» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
151 / 188
»»

Okapi ::

Chrono24 je načeloma varna stran. S tem, da jaz sem doslej kitajske ure kupoval tule.
https://www.good-stuffs.com/Beihai-coll...

Možakar pošilja prek neke evropske poštne naveze in doslej sem vse (pet ur, če se dobo spomnim), dobil brez uvoznih dajatev. Ampak ne vem, če je 100% zanesljivo, kar se dajatev tiče.

Je pa mogoče vseeno bolje kupiti v EU-trgovini, zaradi garancije. Razlike je 45 evrov.

Ales ::

Poleg tega je sama ura lepa, B18 mehanizem sploh ni slab. Moral bi jo sicer videti v živo, a takole po občutku bi rekel, da ni precenjena v primerjavi z drugimi sorodnimi urami, prej obratno.

Okapi ::

Mehanizem je krasen. Če bi enakega naredili v Glasshutte, bi ga ne našel v urah pod 5000€.

Meni je sicer od ur s tem mehanizmom še vedno najbolj všeč Zhufeng. Okrogle minutne oznake so videti kot kapljice živega srebra.


Pa datuma nima, ki je čisto odveč.
Če je lahko Patekova Calatrava brez, je lahko tudi Bejing.;)

Vazelin ::

Darko! je izjavil:



Izvedbe z letnim koledarjem pa so za moj okus preveč baročne.
;)


Temnejša številčnica mi je lepša kot una bela, čeprav pašček mi je awful in bi raje nekaj usnjenega.

Čeprav me malo na tag grand carrere spominja sama številčnica in nivo "notranjega kroga"



ps: za zanimivost lahko povem, da je bila takšna sladka Grand Carrera tja okolj 2009 pod 2300eur:) Sem se zanimal samo potem raje vzel nekaj drugega. Mislim, da imam v spominu neko tako cifro. Je bil pa v živo efekt notranjega kroga sladek.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

xgeorgex ::

Pozdravljeni,

s čim očistit stainless steel ročno uro vodnega kamna? Kako to ostali počnete?

Ales ::

Kako zaboga ti je ratalo spraviti vodni kamen na uro??

xgeorgex ::

Z umivanjem rok, tuširanjem, itd... A lohka uro namočim v vodo s citronko? S kovino ne bo nič narobe, kaj pa s tesnili?

Darko! ::

Ma ja, s citronko ali s kisom.
Če lahko kis nerazredčen tlačimo v usta, ga bo tistih 10 minut zdržala tudi guma iz katerega je tesnilo.

Če ne bo preživela, pa tudi prav.
Potem si ne zasluži ime tesnilo.
In bo čas za novo uro :)

Seveda imaš vedno možnost pašček sneti iz ure, če je problem bolj na kovinski zapestnici.
Njo potem namočič v kis na hard.
Samo urco pa poizkušaš omit bolj z občutkom.

Okapi ::

Evo, že spet me je en Ball premamil. Na ebayu je bila dražba, in sem, en dan pred koncem, dal najvišjo ponudbo. Cena je bila še kar ugodna, ampak sem bil precej prepričan, da bo kdo kasneje dal še višjo ponudbo. Običajno se namreč tik pred koncem cena zviša. V bistvu sem upal, da bo kdo ponudil več, ker cena vseeno ni bila ravno sanjsko ugodna, prav zelo nujno pa take ure tudi ni potrebujem. No, tokrat ni bilo junaka, ki bi ponudil več in moja ponudba je obveljala.;)

Model je Engineer III Endurance, omejena izdaja (1000 kosov), ob stoletnici druge Shackletonove odprave na Antarktiko.

