» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
161 / 188
»»

Er333 ::

https://www.gnomonwatches.com/products/...
Naročil sem tole. S poštnino me je prišlo 661,19€.
"Free worldwide shipping" potem pa vidiš, da slovenije ni na spisku in sem dal še $40 za poštnino. Je pa vsaj rok dobave 3-5 dni z vključenim zavarovanjem paketa, prek DHL.
Mehanizem je bolj osnoven (6R15) ampak zapestnica, detajli na številčnici in končna obdelava ohišja so pa po vseh prebranih forumih in ogledanih posnetkih na nivoju 90% Grand Seikota za 4 jurje.

Okapi ::

Seiko Presage so vrhunske ure. Razlike do tistih za 4-5x ceno se ti bolj zdi, da jih vidiš, kot da jih zares vidiš. Mogoče s povečevalnim steklom, da res kaj konkretnega opaziš.

Darko! ::

No ja, ni vse v tem, da gledaš pod lupo :)

Za ta denar dobiš poleg vsega ostalega še mehanizem serije 9.
Pri njemu se ti vsaj ni potrebno bati, da boš, v kolikor ti zvezde niso naklonjene, naletel na takšno urco z mehanizmom serije 6, ki zaradi odsotnosti resne kontrole kvalitete "nima sreče".

To se je najverjetneje zgodilo z mojim.
IMHO so ti Seikoti srednjega ranga z 6R čist falen.

Če lahko švicarji tlačijo enake kronometrske Ete v rang od 800 EUR do par jurjev, bi lahko tudi Seiko natlačil kaliber serije 8 v Presage. Ampak ne! Zvišajo cene, tlačijo pa enak mehanizem.

Tudi prav. Ampak mojga jurja za urco z 6-tko v drobovju več ne dobi :P

r00k ::

Ima kdo kak predlog za nek budget watch winder ? 90% časa uporabljam quarz, bi pa imel vseeno rad mehansko vedno pripravljeno.

profii ::

r00k je izjavil:

Ima kdo kak predlog za nek budget watch winder ? 90% časa uporabljam quarz, bi pa imel vseeno rad mehansko vedno pripravljeno.


Je tvoja mehanska dovolj natančna da jo boš po dveh tednih še vedno nadel brez nastavljanja?

Okapi ::

Poceni navijalniki so bolj ena žalost. Šibka točka jim je prenos od motorčka do ležišča za uro. Prenos do reduktorja hitrosti je z gumico, reduktor je pa iz plastičnih zobatih koles. In potem čez leto, dve redne rabe bodisi gumica ne drži več dobro, ali pa postane upor na reduktorju premočan za motorček.



V glavnem, lahko s precejšnjo zanesljivostjo računaš, da se bo zadeva že razmeroma kmalu nehala vrteti.

Jaz sem ravno razdrl en navijalnik za 6 ur (3x2), in se bom, ko bom imel čas, lotil zamenjave teh prenosov (z motorčki vred) s čim bolj vzdržljivim.

Ales ::

Jaz sem se pred leti odločil proti navijalnikom.

Zaradi maziv vse mehanske ure občasno navijem (na en ali dva tedna, od oka), v različnem položaju, in to je vse.

Enostavno se mi ne zdi smiselno goniti vse ure med tem, ko jih ne nosim, ter s tem povzročati obrabo in krajšati servisni interval brez potrebe. Med delovanjem 100% časa in delovanjem 10-20% časa je konkretna razlika...

jernejl ::

Če nimaš navijalnikov, je torej koristno, da ure, ki jih ne nosiš, vsake toliko časa naviješ?

Konlov ::

Konlov je izjavil:

Ali je tole fake, rabljeno, ali kako? Nisem vešč teh nakupov? https://www.creationwatches.com/product...

Zares poceni. Je kdo že kupoval tu?

Dri3r ::

Večkrat. Dodati moraš še 22% DDV in pa carinski postopek, tako da te bo ta ura za 90€ na koncu stala cca 125€.
dri3r

Okapi ::

Moj prvi Citizen ravnokar dostavljen.

Dobiš ga v zelo domiselno oblikovani škatli.



Urica pa tudi lepa. S 338 evri, kolikor sem dal zanjo, je ena od najcenejših pravih potapljaških ur, se pravi, po standardu ISO 6425. To pomeni, da je vsaka ura temeljito preizkušena na vodotesnost (dve uri pri 125% deklarirane globine). Poleg tega pa mora ustrezati še celi vrsti pogojev.



