» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
136 / 188
»»

Darko! ::

Tale master watchmaker Hanzi je prav zanimiv možak.

Med drugim je zaupal svoje mnenje o:

- ETA vs. Sellita (9:20)
- uporabo silikona v mehanizmih, npr. v El Primeru (12:30)




in

- ETA vs. in-house mehanizmih (4:20)

Buco_daMAN ::

V cetrtek sem dobil paketet v njem pa cudovitega TISSOT SEASTAR 1000 povermatic 80,
v živo je še lepši kot na slikah. Sedaj ga imam par dni in malo spremljam točnost mehanizma...
zaenkrat izgublja 3 sekunde na dan. Je to v mejah normale?

ncc2000 ::

The accuracy of the watch depends on the movement and individual habits of the wearer. The majority of mechanical watches (excluding certified chronometers) have average precision tolerances of between -10/+30 seconds per day. To earn the title of chronometer (see question relating to chronometers), the mechanical movement's average precision must be between -4/+6 seconds per day.

vir: https://www.tissotwatches.com/en-en/faq

Ales ::

Odstopanje ranga 3s naravnost iz tovarne je zelo dobro. No, večina bi po moje raje videla, da gre +3s in ne -3s, a saj je pravzaprav vseeno.

Skratka, je več kot v mejah normale, sicer pa še malo počakaj, komaj si jo začel nosit. Vsakodnevno obnašanje se, sploh ob začetku nošenja ure, lahko hitro še malo spremeni. Pa tudi kasneje ni rečeno, da bo vedno isto.

Lahko pa na obnašanje sam še dodatno vplivaš, tudi brez urarskih posegov. Jo čez noč daješ dol z roke? V kateri položaj jo postaviš, s številčnico navzgor?

Če ja, potem poglej točnost ko jo daš dol z roke in ponovno preden jo daš nazaj gor, da vidiš kaj se zgodi z njo ko jo ne nosiš. Potem pa spremeni položaj, pusti jo npr. čez noč s krono navzgor.

Buco_daMAN ::


Prvi teden nosenja, ugotovil sem da najmanj zgubi ce jo pustim ponoci obrnjeno na krono. Tako da sem sedaj se enkrat nastimal točen cas pa bom spet malo spremljal tocnost.
Ceprav pa tudi sedaj z minus 3.3s na dan sem zadovoljen :)

zmaugy ::

adhoc je izjavil:

Meni je tale huda ko šus



Tudi meni je ta ura precej všeč. Pa je resnično celo ohišje kovinsko? Mislim tudi pod kovinsko površino? Ker ko sem pred časom malo iskal informacije je bilo velikokrat napisano da gre za kombinacijo polimerov in kovine.

profii ::

Kovina 100%

Edit. samo med ohišjem in modulom je umetna masa za absorbcijo udarcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

zmaugy ::

Ampak s časom plastika propade, saj je res, da tudi tesnila iz gume propadejo, ampak ta se da menjati.
Ne vem, tako malo bolj robustno uro na svetlobo in z vsemi karakteristikami tegale Casia bi imel. Ampak nič plastike, z neko "nosilno" vlogo ne bi hotel notri.

Drugače pa na Siol.net reklamirajo "Najbolj priljubljeno luksuzno moško uro":

https://siol.net/trendi/moda-in-lepota/...

Cena 49 EUR. Menda so vse velike luksuzne znamke na kolenih in se pogajajo za pogoje, pod katerimi bi kapitulirale.
;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

matijadmin ::

zmaugy je izjavil:

Ampak s časom plastika propade, saj je res, da tudi tesnila iz gume propadejo, ampak ta se da menjati.
Ne vem, tako malo bolj robustno uro na svetlobo in z vsemi karakteristikami tegale Casia bi imel. Ampak nič plastike, z neko "nosilno" vlogo ne bi hotel notri.