Kdor spremlja temo v viskijih, se mogoče spomno, da sem tam pisal o tem, da so pred nekaj leti na Antarktiki, pod podom barake, ki jo je leta 1907 postavila prva Shackletonova odprava, odkrili tri zaboje viskija. Tri steklenice tega viskija so nato kot vzorec uporabili za izdelavo kopije. Iz različnih viskijev so namešali viski, ki je neločljivo podoben tistemu z Antarktike. Da bi bil še bolj podoben, so ga tudi zavili v slamo, kot so tistega, ki je potoval z ladjo do Antarktike, da bi se steklenice po poti ne razbile.



Jasno, ko sem ta viski pred leti videl v trgovini, se mu nisem mogel upreti.


Poskusil ga pa še nisem, ker mi ga je škoda odpreti.;)

OK, ampak vrnimo se k uri. To so naredili v počastitev stoletnice druge Shackletonove odprave (1914-1917). Na tisti prejšnji, ko so za sabo pustili viski, so poskušali priti na Južni težaj, ampak so morali malo pred ciljem obrniti. Ta druga pa je znana po tem, da je ladjo Endurance ukleščil led, in se je potem tudi potopila. Posadka je bivakirala na Slonjem otoku, Shackleton z nkeja možmi pa je z rešilnim čolnom uspel pripluti do Južne Georgije in organizirati reševalno odpravo.

Endurance je prikazana na zadnji strani ure.


Od spredaj:



Ura ima kronometrski certifikat COSC. Notri je Ballov mehanizem RR1102-C, ki pa je v bistvu samo malo predelen ETA 2836-2. Naj bi bil malo bolj odporen na udarce oziroma tresljaje (zato je tisti napis Amortiser na številčnici).



Posebnost te serije Ballovih ur so velike ploščate tritijeve cevke, ki naj bi bile precej bolj vidne v temi kot običajne ozke.

Izvirna cena ure je bila 2500 evrov, trenutno se jo ponekod še dobi za 2000-2200 evrov, ta z ebaya naj bi bila nova, zanjo sem dal 1450 evrov. Če je z njo vse v redu, bom pa videl, ko jo poštar prinese.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

N00bGuy ::

N00bGuy je izjavil:

Zdravo. Razmišljam o nakupu Rolex Submariner, zdaj pa sem prebral, da potrebujem watch winder :/ Kateri je dober winder? Prebral sem dobre stvari o družbi Wolf.

Povezava v moji objavi ne deluje več. Tukaj je pravi

Ales ::

@Okapi, zelo lep tale zadnji Ball! Je 40mm ali tista večja varianta?

Okapi ::

40m mm.

Imam pa trenutno en problem. Nekaj sem brskal po netu in opazil tole novo Omego. Tako všeč mi že dolgo ni bila nobena ura.;)

Ales ::

O, z razlogom ti je všeč, kolikor vidim...

Jebemtiš, ja, ti problemi se kar "množijo". Čak, kako je že bilo, hotel si se ustaviti pri določenem številu ur? Si kaj zmanjšal kolekcijo vmes? >:D

Sicer pa... limit se vedno lahko dvigne!

Okapi ::

Pri 100 naj bi se ustavil. Načeloma je to še vedno cilj, ampak sem prodajo zelo zanemaril in čeprav tudi kupujem precej manj, kot včasih, sem trenutno pri 103.;)

Tudi sem rekel, da bom Grand Seikota financiral s prodajo ur iz zbirke, pa nisem;)

Se moram res malo resneje lotiti trgovanja. Čim bom imel malo več časa, bom dal kaj na Catawiki in Chrono24, da preizkusim še ta teren.

Raptor F16 ::

Okapi je izjavil:

40m mm.

Imam pa trenutno en problem. Nekaj sem brskal po netu in opazil tole novo Omego. Tako všeč mi že dolgo ni bila nobena ura.;)



Oooooooo :O

Tole bi pa imel za na navtiko.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Furbo ::

Lepa reč, jaz pa malo gledam Omega Seamaster 300 1957



Malce me pa matra tudi tale, moram probat na roko, verjetno bo boljša zgornja, manjša urca.