Ni pretirano velika, in ker je iz titana, je udobno lahka. Zapestnica je solidna, verjetno pa jo bom kmalu dal na kakšen gumijast pas, ker se bolj spodobi za potapljaško uro.

Najšibkejši člen te ure je verjetno mehanizem, "dobra stara" Miyota 8203. Z njo sicer ni nič zelo narobe in hiter preizkus na timegrapherju je pokazal odličen rezultat, -2 do +5 sek/dan, odvisno od položaja.

Ampak vseeno bi lahko notri dali sodobnejši mehanizem, iz serije 9xxxx. Sicer je še največja razlika, da pri tej starejši Miyoti ni mogoče ustaviti sekundnega kazalca, se pravi je ne moreš natančno sinhronizirati s točnim časom.

Mogoče je vzrok neobičajen položaj krone, in bi bilo treba narediti kakšne prilagoditve na novejšem modelu, pa so raje uporabili mehanizem, ki je bil že v prvem modelu (NY0040) serije Promaster, iz leta 1997.

Ura (prvi model, NY0040) je zaslovela med ljubitelji oziroma uporabniki potapljaških ur, ker je bila službena ura italijanske mornarice. Za Lahe je sicer Citizen delal prilagojeno različico, z deklarirano vodotesnostjo 500 m (namesto 200 m), in z napisom Marina Militare na številčnici.



Od takrat so serijo še parkrat pomladili (NY0080, NY0090 in sedaj NY0100), ampak so razlike predvsem kozmetične narave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

r00k ::

profii je izjavil:


Je tvoja mehanska dovolj natančna da jo boš po dveh tednih še vedno nadel brez nastavljanja?

NIti približno :D Pa še post od @Okapi me je odvrnil od nakupa, hvala.

profii ::

r00k je izjavil:

profii je izjavil:


Je tvoja mehanska dovolj natančna da jo boš po dveh tednih še vedno nadel brez nastavljanja?

NIti približno :D Pa še post od @Okapi me je odvrnil od nakupa, hvala.


Sam imam tukaj na mizi trenutno 7 avtomatikov, 5 jih stoji, 2 pa kažeta približno točen čas (+-2 minuti). V vsakem primeru moram nastvit, če želim nosti keterokoli od teh :)

Konlov ::

Dri3r je izjavil:

Večkrat. Dodati moraš še 22% DDV in pa carinski postopek, tako da te bo ta ura za 90€ na koncu stala cca 125€.

Kakšen davek in carina iz EU?

Ganon ::

Konlov je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Večkrat. Dodati moraš še 22% DDV in pa carinski postopek, tako da te bo ta ura za 90€ na koncu stala cca 125€.

Kakšen davek in carina iz EU?


CreationWatches.Com
Box 30, Macpherson Road, Singapore 913401

Konlov ::

A ja ?.

Konlov je izjavil:

A ja :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Okapi ::

Enkrat sem si rekel, da bom zbirko omejil na sto kosov, in bom potem novo uro kupil samo, če bom kakšno iz zbirke prodal. Osnovni načrt je bil, da poskušam vsako uro prodati vsaj za kakšen evro več, kot sem jo kupil. Oziroma da bi vsaj v povprečju bil v plusu. Čisto tako, zaradi dobrega občutka. Doslej mi je kar dobro uspevalo. Prodal sem 24 ur (vključno z nekaj golimi mehanizmi) in dober ducat raznih pasov. Vse skupaj za dobre tri jurje, pri čemer sem bil skoraj 800 evrov v plusu. Večinoma so bile to stare švicarske ure, vredne v povprečju po okoli 100 evrov.

Po začetnem zagonu sem nato trgovanje malo opustil, ure sem pa še naprej kupoval in prišel do številke 115. Zdaj sem pa sklenil, da se po daljšem času že spet malo resneje lotil "posla", da zbirko vrnem na sto kosov.

Prva je šla v promet ena zelo lepa Eterna Kon Tiki.



Pred 5 leti sem jo kupil predvsem z namenom preprodaje, ker sem jo na neki razprodaji dobil po ugodni ceni (znižano s 1600 na 700 evrov). Že prej sem imel enega Kon Tikija, v belo-modri barvni kombinaciji, ki mi je še bolj všeč.

