» »

Kje dobiti AutoCAD 2000-2008??

Kje dobiti AutoCAD 2000-2008??

1
2
»

Clubraider ::

Sims je izjavil:

Poglej si še tega. http://www.zwcad.si/ Obljubljajo konkurenčen izdelek, za manj denarja ...

Ni to program za strojnike bolj?
Jaz rišem arhitekturo. V glavnem moje delo je projektiranje hiš.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Sims ::

Hm ... Saj AutoCAD je isto. Za arhitekte imaš potem dodatke. Osnovne verzije so enako funkcionalne. Kaj boš riasl je pa tvoja stvar. Za arhitekturo so druga orodija tudi recimo ...

http://www.graphisoft.com/products/arch...

To je pa Recimo AutoCAD

http://usa.autodesk.com/autocad-archite...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

amigo_no1 ::

zwcad je čista kopija acada :D:
http://www.zwcad.si/ZwCAD%20spolosni%20...

Za cene se pozanimaj pri zastopniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Sims ::

Je ja, pa pol cenejša ...

znbojan ::

V januarskem Monitorju 2012 je bil test Autocad alternativ...
http://www.monitor.si/clanek/alternativ...
znbojan

Sims ::

Dejansko ne vidim NOBENEGA razloga v tem primeru, ko OP išče neke LT variante, da bi kupil "precenjen" Autodeskov produkt. Le moje mnenje.

amigo_no1 ::

Ne, op ne išče LT variante.

Sims ::

Potem se opravičujem, sem zasledil nekje, da je opcija ... Kakorkoli. Moje mnenje ostane.

5er--> ::

@Clubraider: Nimam nobenih problemov s tem, da kupuješ rabljeno programsko opremo in hočeš za svoj denar dobiti največ. Replika je bila namenjena uporabniku RejZoR, ki je dejal, da ti podjetje noče prodat programske opreme.

Če pod točko 3.2.9 piše samo to kar si prilepil, pol ni fore (itq bi kupil iz EU) in lahko program komot uporabljaš v komercialne namene.

Clubraider ::

zwcad se mi ne zdi slab.

Sem poslal povpraševanje.
Upam, da dobim kaki konkreten odgovor z cenami, pa še v MB je ta firma, tako, da bom lahko osebno stopil pogledat zadevo in morebiti kupit.

To mi še povejte.
DraftSight je originalen program z licenco in je zastonj??
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

amigo_no1 ::

Če si arhitekt, zakaj potem ne uporabljaš archicad-a http://www.graphisoft.com/products/arch... oz njegovega "klona" ?

Clubraider ::

amigo_no1 je izjavil:

Če si arhitekt, zakaj potem ne uporabljaš archicad-a http://www.graphisoft.com/products/arch... oz njegovega "klona" ?

Gradbenik sem že 6 let zaposlen pri enem projektivnem biroju in delam pač delo arhitekta v autocadu.
Delo mi je super, zato bi rad kaj več...
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

5er--> ::

DraftSight je originalen program z licenco in je zastonj?? Ja.
Na mail ti ob zastonj registraciji pošljejo "Standalone licenco" s katero nato aktiviraš program.

http://www.3ds.com/products/draftsight/...

Clubraider ::

5er--> je izjavil:

@Clubraider: Nimam nobenih problemov s tem, da kupuješ rabljeno programsko opremo in hočeš za svoj denar dobiti največ. Replika je bila namenjena uporabniku RejZoR, ki je dejal, da ti podjetje noče prodat programske opreme.

Če pod točko 3.2.9 piše samo to kar si prilepil, pol ni fore (itq bi kupil iz EU) in lahko program komot uporabljaš v komercialne namene.


Hvala za nasvet in se opravičujem, če sem prej narobe razumel.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

amigo_no1 ::

Clubraider ::

5er--> je izjavil:

DraftSight je originalen program z licenco in je zastonj?? Ja.
Na mail ti ob zastonj registraciji pošljejo "Standalone licenco" s katero nato aktiviraš program.

http://www.3ds.com/products/draftsight/...