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

AaBoy ::

@JGandolfini kak se drži vaša CW C65 Triden GMT? Ste jo že imeli v vodi kaj, da bi vdeli ali so izboljašli tesnila? Ker to je edino kaj me odvrača od nakupa, totih nekaj grozljivk na drugih forumih.

Okapi ::

Evo, novi Ball je na roki. 0347 od 1000.


Pa na listi za Omego America's Cup pri SloWatchu sem tudi vpisan.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gagarin ::

Kolk hočejo za Seamasterja?

Okapi ::

Priporočena cena je menda 6600 €, koliko bo pri nas, pa ne vem.

Gagarin ::

Hvala, sicer vmes najdu da je priporočena 6700€. Pa lista je še frej? Ker nj bi jih naredil le 2021...

Ales ::

Lepo, Okapi, lepo! Pri tem Ballu mi je všeč, da so cevke ploščate, barvna kombinacija pa tudi. Mogoče bi mi osebno pasala malo bolj razgibana luneta, a celoten dizajn je vseeno zelo lep.

Okapi ::

Gagarin je izjavil:

Hvala, sicer vmes najdu da je priporočena 6700€. Pa lista je še frej? Ker nj bi jih naredil le 2021...

Nisem se pretirano poglabljal v to, kako imajo urejeno pri SloWatchu. Dopisovanje je šlo takole:

Omega Boutique: Dotično uro imamo naročeno. Dobimo jo, ko bo na voljo v Švici.
Vas zapišemo v seznam, da vas obvestimo, ko pride?

Okapi: Ja, lepo prosim. Eno lahko kar rezervirate zame.

Omega Boutique: Dogovorjeno.

Nisem pa nič plačal vnaprej, tako da nimam pojma, kako so dojeli mojo "rezervacijo". Mogoče bo "kdor prej pride, prej melje", ko bodo dobili kakšno.;) Če me kdo prehiti, bom pač prišparal skoraj 7 jurjev.;)

E-naslov je omega@slowatch.si

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

Mehanizem je krasen. Če bi enakega naredili v Glasshutte, bi ga ne našel v urah pod 5000EUR.

Meni je sicer od ur s tem mehanizmom še vedno najbolj všeč Zhufeng. Okrogle minutne oznake so videti kot kapljice živega srebra.


Pa datuma nima, ki je čisto odveč.
Če je lahko Patekova Calatrava brez, je lahko tudi Bejing.;)



Človek, kaj je tebi to kruh?
Neverjetno, kaj vse ti limaš tukaj.
Res lepe stvari.

Okapi je izjavil:


Izvirna cena ure je bila 2500 evrov, trenutno se jo ponekod še dobi za 2000-2200 evrov, ta z ebaya naj bi bila nova, zanjo sem dal 1450 evrov. Če je z njo vse v redu, bom pa videl, ko jo poštar prinese.;)


Nora zgodba! Če bi se jo odločil prodati razmišljam, da bi jo vzel.

Tako ali tako pa ste vi krivi, da sem kupil Tissot powermatic 80:
https://www.ceneje.si/Izdelek/13173520

Pa Casio Oceanus mi še danes ne da miru.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

JGandolfini ::

AaBoy je izjavil:

@JGandolfini kak se drži vaša CW C65 Triden GMT? Ste jo že imeli v vodi kaj, da bi vdeli ali so izboljašli tesnila? Ker to je edino kaj me odvrača od nakupa, totih nekaj grozljivk na drugih forumih.


Odkar imam par novih NATO paščkov, je bila parkrat tudi v vodi oz. pri športnih aktivnostih. Dobro se je odrezala, torej nobene vlage pod steklom, kot se za kvazi-diverja tudi spodobi... Je pa res, da sem plaval samo v nekem tolmunu, torej max. okoli 1m globine.