V glavnem, nekaj časa sem jo prodajal na enem urarskem forumu, ampak ni bilo pretiranega zanimanja in sem nehal obnavljati oglas. Potem je pa pred kratkim na tem istem forumu že spet nanesla beseda o Eternah in sem omenil, da imam eno takšno na prodaj, za 950 evrov (vključno s poštnino in 50 evri, kolikor si paypal odreže provizije). In se je našel en, ki jo je kupil. Mimogrede, na Chrono24 prodajajo dve taki, nekdo hoče zanjo 1300, drugi pa 1600 evrov.

Ta Eterna je precej značilen primer nihanja cen ur. Za novo so hoteli 1600 evrov, ampak jih je bilo mogoče tako rekoč od vsega začetka dobiti s popustom, za 1200-1400 evrov. Po nekaj letih so se neprodani kosi znašli pri trgovcih, ki so ponujali občutnejše popuste, in enega takega (700 evrov) sem takrat izkoristil. Potem so pa model dokončno razprodali in ker se je ponudba zelo zmanjšala, je cena že spet nekoliko narasla. Je pa seveda treba počakati, da najdeš kupca, ki mu je ravno ta model zelo všeč.

Da se vrnem k prodaji. Pri malo dražjih ur me vedno skrbi, kako se bo izteklo. Zaenkrat sicer nimam kakšnih posebno slabih izkušenj, ampak na netu je veliko strašljivih zgodbic. Večinoma so to kupci, ki hočejo uro vrniti, bodisi ker se preprosto premislijo, ali najdejo kakšno praskico ali kaj podobnega. Najdejo se tudi prevaranti, ki ti namesto izvirnika vrnejo ponaredek, ali sploh nič. Ebay in paypal v primeru sporov praviloma odločata v korist kupca, tako da kot prodajalec lahko hitro izvisiš.

Tokrat me je skrbelo tudi zaradi tega, ker je kupec iz Indije. Ampak je vseeno deloval dovolj resno, da sem pristal na prodajo. V Indijo še nisem prodajal in mi ni bilo čisto jasno, kako tja poslati vrednejšo pošiljko. Odločil sem se za DHL, ki je bil cenejši, kot sem se bal, da bo - 35 evrov. V Indijo je ura prišla v treh dneh, potem je pa bila tam še dober teden na carini, preden jo je v roke dobil kupec. Mimogrede, pri nas se protižujemo nad 22% DDV, ampak to ni nič v primerjavi z Indijo, kjer morajo plačati 70% uvoznih dajatev!

V glavnem, kupec pravi, da je z uro zelo zadovoljen. Upam, da se ne bo premislil.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

FireSnake ::

Okapi, ali se ona zlata žepna šteje v to cifro (100)? :D


Er333 je izjavil:

https://www.gnomonwatches.com/products/...
Naročil sem tole. S poštnino me je prišlo 661,19EUR.
"Free worldwide shipping" potem pa vidiš, da slovenije ni na spisku in sem dal še $40 za poštnino. Je pa vsaj rok dobave 3-5 dni z vključenim zavarovanjem paketa, prek DHL.
Mehanizem je bolj osnoven (6R15) ampak zapestnica, detajli na številčnici in končna obdelava ohišja so pa po vseh prebranih forumih in ogledanih posnetkih na nivoju 90% Grand Seikota za 4 jurje.


CAPINI!
Kot, da nimam že dovolj ur na nakupovalnem seznamu!
Lepa zadeva!

Zame ni pametno, da zahajam v tole temo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Okapi ::

FireSnake je izjavil:

Okapi, ali se ona zlata žepna šteje v to cifro (100)? :D
Ne, tistega Longinesa pa nimam na seznamu zbirke. Tam so samo tiste, ki sem jih kupil.

FireSnake ::

Škoda zame, sreča zate :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pierch ::

Okapi je izjavil:

Zdaj sem pa sklenil, da se po daljšem času že spet malo resneje lotil "posla", da zbirko vrnem na sto kosov.]

A Rodina bo tudi na odstrelu? ;)
Pierch

Okapi ::

Za primerno ceno vsekakor.;)

perci ::

Okapi je izjavil:

Za primerno ceno vsekakor.;)

A dej no....a zdej boš pa na "prjatlih" služu :D sem mislu da nisi tak, hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

pierch ::

Okapi je izjavil:

Za primerno ceno vsekakor.;)

Mamljivo, če bi imel kako predstavo koliko je vredna.
Pierch

Okapi ::

perci je izjavil:

Okapi je izjavil:

Za primerno ceno vsekakor.;)

A dej no....a zdej boš pa na "prjatlih" služu :D sem mislu da nisi tak, hehe

Čisti računi, dobri "prijatli".;)

Jaz sem dal zanjo 165 evrov. Moram samo še malo pogledati, po koliko se sedaj takšne zadeve prodajajo, ker te že dolgo ni na voljo. Mehanizem Seagull 3600k, klon Unitas/ETA 6497, je precej redek.