Če sem prav razumel.
Potegnem program dol, ga naložim in preko emaila aktiviram in ga že lahko uporabljam? Tudi za komercialne namene?

Je to tako enostavno?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

dzinks63 ::

Če si arhitekt, ti mogoče odgovarja Ashampoo® CAD ? Cena je v primerjavi z acad precej nižja.

Clubraider ::

dzinks63 je izjavil:

Če si arhitekt, ti mogoče odgovarja Ashampoo® CAD ? Cena je v primerjavi z acad precej nižja.

Hvala, ampak ta program mi ne pride v poštev, kolko sem videl na hitro. Za PGD in PZI rabim samo risbe v 2D.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Sims ::

Za to, ti DraftSight služi čisto ok.

Clubraider ::

Sims je izjavil:

Za to, ti DraftSight služi čisto ok.

No to me je zanimalo in ali ga lahko uporabljam v komercialne namene?

Se pravi, če bi prišla inšpekcija in bi mmi pregledala programsko opremo, da nebi ugotovili kake nepravilnosti glede programa.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Highlag ::

Da!
Never trust a computer you can't throw out a window

kamuee ::

ma inšpekcijo sam zanima original licenca, čigavo je blo pa prej pa ni pomembno.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

amigo_no1 ::

Gledajo MS (winsi OS), Autodesk, Corel, Adobe ...
izdelke teh proizvajalcev:
http://www.bsa.org/country/BSA%20and%20...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Clubraider ::

Tolko za informacijo.

Dobil sem ponudbo za ZWCad.

ZWCad 2012 Standard verzija 1 licenca 520€+DDV. Ne zdi se mi tako slabo. Edino, program moram prej stestirati.

Glede DraftSight, pa kako potem inšpektorju dokazujem, da je program licenčen oz. legalen?
Mu tisti potrditveni email pokažem, ali piše to kje v programu?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

kamuee ::

kot sem hotu omenit za predlog cenejše variante!!

Kupiš ZWcad ki stane PRO verzija cca 650eur, na mašino prpopaš ZWcad, Pol pa daš piratski AutoCAD 2013 gor kterga pač rabip, predlagam prduct design suite 2013-ga dobiš ma partisu al pa na blinku, torrent skratka.
Ko ti bo pršla inšpekcija pač mmaš skrit autocad in ZWcad daš na laptop, kao delovni komp, na stacionarki maš pa gor Auto CAD in delaš na autocad-u, ker DWG datoteke uporabljata oba iste, ZWCAD je kitajc odkupu od autodeska licenco in majo pač svojo različico, ki je 15krat cenejša od autodeskove.

Imamo pr nas eno različico ZWcad-a PRO in je skor identičen autocad-u 2008, tudi po funkcijah.

pa če ni skrivnost za koga misliš risat u 2D ali 3D?? Me zanima, kr jes tut malo postrani še kej služim al prek avtorske al pa po dogovoru prek s.p.-ja, sicer sm šele začel ampak, bo počas.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

5er--> ::

AutoDesk AutoCad Design Suite Ultimate 2013 Full Program COMMERCIAL VERSION
za 499.95 USD (384 EUR)

Includes:
AutoCAD®
AutoCAD® Raster Design
Autodesk® SketchBook® Designer
Autodesk® Showcase®
Autodesk® Mudbox®
Autodesk® 3ds Max® Design
Autodesk® Alias® Design

kamuee ::

??? Kva zdej to??

ta suite stane ene 17 čukov eur.

aha hja sam vprašanje če je to to, da ni nakonc prazna škatla za 500 eur al pa iztrošena licenca, kar je možno.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

NeMeTko ::

Kar se tiče programov in nezmožnosti, da bi dobil staro verzijo pri uradnih prodajalcih, se je potrebno zavedati, da proizvajalci ponavadi ob izidu nove verzije potegnejo nazaj staro verzijo in prodajalcem vrednost refundirajo. Tako je praktično nemogoče po izidu nove verzije dobiti staro pri kateremu od uradnih prodajalcev.