Glede točnosti je super, ustalila se je pri +0.8s na dan. Eno razočaranje pa je občutek pri navijanju - nek review je omenil buttery feeling, ampak v resnici občutek ni čisto gladek. No, kakšne hude filigranske dovršenosti tudi nisem pričakoval pri tem razmeroma generičnem Sellita mehanizmu, a vseeno.

Okapi ::

Na seznamu želja imam pa ur, ki so mi zelo všeč, ampak so bodisi že razprodane, ali pa predrage, zato od časa do časa pogledam, če je kakšna primerna na voljo rabljena.

Ena takšnih ur je Glycinov model Eugene Meylan. E. Meylan je leta 1914 ustanovil firmo Glycine in njemu v spomin so okoli leta 2000 naredili uro v retro slogu - po vzoru na ure, ki so bile moderne v času nastanka firme, zlasti med vojaki v prvi svetovni vojni. Zato jim pravijo tudi trench watch, po slovensko bi jim lahko rekli rovske ure.

En tak značilen primerek je tale Omega.



Ena od njihovih značilnosti je bila raba svetleče barve z radioaktivnim radijem 226, s katero so pobarvali kazalce in številke.

Glycinova sodobna različica je videti takole.



Brskam torej po netu in na Chrono24 naletim na en primerek za 750 evrov. Cena je sumljivo nizka, ker pod 1000 evri se teh ur ne dobi. Nove so bile 2000+ evrov, rabljene pa so od 1000 do nekako 1700 evrov. Pa še prodajalec je Romun. Saj ne, da bi imel kaj proti Romunom, ampak previdnost je mati modrosti, pravijo.;)

In sem torej malo bolj natančno pogledal slike ter hitro ugotovil, da je tale iz Romunije drugačna kot vse druge, katerih slike je mogoče videti na netu. Ne morem sicer z gotovostjo trditi, da je ponarejena, ker obstaja teoretična možnost, da so pri Glycinu delali uro v dveh malce različnih serijah. Ampak je zelo majhna možnost, zato sem precej prepričan, da je kar lepo ponaredek.

Na spodnji sliki je ponaredek levo, izvirnik desno. Kazalci so drugačni, in to vsi trije. Sem prebrskal cel splet in na nobeni drugi sliki niso takšni, kot na tej očitno ponarejeni. Na izvirniku so segmentirani kazalci, kakršni so bili tudi na izvirnih rovskih urah, ravno zaradi načina, kako so bili pobarvani. Kazalci na ponaredku pa so enostavnejši.



Tudi z zadnje strani je razlika. Izvirnik ima na rotorju tudi napis Eugene Meylan, ponaredek pa samo Glycine. In tudi mehanizem je pri izvirniku okrašen, pri ponaredku pa ne (na sliki se to sicer malo slabše vidi).



Skratka, nauk današnje zgodbe je - potrebno je biti previden, ker nikoli ne veš, kje boš naletel na ponaredek. Chrono24 je načeloma kar zanesljiva stran, ampak po drugi strani so pa to vseeno le "mali oglasi", kjer prodajajo zasebniki in se med ponudbo najdejo tudi ponaredki.

AaBoy ::

JGandolfini je izjavil:

AaBoy je izjavil:

@JGandolfini kak se drži vaša CW C65 Triden GMT? Ste jo že imeli v vodi kaj, da bi vdeli ali so izboljašli tesnila? Ker to je edino kaj me odvrača od nakupa, totih nekaj grozljivk na drugih forumih.


Odkar imam par novih NATO paščkov, je bila parkrat tudi v vodi oz. pri športnih aktivnostih. Dobro se je odrezala, torej nobene vlage pod steklom, kot se za kvazi-diverja tudi spodobi... Je pa res, da sem plaval samo v nekem tolmunu, torej max. okoli 1m globine.