Še največji problem pri tej Rodini je, če bi jo hotel prodati na kakšnem bolj uradnem kanalu, da je na pol ponaredek. Na zadnji strani namreč piše Stowa Antena, Made in Germany.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AaBoy ::

Nova verzija Seiko alpinista bo prišla ven SPB155J1 za 699€. Bo treba pogledati v živo.


boolsheat ::

Nekaj fotk novega alpinista:
https://timeandtidewatches.com/introduc...

Zeleni mi je precej všeč.

Okapi ::

Samo brez kompasa alpinist ni alpinist.

Te vrste zelena številčnica je pa drugače zadnje čase očitno precej priljubljena.

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Samo brez kompasa alpinist ni alpinist.



Pa tudi ta butast znak za Prospex nekako ne sodi k Alpinistu.
Pa ga zadnje čase Seiko tlači povsod ;((

Moram pa priznati, da mi je izgled urce zares všeč.
Tudi modra in antracitna izvedba nista slabi.

Škoda res, da urcam ne namenijo kakšenga boljšega mehanizna.
Glede na izgled, bi si ga zares zaslužile.

AaBoy ::

Tu sem zasledil, da se 6R Seiko mehanizmi kritizirajo. Mi lahko kdo razloži zakaj?

Darko! ::

No ja,
mene ne upoštevat pri "kritiki mehanizma".
Mehanizem 6R sam po sebi sploh ni slab.

Če je ura z njim vredna 700 ali 1000 EUR, je pa drugo vprašanje, na katerega si pa mora odgovoriti vsak sam.

Er333 ::

Ura ni samo mehanizem. Mehanizem je samo ena komponenta v celoti.
Če so ostale stvari na nivoju, je ura sigurno vredna 700 ali 1000€.
V luksuznemu Audiju A6 imaš lahko isti motor kot v Škodi, ki jo imaš za drva prevažat.
Pa se A6 še naprej hudo dobro prodaja.

AaBoy ::

Hvala za odgovor. Sem mislil, da je kaka napaka v designu mehanizma ali kaj podobnega in mi je bilo cudno, da nisem nic zasledil na spletu.

boolsheat ::

Er333 je izjavil:

Ura ni samo mehanizem. Mehanizem je samo ena komponenta v celoti.
Če so ostale stvari na nivoju, je ura sigurno vredna 700 ali 1000€.
V luksuznemu Audiju A6 imaš lahko isti motor kot v Škodi, ki jo imaš za drva prevažat.
Pa se A6 še naprej hudo dobro prodaja.


Ali pa Renaultovi motorji, ko je isti model tako v Daciah kot Mercedesih... 8-)

Okapi ::

Pri baterijskih mehanizmih so razlike še bolj drastične. Enak mehanizem za 35 evrov je v uri za 350 evrov in v uri za 2000 evrov.

Na to je mogoče gledati tudi s pozitivnega konca. Imaš lepo drago uro imenitne znamke, če gre kaj narobe, pa ni treba zapraviti premoženja za popravilo, ampak samo zamenjaš mehanizem.;)

Dri3r ::

Glede na to da Seiko počasi dviguje cene bi človek pričakoval, da v rangu 1000€ v uri tiktaka vsaj neka varianta 8L35 mehanizma z 28,800bph, 50h rezervo navitja in natančnostjo -10/+15spd. Ampak zgleda, da prodajo dovolj in jih švicarska konkurenca z boljšimi ETA 28XX ne skrbi preveč.
dri3r

Darko! ::

Okapi je izjavil:


Na to je mogoče gledati tudi s pozitivnega konca. Imaš lepo drago uro imenitne znamke, če gre kaj narobe, pa ni treba zapraviti premoženja za popravilo, ampak samo zamenjaš mehanizem.;)


... itak :))

Okapi ::

Če bi kdo rad imel rusko vojaško potapljaško uro, Zlatoust vodolaz, na forumu watchuseek je organiziran skupinski nakup. Za polni popust nas mora biti 50 (vmesni popust smo s 30 kandidati že zagotovili, trenutno smo nekje pri 40).

