čim napajam. OK, vsi imajo izhod 5V, ampak moči oziroma tokovi so različni, od 0,5 A, kolikor ima en na baterije, prek 0,8 A za telefon do 2 A za tablico. Da se bo tablica dlje polnila, če bom uporabil napajalnik od telefona, mi je jasno, bolj me zanima, če kaj škoduje akumulatorju od telefona, če ga polnim z napajalnikom od tablice.

O.

RejZoR ::

Če je izhodna amperaža manjša načeloma ni problem, samo dalj časa se bo polnilo. Problem nastane, če boš šibko baterijo polnil z 2A chargerjem tablice. Sicer ti bo napolnilo skoraj instantno ampak se bo z vsakim takim polnjenjem baterija uničevala. 5V 500mA je moč USB izhoda na računalnikih in kar se smatra za sweet spot s katerim nobeni stvari ne moreš škodit. Tko da če si v dvomih, 5V 500mA...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Mimogrede, zdajle vidim, da se pri Gigabytu hvalijo, da ima plata, ki jo imam, na USB-jih 3x power, se pravi 1,5 A (na USB3 celo še več), za polnjenje iPada.



Tako da zdaj je glavno vprašanje, koliko res akumulatorčku v telefonu škoduje polnjenje z močnejšim napajalnikom. Oziroma na močnejšem USB priključku na peceju. Močno, zmerno, malo ...?;)

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izhodna moc adapterjev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71114 (848) bajsibajsi
»

USB polnilci - delujoči

Oddelek: Strojna oprema
396238 (5292) klinker
»

Avtomobilski adapter

Oddelek: Na cesti
212979 (2339) Mare2
»

Polnjenje pametnega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
375255 (4512) IL_DIAVOLO
»

Za Evropo enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7813183 (11168) Pyr0Beast

Več podobnih tem