Glede točnosti je super, ustalila se je pri +0.8s na dan. Eno razočaranje pa je občutek pri navijanju - nek review je omenil buttery feeling, ampak v resnici občutek ni čisto gladek. No, kakšne hude filigranske dovršenosti tudi nisem pričakoval pri tem razmeroma generičnem Sellita mehanizmu, a vseeno.



Hvala za odgovor. Saj pravim, ko se bral te ene grozljivke na spletu te skoro malo mine. Samo jih vseeno ni tolko in glasni so seveda tisti, ko so imeli kaj narobe. To pa se pri vsem lahko zgodi.

bluefish ::

Vmes malo za šalo. Filter Fortis ur:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Raptor F16 ::

bluefish je izjavil:

Vmes malo za šalo. Filter Fortis ur:

...


:)) Well played, well played
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Scaramouche1 ::

bluefish je izjavil:

Vmes malo za šalo. Filter Fortis ur:

...



Določene Seiko šetajo njihove ure, v rangu 600-1000€!
Samo ne morejo cene nabijat ker niso eksluzivci!

Okapi ::

Če kdo išče resno potapljaško uro za nalo denarja, marsikateri poklicni potapljač ima (poleg potapljaškega računalnika) tudi Divex Offshore 500m.



Divex je znan škotski proizvajalec poklicne potapljaške opreme in čeprav ur sami ne delajo, morajo pazit na svoj ugled in smo lahko zato precej gotovi v kakovost. Notri je seikov kremenčev mehanizem. Kdo ure dejansko dela na hitro nisem ugotovil, prodjajo pa enake tudi pod nekaterimi drugimi potapljaškimi znamkami, recimo Aqua-Lung, Cressi, Tauchmeister....

V glavnem, trpežna, zanesljivo vodotesna ura za okoli 120 evrov.

Okapi ::

Prejšnji teden sem pisal o ponarejenm Glycinu, ki sem ga odkril na Chrono24. Sem jih opozoril na ponaredek in danes ga že ni več.

Okapi ::

En zanimiv Ball na Dropu. Novi Night Train. Z uvoznimi dajatvami in poštnino pride okoli jurja, kar sicer ni ravno strašen popust, je pa vseeno zelo ugodna cena. Če ne bi ene prejšnje različice te ure že imel, bi bil v zelo hudi skušnjavi.


https://drop.com/buy/drop-ball-watch-co...

Posebnost "nočnega vlaka" je zelo dobra tritijeva osvetlitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Furbo ::

Lep dial, na kovinski zapestnici ni slaba.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Samo na kovinski zapestnici je 160 evrov dražja.

Map ::

Okapi, cestitke, zadnjih nekaj najupov je precej impresivnih. Snowflake(mimogrede, koliko casa prezivi na zapestju?), cudovit Ball(so mi vedno bolj vsec) in pa recimo tudi Omega(mi je bila nekako vedno bolj vsec od Rolexa). V parih letih je napredek ociten. :)

Za zanimivost, katerih recimo deset ur iz tvoje zbirke bi izpostavil(ne bom te mucil s tremi>:D).

Okapi ::

Ja, za ure zapravim kot kak džanki za drogo.;) Ampak samo še tole Omego nabavim, potem pa za nekaj časa mir. Upam.;)

Torej - #1
Moja prva malo boljša ura, kupil z denarjem, ki sem ga dobil od staršev za diplomo. Na roki sem jo imel 24/7 dobrih 20 let. Sedaj je shranjena na častnem mestu.



#2
S to se je potem obsedenost v bistvu začela. Narejena po vzoru na klasične železničarske žepne ure. Njena posebnost je tako imenovana Montgomeryjeva številčnica - minute oštevilčene od 1-60.
 Ball 60 Seconds

Ball 60 Seconds



#3
Sledil je "gorniški" Seiko. Retro taborniška ura. Njena posebnost je notranji vrtljiv obroček za orientacijo po soncu. Kaj bi dal, da bi tako uro imel, ko sem hodil k tabornikov.
 Seiko Alpinist

Seiko Alpinist



#4
Dokler še nisem na veliko zapravljal, je bil Beijing razmeroma poceni možnost za lepo (in dobro) "zakmašno" uro.
 Beijing Everest

Beijing Everest


Pri tej je nujno pokazati tudi zadnjo stran. Takšna oblika mehaniza je sicer značilna za ure, ki jih delajo v nemškem mestecu Glasshute, A Lange & Sohn in podobne prestižne znamke.



