» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
150 / 188
»»

Scaramouche ::

Tac20 je izjavil:

Pozna kdo kaksno legitimno trgovino kjer bi lahko nabavil Seiko Sbdc061?

Gre za tak model:

https://twobrokewatchsnobs.com/seiko-sb...

Ce bi se le dalo, seveda EU. Pogojno tudi model Sbdc063

Tnx!


https://www.creationwatches.com/product...

Bojan xxxx ::

Epilog - paket z uro iz ZDA.
Sicer enega pretiranega odziva foruma ni bilo, za vse tiste, ki ste sodelovali. Pred par dnevi dobil paket. Ura je bila notri. Otrok jo je že dobil za rojstni dan. Konec dober vse dobro.

Map ::

Rabim 20mm pine za zapestnico. A jih imajo v vsakem zaltarstvu/urarstvu?

Cervantes ::

Map je izjavil:

Rabim 20mm pine za zapestnico. A jih imajo v vsakem zaltarstvu/urarstvu?

Da.

Darko! ::

V tej temi se je pa čas ustavil.

Okapi,
daj povej, kaj nosiš v teh norih časih poleg maske in AK-47; morda Citizenovega ProTreka ?

Sam zadnje čase ure sploh ne nosim.
Moj Alpinist je več ali manj na polici.
Pa spet je začel prehitevat več kot bi smel.
Sem ga ene parkrat grdo pogledal in mu rekel, naj me neha zajebavat, ker ga bom drugač prodal.
Izgleda, da me ne zastopi :P

Okapi ::

Trenutno največ nosim Ogival s tritijevimi cevkami. Skoraj idealna ura za vsak dan. Mehanska, dovolj točna (standardna ETA). Odlično vidna ponoči. Stara švicarska znamka, ki jo pa v naših krajih poznajo samo poznavalci, se pravi ni nevarnosti, da bi hohštaplerji paradirali z njimi.;) V vzhodni Aziji je drugače, tam je zelo cenjena, zlasti v Vietnamu in na Tajvanu. Na Tajvanu sem jo tudi kupil. Ravvno prav velika za udobno nošenje, retro videz,ki mi je všeč...



Ko grem na kakšen službeni sestanek, dam gor Snežinko. Na strelišču uporabljam Casio ProTrek. Mehanske ne bi rad izpostavljal sunkom .357 magnuma;) Za Novo leto sem nosil Seiko Sportura Perpetual Calendar, da sem videl, kako se oznaka za leto spremeni. Občasno pa dam gor še kakšno drugo. Ampak zdaj v karanteni sem z Ogivalom.

Cervantes ::

Okapi je izjavil:

Trenutno največ nosim Ogival s tritijevimi cevkami. Skoraj idealna ura za vsak dan. Mehanska, dovolj točna (standardna ETA). Odlično vidna ponoči. Stara švicarska znamka, ki jo pa v naših krajih poznajo samo poznavalci, se pravi ni nevarnosti, da bi hohštaplerji paradirali z njimi.;) V vzhodni Aziji je drugače, tam je zelo cenjena, zlasti v Vietnamu in na Tajvanu. Na Tajvanu sem jo tudi kupil. Ravvno prav velika za udobno nošenje, retro videz,ki mi je všeč...



Ko grem na kakšen službeni sestanek, dam gor Snežinko. Na strelišču uporabljam Casio ProTrek. Mehanske ne bi rad izpostavljal sunkom .357 magnuma;) Za Novo leto sem nosil Seiko Sportura Perpetual Calendar, da sem videl, kako se oznaka za leto spremeni. Občasno pa dam gor še kakšno drugo. Ampak zdaj v karanteni sem z Ogivalom.

Ti svetujem, da namesto 357 Magnum uporabljaš rajši 38 Special. Dosti manj rukne.

