» »

Pridiga o moralnem propadu, YOLO-ja in SWAG-a

Pridiga o moralnem propadu, YOLO-ja in SWAG-a

Tatmrmm ::

Ker mi je dolgčas in me že dolgo časa ni nihče na smrt zasovražil sem se odločil, da bom razjezil še nekaj ljudi. Tokrat vam bom povedal, kaj si mislim o Facebook-u in YOLO/SWAG sranju, ki se dogaja tukaj in na ostalih družabnih omrežjih.

V zadnjem času smo priča fenomenu debilizma YOLO in SWAG-a. Pa se ustavimo kar tukaj. Kaj natančno pomenita oba slogana sploh ni važno. Pomembno je kaj predstavljata.

YOLO izvira iz 2000 let starega reka Carpe diem, ki so ga the Strokes (rock band) naredili slavnega kot You only live once (to ne pomeni da so si ga zmislal). Torej sporočilo je ostalo isto, čeprav pod drugačnim sloganom: zajemi dan, živi vsak dan, kot da je tvoj zadnji... Potem pa so na sceno prišli črni reperji in ta lep stari rek spremenili v: napijmo pa zafiksimo se ga do konca, sej živiš sam enkrat. In seveda mladina brez vcepljenih moralnih vrednot in brez prihodnosti zaradi ekonomske krize je drugi, zgrešeni pomen slogana zgrabila veliko hitreje, kot prvega. Zakaj? Preprosto zaradi opravičevanja samemu sebi in izmikanju resnice. Bom takoj razložil. Ko te je pred 10 leti nekdo vprašal zakaj se ga vsak petek mrtvo napiješ, si mu lahko odgovoril ker je fajn (izpadeš retard), ali pa ker sem žalosten (izpadeš ass fucking emo). Danes te tega ne vpraša nihče več, kr vsi vedo, kaj boš odgovoril: YOLO. Carpe diem je torej postal opravičilo za vso grozno obnašanje in nemoralno vedenje najstikov. Na neki točke, ko bodo ti 13 letni otroci, ki drug drugega po Facebooku *žalijo* z pijanci in alkoholiki, le zato da jim *užaljeni* lahko komentira: "ti si še večji" in oba sta zadovoljna, saj sta pred vesoljnim Facebookom pokazala, kako sledita Yolo usodi. Pa vam povem kam vodi YOLO? Vodi v YODO (...die once) in prej ko si boste priznali, da se fiksate, kr ste prazni in depresivni in ne zaradi YOLO večje možnosti boste imeli, da se izognete YODO.

Pa smo že pri SWAG (Something we all got), le ta je z YOLO zelo povezan, zato bom tukaj povedal manj. Ves čas sem prisiljen poslušat sranje, kdo ma rajš SWAG over class (rajš ljudi ki nosjo copate na glave od ljudi ki nosjo copate na nogah) pa tako sranje. Sej na neki točki vas bo vse minil, ko bote spoznal, da se z SWAG-om ne da nahranit vlke družine, ki si jo bote ustvarl, kr mate SWAG. Resno dejte se zresnit pa nehite z tem sranjem da bote pustil šolo pa postal Bill Gates, kr mate SWAG pa to sranje. Swag vas bo prpelu sam do fizičkih radnikov pa čistilk. Cilj nam je vsem enak poti je pa več. Ena izmed njih je SWAG in lahka vam zagotovim da je to sam slepa ulica. Mejte vsi zarad mene SWAG, pa bodte to kar ste, pa vse to sranje, ne nobenga poslušat okol sebe delite to kar hočte, to je sam moje mnenje.

win95<3 ::

Za yolo sem slisal prvic in za swag do sedaj sploh vedel nisem kaj pomeni, samo videl sem neke demotivatorje na to temo, ki jih nisem razumel.. Mi kaj manjka ? razen facebooka ... Pri teh norijah se ze kot 23letnik pocutim kot starcek, ki od televizorja naprej ne pozna nicesar novega...

sicer pa OP ne zeni si tega tako k srcu You Only Live Once :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

leiito ::

Že itak smo brez vrednot, zdaj pa še to. Samo tega SWAG-a ne razumem povsem. Lolo123, morda lahko bolj podrobno pojasniš ta pereč problem, da lažje razmišljamo kaj storiti.

