» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
137 / 188
»»

Darko! ::

zmaugy je izjavil:

Citizen Calibre 0100: eco drive, +- 1 sekunda na leto:




Ampak letos naj bi že prišli prvi primerki ur z serijsko verzijo ekperimentalnega mehanizma ...

https://slo-tech.com/forum/t532103/5899

;)

Mc0315 ::

Živjo,
imam manjši problem, na internetu nisem našel nič uporabnega, bo pa mogoče kdo tukaj znal odgovoriti.
Kupil sem uro približno pol leta nazaj. Ura je bila večinoma zelo natančna (izračunal sem, da +6 sekund na dan).
Nato sem pred mesecem znova nastavil uro in po nekaj dneh opazil, da ura prehiteva skoraj pol minute na dan.
Tudi sedaj po enem mesecu je prehitevanje ostalo nekje v rangu +25 sekund na dan.
Je že kdo imel podoben problem? Je mogoče krivo to, da se mi je ura nekajkrat vmes čisto izpraznila?
Ura je Seiko sakura fubuki (čudovita ura :) ). Padla mi ni nikoli, pa tudi ko jo nosim je to večinoma na fax in ne kakšni ekstremni športi.
lp

profii ::

Mc0315 je izjavil:

Živjo,
imam manjši problem, na internetu nisem našel nič uporabnega, bo pa mogoče kdo tukaj znal odgovoriti.
Kupil sem uro približno pol leta nazaj. Ura je bila večinoma zelo natančna (izračunal sem, da +6 sekund na dan).
Nato sem pred mesecem znova nastavil uro in po nekaj dneh opazil, da ura prehiteva skoraj pol minute na dan.
Tudi sedaj po enem mesecu je prehitevanje ostalo nekje v rangu +25 sekund na dan.
Je že kdo imel podoben problem? Je mogoče krivo to, da se mi je ura nekajkrat vmes čisto izpraznila?
Ura je Seiko sakura fubuki (čudovita ura :) ). Padla mi ni nikoli, pa tudi ko jo nosim je to večinoma na fax in ne kakšni ekstremni športi.
lp


Čudovita ura!
Prvo jo razmagneti, potem pa do kakšnega urarja na regulacijo.

Furbo ::

Večina domačih mojstrov preveč zavrti vijak za nastavitev, pa še timegrapherja nimajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dottor ::

Danes sem videl tole zadevo:
https://www.slowatch.si/citizen/rocna-u...

Kat všečna stvar :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Mc0315 je izjavil:

Živjo,
imam manjši problem, na internetu nisem našel nič uporabnega, bo pa mogoče kdo tukaj znal odgovoriti.
Kupil sem uro približno pol leta nazaj. Ura je bila večinoma zelo natančna (izračunal sem, da +6 sekund na dan).
Nato sem pred mesecem znova nastavil uro in po nekaj dneh opazil, da ura prehiteva skoraj pol minute na dan.
Tudi sedaj po enem mesecu je prehitevanje ostalo nekje v rangu +25 sekund na dan.
Je že kdo imel podoben problem? Je mogoče krivo to, da se mi je ura nekajkrat vmes čisto izpraznila?
Ura je Seiko sakura fubuki (čudovita ura :) ). Padla mi ni nikoli, pa tudi ko jo nosim je to večinoma na fax in ne kakšni ekstremni športi.
lp

To v bistvu ni problem, ampak normalno stanje mehanskih ur v tem kakovostnem razredu. Notri je mehanizem 4R35, ki ima po specifikacijah toleranco +45 do -35 sek/dan. Se pravi je +25 sek/dan lepo znotraj tovarniške specifikacije za ta mehanizem. Če hočeš bolj točno uro, jo je potrebno regulirati, kar je sicer preprosto opravilo, če imaš potrebno opremo.

Namagnetenje sicer res povzroča prehitevanje, ampak običajno precej večje od +25 sek/dan.

To, da se ura "izprazni", ni noben problem, in ne vpliva na spremembo točnosti.