Ura za prave moške;)



Izbirati je mogoče med praktično vsemi različicami in tremi velikostmi - 46mm, 53mm, 60mm, jekleno ali medeninasto ohišje, različne številčnice (navadna, meteorit, damaščansko jeklo...). Krona je po želji lahko na levi ali desni strani.

https://www.watchuseek.com/threads/amaz...

V sporočilu #870 je link do tabele, kjer je seznam vseh možnih kombinacij s cenami pri popustu za 30 ur.

46mm jeklena pride 315 evrov. Redna cena je 580 evrov.
46mm mededinansta 470 evrov. Redna cena 840 evrov.

Če pridemo do 50, bo popust večji. V to tabelo se tudi vpisujemo kandidati. Prej se je treba seveda registrirati na forumu.
Treba je prišteti še nekih 20 evrov poštnine in na žalost je treba računati tudi na 22% DDV in strošek carinjenja.



Več o teh urah tule.
https://zlatoustwatch.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Aja, š eto - v isti akciji je mogoče kupiti tudi uro Pobeda P195 (redna cena 170 evrov, s popustom 70 evrov), ki je tudi korenjaško velika.8-)

Dri3r ::

Vojaška potapljaška :)) OK verjetno se jo da uporabit namesto uteži. Mogoče bi bil na mestu slogan v stilu: "In soviet Russia you don't dive with a watch, the watch dives you!" :D
dri3r

Okapi ::

V bistvu neke vrste sovjetski panerai.;)
Ki je izvirno tudi vojaška - oziroma mornariška - potapljaška ura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::


Dri3r ::

No ja..kaj pa vem če je kaj od tega res. Stare mehanske potapljaške ure so morale imeti sekundni kazalec kot indikator delovanja. Potem še "timing bezel" za merjenje časa potopa zaradi dekompresije in osvetlitev indikatorjev (radium/tritij). S tem ruskim panerajem si pod vodo bolj malo pomagaš..Za Ruske vojaške ladijske potapljače lahko trdim, da so še par desetletij nazaj uporabljali Vostok Amphibian (so prišle zraven našega Svetlyaka), pa še pri teh moraš pazit da ne premakneš lunete, ker se vrti v obe smeri.
dri3r

Okapi ::

Saj panerai tudi ni imel vrtljivega obročka. Prve potapljaške ure (tudi panerai) ga niso imele. Tudi ne potrebujejo vsi vojaški potapljači meriti časa potopa in dekompresije. Dokler se ne potapljaš globlje od 10 metrov, tega ne potrebuješ. In diverzanti se ne potapljajo v globino, temveč "v dolžino".

Sekundni kazalec ima načeloma lahko vsaka ura, je del vsakega mehanizma. A ga je izvirni vodolaz imel, ne vem. Svetlečo številčnico pa tudi ima lahko vsaka, samo številke je bilo treba pobarvati s radijevo barvo. In ti izvirni "vodolazi" so točno to tudi imeli. Celo zelo radioaktivno.

In 1950s and 60s Zlatoust watch plant apart from other interesting products were producing 191-ChS watches for the Soviet Navy divers. Without any exaggeration, these watches are something unique! It's the largest watches in the world: diameter (without the crown) is about 60 millimeters, the weight is 250 grams. Massive stainless steel case is very complicated, but it's meant to be undestroyable on principle. And the most exotic thing about the watch is that it was produced with the use of radioactive materials! To achieve luminous effect, digits on the dial were covered with radium salt. Watches indicated a high level of radioactivity: the Geiger counter went beyond 8.000 (!) microroentgen per hour. Just for comparison: the natural level of radioactivity amounts 15-30 microroentgen and the permissible level of radiation for the housing accommodation must not exceed 60 microroentgen. But such a high level of radioactivity wasn't a technological miscalculation. For high intensity of dispersion of gamma-rays the level of radioactivity at the distance of 10-12 centimeters equals only 200 microroentgen per hour and if the distance is over 1 meter the emission of radioactive elements equals natural. Such a huge watch didn't feel comfortable to wear on the wrist but if the watch is on sleeve of the diver suit with dial positioned outside then the radioactivity hardly exerts harmful influence on the diver.

The production of these unique watches was stopped in the first half of 1970s. Since that time they have became a real legend. These watches and the legend behind them were especially popular abroad USSR and then Russia. Most evidently the story of Russian navy divers wearing radioactive watches seemed to be unbelievable and therefore especially attractive and intriguing. On the other hand, the soviet military watches have always been popular in the Western countries and around the world.