Drugače pa na Siol.net reklamirajo "Najbolj priljubljeno luksuzno moško uro":

https://siol.net/trendi/moda-in-lepota/...

Cena 49 EUR. Menda so vse velike luksuzne znamke na kolenih in se pogajajo za pogoje, pod katerimi bi kapitulirale.
;((

Vodovodne cevi iz najlona imajo 100 plus let življenjsko dobo, prekašajo kovine, zaradi prožnosti pa tudi azbest.
Vrnite nam techno!

dottor ::

Ker je zadeva že kar nekaj strani nazaj, bi spet vprašal kako pogosto se priporoča nest Citizena na pregled? Na 2 leti? 3? 4? 5? Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

dottor je izjavil:

Ker je zadeva že kar nekaj strani nazaj, bi spet vprašal kako pogosto se priporoča nest Citizena na pregled? Na 2 leti? 3? 4? 5? Hvala.

Ko neha dobro delati.

Furbo ::

Kvarc neseš na servis, ko crkne. Če ni baterija, ti zamenjajo celo mašinco ali kupiš novo uro (ceneje).

zmaugy je izjavil:

Ampak s časom plastika propade, saj je res, da tudi tesnila iz gume propadejo, ampak ta se da menjati.
Ne vem, tako malo bolj robustno uro na svetlobo in z vsemi karakteristikami tegale Casia bi imel. Ampak nič plastike, z neko "nosilno" vlogo ne bi hotel notri.

Drugače pa na Siol.net reklamirajo "Najbolj priljubljeno luksuzno moško uro":

https://siol.net/trendi/moda-in-lepota/...

Cena 49 EUR. Menda so vse velike luksuzne znamke na kolenih in se pogajajo za pogoje, pod katerimi bi kapitulirale.
;((

Reklama, navaden kitajski pofl za 5€.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Okapi ::

Furbo je izjavil:

Kvarc neseš na servis, ko crkne. Če ni baterija, ti zamenjajo celo mašinco ali kupiš novo uro (ceneje).
Tudi mehanske s serijskimi mehanizmi. Je ceneje po 10-15 letih zamenjati mehanizem, kot ga vmes 3-4x odnesti na redni servis. Pa praviloma niti ni treba zamenjati mehanizma, ko začne po nekaj letih slabše delovati, uro odneseš k urarju, ne bo nič dražje, kot če bi jo vmes že enkrat ali dvakrat, ko je še dobro delala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dottor ::

Hvala, se pravi dokler dela ne tikaj.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

zmaugy ::

Furbo je izjavil:

Kvarc neseš na servis, ko crkne. Če ni baterija, ti zamenjajo celo mašinco ali kupiš novo uro (ceneje).

zmaugy je izjavil:

Ampak s časom plastika propade, saj je res, da tudi tesnila iz gume propadejo, ampak ta se da menjati.
Ne vem, tako malo bolj robustno uro na svetlobo in z vsemi karakteristikami tegale Casia bi imel. Ampak nič plastike, z neko "nosilno" vlogo ne bi hotel notri.

Drugače pa na Siol.net reklamirajo "Najbolj priljubljeno luksuzno moško uro":

https://siol.net/trendi/moda-in-lepota/...

Cena 49 EUR. Menda so vse velike luksuzne znamke na kolenih in se pogajajo za pogoje, pod katerimi bi kapitulirale.
;((

Reklama, navaden kitajski pofl za 5€.


Vem, je pa neverjetno s kakšnimi odvratnimi claimi reklamirajo.

zmaugy ::

Okapi je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kvarc neseš na servis, ko crkne. Če ni baterija, ti zamenjajo celo mašinco ali kupiš novo uro (ceneje).
Tudi mehanske s serijskimi mehanizmi. Je ceneje po 10-15 letih zamenjati mehanizem, kot ga vmes 3-4x odnesti na redni servis. Pa praviloma niti ni treba zamenjati mehanizma, ko začne po nekaj letih slabše delovati, uro odneseš k urarju, ne bo nič dražje, kot če bi jo vmes že enkrat ali dvakrat, ko je še dobro delala.