Če daješ uro ponoči dol, malo preizkušaj različne položaje, v katerih odložiš uro, ker lahko na ta način včasih kompenziraš prehitevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mc0315 ::

Hvala vsem za odgovore.
Okapi: vem, da je toliko še vedno normalno prehitevanje za mehanske ure. Moti me predvsem to, ker je bila ura od začetka do pred kratkim natančna na cca +6 sekund na dan. Uro pa že ves čas nosim enako, pa tudi odložena je vedno enako (sem že poskušal različne položaje).
Obstaja kakšen način kako na hitro preveriti, če je ura bila namagnetena?

Okapi ::

Pomeriš s telefonom, recimo.

erkgheoruugh ::

Moj Orient Mako kaže določene težave, navitje drži malo časa, netočnost se je povečala.
Star je ene 3-4 leta.

Kateri servis priporočate v LJ ali okolici in koliko denarja moram pripravit?

erkgheoruugh ::

Še vedno nobenega odgovoora? Avi nič ne servisirate svojih ur?
A kar novo kupite?

Furbo ::

Za ure v tem cenovnem razredu, ja.

Drugače so pa menda servisi za tele cca 50EUR pravi moj urar, ki oriente nerad šraufa. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

kow ::

Imo se ure pod polovice place, ne splaca kupiti.

Ales ::

kow je izjavil:

Imo se ure pod polovice place, ne splaca kupiti.

Kaj pa če je samo 10 EUR manj, a se splača???

A morm to računat z dodatki al kako, bruto bruto?? Kaj pa regres?!

:))

kow ::

Saj ure ne kupujes, da bos vedel kolk je ura. Pol kupis quartz za 10e.

Joze_K ::

kow je izjavil:

Saj ure ne kupujes, da bos vedel kolk je ura. Pol kupis quartz za 10e.


e, vidiš točne tole je kar me moti pri tehle mehanskih urah.. v osnovi so neuporabne... :))

dottor ::

Jaz sem uro kupu da vem kolko je ura, da ne rabim jemat telefona iz žepa.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Joze_K ::

dottor je izjavil:

Jaz sem uro kupu da vem kolko je ura, da ne rabim jemat telefona iz žepa.


tudi jaz enega Citizena tam cca 300€ (meni lep), pa uporaben (radijsko krmiljen) .. in vem na sec za točno uro... (sem malo sekunde freak.. vse ure v hiši so radijsko vodene) :))

kow ::

dottor je izjavil:

Jaz sem uro kupu da vem kolko je ura, da ne rabim jemat telefona iz žepa.


Pol si kupu casio za 15e?

dottor ::

Citizen za 160€.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kow ::

Pol si pa za 10x preplacal (ali pa v resnici tudi izgled steje...)

Darko! ::

kow je izjavil:

Saj ure ne kupujes, da bos vedel kolk je ura. Pol kupis quartz za 10e.


A bejž no
;)

Dri3r ::

Joze_K je izjavil:


e, vidiš točne tole je kar me moti pri tehle mehanskih urah.. v osnovi so neuporabne... :))


Pri meni je pa ravno obratno, kvarci so mi totalno brezvezni, ničvredni, ..skratka za v smeti. ;)
dri3r

Darko! ::

Ales je izjavil:

kow je izjavil:

Imo se ure pod polovice place, ne splaca kupiti.

Kaj pa če je samo 10 EUR manj, a se splača???

A morm to računat z dodatki al kako, bruto bruto?? Kaj pa regres?!

:))


Baje bo letos regres na polno ...
Vsaj za javni sektor :)

Polovica regresa bo naneslo 400 EUR.
Auuuuuuuuuuuuuu
:))

kow ::

Minister je rekel, da doma zapravljajte... ne pa za ure :D

bozo78 ::

A mogoče še kdo ve za kakšno stran kjer bi bila ta ura cenejša, pa da je izvedljivo plačilo prek pay pala?

https://www.jomashop.com/mido-watch-m02...

Še najrajši bi videl če bi bila kakšna stran iz EU-ja.

Če jo naročim iz Jomashopa, pride na nekje s vsemi dodatki okrog 650 eurov?