ZELO previden pa bi bil, pri teh 'poceni' internetnih prodajalcih, ki pogosto ponujajo skrajno sumljivo robo.

Staro verzijo, za katero bi lahko trdil, da je z gotovostjo legalna, običajno lahko dobiš kvečjemu iz kakšnega stečaja ali iz razprodaj ob opustitvi neke dejavnosti. Pri vseh ostalih virih, pa bi bil previden in zahteval dokaz o tem, da je bila licenca registrirana na prodajalca (in to preveril pri proizvajalcu preko distributerja).

5er--> ::

Če je fake -> paypal dispute in dobiš denar nazaj?

kamuee ::

najbol ziher ti je nov ZWcad, daš tistih cca 600 eur,na laptop zarad inšpekcije inštaliraš zwcad, na delovni komp-stacionarko pa daš gor autodeskov piratski program in je to to. SM že vse preštudiral, je najcenejša varianta in najbol efektivan. Kr osebni komp ti inšpekcija ne smo čekirat.

ni point u tem da dobip dnar nazaj, point je zanesljivost glede licence, morš prevert vse, če pa narediš kot sem napisal pa se tem problemom izogneš.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

5er--> ::

In uporabljaš piratsko robo?

Clubraider ::

NeMeTko,kamuee@ Ta predlog se mi zdi zelo zanimiv in dober. Sicer je finta tudi v tem, da če je ta ZwCAD zelo podoben AutoCAD-u sploh po funkcijah, potem niti ne rabim nič "švinglat" z AutoCADom 2013. Recimo tudi ena opcija.

Je pa ta finta z osebnim računalnikom zelo dobra in uporabna. :)

Definitivno je to, da lahko problem nastane okrog licence. In sigurno je boljše ZwCAD kupit tu pri nas, kot pa kakega naročit iz tujine.

Je pa tudi res, da če v Sloveniji ne kupiš autocada oz. če uporabljaš kateri drugi program, pa imaš prijavljeno projektantsko podjetje, potem te zna inšpekcija dosti krat obiskat.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

kamuee ::

ja lahko da te sam ti jim pokažeš licenco od ZWcad-a ker ZWcad uporablja isto končnico DWG kot autocad, s tem da ima tudi osnovne funkcije enake autocadu, tko da nimaš kej zajebat. V mojem koncu imamo ene 3 projektantske firme pa nimajo problema z inšpekcijo, dej poglej kkao so pa dosledni, dej dej, vsak dela za svoj žep u tej bedni državni firmi. Kolk jih je pa na terenu, nič skoraj, če pa že pa težijo neki u prazno.

Pa če misliš projektantsko firmo odpret boš mogu met malo več kapitala za zagon ko 10čukov.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

JohanP ::

Poglej še Allplan Base 2012, ki te pride 600€ + DDV
oz.
prvi link: https://www.google.si/search?q=Allplan+...

amigo_no1 ::

5er--> je izjavil:

AutoDesk AutoCad Design Suite Ultimate 2013 Full Program COMMERCIAL VERSION
za 499.95 USD (384 EUR)

Includes:
AutoCAD®
AutoCAD® Raster Design
Autodesk® SketchBook® Designer
Autodesk® Showcase®
Autodesk® Mudbox®
Autodesk® 3ds Max® Design
Autodesk® Alias® Design

Gledam Feedbacke, je model prodal vsaj 5 takih "paketov".
http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.d...

Item # (lahko sami preverite):
280941914045...AutoDesk AutoCad Design Suite Ultimate 2013 Full Program COMMERCIAL VERSION
280940552058...AutoDesk AutoCad 2013 100% Full Program COMMERCIAL VERSION MAC / WINDOWS
280909240672...AutoDesk AutoCad 2013 100% Full Program Not Student
280909317695...AutoDesk AutoCad 2013 100% Full Program Not Student MAC / WINDOWS
280803866503 //tega oglasa mi ne najde.