#5
V mladosti sem požiral knjige, v katerih je Thor Heyerdahl opisoval svoje podvige, med drugim plovbo s splavom Kon Tiki prek Tihega oceana. Na tej pustoloviščini so imeli člani posadke na rokah "sponzorske" Eterna in kasneje je ta ugledna švicarska firma začela delati različne modele, imenovane Kon Tiki.
 Eterna Kon Tiki

Eterna Kon Tiki


Tudi ta si zasluži še pogled z zadnje strani, ker ima vgraviran splav, kot je narisan na naslovnici knjige.



#6
Edina mehanska s štoparico (kronograf) v zbirki. Ponovna izdaja prvega kitajskega kronografa, narejenega leta 1963 za vojsko, oziroma letalstvo.
 Seagull 1963

Seagull 1963


Tudi ta si zasluži pogled od zadaj. Notri je kitajska različica švicarskega mehanizma Venus 175. Kitajci so takrat od Švicarjev kupili kompletno proizvodno linijo z vsemi orodji vred.



#7
Ogival mi je všeč, ker ga pri nas nihče ne pozna.;) Stara švicarska znamka, ki je sicer že nekaj časa v kitajski lasti, priljubljena pa na Daljnem vzhodu. Sem se moram prav potruditi, da sem jo dobil - kupljena na Tajvanu.


Poleg Balla je Ogival edina recimo temu bolj prestižna švicarska znamka, ki dela ure s tritijevimi cevkami.



#8
Tudi Davidoff Velero mi je všeč, ker ga nihče ne pozna.;) Oblikovan z navtičnimi elementi, in če sta Patekov Nautilus in Aquanaut izven mojega dosega, bo tudi ta v redu.



#9
Casio Oceanus kot primerek sodobne kremenčeve ure. Ura, ki ima "vse" - titanovo ohišje in zapestnico, safirno šipco, sončne celice, radijsko sihronizacijo...
 Casio Oceanus

Casio Oceanus



#10
Pa še ena kremenčeva, Seiko Kinetic. Namesto sončnih celic ima mehanski "dinamo" za polnjenje akumulatorja. Njegova posebnost je "večni" koledar na mehanski osnovi. Pozna tudi prestopna leta. Na roki ga imam za novo leto, da vidim, kako se leto zamenja;)



#11 Grand Seiko
#12 Ball Endurance
...
:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Evo, pa ker sem ravno v formi za pisanje, še deset posebnežev iz zbirke, v naključnem vrstnem redu.

#1 Ingersoll Mickey Mouse
Replika, oziroma ponovna izdaja izvirne Mikijeve ure iz tridesetih let prejšnjega stoletja. Seveda mehanska.




#2 Accurist Celestial
Na številčnici je prikazanih 1059 zvezd in 169 galaksij in meglenic severnega neba. Priloženo povečevalno steklo, da jih vidiš.;) Uporabna za dejansko iskanje zvezd na nebu, ker deluje kot zapestna planisfera. Kremenčeva.
Planisphere @ Wikipedia




#3 GTG Greenwich Observatory Clock
Pomanjšana replika ure z vhoda v observatorij Greenwich. Kickstarter projekt nekih zanesenjakov. Avtomatska mehanska.



#4 Botta Design Uno
Sodobna nemška ura z enim kazalcem, ki kaže 24 ur. Kremenčeva.




#5 Luč (beloruska firma)
Turistični spominek - poceni kremenčeva ura z zanimivim prikazom dneva in noči.



