» »

Gaming miška-kaj kupiti.

Gaming miška-kaj kupiti.

Temo vidijo: vsi
«
1
2

miraldi ::

Kupiti nameravam novo miško ki bi jo uporabljal za igranje iger predvsem za prvoosebne streljačine. Rad bi čimboljšo miško za dobro ceno ciljam tam za okoli 50Eur max. Sedaj imam Logitech M500 pa pri rescimo BF3 ni najbolj natančna ko moraš koga na daleč natančno namerit in ustreliti. Torej kaj se mi splača kupiti? In kako sploh veš oz.kaj gledaš da veš če je miška dobra kakšne oznake? Malo sem gledal za LOgitech G500 G400 in tudi G300. Kakšne so kej te miške v igrah? Rad bi boljšo kot sedaj M500. Imam pa tudi dokaj veliko dlan tako da neke male miške ne pridejo v poštev.
Katero mi torej iz lastnih izkušenj lahko priporočate in klatere kaj uporabljate za fps igre.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

spirit ::

kupi tole do 50€ najbol miška za FPS

GrimReaper ::

M500 je zelo slaba miška za igre že zarad tega ker je pretežka, pa nogice ne drsijo po podlogi.
Sam bi gledal G9x/G300/G400, odvisno kakšna oblika ti odgovarja. Po velikosti je G300 najmanjša, G400 pa vsaj zame že prevelika.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

zoot ::

G400 je v velikosti MX518 in mi osebno ni prevelika :)

nofaith ::

jst mam roccat kova zelo zadovoljen.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

fireice ::

Jaz sem zelo zadovoljen z mojo Xai SteelSeries misko. Vendar se mi zdi da je nad 50€...

huelz ::

Men po obliki najbolj sede Razer Deathadder, samo je opticna, zato imam MS Habu (ista oblika, laserska). V kolikor te to ne moti, go for it, tud za vecje roke je idealna.
Sicer pa od novih je samo se kaka Mamba (laserska) taka, poglej za rabljenimi, jo ze dobis za ta denar.
Vse ostalo je pomoje, vsaj z miljon enimi neuporabnimi gumbi in vesoljskimi oblikami, bolj v napoto kot uporabno.

spirit ::

g400 je peresno lahka, meni ne odgovarja, RAT 5 ima pa prilagodljivo težo in dolžino...

nofaith ::

moja je optična tudi. ma 3200dpi in mislim da ne potrebe po laserju. manj problemov je z optiko 3200 dpi pa mislim da bi moglo bit dovolj

fireice je izjavil:

Jaz sem zelo zadovoljen z mojo Xai SteelSeries misko. Vendar se mi zdi da je nad 50€...

kaj pa je razlika med xai pa kinzu?
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nofaith ()

huelz ::

Jah, odvisno na kaj si navajen. Za FPS men ni druge kot laserska, s primerno podlogo, se razume. Sicer je pa ze vsaka podloga iz blaga ok.

oemdzi ::

*double post
wtf zakaj mi spremeni tudi prvo sporocilo

neda se mi se 1x vse pisat ampak vglavnem: http://www.gigabyte.com/products/produc...

na enaa za samo 17 eur, ostanek lahko vlozis v dobro podlogo, miska se pa po mojih izkusnjah kjer sem preizkusil kar nekaj razer in logitech misk gladko kosa z vsemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

oemdzi ::

huelz je izjavil:

Jah, odvisno na kaj si navajen. Za FPS men ni druge kot laserska, s primerno podlogo, se razume. Sicer je pa ze vsaka podloga iz blaga ok.


Sem imel tudi laserske pa pri enakih dpi nisem opazil razlike, pa sem imel tisto polmetersko podlogo po kateri sem telovadil z lowsens med igranjem CODa. Edino ce si high sens igralec in misko zgolj "nagibas" mogoce pride od teh drazij v upostev kaksna z utezmi kot je g5 itd

mokasin ::

Razer Death Adder

nofaith ::

Če pa ti je všeč blink-blink vsekakor roccat kova :D
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

kamuee ::

Jest mam g500, ima možnost posnet makroje oz. profil makrojev na miško, lahko setpoint odinštaliraš iz pc-ja in funkcionira dalje normalno, ker ima onboard memory. Tko, da jest sm, več ko zadovoln z njo, je dost velika, odzivnost, hitrost, preciznost so direkt fenomenalne, 5700 DPI. Tko da priporočam vsakmu, prej ko kak razer ali podobn plastik fantastik, sm probu tut cyborg-rat-a pa je brez veze mi, ni vredn 100eur, ga g500 logitech še zme povozi.

