» »

Težava z matično ploščo....najbrž

Težava z matično ploščo....najbrž

dj_uro ::

Pozdravljeni!

Imam težavo, ki se je pokazala danes dopoldne..
Gre pa za to, da je kar naenkrat prenehala delati internetna povezava in kljub temu, da sem resetiral mrežno kartico, router, modem in vse kar znam, ne morem dostopati do interneta. Poizkusil sem tudi z dodatnim wi-fi USB ključkom, povezava je vzpostavljena, a dostopa do interneta nimam... Tudi tu ne pomaga onemogoči/omogoči funkcija.. Nato sem klical kolega, ki mi je svetoval, naj računalnik ugasnem in pustim par minut ugasnjenega.. rezultat: računalnik se mi izklopi, vendar tako začnejo delovat trije ventilatorji(v napajalniku, na matični in tatretji na stranici ohišja... Vse ostalo ne dela.. Pravtako je povečan rpm na ventilatorjih, saj takoj, ko ponovno prižgem računalnik, se obrati in glasnost ventilatorjev zmanjšajo..

mrežne mi pa še vedno ne zazna..

še podatki o matični: gigabyte GA-P31-DS3L

prosim za pomoč, saj nujno rabim dostop do zunanjega diska, kateri je povezan z UTP kablom v mrežo, zaradi faksa..

Hvala v naprej!

dj_uro ::

...aja, na preostalih računalnikih v sistemu pa vse normalno deluje8-O

opeter ::

A sistem se ti zalaufa? Ker si napisal, da:

Nato sem klical kolega, ki mi je svetoval, naj računalnik ugasnem in pustim par minut ugasnjenega.. rezultat: računalnik se mi izklopi, vendar tako začnejo delovat trije ventilatorji(v napajalniku, na matični in tatretji na stranici ohišja... Vse ostalo ne dela.. Pravtako je povečan rpm na ventilatorjih, saj takoj, ko ponovno prižgem računalnik, se obrati in glasnost ventilatorjev zmanjšajo..

Zdaj: računalnik ti dela ali ne?
Sicer pa je možno, da je problem z matično. Lahko pa je seveda tudi kaj drugega, ali kakšna integrirana komponenta na matični (recimo mrežni del) ali pa enostavno kakšna programska napaka.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Duhec ::

Izklopi/izštekaj mrežni kabel iz mrežne kartice in vklopi komp.
Če ni slike (delujejo samo ventilatorji) potem naredi Clear Cmos. Poglej navodila za tvojo matično kako se to naredi.
Če slika je, potem je možno, da te fizično heca integrirana mrežna kartica. (danes je bilo kar nekaj strel/prenapetosti)
Če nimaš pri roki kje kake mrežne na PCI vodilu, potem poglej, če ima tisti hdd, ki ga imaš v mreži, kak usb priklop in ga priklopi lokalno na mašino.

dj_uro ::

Vse dela, samo windows ne zazna mrezne kartice... Pravtako mi ni jasno, zakaj za vraga potem, ko dam v winsih zaustavitev sistema in se vse ugasne, delajo trije v entilatorji in gori gumb za vzig kompa....

Nazalost zunanji disk nima usb priklopa.... Resnicno upam, da je sla samo mrezna....

tx-z ::

Torej ti pravš da se ti računalnik sploh noče izklopt al kako? Ga hočš ugasnt in še zmer deluje (oz. vsaj ventilatorji?)
tx-z

SaggyD ::

Umm najbolš da ga neseš na popravilo, js se nebi na tvojem mestu neki obadal z tem, ker lahko sam kaj uničiš, če pa nujno rabiš podatke pa se kupi tudi takšen switch, in odmontiraj trdi disk in se priklopi na drug računalnik (lahko tudi preko usb)

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ohišje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
646989 (5278) Janac
»

Matična plošča crkuje?

Oddelek: Strojna oprema
171352 (962) Pyr0Beast
»

Kaj vse lahko vidiš, ko odpreš računalnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506557 (4880) krneki0001
»

Formatiranje - kdaj pognat antivirus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141944 (1745) Mamaplata
»

Dell Optiplex

Oddelek: Kaj kupiti
211513 (1308) Shatzy

Več podobnih tem