In če ta prav razumem, se moramo vrniti g koreninam. Še vedno se ga v petek napijemo, samo motiv ne sme biti yolo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

nejc5 ::

Ma kaj te sploh skrbi za deco saj v večini primerov to uporaabljajo tam 15-18 letniki ki še jim je fora če so vsak vikend v komi. Slej kot prej se bodo zresnili in bo ta njihov yolo samo še za pripovedovanje zgodb kaj so kdaj naredili oziroma kako fejst so se ga nalili.

galu ::

Heh, tale stavek je precej realen.:))
Na neki točke, ko bodo ti 13 letni otroci, ki drug drugega po Facebooku *žalijo* z pijanci in alkoholiki, le zato da jim *užaljeni* lahko komentira: "ti si še večji" in oba sta zadovoljna, saj sta pred vesoljnim Facebookom pokazala, kako sledita Yolo usodi.

Malce bolj žalostno pa je, da lahko desetiški števki prijšteješ 1, in se ne boš veliko zlagal...

Drugače pa za YOLO prvič slišim, SWAG pa sem mislil da je zgolj način oblačenja (neka mešanca med rap in skejter nošo + puff).
Tako to gre.

Rias Gremory ::

Nekaj jih na tem linku pravi, da SWAG pomeni: Secretly. We. Are. Gay.
;((
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

V predinternetnih časih so na srečo tej osnovnošolski trendi ostali v osnovni šoli, danes pa se jih lepi povsot.

In ja res je veliko tudi starejših letnikov (študentov), ki to počenja. Čez palec bi reku 70% je takih. Glavni namen je pri moških seveda sex. Na žalost pa ga pomojem iz takih žurk dobi mogoče le nekaj odstotkov, vsi ostali ostanejo suhi.

galu ::

Ko sem videl tole sliko, sem se takoj spomnil tele teme..:))


Tako to gre.

Loocas ::

yep.. tale Gangnam je pa res en fenomen...



top 100 YT video.. 100+ M ogledov v enem mesecu... lol..

amigo_no1 ::

Rias Gremory je izjavil:

Nekaj jih na tem linku pravi, da SWAG pomeni: Secretly. We. Are. Gay.
;((

Drug pomen si pozabil navesti:
6.
S- Something
W - We
A - All
G- Get tired of hearing

panteist ::

Še boljši je video "waveya gangnam style" -> :-)

Glede tega yolo pa swag pa se ne bi strinjal z enim komentarjem, da je le na srednjo šolo omejeno.
Težko narediš reprezentativen vzorec na bolj geeky forumu, a bi reku, da je tudi na faksu zelo razširjeno.
Folk je dejansko brez neke prave ideje kaj početi v življenju, kako se postaviti na noge, prevzeti odgovornost
in sprejeti odraščanje...in v veliki meri živijo od žura do žura. Itak se je tisti dan treba pripravt, pol še maš
dva dni mačka, kmalu pride konec tedna in vikend, potem pa spet. Še kolega mi je to pripovedoval, da ga je naravnost
zmrazilo, ko se je enkrat končno zavedel, da popolnoma nič nima, ker pivski kolegi so le kolegi če je pijača, od študija
ni nič potegnu, niti dokončal - leta pa tečejo.

Ne vem no, jaz vidim velik problem mladine brez ciljev, hrepenenja, volje do samostojnega življenja, itd.

guest #44 ::

^^

Se strinjam. Brez cilja...pretežna večina mlade populacije živi od žurke do žurke. Piva do piva. Sexa do sexa.

