» »

Računalnik se občasno ne prižge

Računalnik se občasno ne prižge

bjan ::

Živjo slotechovci ;)
imam en problem z računalnikom in sicer se mi vsake toliko časa ne zažene računalnik (pokaže mi samo sliko kjer se vstopi v bios potem pa zmrzne in noče naprej..niti tipkovnica se ne odziva).
verjetno je kakšna komponenta odšla na drugi svet in me sedaj zafrkava ker tudi včasih, ko že pridem po nekaj resetih v sistem mi zašteka in se ne odziva nobena tipka na tipkovnici niti na miški.
Mogoče zna kdo kaj svetovati kaj bi to bilo?

Aja pa še komponente računalnika:
- PROCESOR intel i3-540, 3.06GHz, LGA1156
- RAM 4GB DDR3, 1333MHz, CL9, Corsair
- DISK WD 500GB 16MB 7200 SATA 3/6G
- GRAFIKA HD 6450 1GB DDR3
- PLOŠČA ASROCK H55M-LE S1156

LP Jan
  • spremenil: bjan ()

dzinks63 ::

Malo več podatkov, pripiši sestavo komponet. Če je to starejša zadeva, si kdaj počistil notranjost računalnika, predvsem reže hladilnikov, cpu, gpu, psu, zamenjal pasto na cpu, gpu, izštelak vse konektorje, jih očistil in dobro pritrdil nazaj, izvlekel rame, očistil konektorje, spihla reže in jih dobro pritisnil nazaj v slote, enako z grafično. Kaj piska napajalnik, so kondiji vsi videti ok? Drugače pa po teh simptomih odpoveduje matična plošča.

ps

Zadeva niti ni tako stara, tisto o temeljitem čiščenju lahko preskočiš, preveri predvsem napajalne kable, da imajo dober stik, sposodi si drug napajalnik in izkjučiš eno komponento, pretestiraj rame, probaj samo z enim ali drugim, oziroma jih malo premrdaj po slotih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

bjan ::

hmm tole glede čiščenja je vse uredu ker sem ga vsake toliko časa spucal (tudi pasta je bila menjana nekaj časa nazaj).
malo sem tudi jaz krivil napajalnik pa še nisem uspel preklopit drugega na ta računalnik (upam da bom v kratki prihodnosti). glede testa rama bom poskusil pa javim če je s tem kaj narobe.
aja pa še to..spomnim se da če se mi računalnik noče zalaufat sem mu odstranil baterijo in jo čez nekaj sekund vstavil nazaj. po tem se je brez težav zalaufal. a je mogoče da se zaradi slabe baterije ustavi tudi med samim delovanjem v winsih?

bjan ::

hmm moram še en post napisat ker ni možnosti popravi post.
v glavnem sem naredil mem test in je vse super (nobenega errorja), tako da bo potrebno sedaj še zamenjati napajalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
387119 (6121) MasterTade
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495702 (5163) CyberAD
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398813 (8260) Pšenični
»

računalnik za arhitekta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11913726 (10536) ribko

Več podobnih tem