Super Fast Payer/Great Ebayer AAAAAAAAAA Seller: fueldistributors ( 144) 22-Jan-12 02:58
AutoCad 2012 Full Version FREE SHIPPING TO USA UK EU (#280803866503) --

Clubraider ::

kamuee je izjavil:


Pa če misliš projektantsko firmo odpret boš mogu met malo več kapitala za zagon ko 10čukov.


Kako to misliš?
Zakaj toliko?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

kamuee ::

a si vido projektanta ki ima s.p., a boš ti za cel projekt odgovarjal s svojim premoženjem??

stroški za d.o.o. cca 10 čukov sumasumarum.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

NeMeTko ::

Saj verjetno na bo projektiral nakupovalnih centrov, da bi se morali zdaj v to vtikati - koneckoncev to nima veze z prvotnim vprašanjem.

Po mojem mnenju, je vsak CAD paket točno toliko vreden, kot ga obvladaš. Če kupiš AutoCAD in potem obvladaš zgolj 10% funkcionalnosti, si vrgel 90% denarja zanj proč.

Potem je bolje, če kupiš cenejši CAD software in se tistega naučiš optimalno uporabljati. Na Autocad pa kasneje še vedno lahko presedlaš, če resnično potrebuješ funkcionalnost, ki jo najdeš samo tam.

Vsekakor moraš najprej dodobra testirati demo verzijo, da vidiš, če vsebuje vse tisto, kar potrebuješ. Po potrebi tudi gnjaviš prodajalca, da ti pokaže, kako se določena reč naredi. Potem pa se odločiš.

Nikakor nisem pristaš, da se nekaj kupi, ker je nekdo trdil, da je 'solidno'. Ljudje imamo različne kriterije in vsak se mora sam prepričati, da mu neko orodje ustreza. Sicer se lahko zgodi, da s tem orodjem ne bo produktiven in ga bo moral prej ali slej zamenjati za drugega.

Spodbujanje k rabi priratske verzije pa ni primerno niti za domačo 'hoby' rabo. Če sam uporabljaš, bodi tiho in se ne hvali s tem, še manj pa priporočaj to početje drugim. Če že sam ne veš, da to ni prav, res ni potrebe, da druge prepričuješ, da to ni noben 'big deal' oz. zgolj kavalirski delikt.

Map ::

Oprosti ampak za podjetja je drugače, če pa hoče neka fizična oseba kupit tak program je pa za moje pojme preveč denarja. Ko začneš s tem delat profit, kot ima on namen, potem pa tudi cena ni več tak problem.

Clubraider ::

kamuee je izjavil:

a si vido projektanta ki ima s.p., a boš ti za cel projekt odgovarjal s svojim premoženjem??

stroški za d.o.o. cca 10 čukov sumasumarum.


Polno projektantov poznam, ki imajo s.p., poleg tega, pa nevem, če si že slišal za zavarovanje odgovornosti.

Stroški za d.o.o. pa so 20.000€.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Barbarpapa2 ::

Zdravo

Kar se DraftSighta tiče, se licenca ne dotika uporabe programske opreme (komercialna ipd...). Naslednji link je sicer star, samo kolikor je meni znano , se glede tega ni kaj spremenilo:

http://www.fcsuper.com/swblog/?p=1678

Mi smo v firmi vse ACAD "licence" nadomestili z DraftSightom, Je pa res, da ga uporabljamo bolj kot wiever, za glavnino dela uporabljamo druga orodja.

LP

Jože

strojix ::

ksz

Ali ima kdo instalacijske datoteke za AutoCAD LT 2010 in 2012 verzijo?
Potrebujem jih za primerjavo med verzijami - trial 30 dni.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanje CAD licenc pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10416068 (8665) vres.ales
»

Konstrukterski programi

Oddelek: Programska oprema
196964 (4550) Machete
»

Free CAD programi

Oddelek: Programska oprema
389182 (7635) neboben
»

2D-CAD program odprte kode za profesionalno rabo

Oddelek: Programska oprema
164495 (3296) BiroCoim2000
»

Izšel DraftSight CAD program za Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
227481 (6081) gruntfürmich

Več podobnih tem