» »

LG IPS235V LED

LG IPS235V LED

Predator ^^ ::

Gnmstle

Predator ^^ ::

Nima noben?
Gnmstle

bluefish ::

Normalna cena za tak monitor. Na netu si pa oglej teste.

Predator ^^ ::

Ni normalna. U2412M ima daljši odzivni čas in nima HDMI in je 1" večji pa je 100€ dražji?
Gnmstle

DryAxE ::

Sam si lastim sorodni monitor LG IPS235P-BN, ki je na razliko od omenjenega modela še nastavljiv po višini in ima Pivot, skratka je na bolj uporabnem stojalu. Drugače mislim, da sta več ali manj enaka. Z monitorjem sem zelo zadovoljen, barve in odzivnost so super in vse je znotraj mojih pričakovanj, ki sem jih imel pred nakupom. Moj tast ima tudi LG IPS le da IPS225 (22") in je tudi zelo zadovoljen.

Naj pa omenim, da obstaja na trgu tudi model ips236v, ki pa je kljub večji številki starejši in slabši model. Imel sem ga tudi doma za par dni predno sem ga vrnil, saj je imel mrtev piksel in že potem ko sem opravil naročilo sem se zagrel za IPS235P-BN, ki ga imam sedaj. Prednost IPS235 modela je tudi že tovarniško skalibriran monitor, vklopiš in imaš že super barve, ne rabiš nič več štimat.

Nabavi preko neta in če ti izdelek ni všeč ga vrni in ne rabiš jim nič pojasnjevat. Nimaš kej zgubit ker ti vrnejo denar.

Predator ^^ ::

No ja bom mogoče ta LG IPS235P-BN glede na to da je 10€ dražji in ima nastavljivo višino :D
Gnmstle

SkyEye90 ::

Sem tudi sam hotel najprej kupit IPS235V, potem sem vzel raje Dell-a U2412M ki je veliko boljši. Philipsov vidni kot ni ravno 1a, sploh pa črnine so skoraj bele v kotih. To je opazno tudi pri Dellu- a veliko manj. Ti IPS-i niso pravi IPS-i, so neke ceješe izvedbe IPS matrik, ponavadi pa so vseeno korak pred navadnimi TN LCD-ji. Aja, pa ti cenejši IPS-i niso kalibrirani, imajo pa že po defaultu bolj lepe in naravne barve od TN-a, z Dellom sem glede barv zelo zadovoljen.

ps: kot so ti že svetovali, kupin preko spleta in se sam odloči če je ekran dovolj dober, v nasprotnem primeru ga vrneš brez težav, mene je skrbelo utripanje LED osvetlitve pri Dellu, vendar zadeva v normalnih pogojih ni opazna in me ne moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

Predator ^^ ::

Saj je LG,ne philips...
Ampak dell je dosti drazji..
Gnmstle

spirit ::

skyeye, panel v Dellu je LG-Philips ;) draćji je ker je 24'', ima format 16:10, ima ločljivost 1920 x 1200, gre za zelo dober monitor in se ips236 z njim sploh ne mora primerjati, za ips235 sicer ne vem ampak za svojo ceno je u2412 super star, še posebej ko pomislim, da je njegov ne LED predhodnik stal 500€.

bluefish ::

U2410 ima H-IPS in je druga liga ter razumljivo, da stane okrog 450€.

Predator ^^ ::

u2711 je tudi tudi super veste.
Budget za racunalnik je majhen (800e) z monitorjem(to je OT,vem) torej ce kupim u2412m ostane le 550e,tako je pa 650e.
Gnmstle

DryAxE ::

SkyEye90 :: 11. sep 2012, 15:42:04
To, da ti poceni monitorji niso skalibrirani je izmišljotina, saj sem prav posebaj omenil, da je LG IPS serija 5 (IPS235 in IPS225) že tovarniško skalibrirana, medtem ko serija 6 (IPS236 in IPS226) ni skalibrirana, pa kljub višji končni cifri gre za starejše monitorje.

Predator, tukaj je zelo dobra stran s testi monitorjev: link

Če ti bo kaj pomagalo pri odločitvi.

dogo ::

Predator ^^ ::

Bom vzel kar IPS235 :)
Hvala
Gnmstle

69charger ::

Jaz sem primerjal tega in Philips 227EQPH in sem se na koncu odločil za Philipsa, ki mi služi odlično. V trgovini sem fizično primerjal Philipsa in nekega Samsunga z nekim super LED zaslonom in ni šans da bi vzel Samsunga.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja 23" ali 24"

Oddelek: Strojna oprema
91237 (1124) filip007
»

Monitor IPS ali TN

Oddelek: Kaj kupiti
121780 (1473) korenje3
»

Kateri 23-24'' monitor?

Oddelek: Zvok in slika
164935 (4648) mokasin
»

IPS monitor LG-ips226v

Oddelek: Kaj kupiti
203111 (2609) Jinto
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921503 (16704) hotig

Več podobnih tem