edino za roccat nism sprobau, mam pa na šihtu podlogo 400x300mm in je zakon, tko da se odloč sam. Logitech je še zmer logitech, po kvaliteti, vzdržlivosti in ergonomičnosti.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

huelz ::

V prvi vrsti gre predvsem za to, katera oblika ti pase. Mam za backup se vedno Logitech G3 misko, ki mi je se danes vsaj kar se same oblike tice super.
Meni pri G500 ali kateri podobni gre na zivce da je podolgovata pri palcu in se nikakor ne morem navadit tega obcutka.

b00mer ::

Steelseries Kinzu V2 !

miraldi ::

Ste mi pa dali kar nekaj predlogov :) Hja tista r.a.t.3 zgleda tko neki nenavadne oblike sam kokr sem prebral je super miška(nujno bi jo moral sprobat vendar nevem kje=. Tale od Gigabyte M6900 nisem zanjo še nikoli slišal čeprav komentarji na mimovrste so vsi pozitivni mislim ful ma majhno ceno zato sem malo skeptičen čeprav ni vedno nujno da je drago-dobro poceni-slabo. Kaj potem G500 ni dobra? Imel sem že par Logitechovih stvari in so bile kar se tiče kvalitete super. Kaj pa ta dpi sploh pomeni kaj je to občutljivost na podlago? Ker vidim da se da pri nekaterih to spreminjati.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

nofaith ::

nevem no jst mam roccat kova+ mam jo 2 meseca tko da je super
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Predator ^^ ::

Dots per inch.
Gnmstle

Janac ::

oemdzi je izjavil:

*double post
wtf zakaj mi spremeni tudi prvo sporocilo

neda se mi se 1x vse pisat ampak vglavnem: http://www.gigabyte.com/products/produc...

na enaa za samo 17 eur, ostanek lahko vlozis v dobro podlogo, miska se pa po mojih izkusnjah kjer sem preizkusil kar nekaj razer in logitech misk gladko kosa z vsemi.


imam tole miško, tudi kupil na Enaa in je res super.

miraldi ::

Janac je izjavil:

oemdzi je izjavil:

*double post
wtf zakaj mi spremeni tudi prvo sporocilo

neda se mi se 1x vse pisat ampak vglavnem: http://www.gigabyte.com/products/produc...

na enaa za samo 17 eur, ostanek lahko vlozis v dobro podlogo, miska se pa po mojih izkusnjah kjer sem preizkusil kar nekaj razer in logitech misk gladko kosa z vsemi.


imam tole miško, tudi kupil na Enaa in je res super.


Kaj a pol je res dobra ta Gigabyte 6900 za fps in vse ostalo? A kakšen dodaten gumb ima da si ga lahko nastaviš?
Mal me skrbi da ni navaden plastik bombastik pa krš od miške in mi bo nakoncu žal da sem jo sploh kupil. Mora biti boljša od te ki jo imam sedaj Logitech M500, drugače je pa cena res smešno-sumljiva. Ne razumem zakaj tako majhna cena za(kakor pravite) tako dobro miško, a zato ker je od Gigabyte?
Malo sem gledal tudi po youtubu in res izgleda super me že kar ima da jo kupim.

Se pravi več ko maš dpi bolj je natnačna miška an?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Predator ^^ ::

Ja,laser je bolj natancen .
Gnmstle

miraldi ::

Potem je najbolje imeti to skoz do konca na kokr gre. A to kej škoduje laserju pa zmanjša njegovo življensko dobo če imaš dkoz dokonca dpi?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

oemdzi ::

Ja ima 2 stranska gumba, na sredini imas za dpi spreminjat ceprav je to itak najboljse imeti do konca in prilagajas samo sensitivity (kar nekaj ljudi dela napako in namesto mouse sensitivity niza DPI) Sicer pa miska je iz trde plastike, robovi so pa iz trde gume. Je prezivela tudi nekaj besnih udarcev (ko sem se lotil softverskega popravila na hardverski nacin :P )

@Predator ^^: ce ti pri teh dpijih resnicno opazis razliko v natancnosti, svaka ti cast, jaz sem svoj cas bil zagrizen gejmer in se do danes nisem opazil razlike med laserjem in optiko, seveda govorim o istih dpijih

miraldi ::

Kako je pa kej z gonilniki a jih rabiš nalagat dobiš cd al jih na njihovi strani takoj najdeš al ni potrebe te je to že kej zajebaval?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Predator ^^ ::

DPI ni ravno fajn na max imet. ker miska dobesedno leti po namizju
Gnmstle

Janac ::

Ne nic ne zajebava, dobis na uradni strani.