Okapi ::

Vem, in občasno uporabljam, ampak ima svojevrsten čar, če dobro poči in rukne.;) Drugače lahko tudi z zračko streljam.;)

Map ::

Še vedno nimam pinov za zapestnico, pa sem danes malo pregledal ebay in našel nekaj poceni repair kitov, z nekaj uporabnimi kosi orodja. Kako je kaj s kvaliteto teh kitov? Bi rekel, da za tako ceno jaz preveč ne bi pričakoval, ampak za parkrat letno vseeno bojše kot nič.

Kiti bi me pa zanimali zato, ker sem pogledal par videov, kako modajo SKX007, in me kar malo matra, da bi odprl in pogledal svojega kitajca. Gledal sem tudi rabljene SKX007, ampak tako na hitro se mi ne zdijo dosti cenejši od novih. Torej neka ura, s katero se da igrat, zamenjat mogoče bezel itd., ker recimo zelene ali modre ure so lahko čudovite, ampak take ure ne bi nosil vsak dan, zato tudi ne bi preveč odštel zanjo.

Sicer pa upam, da se čimprej odločim za nakup Steinharta. Ne vem pa, kdaj bo to. Najprej bo to za ubistvu prvo pravo uro kar drag nakup, potem me pa tudi skrbi, da ne bi postal preveč odvisen.;)

JGandolfini ::

En karantenski lume shot svojega CW C65 GMT. Težko pričakujem par Nato paščkov, tale usnjeni nekako ni primeren za bolj poletne aktivnosti. Se opravičujem za grainy fotko, denar je šel namesto v kamero v uro :))

profii ::

Lep kos, kako si zadovoljen? Kako je z točnostjo?
Imaš kaj problema z WR ali še ni videla vode? :)

Mene moti samo ker nima screw down crown. Drugače pa je tale ura zelo visiko na wishlisti.

JGandolfini ::

Sem zelo zadovoljen. Od začetka je bila točnost nekje okoli +10s/dan, sedaj pa se je očitno ustalila pri +6s/dan. Pomoje zelo v redu, glede na to, da naj bi po specifikacijah bila v +/-20s. Vode še ni videla, ker jo imam še vedno na originalnem usnjenem paščku. Nisem še prepričan, da jo bo kdaj sploh videla, zaradi krone. Tudi nimam potrebe, da bi vedel čas, medtem ko se na dah potapljam.

Darko! ::

JGandolfini je izjavil:

Nisem še prepričan, da jo bo kdaj sploh videla, zaradi krone.


To, da se krona ne privijači k ohišju k sami vodotesnosti ne prispeva veliko, pod pogojem, da jo v vodi ne vrtiš. Vodotesnost je dosežena s tesnili. Če jo priviješ si samo bolj gotov, da se med plavanjem krona ne bo premaknila.

Saj jo prodajajo kot "Retro Dive Watch":

With a little help from Sean Connery’s 007, everybody knows the appeal of the slim classic dive watches championed throughout the 1960s. Our Retro Dive Collection takes those vintage cues and embellishes them with the best of modern day engineering; these are watches that are as comfortable alongside dinner jackets as wetsuits.


Če pri uri, ki stane čez jurja, ne morejo zagotoviti deklarirane vodotesnosti, je pa to resen problem za ugled takšne blagovne znamke.

A si predstavljaš,
da bi Sean Connery, pred tem, ko zalaufa za lepotico, ki se namaka v sinji modrini Karibskega morja - snel uro in jo zavil v brisačo na pesku ?

;)

JGandolfini ::

Me ne skrbi preveč, da ne bi tesnila, le da bi ponesreči odprl krono z nerodnim gibom.

No, mogoče jo pa stestiram, če/ko bo prilika iti na morje.

profii ::

Na njihovem forumu se je javilo kar nekaj ljudi z tem problemom. (še kakšen se najde)
https://www.christopherwardforum.com/vi...

https://www.christopherwardforum.com/vi...

Furbo ::

Lepe urce delajo, samo servis je menda porazen.
Osebno bom počakal, da Rolexom še malo bolj padejo cene in raje vzel kvaliteto.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

profii ::

Furbo je izjavil:

Lepe urce delajo, samo servis je menda porazen.
Osebno bom počakal, da Rolexom še malo bolj padejo cene in raje vzel kvaliteto.