Kaj pa tesnila na diverjih? Imam dva, enega beater Citizena (200 m), ki ga običajno uporabljam za vodne aktivnosti in enega Oris Aquis date (300 m), ki ga generalno ne nosim v bazen ali na morje.
Kako pogosto bi moral menjavati tesnila, da bi lahko varno plaval in se potapljal na dah z obema, kadar bi to želel?

Okapi ::

Za ure, s katero redno hodiš v vodo, je pa koristno vsako leto spomladi preveriti, kako tesnijo. Ni treba na pamet menjati tesnil, ampak urar preveri na napravi za suho testiranje, ali je treba ali ne.

Mimogrede, sem se že poigraval z mislijo, da bi nekaj takega nabavil.

Stane okoli 4000 evrov. Če bi računal 10 evrov za test ene ure, bi jih moral testirati 400, da se stroške povrne.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ales ::

Nekatere te profi naprave imajo zanimive cene. Še rabljene tudi, žal.

Po drugi strani pa ekvivalent lahko človek naredi sam oz. kak znanec mojster, za relativno malo denarja. Za testiranja do 3-5 ATM (ali še malo več, odvisno) bi bila naprava čisto ok, večji pritisk je problem zaradi uporabljenih materialov.

En solidno spisan DIY npr. je tukaj.

Naprave z enako zasnovo uporabljajo tudi profesionalci, v osnovi gre za precej preprosto fiziko.

sigmundfreud ::

Pozdravljeni,
sem nov na forumu in bi se v prvi vrsti rad zahvalil za kvaliteto teme in veliko novih informacij. Na podlagi prispevkov (še posebej uporabnika Okapi), sem si ob življenjski prelomnici omislil novo ročno uro CASIO Lineage LCW-M170DB-1AER. Navdušuje me njen eleganten izgled (črna), svetlobni kazalci in številčnica, nesimetričen nizko-ločljiv LCD (vse kot plus!), odštevalnik, solarno napajanje in samo-nastavljanje. Minusi - od safirnega stekla se lepo odbija svetloba, kar ob sončnem vremenu pomeni, da moram na številčnico pogledati večkrat, da razberem, kam kažejo srebrni kazalci. Prav tako je z belo-črnim LCD-jem, verjetno bi črno-bel bil bolj viden.
Ampak ob minusih vedno pomislim spet na navedene pluse in ugotovim, da je bil tole en boljših nakupov lansko leto. :)
Pozdravljam!

 CASIO Lineage LCW-M170DB-1AER

CASIO Lineage LCW-M170DB-1AER

profii ::

Lepa ura! Dejansko! Naj ti služi leta.

-ninja-91- ::

To si sam usnjen pašček dodal?

sigmundfreud ::

-ninja-91- je izjavil:

To si sam usnjen pašček dodal?

Tako je. V originalu je črn jeklen pašček, ki pa je bil precej težek...

valdo ::

sigmundfreud je izjavil:

-ninja-91- je izjavil:

To si sam usnjen pašček dodal?

Tako je. V originalu je črn jeklen pašček, ki pa je bil precej težek...

Res lepa kombinacija,
lahko podaš link kje se to najugodneje kupi :-), prosim.
Lp

mikhaair ::

Meni tudi zelo vsecna. Kar se tice blescanja...verjetno bi rabil antirefleksivni, na obeh straaneh stekla.

sigmundfreud ::

valdo je izjavil:

sigmundfreud je izjavil:

-ninja-91- je izjavil:

To si sam usnjen pašček dodal?

Tako je. V originalu je črn jeklen pašček, ki pa je bil precej težek...

Res lepa kombinacija,
lahko podaš link kje se to najugodneje kupi :-), prosim.