Predator ^^ je izjavil:

DPI ni ravno fajn na max imet. ker miska dobesedno leti po namizju


Jaz ga imam, in sem se navadil in je fajn zdj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

spirit ::

Nvm no, jst za FPS še vedno priporočam rat 5 še posebej zaradi gumba za natančno merjnenje, sam sem imel na testu rat9, ki je sicer dosti boljša ampak tut 5 je zelo dobra. Je pa res da je dražja, jst ostajam pri svojem mnenju :D

Predator ^^ ::

Neka nova razerjeva je awesome ko ima cez 8000 dpija
Gnmstle

miraldi ::

Ja sej bi rat 3 uzel al pa kej tazga sam če loh za 30Eur manj dobim podobno miško bi blo super.
Aja pa rat 3 nima tega gumba za natančno mirjenje :S Ni mi ravno useeno kok dam za mišaka. Mogoče kasneje kej boljšega kupim če me ta razočara(kar upam da ne). Nisem se še odločil sam rad bi na boljše prišel kot sem zdaj z M500.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

oemdzi ::

Predator ^^ je izjavil:

DPI ni ravno fajn na max imet. ker miska dobesedno leti po namizju


Ne razumem zakaj ne zmanjsas mouse sensitivity ? Skoda imet taksno misko ce ne mislis izkoristiti njene zmogljivosti ... Govoris o neki neopazni razliki med lasersko in opticno misko v natancnosti, obenem pa si nizas natancnost miske (dpi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Predator ^^ ::

Sam imam crappy misko. To sem probal pri prijatelju. Pri niskem dpiju je bila pocasna,pri visokem pa ne. Jaz najraje igram fpsje ze nastavljenim sensitivityjem
Gnmstle

oemdzi ::

Seveda, probaj pri 800 dpi potegniti po celi podlogi in bos opazil kolk poteze ti bo sfalilo(ne bo zaznalo), medtem ko bo pri +1600 prebrala bolj kot ne celotno potezo.

Predator ^^ ::

Meni sploh ni vsec da je tako hitra. Zakaj potem delajo tako ogromne podlage za misko ce jo en cm premaknes pa se obre za 180 stopinj
Gnmstle

huelz ::

Odvisno od nacina igranja. In zato tud razlika med opticnimi in laserskimi miskami. Kdor tega ne opazi, ne rabi tega. Pika.

Predator ^^ ::

Meni je bolj pomembna oblika kot dpi. Da mi sede v roko.
Gnmstle

oemdzi ::

Predator ^^ je izjavil:

Meni sploh ni vsec da je tako hitra. Zakaj potem delajo tako ogromne podlage za misko ce jo en cm premaknes pa se obre za 180 stopinj


Saj zato znizas obcutljivost miske da se za dolecen premik manj premakne, DPI pa moras imeti na najvec, da je cimbolj natancna in nicesar ne izpusti. Z tem ko namesto sensitivityija nizas DPI je potem isto kot da igras z misko za 6 eur placal si jo pa recimo 50 in edino kar ti je ostalo od high class je recimo dobra oblika miske.

@huelz: pa si ziher testiral med podobnima miskama (po specifikacijam), ker seveda sem tudi sam opazil razliko med opticno razer krait in lasersko G5, ker je prva imela kar nekaj manj DPI in slabso odzivnost.

Meni sploh ni vsec da je tako hitra


point DPIja ni v hitrosti miske, to je samo "stanski" efekt, point je v natancnosti miske, za hitrost miske pa imas izkljucno mouse sensitivity(katerega znizas), nizat DPI samo zaradi sensitivirya je v igricarskem zargonu noobovsko :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Predator ^^ ::

In ima 8000 dpija in zazna se prah pod misko (:
Gnmstle

oemdzi ::

tezko recem kaj je z 8k dpi ker max kar sem imel imam sedaj 3200 in se sploh ne spomnim da je deathadder z 2k ali celo 1,8k delovala kaj slabse.

huelz ::

Imel sem naslednje miske
Microsoft Intellipoint Explorer (crknila zaradi obrabe)
Logitech G3
Razer Diamondback (dokler ni crknila zaradi prekomerne uporabe po parih letih)
Logitech MX518 (menjal zaradi oblike - kot receno podaljska pri palcu)
Microsoft Intellimouse Optical
Razer DeathAdder (menjal za Lachesis, ker mi opticna ni ok)
Razer Lachesis (menjal za Habu, ker mi je ta oblika miske najboljsa)
Trenutno Microsoft/Razer Habu

Preigral kar nekaj tudi na Logitech Performance MX (bratova), pa je pretezka za moj okus (oz. vsaka brezzicna - zaradi baterij)

Torej, vse miske so bile kar nekaj casa v uporabi, ne samo nekaj mesecev, na koncu pogruntal, da mi high sensitivity in velik dpi pac ustreza. Najvec sem preigral Quake 2/3, CSS 1.6 oz CSS ter StarCraft(2).