Kopijo teh ruskih potapljaških ur dela tudi Invicta, in to je nosil Švarci, ko je ugotovil, da so panerai premajhni.;)



Vostokova amfibija je kakšnih 15 let mlajši model od vodolaza. Začeli so ga delati 1967. Rusi so bili pač vedno malo "za časom". V '50ih so delali vodolaze, ki so bili takšni, kot so bili panerai v '30ih. Konec '60ih so pa začeli delati amfibije, ki so takšne, kot so bili blancpaini in rolexi od srede '50ih dalje, z vrtljivimi obročki.

Okapi ::

Kot zanimivost, potapljaške ure v obliki čutarice (v angleščini jim pravijo "canteen style") niso ruski izum. Tole je recimo ameriška, znamke Elgin.



Pri prvih potapljaških urah je bila krona šibka točka, še toliko bolj, ker je bilo treba te ure vsak dan navijati. Krona, ki se privije na ohišje, je dandanes standardna rešitev, ampak predvsem zato, ker so ure avtomatske in krone ni treba odvijati in privijati vsak dan. Navoji na kroni so namreč precej delikatna zadeva in kar pogosto se zgodi, da se, če krone ne privijamo dovolj previdno, pokvarijo.

Mimogrede, za samo vodotesnost navoj na kroni niti ni tako zelo pomemben (za vodotesnost lahko dovolj dobro skrbijo tesnila), bolj pomembno je, da se privita krona pod vodo ne more pomotoma izvleči, ker potem tudi tesnilo lahko popusti.

Rešitev so našli v ločenem pokrovčku, ki je večji in ima zato lahko bolj robustne navoje, ki so manj občutljivi.

Takole je videti ameriška Bulova, vojaška potapljaška ura iz časov korejske vojne, z odvitim pokrovčkom.

Dri3r ::

Zanimiva ampak čisto neuporabna ura imo. Tudi mene precej vlečejo stari vojaški dizajni ur. Pred kratkim sem si hotel sestaviti eno "flieger baumuster B" z ETA 2824-2 mehanizmom, ker jo še nimam. Nabavil sem že skoraj vse dele, potem pa na AE naletel na ponudbo, kateri se nisem mogel upreti..tako da ETA sedaj čaka na boljše čase.
Gre za Stowa hommage v 42mm ohišju z Seiko NH35 mehanizmom, safirnim steklom, onion crown z navojem, tip B številčnico in heat blued kazalčki. Vse skupaj trenutno za neverjetnih 80EUR :)) Glede na yt reviewe gre za zelo solidno izdelan hommage, vreden precej več kot to. Če bo kdo iskal..znamka je Escapement time.
 tipB

tipB

dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

pierch ::

Best of AliExpress thread ane ;)
Pierch

fikus_ ::

Dri3r, potem imaš kakšno orodje za sestavljanje ur?


PS, fajn tema za branje, je občasno pošteno zamika kakšen nakup, ampak sem si rekel do veselega decembra nič. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Dri3r ::

fikus_ je izjavil:

Dri3r, potem imaš kakšno orodje za sestavljanje ur?


Ja večinoma imam vse, manjkajo mi kakšni bolj specialni kosi katerih cena ne upraviči uporabe par krat letno.
dri3r

Map ::

Ni trajalo dolgo, SARX055 je doma. :)



Čez vikend sem čisto slučajno, iz radovednosti, pogledal na Chrono24, če je kakšen nov oglas. Nekaj iz Japonske, nekaj iz Amerike, ena iz Hong Konga, ena iz Avstralije in ena iz Danske, pa začudi tudi ena iz Italije, nekajkrat nošena, s ceno 966 evrov. Ponudil sem mu 800 evrov, njegova nova ponudba je bila 930 evrov, ampak me je povabil, naj se še naprej pogajam, tako da sva se strinjala na sredini, 865 evrov s poštnino. V ponedeljek sem plačal, danes je prispela, vmes pa sva malo klepetala.

No, najprej je povedal, da je številčnica pravzaprav imitacija japonskega papirja washi, izgleda pa kot zamrznjeno jezero. Uro pa je prodajal, ker bo kupil Grand Seiko, model SBGJ227, čudovite zelene barve.



Če je ura vredna tega denarja težko rečem, vem pa, da je prav občutno ceneje verjetno ne bi mogel dobit. Nosil je tudi še nisem, razen zdajle za mizo, tako da težko kaj več povem. Sem pa bil presenečen, kako lahka je, in kako lepo so spolirani kazalci, antirefleksni premaz pa je tudi vrhunski.
««
161 / 188
»»