Furbo ::

Varčuj naprej, do kake Omege.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bozo78 ::

Furbo je izjavil:

Varčuj naprej, do kake Omege.

Omega pride mogoce cez 10-15 let ko penzija blizu. Tale je uvrh glave, veliko cez moj budzet ce jo vzamem:)

Okapi ::

Furbo je izjavil:

Varčuj naprej, do kake Omege.
Zakaj? Mido so čisto v redu ure, tudi z znamko samo ni nič narobe, stara in ugledna švicarska.

Meni je recimo hudo všeč serija Multifort, s tako imenovanimi ženevskimi progami (cotes de Geneve) na številčnici, lepša od večine Omeg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bozo78 ::

Okapi je izjavil:

Furbo je izjavil:

Varčuj naprej, do kake Omege.
Zakaj? Mido so čisto v redu ure, tudi z znamko samo ni nič narobe, stara in ugledna švicarska.

Meni je recimo hudo všeč serija Multifort, s tako imenovanimi ženevskimi progami (cotes de Geneve) na številčnici, lepša od večine Omeg.



Na massdropu sem čakal nekaj ur, ki so bile pred več meseci že zelo ugodne s popusti in nisem prej vedel za to stran, tako da zdaj jih ni v akcijah. Potem sem iskal nekatere druge ure ki so mi bile všeč in videl da jih ne morem drugače kupit kot prek pay pala. Tako da sem še vedno v iskanju moje prve prave ure.No in med iskanjem, ur in prebiranjem raznih forumov, sem zasledil Okapijev komentar izpred več let nazaj na eni drugi temi tudi ns ST forumu. In ko sem šel iskat znamke Mido, mi je bilo takoj všeč nekaj ur.Čeprav sem pristaš ur z baterijami bom tole uzel, ker 80 ur rezerve je več kot dovolj.Poleg Okapija sem na raznih forumih tudi zasledil, ki so rekli da največ za ta denar dobiš, ravno od Mido ur. Ampak to ni pomembno zdej, ker bodo takoj drugi drugačnega mnenja. In ja, jaz sem tisti, ki nočem take znamke ur ki jo ima vsak na roki ( Tisott, Casio, Seiko...itd....). Sem tudi Longines gledal in Alpina ampak so takoj par 100 eurov dražje in ne dobim tako lepe ure, ki mi je všeč za tak denar.

Okapi, če prištejem enih 25% na ceno ki jo ponuja Jomashop, je to vse kar me bo koštalo ko jo dobim v roke. Mi lahko kdo razloži kako to poteka dostava, ker še nisem tega nikoli naročal. Ko pride ura v Slovenijo, pride kam na Carino? Ali moram potem njim kaj pošiljat ali kako gre to potem naprej?

Grem še to uro pogledat Okap, ki si jo postal.

Gregor5816 ::

Niso reklame za Mido na LPP postajališčih?

Gogo ::

Meni pa je všeč tale od mido
 Mido All dial

Mido All dial


This All Dial watch aesthetic comes directly from the Colosseum. The rich dial is a wink to the ancient Roman monument as the structure is reminiscent of the Colosseum as seen from above.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Okapi ::

bozo78 je izjavil:

Okapi, če prištejem enih 25% na ceno ki jo ponuja Jomashop, je to vse kar me bo koštalo ko jo dobim v roke. Mi lahko kdo razloži kako to poteka dostava, ker še nisem tega nikoli naročal. Ko pride ura v Slovenijo, pride kam na Carino? Ali moram potem njim kaj pošiljat ali kako gre to potem naprej?

Ko pride ura k nam, boš dobil od carinske pošte sporočilo, da jim pošlji dokazila o tem, koliko je ura stala. Pošlješ jim zaslonsko sliko od trgovine, in račun od paypala. Vse urediš na spletni strani od carinske pošte. Zaračunali ti bodo "zahtevno carinjenje", ker je ura več kot 150 evrov. Včasih je to stalo 15 evrov, preveri, če še. Plačaš še 22% DDV (za uro + poštnino), in 0,8 evra carine. Vse to plačaš poštarju, ko ti prinese uro.

bozo78 ::

Okapi je izjavil:

bozo78 je izjavil:

Okapi, če prištejem enih 25% na ceno ki jo ponuja Jomashop, je to vse kar me bo koštalo ko jo dobim v roke. Mi lahko kdo razloži kako to poteka dostava, ker še nisem tega nikoli naročal. Ko pride ura v Slovenijo, pride kam na Carino? Ali moram potem njim kaj pošiljat ali kako gre to potem naprej?