"Problem" vsaj zame je bil preskok iz low/med sensitivityja na high sensitivity. In sicer v tem, da ko ugotovis, da ne rabis dobesedno krilit po podlagi je bil zame samo plus. Res pa je, da brez primerne podlage so laserske problematicne. Zato ima npr Razer Mamba poleg laserskega se opticni senzor zaradi mikro dvigov, ker lahko izgubis "stik" s podlago oz. senzor ne zazna premika. Ampak, stvar navade spet, ker laserske miske ne nosis oz. dvigujes toliko po podlagi.
Anyway, point je, da si v prvi vrsti izberes misko, ki ti najbolj ugaja po obliki, potem pa isces kompromis pri izbiri glede na cenovni rang.
Je kar nekaj misk, ki so obcutno cenejse, pa zaradi tega nic slabse (dober senzor). Razer je precenjen za to kar ponuja, saj placas premium za samo znamko. Dobis spodobnega misaka tud za tridesetaka, ki se po specifikacijah kosa z 2x drazjimi miskami.

edit typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

oemdzi ::

Se strinjam z goraj napisanim, zraven naj samo se dodam da pri FPS se ponavadi ne obnese high sens, edino ce igras kaksen spil kot je quake, kjer ni potreben natancen aim ampak je bolj poudarek na priblizni natancnosti in hitrem odzivu, pri codu pa je drugacna zgodba, tu mislim cod1, cod2 in cod4, naprej nisem vec igral ker je scena z lanpartyi propadla.

eden moj clip sicer z razer copperheadom se mi zdi in nekaj srece= 4x hs ace:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

huelz ::

Uh, ja zmotil, imel copperhead (zeleno) in ne diamondback, best evah :P
COD pa enostavni ni tak stil igre, ze pri FPS-jih je aim lahko cisto drugacen. Zato pa quake in css pri meni prednjacita. Anyway, vprasanje je, koliko folka dejansko opazi te razlike oz. jih zna spravit potem v sam gameplay, kjer naj bi se poznalo.

Za vecino je zadost, da zgleda najmanj ko vesoljska ladja in ima stotisoc dpija. Ki jim nic ne pomaga.

Da ne bo vse ot, po testih sodec je odlicna tudi Sharkoon FireGlider, stane pa okoli 30 eur.

miraldi ::

Sej me prov ma da bi jo šov iskat M6900, jo skor povsod prodajajo nerabm sploh prek neta naročit :)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

drzni86 ::

Si kdo lasti tole Sharkoon FireGlider?

Ker izgleda kar kul miška za kul ceno...

huelz ::

FireGlider je vsaj po testih kar solidna za ta denar, nisem je pa uspel sprobat.
Sem jo enkrat vmes hotel sprobat, pa se potem nisem odločil za nakup.

drzni86 ::

ali samo meni to deluje kot kopija firegliderja??

klik

kamuee ::

ne kupujem trust, kr mam zlo slabe izkušnje s to plastik-fantastik firmo, meu miško wi-fi, delala cca 1leto+, ko je potekla garancija zadeva crknla, nato nikol več kupu od te firme nobene stvari. Kolega meu joystick od trusta, ga je lahko sam stran vrgu kr ga noben špil ni zaznal. Žalostno ampak res.

tko da nabavlam sam preverjene firme, pa raje mal več dnarja za mal več muzike. Pri miški nad 50eur nimaš kej zgrešit pri znanih firma katere so znane po tem da imajo dobre miške.

Jest sicer imam g500 od logitech-a, kakor tudi VX revolution-že 5 let, mx620 in mx305, zadovol z vsemi in vse delajo BP že 3-5let, edino g500 sm pou leta nazaj kupu in tut prezadovoln z njo. Tko da kaj boš kupu se odloč po funkcionalnosti, ergonomičnosti in kvaliteti. Dobre firme so pa cyteck RAT, razer, logitech, roccat.. Neki od tega izber pa bo.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

nofaith ::

še steel series si pozabu
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

kamuee ::

Pa en nasvet, miško greš sprobat v kak big bang pol pa prek neta naročiš za 20% ceneje.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Top gaming miška (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38295218 (52114) Kr_Edn
»

Gaming miška za male pare (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5116592 (14828) jstsemcar
»

Gaming miška

Oddelek: Kaj kupiti
4817149 (15459) Antares88
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16538090 (30162) ShowDown
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314786 (13058) mr1two

Več podobnih tem