Z veseljem delim tako informacijo. Nekaj časa sem spremljal cene na idealo.de, na koncu sem jo kupil preko ebay.de. Skupaj s poštnino cca. 230 € + usnjen pašček 20 €. Pašček sem izbral v eni od štacun v eLeclerc LJ. Sprva mi je prodajalka poskušala "uvalit" črn pašček, pa sem ji komaj razložil, da to ne bo šlo tako. :)
Variante ure se med sabo razlikujejo - imaš kombinacije srebrne in črne (številčnica, ohišje, lcd - vsako srebrno in/ali črno), kar tudi naredi razlike v ceni. Popolnoma črna kombinacija je najdražja, če se ne motim.

Kar se tiče bleščanja, če še enkrat dobro pogledam, se še najbolj svetlika črno solar ozadje, bolj kot steklo sámo. Je pa zato malo bolj izstopajoča - v potuhnjeno elegantnem smislu :)

Upam, da komu informacija pride prav, jaz jo zelo rad nosim. :)

boolsheat ::

Lepa:

The Seiko U.S. Limited Edition Alpinist



https://shop.hodinkee.com/blogs/journal...

profii ::

boolsheat je izjavil:

Lepa:

The Seiko U.S. Limited Edition Alpinist



https://shop.hodinkee.com/blogs/journal...


Lepota. Škoda ker ni EU, bi se stegnil 600USD za njo.

dottor ::

Mene spet muči Citizen Crono Racing. Glede na to da bo letos višji regres bo treba skočit čez mejlo pogledat malo dejanske ce :))
Tale zadeva:

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Goody ::





Je tale Longines kaj vreden? Ima kdo kaj filinga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Okapi ::

Če je originalen, lepo ohranjen in dobro dela, 300-500 evrov (za 500 € moraš najti pravega kupca).
Okoli 20 let star model, novi so bili okoli 1500 evrov.

Goody ::

Hvala. Je in je in dobro. Kje je pa najbolje prodajat?

Furbo ::

Imaš tudi kake papirje od ure ali kaj drugega?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Goody ::

Imam original škatlo (ki pa ni najbolje ohranjena), mislim da so nekje tudi kratka navodila, garancija. Račun bi moral pa pogledati.

kajpavem ::

Okapi je izjavil:

Na Seiya lahko poskusiš dobiti nekaj popusta. Ostalo je pa pač nekaj tveganja - nižja cena, več tveganja.


@Okapi, tale tvoj nasvet se nanaša na moj post izpred nekaj mesecev glede nakupa tele ure: https://www.seiyajapan.com/products/ocw...

Je to mišljeno, da se jim enostavno pošlje mail in vpraša za popust? Če rečem za cca. 10-15, je to pretirano?

Okapi ::

Lahko poskusiš - bodisi da vprašaš, če ti uro proda po določeni ceni (pogledaš, koliko jo je najceneje mogoče dobiti drugje, in ponudiš toliko, ali malce več), ali pa ga samo vprašaš, ali ti jo lahko proda kaj ceneje od tistega, kar oglašuje. Stane te nič ne.

ribac7 ::

Pozdravljeni, rad bi si kupil uro ampak nevem katera je najboljša izbira, ker se na njih ravno ne spoznam najboljše. Ker sem študent, nimam ravno neke želje po dragi luksuzni uri, ampak me zanima, kaj priporočate v rangu 50 evrov. Se da dobiti kaj pametnega ali je to premalo? Ura bi bila namenjena vsakodnevenmu nošenju + pasek je lahko usnjen, silikonski ali kovinski mi je vseeno.

Okapi ::

Casio.