Ko pride ura k nam, boš dobil od carinske pošte sporočilo, da jim pošlji dokazila o tem, koliko je ura stala. Pošlješ jim zaslonsko sliko od trgovine, in račun od paypala. Vse urediš na spletni strani od carinske pošte. Zaračunali ti bodo "zahtevno carinjenje", ker je ura več kot 150 evrov. Včasih je to stalo 15 evrov, preveri, če še. Plačaš še 22% DDV (za uro + poštnino), in 0,8 evra carine. Vse to plačaš poštarju, ko ti prinese uro.


O super, hvala Okapi.

Zanima me samo še glede paskov. Usnjenege ne bom uzel, vsaj zdaj ne. Tako da zbiram med kovinskimi. A so iz titana fejst občutljivi na praske?

Izbiram med to uro:

https://www.jomashop.com/mido-watch-m02...

In tole:

https://www.jomashop.com/mido-watch-m02...

Čeprav mi je modra barva zelo všeč.

Okapi ::

bozo78 je izjavil:

A so iz titana fejst občutljivi na praske?
Ne prav zelo, ampak je odvisno tudi od tega, kako je kovina površinsko obdelana.

bozo78 ::

Okapi je izjavil:

bozo78 je izjavil:

A so iz titana fejst občutljivi na praske?
Ne prav zelo, ampak je odvisno tudi od tega, kako je kovina površinsko obdelana.



Tako, po dobrega pol leta iskanja in še več prebiranja vsega kar je od ur, sem končno vplačal uro. Iskal uro na baterijo do 500 eurov,kupil pa čist drugo in prišla bo preko 700 eurov. Ni kaj, bi bil dober ekonomist :D Doma bom pa tiho kar se tiče cene, ker me bo kdo vprašal po zdravju :) Pošiljanje je pa prekleto drago. Sem vnesel promo kodo za free shipping in mi jo je sprejelo, ampak račun pa je enak bil 631$.Upam da ne bo kakšnih komplikacij s carino in vse do mene, ker potem bom pa ziher znorel. Sporočim ko jo dobim :)

Hvala za nasvete, predvsem tebi Okapi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bozo78 ()

jernejl ::

Okapi je izjavil:

Ko pride ura k nam, boš dobil od carinske pošte sporočilo, da jim pošlji dokazila o tem, koliko je ura stala. Pošlješ jim zaslonsko sliko od trgovine, in račun od paypala. Vse urediš na spletni strani od carinske pošte. Zaračunali ti bodo "zahtevno carinjenje", ker je ura več kot 150 evrov. Včasih je to stalo 15 evrov, preveri, če še. Plačaš še 22% DDV (za uro + poštnino), in 0,8 evra carine. Vse to plačaš poštarju, ko ti prinese uro.

Zahtevno carinjenje je zdaj 20 evrov, ostalo pa je tako, kot je zapisal Okapi.

@bozo78: Stvari urejaj preko spletne strani, če boš pošiljal po mailu, bo dražje. Ko boš preko spletne strani posredoval dokumente (sliko, račun) ne pozabi priložiti še izpolnjene dispozicije. Za vse boš sicer po pošti prejel navodila, ko pošiljka prispe na carinsko pošto.

bozo78 ::

jernejl je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ko pride ura k nam, boš dobil od carinske pošte sporočilo, da jim pošlji dokazila o tem, koliko je ura stala. Pošlješ jim zaslonsko sliko od trgovine, in račun od paypala. Vse urediš na spletni strani od carinske pošte. Zaračunali ti bodo "zahtevno carinjenje", ker je ura več kot 150 evrov. Včasih je to stalo 15 evrov, preveri, če še. Plačaš še 22% DDV (za uro + poštnino), in 0,8 evra carine. Vse to plačaš poštarju, ko ti prinese uro.