Haha imaš isti plan :) ali pa Omega ali pa GS :)

Furbo ::

Ja zdaj so bile lep čas pretirane cene in sem jih izkoristil za odprodajo mojih ur. Rolexi so šli za več, kot sem dal zanje v trgovini lol.

Zdaj bi pa vzel spet kak kos s popustom, lepo nosil par let in ponovil vajo. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

profii ::

kaj pa si imel če ni skrivnost :)
Jaz trenutno dajem na kup, prodajal pa nisem, ker nekega hudega profita (200€) ne vidim.

Furbo ::

Submariner keramični in pa GMT BLRN.

Saj ure niso naložba, le draga igrača/nakit, ampak če se mi ponudi prilika za profit, pa tudi nisem čustveno navezan na nobeno stvar.

V prejšnji krizi sem dobil tudi daytono za le 5 jurjev, twotone keramični sub za 4 jurje.. če bo spet taka razprodaja bo super.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mmanson ::

Pozdravljeni,

iščem mehansko uro nekje do 250, 300 EUR.

Na videz so mi zelo všeč ZEPPELIN ure.

Kakšen nasvet?

Okapi ::

Vzemi cepelina, ne?;)

Meni so tudi zelo všeč, tisti, ki se zgledujejo po ladijskih kronografih. Recimo tale.



Samo mehanski so čez 300 evrov.

Tako da imaš samo dve možnosti (če zanemarimo nakup rabljene ure, kar sicer tudi ni slaba zamisel) - kakšen japonec - Seiko, Orient ali Citizen -, ali kitajec - recimo Seagull, Beijing, Fiyta...
Soliden vir kitajskih ur je www.good-stuffs.com.

mmanson ::

Jep, ta je res lepa.
No, par njihovih mehanskih modelov je tudi pod 250 eurov.

Okapi ::

Imam pa Seagulla z enakim mehanizmom kot tale Zeppelin zgoraj.

Samo še zdaleč ni tako eleganten. Je bil pa poceni, 120 evrov.;)

mmanson ::

Kje si ga pa kupil, če ni skrivnost?

Okapi ::

Pri good-stuffs, link sem malo prej prilepil. To je v bistvu one-man-band firma eneka Kitajca (Jun Liao) iz Šanghaja. Pri njem sem kupil 5 ali 6 ur doslej. Zadnjo med njimi avgusta 2018 (Vager Hauers, neka nova znamka s par zanimivimi modeli), in vse sem dobil prek EU dostave, tako da so šle pošiljke mimo carinske pošte. Ne morem pa garantirati, da to še velja.

To je je ta Vager Hauers, vzel sem jo zato, ker malo spominja na Glasshutte Original Panomatic.;)



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mmanson ::

Kaj pa glasnost 'cepelina'?
Na par forumih sem zasledil, da so kar glasni, zna to biti moteče?

Okapi ::

Moraš imeti supermanski sluh, da te to moti.;)

Motion ::

Kaj narest z Casio Edifice EFR-100SB-1AVEF uro. Na servisu so rekli da je mehanizem fuč (sekundni cager preskakuje, baterija naj nebi bila kriva). Zamenjava mehanizma naj bi bila dobrih 100E skoraj toliko kolikor je stala nova ura. Ura stara cca 3 leta (zadnje leto in pol se sploh ni nosila ker ni delovala) brez znakov uporabe. (zelo malo nošena)
Mi jo je škoda ker se mi je res ful dopadla oblika in izgled.



 ura

ura

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Dri3r ::

Moraš se pozanimati kateri mehanizem je notri in ga potem kupiti v lasni režiji. Glede na komplikacije bi rekel da je cena nekje v rangu 10€. Potem pa najdeš nekoga da ti ga vgradi.
dri3r

Motion ::

In kje se dobi take informacije? ni glih neki pogost model, in dvomim da mi bo slowatch povedal kakšen mehanizem gre noter.