PARTyZAN ::

Casio F-91W.

dottor ::

Osebno bi vzel CASIO 2784-57 MTP-1314PL-7AVEF oz. dodal tistih 10€ več za črno številčnico: CASIO 2784-57 MTP-1314PL-8AVEF, če želiš pa s kovinskim paščkom pol pa 5€ več za: https://www.slowatch.si/casio/rocna-ura... .
Osebno mi je pa tale modle zanimiv: CASIO EFB-560SBL-1AVUER
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ribac7 ::

Hvala za predloge. Kaj pa glede ure Timex weekender ste že slišali zanjo? Baje naj bi bila najboljša poceni ura glede na kakovost, ki jo dobiš. Kaj pravite na to?

dottor ::

Malo sem preletel spletno stran in mi delujejo še ena od t.i. "fashion watch" kot so MVMT, Vincero, Daniel Wellington, ... kjer dobiš isto uro od kitajce za par dolarjev. Seveda se pa lahko tudi motim in dobiš kar solidno zadevo. Sploh tej field watch-i so ušečni.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ribac7 ::

Mi je pa sicer Vaš predlog za uro casio zelo všeč ampak mogoče me moti velikost, saj je velika 45mm, sam pa imam srednje veliko zapestje, kar bi znal biti problem.

simon2704 ::

Times je ugledna ameriška znamka ur, ni modna ura, weekender pa zgleda kot tipičen field watch, tako da si dobro izbral.

Zgodovina sprememb…

bojany ::

Tole me je pa nasmejalo :))
Ajde, da gre za reklamni oglas ampak vseeno...

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

dottor ::

simon2704 je izjavil:

Times je ugledna ameriška znamka ur, ni modna ura, weekender pa zgleda kot tipičen field watch, tako da si dobro izbral.


Pol se posipavam s pepelom.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

ribac7 je izjavil:

Hvala za predloge. Kaj pa glede ure Timex weekender ste že slišali zanjo? Baje naj bi bila najboljša poceni ura glede na kakovost, ki jo dobiš. Kaj pravite na to?
To, "najboljša poceni, glede na kakovost", je bolj za lase privlečeno, ker ne moreš za nobeno uro kaj takega reči (ker se niti ne da prav izmerit, ali ocenit).
Enako bi lahko rekel recimo za Casiovo serijo MRW-200H. So več kot pol cenejše od Weekenderjev, z njimi greš lahko mirno plavat (z Weekenderjem ne moreš), uro kažejo enako točno ...



Velika prednost Weekenderjev je, če ne štejemo videza, ki je stvar okusa (in je lahko komu MRW-200H lepši), osvetlitev indiglo.

V glavnem, Timex je sicer čisto solidna firma, ampak IMHO dobiš pri Casiu vseeno malce več za svoj denar. So pa razlike majhne, in čisto lahko pretehta tudi sam videz.

In potem so tu še Kitajci, kjer tudi lahko dobiš veliko za svoj denar, samo najcenejših modelov in najbolj neznanih znamk se je treba izogibati. Ker, resnici na ljubo, tako ali tako vse delajo na Kitajskem in tam okoli (tudi Timex in Casio in vse druge). Recimo, med temi "field" urami sem zelo zadovoljen z znamko Carnival, s tritijevimi cevkami. So sicer nekaj dražje (na Aliexpressu dobiš za okoli 80 dolarjev + naš DDV).

Furbo ::

A ostane ura takole črna?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Bi moral brata vprašati, ker zadnji dve leti jo on nosi.

Drugače pa mene pri urah, zlasti takih bolj "delovnih", ne moti, če se vidi, da so nošene. "Distressed" videz mi je na splošno všeč.

zmaugy ::

Citizen Calibre 0100: eco drive, +- 1 sekunda na leto:

Okapi ::

Če so komu všeč ure z ohišjem iz brona, Borealis zbira naročila za nove modele iz serije Navale. Dobava naj bi bila septembra. Nekaj različic, vse z Miyoto 9015. Borealis je kar znana portugalska firma, ure so sicer kot vse podobne "made in China". Cena je videti ugodna, čeprav se nisem poglabljal v podrobnosti, ali je 200 dolarjev (180 evrov) z DDV ali brez. Verjetno brez.


https://www.borealiswatch.com/store/Bor...
««
136 / 188
»»