Zahtevno carinjenje je zdaj 20 evrov, ostalo pa je tako, kot je zapisal Okapi.

@bozo78: Stvari urejaj preko spletne strani, če boš pošiljal po mailu, bo dražje. Ko boš preko spletne strani posredoval dokumente (sliko, račun) ne pozabi priložiti še izpolnjene dispozicije. Za vse boš sicer po pošti prejel navodila, ko pošiljka prispe na carinsko pošto.



Hvala za te informacije tudi tebi.

Potem si grem kar zdej narest print screen strani, da ne bo kakšnih sprememb ali celo da umaknejo ceno ure ki sem jo plačal.

Furbo ::

Lahko tudi pošlješ samo sliko maila, kjer je povzetek tvoje naročila/račun. Jaz sem še vedno naredil tako in je bilo ok.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

boolsheat ::

The Forgotten Story Of The Radium Girls, Whose Deaths Saved Thousands Of Workers' Lives

https://www.buzzfeed.com/authorkatemoor...

matijadmin ::

Okapi, takšne pa še nimaš!



https://www.aliexpress.com/item/DSTIKE-...
Vrnite nam techno!

BedBrejn ::

Pozdravljeni,

med iskanjem kakšnih pametnih informacij glede ročnih ur sem naleten na par tem v ST forumu in vidim, da ste kar poznavalci. Sem se takoj prijavil na forum.

Pred par leti sem si iz radovednosti omislil enega poceni avtomatika, Invicta pro diver in sem se navdušil nad idejo mehanskih ur. Me pa že ves ta čas frustrira konstantno prehitevanje, cca 40 sek na dan. Verjamem, da je to znotraj tolerančnih meja in da naj bi se načeloma dalo regulirat, ampak je vseeno zoprno.

Ker bom letos obrnil okroglo, se bom presenetil z novo mehansko uro. Ker mi je všeč ta stil, bo to spet diver (stil). Vse, kar od nove ure pričakujem, je manjše dnevno odstopanje od trenutne ure.

Všeč mi je Seiko new samurai (pepsi, padi), vendar ima po uradnih specifikacijah tudi kar visoke tolerance glede odstopanja. Steklo naj bi bilo hardlex. Je pa razmeroma ugodna (cca 400 v tujini).
Druga, dražja opcija, ki mi je razmeroma všeč, je novi (2018) hydroconquest od Longines. Safirno steklo, preko 60 ur rezerve, tolerance odstopanja ne najdem. Moti višja cena (cca 1500 pri nas) in ni mi preveč všeč bimetalen (no, ne bimetalen ampak kombinacija brušenega in poliranega jekla) pašček.

Moje vprašanja je naslednje:
- ali kdo pozna konkretni uri in kako se obnesejo v praksi?
- ali priporočate v podobnem ali malo višjem cenovnem rangu (do npr 2k) kaj podobnega?
- kako pomembno je steklo (safir vs. ostalo)?
- gumijasti paščki v praksi (v primerjavi s kovino)?

Toliko za enkrat.

Vnaprej hvala.

Okapi ::

Imam Samurai Padi, in sem zelo zadovoljen. Odlična ura.

Pogledaš lahko še Glycine recimo, ali pa Eterno, tudi Orient ima nekaj dobrih potapljaških.

Steklo je nepomembno.

Pasek je stvar okusa in individualnega občutka. Med gumijastimi paski so velike razlike, kar se udobnosti in občutka na roki tiče. Jaz imam Samuraia na gumijastem pasku (od neke druge ure). Se mi zdi, da bolj paše na potapljaško uro. Sicer so mi pa kovinski bolj všeč.

