» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
169 / 188
»»

Dri3r ::

Moj SNZG13K1 z NH36 mehanizmom in safirnim steklom. Menjava ni tako komplicirana, rabiš pa nekaj kosov urarskega orodja da jo spelješ.
 snzg

snzg

dri3r

perci ::

D3m je izjavil:

perci prisilil človeka, da slika uro na parketu.

:)

Ampak se je pa splačalo :).

Zelo lepa ura.

satfinder ::

@Okapi Z reklamacijo se mi za ta drobiz ne da ukvarjati.
Vse ostale ure, ki sem jih nabavil v isti trgovini so ok.
Pri tej mi je pa vsec design in nasplosno je solidna,
kar se tice tocnosti. S trgovcem sem pa prav tako
zadovoljen.

@Dri3r uro ti posljem v originalni embalazi in jo spravi
v red - jasno povej ceno, no problem. V kolker nisi za to,
bom sel do urarja na Dunajski ... in se pozanimal.
Obema Hvala
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

satfinder ::

Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

Dri3r ::

Okoli 50€ z menjavo mehanizma. NH36 doda še 2 funkciji in sicer hacking seconds (sekundni kazalec se ustavi ko nastavljaš čas) in pa možnost ročnega navijanja.
dri3r

profii ::

Če pa še utež zamenjaš iz starega mehanizma, pa nihče ne bo opazil, da ni "original".

Okapi ::

Po daljšem času že spet ena nova ura v zbirki. Tokrat "irska", s Kickstarterja.

En na Irskem živeči Kitajec se je lotil urarskega posla in začel prodajati na Kitajskem narejene ure. Edina irska stvar je pasek in ime.;)

Ura ima dve posebnosti - aventurinsko številčnico in mehanizem z mikro-rotorjem.

Aventurinsko steklo vsebuje svetlikajoče se kovinske kristale.
Številčnica iz aventurinskega stekla je bila doslej v glavnem domena dragih ur. Nisem čisto prepričan, da je pri tej uri številčnica res iz stekla, in ne iz kakšne plastike z enakim učinkom.



Mali rotor je lahko integriran v mehanizem (in ne dodan na vrhu), zaradi česar je ves mehanizem lahko tanjši. Doslej so bili taki mehanizmi samo v dragih urah, pred kratkim je pa kitajska firma Hangzhou začela izdelovati model 5000 s takšnim rotorjem.



Ura me je stala 370 evrov, kar ni ravno zelo poceni, prav drago pa tudi ni.

Za hec pa še ena podobna, a skoraj 100x dražja ura;)

satfinder ::

@Dri3r - imas ZS.

@profii - Hvala za info, ampak naj bo zgolj NH36 - brez
utezi iz starega-pokvarjenega mehanizma. Ta ura bi lahko
bila tudi ponaredek - na Wish-u sem pred meseci videl
vizualno popolnoma enako uro za cca. 2,5x ceneje in to s
pozitivnimi komentarji, med drugim tudi v hrvatskem jeziku.
Ze zato mi je sumljiva. Ampak, design mi je vsec in jo bom
obdrzal, v kolker bo menjava z NH36 mehanizmom uspela - to
bi zelo rad videl. Pri pokvarjenemu 7S36 me je motilo, da ni
bilo hacking seconds moznosti in moznosti rocnega navijanja
(na roki uro nosim zelo malo, v zepu pa imam eno digitalno
kvarcno - minimalisticno z velikimi stevilkami & ..., premera
44.6 mmm, ...).
Korak do konca in Naprej :).

-ninja-91- ::

Koliko je kaj "škodljivo" daljše mirovanje za mehanske ure? Dobil sem svojo prvo eta 2824-2 uro in ne vem ali je bolje, da jo vsak dan malo nosim, da se premikajo zadeve notri ali je vseeno, če po par tednov miruje?

