» »

Višja ali srednja šola za informatika

Višja ali srednja šola za informatika

Tomaž ::

Jaz sem trenutno absolvent za gradbeništvo in me zanima kaj je boljše če se vpišem na srednješolsko ali višješolsko izobraževanje za informatika. Seveda kot prvo zaradi statusa, kot drugo pa me zanima in mi bo dalo nekaj osnove za nadaljevanje podiplomskega študija za gradbenega informatika. Potem pa se pojavi vprašanje še kam, na Doba ali B2.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

mgermo ::

Po logiki je višja boljša od srednje.

toxius ::

Še bolje, raje se vpišo v visoko šolo za poslovne vede na B2, program poslovna informatika... 2 letni faks je na žalost slepo črevo v bolonjskem sistemu... če boš kdaj hotel nadaljevati, boš še enkrat se moral vpisati v 2. letnik in od tam nadaljevati + seveda nepotrebne šolnine...
http://www.b2.eu/visoka-sola-za-poslovn...

mgermo ::

Na visoko se ne more, ker sta visoka in uni v istem sistemu. Pa tudi poslovna informatika ima z informatiko manj veze kot višja - polovica predmetov je menedžment.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

xCore ::

Če je absolvent in išče samo status in malo znanja v informatiki ne vem zakaj bi se vpisal na visoko.

kaj pametnega se pa na nobeni od šol ne boš naučil samo da jim tistih 5 jurjov pluneš in si v bistvu že končal...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

toxius ::

mgermo je izjavil:

Na visoko se ne more, ker sta visoka in uni v istem sistemu. Pa tudi poslovna informatika ima z informatiko manj veze kot višja - polovica predmetov je menedžment.


Whaaaat?

To je itak izredni študij, samoplačniško, za katerega je pogoj opravljena matura... Ne vidim razloga zakaj se ne bi mogel vpisat...

Tomaž ::

xCore je izjavil:

Če je absolvent in išče samo status in malo znanja v informatiki ne vem zakaj bi se vpisal na visoko.

kaj pametnega se pa na nobeni od šol ne boš naučil samo da jim tistih 5 jurjov pluneš in si v bistvu že končal...


Koristilo bi mi znanje iz informatike ker bi šel v to smer naprej. Zato sprašujem ker ne vem koliko kaj dobiš znanja iz informatike na Višji.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

genesiss ::

Kaj pa VSŠ na FRI?
Bi ti verjetno kar precej matematike priznali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Tomaž ::

genesiss je izjavil:

Kaj pa VSŠ na FRI?
Bi ti verjetno kar precej matematike priznali.


ZA feri pa se bojim da imam premalo predznanja. Jaz sem končal srednjo gradbeno.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

xCore ::

na višji strokovni dobiš nekaj praktičnega znanja in osnov vse skupaj bol formalnost kot pa kaj drugega.

Pri izpitih pa itak ni problemov...

Vsaj tako je bilo na Dobi takrat ko sem jaz tja hodil...


Pred tem sem prvi letnik in nekaj izpitov v drugem naredil na VSŠ Velenje kjer je bilo vse skupaj dosti bol podobno neki normalni šoli ker zahtevajo tudi kaj znanja...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

genesiss ::

Aja, sem mislil da si faks končal (zakaj pišeš da si absolvent?)

Tomaž ::

genesiss je izjavil:

Aja, sem mislil da si faks končal (zakaj pišeš da si absolvent?)


Če faks končaš si diplomant, ko pa še imaš nekaj izpitov in diplomo za naredit pa imaš status absolventa. Ta se ti lahko podaljša če imaš zdravniško potrdilo, ali kak drugi razlog, dokler ne narediš diplome.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

mgermo ::

toxius je izjavil:

mgermo je izjavil:

Na visoko se ne more, ker sta visoka in uni v istem sistemu. Pa tudi poslovna informatika ima z informatiko manj veze kot višja - polovica predmetov je menedžment.


Whaaaat?

To je itak izredni študij, samoplačniško, za katerega je pogoj opravljena matura... Ne vidim razloga zakaj se ne bi mogel vpisat...


Zato, ker ne more hkrati bit vpisan v 2 visokošolska programa
Drugače pa višja ti da zgolj neko osnovo na kateri gradiš (ali pa ne).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višja šola za informatiko (B2)

Oddelek: Šola
3415583 (6105) Raptor F16
»

Visoka šola (program Informatika in tehnologije komuniciranja) proti višji šoli (prog (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
507212 (6401) Vazelin
»

DILEMA: Ekonomska ali FRI

Oddelek: Šola
82051 (1724) Verma
»

Poslovni informatik - služba

Oddelek: Šola
185255 (4325) -MH-
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930197 (20363) drzni86

Več podobnih tem