Dri3r ::

Invicta pro diver ima Seikov mehanizem NH36 in je "unbranded" različica mehanizma 4R36 kateri je v Samuraju. Mehanizem se zelo enostavno regulira, če imaš "watch timing machine", malce bolj zamudno je npr z android aplikacijo WildSpectra. 40s na dan je res rahlo moteče in ga lahko brez problema spraviš na +- 10spd v kolikor je mehanizem zdrav in je odstopanje konstantno iz dneva v dan.
Glede stekla sem mnenja da je safir zakon, ker ostalo sem (nehote) vse spraskal..trenutno je v zbirki samo še en Seiko brez, ostale sem vse nadgradil. Paščki so zame kot hlače in jih menjujem dokaj redno, najraje pa kupim novo uro skupaj z kovinsko zapestnico.
dri3r

BedBrejn ::

Okapi, Dri3r, hvala za hitre odgovore.

Če gre v osnovi res za isti mehanizem, potem z nakupom Samuraia spet tvegam odstopanja. Sam nisem vešč reguliranja, tudi če bi imel orodja aplikacijo ali zgoraj omenjeni machine. Ali regulirati načeloma znajo vsi urarji in ali je to draga zadeva?
Okapi, kakšne so tvoje izkušnje z dnevnim odstopanjem?

Okapi, hvala za predloge alternativ, sem jih pogledal, vendar mi od teh proizvajalcev nekako ne sedejo, ali barvne kombinacije, ali cel kup nekih dodatnih okrasnih elementov, ki uro naredijo načičkano. Iščem kakšen bolj osnoven čist dizajn, ki pa ne sme biti preveč očiten derivat submarinerja, kot je npr obstoječa invicta. Vsaj na slikah mi ful lepo zgleda tudor pelagos, samo tisto je pa že čisto druga cenovna klasa.

pašček tudi meni bolj sede kovinski, je bolj univerzalen (uro večinoma nosim k obleki). me je pa presenetilo, da za longines gumi pašček hočejo 300 eur, češ da ima drugačen štift kot kovinski :(

Dri3r ::

Reguliranje ni draga zadeva, izogni se urarjem tipa menjalec baterij..Glede nakupa nove pa bi ti svetoval da si vzameš čas in si pogledaš par youtube kanalov in sigurno se bo našlo kaj zate, izbire je res ogromno..sam sledim: the time teller, just one more watch, the urban gentry, watch geek, watchfinder & co., horology house, watchgecko, wornandwound in še nekaj drugih. Nekaj predlogov:
https://www.calibre11.com/first-look-ta...
https://www.jomashop.com/oristt1.html
https://www.christopherward.co.uk/watch...
https://www.seiko-watch.co.jp/collectio...
dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

BedBrejn ::

Dri3r, hvala za nasvet in predloge z linkov.
Sploh TAG s prvega je noro lep, kljub temu, da je iz avio serije. Je pa lepa tudi cena.
Ali je mehanizem 6R15 v zadnjem Seiku bistveno boljši od 4R36?

Dri3r ::

Je stopničko boljši, ker so uporabljeni boljši materiali. Več o tem najdeš na spletu.
dri3r

zmaugy ::

Okapi je izjavil:

Imam Samurai Padi, in sem zelo zadovoljen. Odlična ura.

Pogledaš lahko še Glycine recimo, ali pa Eterno, tudi Orient ima nekaj dobrih potapljaških.

Steklo je nepomembno.

Pasek je stvar okusa in individualnega občutka. Med gumijastimi paski so velike razlike, kar se udobnosti in občutka na roki tiče. Jaz imam Samuraia na gumijastem pasku (od neke druge ure). Se mi zdi, da bolj paše na potapljaško uro. Sicer so mi pa kovinski bolj všeč.


Meni je steklo pomembno - na Citizenu imam mineral glass in je že spraskan, na Oris Aquisu je safirno steklo in keramčni bezel in ni nobene praske.

Darko! ::

Evo,

po enem letu so od experimentalne žepne lepotice spacali nekej skupaj za na roko:

https://www.ablogtowatch.com/citizen-ca...





Meni se zdi "prisiljena".
Se mi zdi, da bi se moral za 7 ali 16 kUSD pa malo bolj potrudit.

Mehanizem si zasluži kaj bolj uravnoteženega.
No, vsaj v dizajnu zagotovo niso premagali Grand Seika >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

zmaugy ::

Lepo ampak predrago.
««
137 / 188
»»