49106 ::

 Slika je simbolična

Slika je simbolična

-ninja-91- ::

Watch winderja ne bom kupoval zarad ene ure :D

bluefish ::

Če se "zadeve notri" premikajo, se obrabljajo. Če mirujejo, niso podmazane. Izberi ;)

Okapi ::

-ninja-91- je izjavil:

Koliko je kaj "škodljivo" daljše mirovanje za mehanske ure? Dobil sem svojo prvo eta 2824-2 uro in ne vem ali je bolje, da jo vsak dan malo nosim, da se premikajo zadeve notri ali je vseeno, če po par tednov miruje?

Če miruje po par tednov, ne bo nič narobe. Eni pravijo, da jo je recimo enkrat na mesec koristno "pognati", da se olje ne "zasuši", ampak nisem čisto prepričan, da je to res. Na splošno se pa stoječa ura počasneje stara kot delujoča.

Ales ::

Jaz svoje poskušam vsakih nekaj tednov zagnat, če jih ne nosim. Podobno, ne trdim, da je to 100% najboljši pristop, zdi se pa mi, da je kar optimalno.

Navijalec pa po moje brez potrebe ustvarja obrabo na mehanizmu.

profii ::

Ah, ne obremenjujte se. Imam Orienta NOS iz 70ih, nikoli servisiran. Teče nad pričakovnji (iz glave, - minuto na dan).

Darko! ::

-ninja-91- je izjavil:

Watch winderja ne bom kupoval zarad ene ure :D


Torej nisi zbiralec.
Dnevno jo tudi ne nosiš.
Si jo dobil kot ponesrečeno darilo ali kaj podobnega, ker izgleda, da ti je sirota kar malo odveč ?

Kot, da ne bi vedel kaj žnjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Ales ::

profii je izjavil:

Ah, ne obremenjujte se. Imam Orienta NOS iz 70ih, nikoli servisiran. Teče nad pričakovnji (iz glave, - minuto na dan).

IMHO imaš čisto zgrešena nazore okoli tega, kaj je NOS, kako naj bi se za ure skrbelo in koliko natančne so lahko tudi po pol stoletja.

Razen če je dejansko NOS in še nikoli ni bila navita ter je pač 2x dnevno do sekunde točna. :D

Drugače pa čisto vsako napravo lahko laufaš dokler ne zariba. Niso ure nič posebnega kar se tega tiče. Če te to veseli oz. te ne briga, zakaj pa ne...

-ninja-91- ::

Darko! je izjavil:

-ninja-91- je izjavil:

Watch winderja ne bom kupoval zarad ene ure :D


Torej nisi zbiralec.
Dnevno jo tudi ne nosiš.
Si jo dobil kot ponesrečeno darilo ali kaj podobnega, ker izgleda, da ti je sirota kar malo odveč ?

Kot, da ne bi vedel kaj žnjo :)


Namenoma sem si jo kupil, ker sem si poleg navadnih kvarčnih in solarnih že nekaj časa želel eno mehansko uro v rotaciji in je bila cena predobra da bi še okleval :D

Mi jo je pa škoda vsak dan v pisarni po mizi praskat in se zato med tednom "spočije".

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Ima slučajno kdo:
- Sinn 857 Black
- ML AIKON PVD
- HydroConqueat full black

Bi jih rad videl v živo... :)

profii ::

Ales je izjavil:

profii je izjavil:

Ah, ne obremenjujte se. Imam Orienta NOS iz 70ih, nikoli servisiran. Teče nad pričakovnji (iz glave, - minuto na dan).

IMHO imaš čisto zgrešena nazore okoli tega, kaj je NOS, kako naj bi se za ure skrbelo in koliko natančne so lahko tudi po pol stoletja.

Razen če je dejansko NOS in še nikoli ni bila navita ter je pač 2x dnevno do sekunde točna. :D

Drugače pa čisto vsako napravo lahko laufaš dokler ne zariba. Niso ure nič posebnega kar se tega tiče. Če te to veseli oz. te ne briga, zakaj pa ne...