Kar sicer ne bi bilo nič narobe, dokler so seveda starši tu, ki vse to vzdržujejo.

mirage ::

Predator ^^ ::

You only live once,that's the motto (:
Gnmstle

Gladi ::

Predator ^^ je izjavil:

You only live once,that's the motto (:

O rly?

Taprav Sherlock

Predator ^^ ::

Gladi je izjavil:

Predator ^^ je izjavil:

You only live once,that's the motto (:

O rly?

Taprav Sherlock

Sherlock. Sherlock Holmes
Gnmstle

vorantz ::

mirage je izjavil:

http://blogs.laweekly.com/informer/2012...


lih sm hotu to dat :D
darwin award, kategorija yolo

also
 swag - class

swag - class

leiito ::

Zato oziroma tudi zato se pa zavzemamo za domovinsko vzgojo. Starši ne morejo, ne znajo, nimajo časa, nimajo odgovorov niti na vprašanja glede svoje prihodnosti. Singapur pogosto kritizirajo zaradi avtokracije in materializma, toda le njim in Južni Koreji je uspel res velik skok naprej, trda roka in koncept it takes a village and a school je edini način, da vzgojimo mladino v prilagojene, produktivne potrošnike, ki spoštujejo avtoriteto in razumejo, da samo red in disciplina dajeta občutek varnosti.

[D]emon ::

YOLO = You Obviously Like Owls :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bluefish ::

leiito je izjavil:

Zato oziroma tudi zato se pa zavzemamo za domovinsko vzgojo. Starši ne morejo, ne znajo, nimajo časa, nimajo odgovorov niti na vprašanja glede svoje prihodnosti. Singapur pogosto kritizirajo zaradi avtokracije in materializma, toda le njim in Južni Koreji je uspel res velik skok naprej, trda roka in koncept it takes a village and a school je edini način, da vzgojimo mladino v prilagojene, produktivne potrošnike, ki spoštujejo avtoriteto in razumejo, da samo red in disciplina dajeta občutek varnosti.
Torej v poslušne robote, ki bodo delali 12h dnevno,...

francek1 ::

Se mi sploh ne smili šmrklovje, ki kljub temu, da je dostop do informacij neprimerno lažji, kot v naših časih, čemijo na mestu in jamrajo, kako nimajo prihodnosti. Na kratko; danes prideš do denarja neprimerno lažje, kot v mojih časih(pred 35 leti), le leno rit je treba dvignit. Ampak to je za večino že prevelik napor.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

leiito ::

bluefish je izjavil:

leiito je izjavil:

Zato oziroma tudi zato se pa zavzemamo za domovinsko vzgojo. Starši ne morejo, ne znajo, nimajo časa, nimajo odgovorov niti na vprašanja glede svoje prihodnosti. Singapur pogosto kritizirajo zaradi avtokracije in materializma, toda le njim in Južni Koreji je uspel res velik skok naprej, trda roka in koncept it takes a village and a school je edini način, da vzgojimo mladino v prilagojene, produktivne potrošnike, ki spoštujejo avtoriteto in razumejo, da samo red in disciplina dajeta občutek varnosti.
Torej v poslušne robote, ki bodo delali 12h dnevno,...


Nikakor. Ob optimalni organizaciji dela in časa ter inputu delavca je že 6 ur dovolj. Poleg tega ni dovolj, da so produktivni v službi, morajo biti tudi potrošniki. Fiskalna vzdržnost je nuja, zategovanje pasu med državljani pa hromi gospodarstvo, v recesiji je najslabše, kar se lahko zgodi. Če vsi šparamo, ker je kriza, potem že to samo po sebi podaljšuje krizo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Koliko kalorij Hood burger in krompirček

Oddelek: Loža
3411322 (1848) zee
»

Naloga - programiranje v C#

Oddelek: Šola
8928 (703) Skaty
»

Uporaba Facebooka škoduje razpoloženju

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3317676 (14745) vesolc
»

Živeti preudarno vs. YOLO ?

Oddelek: Loža
142081 (1147) tt2advanced

Več podobnih tem