» »

iPhone 5

iPhone 5

FlyingBee ::

kmalu bo izšel novi iphone ... pa da vidimo (posredni tekmeci sammy gs3, htc novi 5"tablet, LG optimus G, nove Nokie, ....)

http://www.siol.net/novice/tehnologija/...

kaj mislimo, da vemo o novem iphonu:

http://www.phonearena.com/news/iPhone-5...

Tac20 ::

musicfreak ::

MUC ::

No, kje je zdej novi Iphone. Mogoče je res liquidmetal in se jim je razlil na Kitajskem in zato zamuda :)

Predator ^^ ::

Uuu Applova konkurenca za Galaxy Mini :P
Gnmstle

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: IceIceBaby ()

kratos ::

Čez dobre 2 ure

http://www.ustream.tv/ltktv

bluefish ::

RazzorX ::

Zaenkrat precej razočaranje, dizajn skoraj enak 4S, ostale karakteristike sicer izboljšane, vendar nič impresivnega ali inovativnega. Mogoče pa se do konca predstavitve vsaj kaj pojavi.

Rippy ::

Seveda, da je inovacija (revolucija)...namesto steklene riti bo imel kovinsko, da se težje razbije, če ga slučajno položiš na trdo podlago :).

Uporabljal bo pa Apple A6 procesor oziroma Cortex A15 Cortex A15 @ Wikipedia (koliko sem slišal 2x 1Ghz.)

Predator ^^ ::

Crap proc. Tak ima Ace2
Gnmstle

RazzorX ::

Ne, saj ni tak procseor kot je omenjal Rippy. 4 jedra so minimalno, frekvenca pa zelo možno da je višja. Se ne gre za to kakšen je procesor po moči, ampak kot sem rekel, nič novega, nič posebnega, kar bi me pritegnilo. Zaenkrat...

Predator ^^ ::

1GB rama lol
Gnmstle

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: LuGi ()

FlyingBee ::

7,6mm debel :-)

RazzorX ::

Siri posodobljena, Slovencem na žalost precej neuporabna zadeva.

xerror ::

Predator ^^ je izjavil:

1GB rama lol


iOS pač ne pokuri toliko kot android...

Rippy ::

Ace 2 ima Cortex A9. Koliko vem bo ta Iphone prvi telefon na najnovejšem Cortex-u. Frekvenca pa tako ni vse.

Predator ^^ ::

Apple ima A6.
Gnmstle

Rippy ::

Predator ^^ je izjavil:

Apple ima A6.


Jap to bo najverjetneje Samsungov ARM Cortex (A15?) :)

Predator ^^ ::

Zakaj jim ne nardijo jajcastega:)
Gnmstle

nofaith ::

Nokia se mi zdi da je čist zasenčla. Nokia je res nabila 920ko do konca.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Predator ^^ ::

Nokia bo slej ko prej propadla. Če še Samsung ne prešalta na WP je Nokia obsojena na propad.
Gnmstle

RazzorX ::

Predator ^^ je izjavil:

Nokia bo slej ko prej propadla. Če še Samsung ne prešalta na WP je Nokia obsojena na propad.


Samsung ne prešalta na WP? Samsung je že kar nekaj časa na WP?

Predator ^^ ::

Da,par telefonov. Ampak če bi šel na WP bi Android bolj kot ne propadel. Torej ostaneta na izbiro WP in iOS. Večina bo vzela WP in potem opazila da tudi Nokia ni tako slaba.
Gnmstle

nofaith ::

Si sploh že mel v roki wp. To je ekonomična zadeva. Ne pa tko kt android. Več ma več poje. Nemorem si predstavljati kako lepo deluje šele na 920ki ker že na moji deluje konstant 60+fps. Nič lega nikjer. Nokia se vrača sej vidš. Najboljši zaslon najlepši dizajn najboljši OS. Ni najboljše kar ima največ ljudi.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

nofaith ::

Windows phone 8 je neka magična stvar. Me prav zanima kako deluje tru multitasking na njemu. Si videl stvar ki se imenuje bing vision al neki tazga. Microsoft je pri wp naredil ta velik korak v enem letu ki ga iphone v 5 letih ni
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Predator ^^ ::

Podpiram WP ker je od Microsofta,ampak ne kaže mu kaj preveč dobro.
Gnmstle

RazzorX ::

Sem že mislil, da bo iPhone 5 moj naslednji telefon, ampak me je predstavitev enostavno razočarala. Ne rečem da je slab telefon, verjetno precej odličen telefon, ampak nič, kar še nismo slišali in videli. Mislim da bo Lumia 920 ali kaj podobnega res še najboljša izbira.


nofaith je izjavil:

Si sploh že mel v roki wp. To je ekonomična zadeva. Ne pa tko kt android. Več ma več poje. Nemorem si predstavljati kako lepo deluje šele na 920ki ker že na moji deluje konstant 60+fps. Nič lega nikjer. Nokia se vrača sej vidš. Najboljši zaslon najlepši dizajn najboljši OS. Ni najboljše kar ima največ ljudi.


Zagrizene Android uporabnike nikoli ne boš prepričal v uporabo sistema kot je WP. Enostavno se vsi preveč ukvarjajo s telefonom in bi se najraje metali ob tla, ker zadeva nima equalizerja. :))

nofaith ::

Good guy. Gdo je reku dsa bo android propadel. Nokija se vrača my friend. Ker nokio se kupi zato ker je še vedno nokia. Drugemu sranju se pa reče gnila jabolka in zarjaveli robotki. Veš kolko ljudi bo prešaltalo na nokio ka prideta 920 820 vn... Velik
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Predator ^^ ::

Nokia se vrača? Hahahahaha sanjaj. Teh Lumij ni blo prodanih niti kot Galaxy S i9000. Da naprej ne govorim.
My friend? Nope.
Glej,Nokia bo propadla in WP z njo.
Gnmstle

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: LuGi ()

nofaith ::

pa ne mi takih pokat da podpiraš ker je od microsofta. Jst ga zato podperam ker ga nuca nokia...