Ne gre se zato, da bi bil ignorantski.
Bolj iz firbca sem kupil nekaj takega 2 leti nazaj. Nosim jo ene 5x na leto, bolj po trenutnem navdihu. Ne gre za nobeno rariteto. Baje je nek Tajvanec (čeprav vidim da se sedaj pošilja iz Kitajske), odkupil celotno zalogo takrat neprodanih ur (baje več tisoč) in jih še vedno počasi prodja na ebayu. Naj bi bile takrat prevelike in nepopularne.
https://www.ebay.com/itm/294222248336?h...

Darko! ::

satfinder je izjavil:

na roki uro nosim zelo malo, v zepu pa imam eno digitalno
kvarcno - minimalisticno z velikimi stevilkami & ..., premera
44.6 mmm, ...



a tako ?



:D

satfinder ::

Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Yossarian ::

Včeraj je prispela moja nova pridobitev, Seiko Automatic Presage SARW013. V ponedeljek sem jo vplačal, v četrtek so mi napisali, da so jo odposlali (iz Danske), v petek zjutraj je bila v Ljubljani, čez vikend očitno DHL ne dela, v ponedeljek sem jo že dobil.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Ales ::

Yossarian je izjavil:

Seiko Automatic Presage SARW013.

Oo lepo, lepo! Ko bo prilika se priporočamo za kako fotografijo v živo!

Ne samo da so te ure z ročno narejen Urushi številčnico lepe, v njih se najde tudi izboljšani 6R27 mehanizem z 28.800 bph...

No, fotke, ko boš lahko odtrgal pogled s prekrasne ure in boš videl ta post, potem enkrat... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Yossarian ::

OK, bom jutri, pri dnevni svetlobi. Ales, hvala za ta link.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Yossarian ::

 Seiko

Seiko

Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

 Seiko Presage SARW013 Urushi Collection

Seiko Presage SARW013 Urushi Collection

Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Jp, zgleda prekrasno. Kombinacija črne Urushu številčnice z zlato obarvanimi kazalci in belimi oznakami je odlična.

LukiYo ::

Zanimiva ura, zanimiv stevec dneva v mesecu, stevilcnica berem, da je rocno delo podobno porcelanu, kar pomeni svez videz leta in leta.

Primer belega emajla:
 seiko bel emajl

seiko bel emajl

Okapi ::

Mene ta bela že dolgo vabi.;)


Pa ta s spring drivom tudi.

Darko! ::

Aha,
že vemo kok je ura.
;)

Ko Okapi pravi, da ga matra, pomeni, da je zadeva že skoraj ocvrta.

Kdaj bo torej novi springdrajvemajl?

Pa kaj je par jurčkov, če jih maš odveč.
Itak je važno le, kok ti na konc meseca ostane.
:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Okapi ::

Problem je, ker odkar sem prestavil v malo višji razred, se teh jurčkov hitro nabere. Ker matra me še en Jaeger LeCoultre pa en Glashutte Original...;)
Pa se malo nazaj držim, oziroma se pripravljam, da prej nekaj kosov prodam.

Goody ::

Vsaj slike pokaži katera tale 2 zgornja se ti luštata.

Okapi ::


Model Geophysic True Second. Je v bistvu ravno obratna od Seikota s Spring Drivom. Mehanska, ampak s sekundnim kazalcen, ki gre v korakih po eno sekundo.

Problem je, ker je ne delajo več, izbira rabljenih je pa precej majhna.


Pri tej je pa "problem", ker se ne morem odločit, katero različico bi vzel, belo ali zeleno, ali pa mogoče podoben model, ki ni avtomatski (in je zato malo tanjši), in ima namesto Lune merilnik navitja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Problem je, ker odkar sem prestavil v malo višji razred, se teh jurčkov hitro nabere. Ker matra me še en Jaeger LeCoultre pa en Glashutte Original...;)
Pa se malo nazaj držim, oziroma se pripravljam, da prej nekaj kosov prodam.



Hm,
samo razmišljam naglas...

