» »

DX 8.1 vs. 9

DX 8.1 vs. 9

phoinix ::

Zanima me če bo kaka razlika v sposobnosti g. kartice če inštaliram DX 9. Zej mam 8.1.

Mam GF 4 Ti4200, k podpira 8.1.

A se bi to npr. poznalo pri 3D markih ali nasploh v deolvanju?:\

freejack ::

Hmm,..dobro vprašanje. Izdelovalci namreč trdijo, da je DX9 od DX8.1 hitrejši za kar 10%. Nekateri do pri 3DMarku pridobili nekaj pik, drugi spet zgubili. Kakorkoli, opažam, da veliko ljudi prehaja iz DX9 nazaj na DX8.1, kar ne more biti dober znak.Drug razlog je v tem, da DX9 naj ne bi bil dovolj stabilen, oz. ima (še) preveč hroščev.Kakorkoli, tudi če boš v 3DMarku pridobil nekaj točk, je ta "pridobitev" še vedno premajhna, da bi se ga splačalo namestiti. Iger, ki bi izkoriščale ali pa sploh uporabljale novo knjižnico, pa, lepo povedano, tudi ni in jih tudi še nekaj časa ne bo.Skratka, jst sn mel DX9 in bom ponovno namestil DX8.1 z 8.1b popravkom (p.s. ne mešat v to še DX8.2, ker to je že drugo poglavje :D ). Zakaj? Zaradi boljše stabilnosti, nič kaj slabših rezultatov v igrah in še bi se našlo razlogov. Predlagam, da tudi ti za1x obdržiš 8.1 verzijo, vsaj dokler se za 9.0 ne prikažejo morebitni popravki.Bottom line; DX9.0 ni vreden naslednik verzije 8.1 in ni vse to, kar obljubljajo, da je. Vsaj v praksi ne.Raje počakaj na DX9.1 :D (ki nedvomno bo; je samo vprašanje časa)

Zheegec ::

Če hočeš da ti Dx9 dela bolje kot Dx8.1, potem rabiš Dx9 kompatbilne driverje za grafo, zvok,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

freejack ::

Ni šans Hans. Za1x obdrži 8.1, poleti pa tk pride DX9.1, ki bo carski. :D

Soldier ::

Js mam radeona 8500, pa smu 3dmarku zgubu 600 tock, doom 3alpha mi pa z dx9 deluje neprimerno bolje, govorim o 10x izboljsanju.

Modri dirkač ::

Po namestitvi mi je nenormalno začel štekat neverwinter nights, pa sn probal vse mogoče drajverje z guru3d pa ni blo nič bolje. Tko da dx9 ni nič za mene, vsaj zaenkrat.:\
Everybody lies!

freejack ::

Kakorkoli gledano; dejstvo je, da je po eni strani DX8.1 stabilen, po drugi strani pa DX9.0 poln hroščev. Nekaterim dela DX9.0 bolje, nekaterim ne. Ukvarjat se s tem, kaj boljše dela, je nesmiselno. DX9 je nedvomno naprednejši, boljša izraba tehnologije, itd. itd. (sicer si pa preberite "novosti, 1.del"), AMPAK, 9.0 verzija si ne zasluži čestitk. Vzemte moj nasvet, za1x obdržite 8.1 in počakajte do poletja (datum izzida ne vem, sicer pa tudi ne vem, če je datum sploh uradno objavljen), ko bo prišel DX9.1, ki bo (najverjetneje) prvi, ki bo v ponos svoji DX9 seriji (ok, ok, knjižnici, kakorkoli že :D ). Zakaj? Ker bo vseboval (poleg majhne izboljšanosti) še kup popravljenih hroščev v9.0 :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leadtek A350TDH (FX 5900) direct x9 podpora ?

Oddelek: Strojna oprema
311615 (1346) kuglvinkl
»

GForce FX in directx 9

Oddelek: Strojna oprema
131319 (1170) Zheegec
»

ATi Radeon Vozniki

Oddelek: Programska oprema
7782 (659) TribesMan
»

Kateri direct X 8.1 ali 9.0 je boljši za mojo grafiko GF ti4200 ?

Oddelek: Strojna oprema
91158 (997) Mirč
»

iz directx 9 nazaj na 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
332144 (1650) SisQ

Več podobnih tem