Jebeš equalizer. Itak ga nerabš edino če maš telefon prkloplen na 500€ vredn hifi kar pa je nesmisel
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Olajuwon ::

Nokia IMO ne bo propadla. Samo enostavno ne znajo spacat prave dimenzije. Lumia 920 je skoraj enkrat težja (!!) od novega ajfona, pa ornk debelejša. Nevem no, meni je dejavnik dimenzij telefona bistven.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Predator ^^ ::

Saj. Pretežki so,ne podpira multitasking,zaprt itd.
Android je zakon ;)
A ti ga pa podpiraš ker ga ima Nokia? Ne seri. Ni več Nokia kot je bila leta 2006 itd.
Gnmstle

nofaith ::

Sem lastnik 145g težke lumie 800. In je kar v redu da ma neko težo. Vsaj občutek imaš da nekaj solidnega držiš v rokah. Ta občutek nemoreš pogrešat če še nisi držal v roki. S3 se zdi kot igrača proti 920ki. To je meni osebno dobro
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Predator ^^ ::

Meni se zdi pa Nokia crap proti Applu in Samsungu.
Gnmstle

Ciklamen ::

Podpira multitasking, pa what the fuck vam je ljudje, od kod vam ideja da ne podpira multitasking (WP)?

Glede jazTelefona, sploh nič kar bi bilo vredno kupiti, oziroma kaj še nimajo drugi telefoni.
- End of the Post ->

Looooooka ::

Multitasking na telefonu je uporaben samo za dolocene stvari.
Nobenega razloga ni, da bi morala aplikacija teci in v ozadju poceti nekaj, cesar ne potrebujes. To je brezvezna poraba baterije...in ta problem so mel vsi zgoraj omenjeni telefoni.
To je tist razlog zakaj so na WP7 multitasking naredili malce drugace. Kar je bil tud razlog, da folk ni tok jamral o porabi baterije.
Je pa tud razlog zakaj je folk preskocil telefon in caka na WP8. Ker je pac se en buzz word za laike.
Anyway...kaj je novega in presenetljivega na iphonu 5?
Neka super novost mora biti...ce ne ne vidim smisla za preskok is 4 na 5.
Anyone? :)

hurikhan ::

Nov konektor za polnilec!

Drekcpekc ::

Pa 4" zaslon :) aja, pa zdej ma 5! ikonc v vrsti napram prej ko je imel 4 :))

Predator ^^ ::

Multitasking je fajn. Poslusas glasbo medtem ko igras igre ipd.
Gnmstle

Pro_moted ::

Predator ^^ je izjavil:

Multitasking je fajn. Poslusas glasbo medtem ko igras igre ipd.


Seveda, ob tem pa še SMS napišeš in potegneš app z marketa ki ti rit zbriše avtomatsko.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

kratos ::

Ker fail je ta iphone 5... V 1 letu so telefon nadgradil s tehnologijo, ki je obstajala že pred 1 letom al pa še več. Vse kar so naredili je nadgradili par stvari ki so takorekoč useless oz. prejšni verziji ni nič manjkalo in dali na trg kot superduper telefon.

nofaith ::

Pa neki retina display pa ma manj pixlov na cm kt prej. Nokiji ips je 100x boljš.
Multitasking da musko vrtiš v odzadju je pa ze res tok dovg cajta.
Sej drugače bo wp8 mel tut true multitasking.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Tilk ::

Lumia 920 se mi bolj dopade.
Tilk

francek1 ::

Kako sem srečen, da imam S3...pri tej hitrosti razvoja bo še 5 let boljši od iFonov.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Olajuwon ()

martincek1 ::

Revolucionarna kamera. Za iPhone 6 napovedujem integracijo Instagrama. "Is your picture too sharp? Don't worry, iPhone Instagram will fuck it up for free."

Predator ^^ ::

Enako francek :)
Gnmstle

RejZoR ::

Se da kje dobit kakšen video releasa iPhone 5 ? Če se prav spomnim naj bi bila press konferenca ob 19:00 CET. Al sem narobe ujel? Skratka rad bi videl kaj je Apple napričal kako inovativni so pa to...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kratos ::

ipod 5 pa so po drugi strani nadgradili pohvalno, vendar ostajam na 4 ker ponuja cist dovolj za povprecnega uporabnika, siri in vse ostalo (razen fotoaparata ter fleša) je neuporabno na 5, ker potrebuje wifi za delovanje...

Lonsarg ::

Saj liveblog ti pove vse, kar bi zvedel v videu, ker vse pomembne stvari direktno citira.

2013 pa po dolgem času ne bo več leto, kjer bi se vse telefone primerjalo z iPhone, pač pa se jih bo z Galaxy S3 ter Lumia 920.

Najbolj bizarna stvar danes? iPod 5 je dejansko zelo lepa zadeva, neprimerno lepša od iPhone 5, ki pač..

Gandalfar ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261356 (37188) rok_p
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183044 (2733) klinker
»

Apple izgublja tržni delež, Lumia se prodaja odlično (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10523006 (15943) legendarac
»

Nokia tretjič zapovrstjo z izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6619660 (16635) bluefish

Več podobnih tem