Pa imaš koga, da mu boš, čez mnoga leta, polna zdravja in obilja; naj ti jih Bog da; zapustil vsa ta horološka čudesa ?
:D


Ja, potem je nujno, da je naslednja v vrsti Žežer.
Itak.
All the way.
Nič razmišljat o emajlu, sploh!


Da se bosta lahko gledali s Snežinko iz oči v oči.
The battle of masterpieces.

JackOdpirac ::

Guys, mogoce veste katera ura je tole?

JGandolfini ::

Mogoče Autodromo Group B.

JackOdpirac ::

Hmm, a ves da bi znala bit :D

Hvala!

https://autodromo.com/watches/groupb-ye...

Yossarian ::

Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Uros!no ::

Super, če mu je všeč. Ali pa je prišel na listo RM elite athlets.

V nobenem primeru ne kupim RM.

Okapi ::

Richard Mille je sponzor ekipe.

Okapi ::

Reveži se pa moramo zadovoljiti z uro, ki so jo naredili v podjetju Valgine, ki sedaj sestavlja ure za Richard Mille (nekoč prej pa je tudi za Panerai).;)

d0rK ::

Lepo prosim za nasvet.

Prodaja eno Rolex uro. Ohranjena kot nova, pregledana s strani uradnega prodajalca. Imela komplet tovarniski refurb. Trenutno jo prodajam pri nas za dolocen znesek imamm pa opcijo za x2 v tujini pri strani thewatchbox.

Sem oddal povprasevanje ce jih zanima in so me poklicali iz Dubaja. Zmenili smo se za znesek zdaj naj bi pa uro zavarovano poslal njim v pregled in v kolikor ne najdejo napak nakazejo znesek.

Je kdo ze sel cel to? Pozna kdo to stran in lahko potrdi da ne gre za nateg? Bolj paranoicen del mene skrbi da ne ves kaj ti posljejo nazaj. Dober ponaredek? Skratka prosim za kaksen nasvet kako postopati naprej.

Dri3r ::

Meni sliči na nateg. Raje prodaj na chrono24. Tam imajo nekakšen escrow..najprej kupec njim nakaže denar oni te o tem obvestijo in šele takrat pošlješ pošiljko. Ko kupec potrdi, da je uro dobil in da je vse OK, dobiš nakazan denar. Nekaj provizije vzamejo ampak je transakcija precej varna.
dri3r

ali3n ::

Meni je "čudna" samo dvakrat višja ponudba.
Ker ne gre za vrednost 100 €, bi jo verjetno preskočil.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

d0rK ::

V Sloveniji sem pri Malalanu dobil ful nizko oceno glede na prodajo v tujini. Pa še 25% provizija napram naprimer 6 pri chrono. Zaenkrat ponudbe kar padajo na chrono, dve v devetih dneh. Sem pa tudi izenačil ceno, ki so mi jo ponudili na thewatchbox tako, da se se ne bom trudil s pošiljanjem ure nekam v Dubaj z opcijo da njim ne bo všeč in se bo spet vračala nazaj.

Okapi ::

Lahko pa tudi tu objaviš oglas, brez provizije.

Furbo ::

d0rK je izjavil:

Lepo prosim za nasvet.

Prodaja eno Rolex uro. Ohranjena kot nova, pregledana s strani uradnega prodajalca. Imela komplet tovarniski refurb. Trenutno jo prodajam pri nas za dolocen znesek imamm pa opcijo za x2 v tujini pri strani thewatchbox.

Sem oddal povprasevanje ce jih zanima in so me poklicali iz Dubaja. Zmenili smo se za znesek zdaj naj bi pa uro zavarovano poslal njim v pregled in v kolikor ne najdejo napak nakazejo znesek.

Je kdo ze sel cel to? Pozna kdo to stran in lahko potrdi da ne gre za nateg? Bolj paranoicen del mene skrbi da ne ves kaj ti posljejo nazaj. Dober ponaredek? Skratka prosim za kaksen nasvet kako postopati naprej.

Kater model imaš to, jaz iščem eno zase.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

b4d ::

b4d.sablun.org

d0rK ::

Ne delat tega...
««
169 / 188
»»