Okapi ::

Kako "preskakuje"? Za konkretno to ne vem, ampak pri marsikateri uri je znak, da gre baterija h koncu, ko sekundni kazalaec ne dela več sekundnih korakov, ampak na dve sekundi.

Drugače pa je treba uro odpreti, in pogledati, kateri modul je notri. Stane sicer več kot 10 evrov, ker je na sončne celice, ampak sigurno manj kot 100 evrov. Verjetno okoli 30 evrov (+-10).

Kako so ocenili, da je baterija v redu? Ker je polnilna, se lahko pokvari, da če se čisto izprazni, ker ura dolgo časa ni videla svetlobe. Prvi korak je, da jo daš za en dan na sonce.

Drugi korak je menjava baterije. In ob tem se še pogleda, kaj piše na modulu, da se lahko poišče zamenjava, če baterija ni kriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Motion ::

Ura se je ustavila ko ni bla izpostavljena močni svetlobi, zato sem mislil da je baterija fuč (enkrat ali 1x ali 2x se mi je popolnoma izpraznila ker sem jo pozabil v predalu ) in sem jo poslal na servis. Oni so mi potem rekli da so poskusili z novo baterijo in da ura še eveno ne deluje in bi blo potrebno menjat mehanizem (sekundni cager naj bi preskakoval 3 sekunde) S3m jo dal že večrat na sonce prve 2X je prišla nazaj k življenju sedaj pa se ustavi nazaj ko ni več direkno izpostavljena soncu.

Sedaj sem jo ponovno nesel nazaj vn na sonce in sekundni cager preskakuje za 2 sekundi in ne za 3 kot pravijo na servisu, kar naj bi pomenilo da je sam baterija fuč.

A v sloveniji je sam en servis za casio ure?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Okapi ::

To je jasen znak, da je treba baterijo zamenjati, nič drugega. Pač, polnilna baterija je fuč in se ne polni več. Dokler je ura na soncu, še deluje, potem pa ne več. Preskakovanje sekundnega kazalca je namensko, opozorilo, da zmanjkuje elektrike.

Servisa raje ne bi komentiral.>:D

Okapi ::

Za vsak primer je treba preverit, katera baterija je notri, mogoče je tale.
https://www.amazon.co.uk/d/Watch-Access...

Ali pa ta.
https://www.ebay.com/itm/Panasonic-CTL9...

Vseeno pa jo pred nakupom nove baterije pusti cel dan na soncu, mogoče bo vseeno prišla k sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Motion ::

Notri gre baterija 10212754, vsaj tako so rekli na slowatch-u servisu.

A slo watch ma svoj pooblaščeni servis ali pošiljajo naprej na kak drugi uradni servis? sedaj sem poslal povpraševanje na še dva servisa, bomo videli kaj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Okapi ::

To je Casiova interna številka rezervnega dela.
Baterija je Panasonic MT920.

Najbolj preprosto je, da baterijo kupiš na ebayu, potem pa jo bodisi sam zamenjaš, ali pa neseš do najbližjega urarja, ki jo bo zamenjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

JGandolfini ::

profii je izjavil:

Na njihovem forumu se je javilo kar nekaj ljudi z tem problemom. (še kakšen se najde)
https://www.christopherwardforum.com/vi...

https://www.christopherwardforum.com/vi...


Ja, sem bral te horror storyje pred nakupom in se nekako vseeno odločil, da uro naročim. Ta model ure mi je bil pač preveč všeč.

No, zaenkrat lahko potrkam po lesu, ura je raketa. Točnost zadnjih 17 dni pa je v povprečju 0.0s/dan! Ura je parkrat prenočila v avtu, zato je nekaj večsekundnih odstopanj, ki pa se nekako izničijo. Vsekakor ogromno izboljšanje napram prvim tednom, ko je bilo odstopanje 10s/dan.

Vazelin ::

Po dolgem času sem malo gledal cene ur na Chrono24.
Zanimivo, novi Omega Seamasterji 300m imajo praktično enako ceno kot Omega Speedmaster Moonwatch Professional. :) Včasih je bila razlika med tema dvema modeloma krepko čez 500eur.