#6 Citizen Cosmotron
Električno-mehanski hibrid. Ura ima mehansko nemirko, namesto pogonske vzmeti je pa baterija in motorček.


Še mehanizem.



#7 Bulova Accuquartz
Še en nenavaden urni pogon iz časov prvih elektronskih ur. Za podrobnosti guglajte.;)



#8 Darwil Olymp 80
Morda celo edini model ur, ki je imel imena dnevov v slovenščini. Dokaz, kako priljubljeni so bili darwili v ex-jugi.



#9 Yes Kundalini
Ura, ki grafično prikazuje sončni in mesečev vzhod in zahod, ter dan in noč, z astronomsko natančnostjo. Zemljepisni položaj je treba ročno vnesti. Ameriška firma, lastnik firme in oblikovalec ure Norvežan, narejene v Hong Kongu.



#10 Enicar Sekou Toure
Tele ure sicer nimam več v zbirki, ker sem jo uspešno prodal.;) Gvinejski predsednik je dal delati ure s svojo podobo pri ugledni švicarski firmi Enicar, da jih je potem uporabljal za darila. Mehanska. Zdaj mi je malo žal, da sem jo prodal.;)

Thompic ::

Okapi ::

Omega Boutique: ura je prišla.
Okapi: prihajam!

Map ::

Noro :)

Primerjava Omege in Snežinke(in ostalih) glede kvalitete izdelave in odstopanja na timegrapherju?

Furbo ::

Okapi je izjavil:

Omega Boutique: ura je prišla.
Okapi: prihajam!

Super za poletje.

A so kaj radodarni s popusti? Imam 2 Omege ogledane ampak se mi še ni dalo iti do trgovine.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Furbo je izjavil:

Okapi je izjavil:

Omega Boutique: ura je prišla.
Okapi: prihajam!

Super za poletje.

A so kaj radodarni s popusti? Imam 2 Omege ogledane ampak se mi še ni dalo iti do trgovine.

Sem vprašal, če dajo kaj popusta na gotovino, pa je rekla, da ne sme. Ampak je bila 6500, medtem ko drugje so 6600-6800.

andmer99 ::

Okapi je izjavil:


 Eterna Kon Tiki

Eterna Kon Tiki




Ta Eterna kontiki mi grafično izgleda noro dobro. Pol pa pride tisti slavni ampak - na linku je kvarčna verzija, kar pa je meni no-go (in zaenkrat še nisem kršil tega načela). A veš, obstaja ista ura v avtomatik ali navijač varianti?

Okapi ::

Ta Kon Tiki je mehanska ura, avtomatična. Notri je standardni mehanizem ETA, ali morda v novejših različicah Selita.

andmer99 ::

Okapi je izjavil:

Ta Kon Tiki je mehanska ura, avtomatična. Notri je standardni mehanizem ETA, ali morda v novejših različicah Selita.


Na jomashopu, od koder je tvoja pripeta slika, je samo quartz varianta (300 USD), na spletni od eterne pa sploh ne najdem več modela.

Okapi ::

Map je izjavil:

Noro :)

Primerjava Omege in Snežinke(in ostalih) glede kvalitete izdelave in odstopanja na timegrapherju?
Glede same izdelave, lahko za začetek rečem, da ni nič bisveno boljše narejena od "švicarjev" za 1000+ evrov (recimo od Eterne Kon Tiki, ki sem jo imel danes na roki). Pač odlično narejena ura, kakovost poliranja in ostalih zadev je pa težko oceniti.

Bela keramična številčnica je vsekakor odlična. Slaba se mi pa zdi rešitev na zadnji strani. Kjer je sicer steklo (safir?), ampak z natisnjeno silhueto America's Cup, tako da se mehanizem slabo vidi.