Včasih je bila Seamasterka 300m verjetno daleč najboljša "premium" ura v razmerju price/performance, ki se jo je dalo dobit.:)

Čeprav mi je pred-prejšnji model 300m še vedno najlepši.

Tista verzija brez valov je bila res off. Čeprav mi je stari model lepši tudi od tega novega.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Ladjar ::

Sončna ročna ura

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Vazelin ::

Eh pa vidim tudi, da so pri Seamasterju umaknili tisto prekrasno gravirano "morsko pošast" iz zadnjega dela in je sedaj prozorno.
Prej:


Sedaj:

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Furbo ::

Jaz sem pa ravno te dni na youtube odkril Omega Globemaster in mi je zelo všeč, morda bom obvozil trenutno precenjen Rolex in posegel po Omegi za spremembo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vazelin ::

Furbo je izjavil:

Jaz sem pa ravno te dni na youtube odkril Omega Globemaster in mi je zelo všeč, morda bom obvozil trenutno precenjen Rolex in posegel po Omegi za spremembo.

Kerga si imel v mislih pri Rolexu? Day just/date klasiko?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Furbo ::

Nah, DJ me dolgočasi. Pepsi bi imel ali pa nov BLNR. Oba za nosit, ne za dilat, kot to počne 99% folka. Ok, morda še keramično Daytono, žal same ure, ki so trenutno overhyped.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Darko! ::

Furbo je izjavil:

Jaz sem pa ravno te dni na youtube odkril Omega Globemaster in mi je zelo všeč, morda bom obvozil trenutno precenjen Rolex in posegel po Omegi za spremembo.


To je kos rezerviran za akademike, raziskovalce in intelektualce naravoslovnih ved.
Če se šteješ med njih, čestitke.


V kolikor si pa "poslovnež", broker ali član poslovodstva banke, bognedaj takšne v večinski državni lasti, je pa navedena izbira strel v koleno.

Modeli te vrste, z Globemasterjem na zapestju, so na daleč opazni kot popolen hohštapleraj.
:))
;)

Furbo ::

Darko! je izjavil:

To je kos rezerviran za akademike, raziskovalce in intelektualce naravoslovnih ved.
Če se šteješ med njih, čestitke.


V kolikor si pa "poslovnež", broker ali član poslovodstva banke, bognedaj takšne v večinski državni lasti, je pa navedena izbira strel v koleno.

Modeli te vrste, z Globemasterjem na zapestju, so na daleč opazni kot popolen hohštapleraj.
:))
;)

Tristo kosmatih, zdaj bom moral pa podkupiti akademika, da mi bo šel v Slowatch po uro? :))
Nisem ne eno in ne drugo, ampak mislim, da to uro lahko nosi vsak, ki ima 5 jurjev in mu je ura všeč. >:D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Darko! ::

Furbo je izjavil:


Nisem ne eno in ne drugo, ampak mislim, da to uro lahko nosi vsak, ki ima 5 jurjev in mu je ura všeč. >:D


Kateri model ti je pa všeč?

Če bi mene prisilili, da si eno izberem, bi najverjetneje kolebal med
130.33.39.21.02.001 ali morda 130.33.39.21.03.001.

Ker sem bolj čudak, bi jo navlekel še na perlon ali nato, kot sta to storila ljubitelja s forumov:





Bela na sivem perlonu se mi zdi optimalna. Zgleda kot "baby tool watch for rocket scientist".
Izvedbe z letnim koledarjem pa so za moj okus preveč baročne.
;)

[Michael] ::

Uf, zelo lepa! €?

Furbo ::

Darko! je izjavil:

Kateri model ti je pa všeč?

Modra številčnica na jekleni zapestnici, mrtve krave, nato, gumice.. to mi ni všeč.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blaz87 ::

https://www.chrono24.com/all/bwf-beijin...

Zanima me, če je to varno mesto za nakup? Moti me ker ni paypala.
Ta ura me preveč vleče, ko sem podobno zasledil v tej temi.
Samo še cena me zanima, če je sprejemljiva?
««
150 / 188
»»