Nekateri sicer pravijo, da naj bi bil to dober kompromis (vidiš mehanizem, zraven pa še sliko pokala America's Cup), jaz pa pravim BS. Veliko raje bi videl nemoten razgled na mehanizem, še raje pa kovinski zadek z graviranim America's Cup ali kakšno tekmovalno jadrnico.



Malo prej sem prišel domov in jo dal na hitro na timegrapher - in tu ni kaj reči - 0+- sek/dan (v enem položaju, več nisem preizkušal;)).

Pri takšni ceni bi rekel, da bi se spodobilo, če bi dali zraven kovinsko zapestnico, zraven pa priložili še gumijasto in tekstilno/nato. Ampak OK, morda sem preveč zahteven, kar se tega tiče. Gumijasti pasek je lep in se lepo nosi.

Če bi imel kaj besede pri oblikovanju, bi dal stran helijev ventil. Povsem nepotrebna komplikacija, še zlasti, ker ga je treba, če si res saturacijski potapljač, ročno odviti pri dekompresiji. Izkušni saturaijski potapljači pravijo, da je enako učinkovito, če pri dekompresiji odviješ krono.>:D

Drugače pa pač še ena od različic Ocena Planeta. Za moj okus doslej najlepša, ampak drugi imajo seveda lahko drugačen okus. Glede na to, da nisem ravno ravnodušen, kar se cene tiče, 6,5k €, se malo tolažim, da zaradi omejene serije ne bo prav veliko izgubila na ceni.

Pohvalim lahko prijaznost gospodične v Omega Boutique na Prešernovem trgu. Se mi je po e-pošti opravičila, ker mi ure ob prevzemu ni nastavila na točen čas.;) Moja krivda, ker sem jo dal na roko in odhitel na pir.:)

Vstop v trovino je pa, kot bi šel v bančni trezor;) Najprej se odprejo ena vrata, potem se ta vhodna zaprejo, in naslednja odprejo. Nisem še nikoli kupoval v takšni trgovini.;)

V glavnem, happy:D. In upam, da do konca leta ne bom več zapravljal.8-)











Kakorkoli že, uro imam na roki samo nekaj ur, in to pod vplivom pira. Tako da mogoče bom kaj pametnejšega povedal kasneje.

Zanimivo bo videti, kako iskana bo. Moj primerek je 1314 od 2021 kosov.

Okapi ::

andmer99 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ta Kon Tiki je mehanska ura, avtomatična. Notri je standardni mehanizem ETA, ali morda v novejših različicah Selita.


Na jomashopu, od koder je tvoja pripeta slika, je samo quartz varianta (300 USD), na spletni od eterne pa sploh ne najdem več modela.

Ta različica Kon Tikija je res malo starejši model, ampak se menda še vedno najde, tudi nov.
https://www.watchpatrol.net/listing/804...
Modelna številka je
1220.41.63.0268

Belo-modra kombinacija mi je bila najbolj všeč, je pa še precej drugih.
Imam recimo tudi belo-zlato - v upanju, da jo bom dražje prodal, kot sem jo kupil.;)

Darko! ::

Okapi je izjavil:



... ker sem jo dal na roko in odhitel na pir.
... Kakorkoli že, uro imam na roki samo nekaj ur, in to pod vplivom pira.



hehe Okapi,
8 smeškotov v enem prispevku, ni ravno tvoj stil pisanja.
Pivo in veselje ob novi uri sta naredila svoje ;)

Eh, tudi meni je ravnokar eden stekel po grlu.
:))

Groot ::

Thompic je izjavil:

Jaz sem zelo zadovoljen s tole Beringovo iz Solar kolekcije za 200 evrov.


Že en čas iščem nekaj podobnega, minimalističnega. Lahko poveš kje si jo kupil?

Posamezni komentarji omenjajo, da se kazalci ne poravnajo popolnoma lepo in da naj bi bil pas kar občutljiv na praske. Si morda že opazil karkoli od tega?
««
151 / 188
»»