» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
135 / 188
»»

boolsheat ::

Verjetno je ta model: SNK619

Okapi ::

Dri3r je izjavil:

Ura tudi mena zgleda legit (SNK621),
Ta je črna, bela (srebrna) je SNK619. In ja, tistih 72 evrov, če je to končna cena, je približno OK. Iz Hongkonga je sicer 60 evrov, ampak s poštnino in dajatvami, če pošiljko "prestreže" carina, pride malo več.
https://watchain.com/products/seiko-5-s...

ALT ::

Profii, vsi Seiko 5 so day+date, to je eden izmed 5 pogojev za serijo 5.

Se seznam 5ih kriterijev:
1. Diaflex (unbreakable mainspring),
2. Diashock (Seiko's shock resistant design, equivalent to the Swiss "Incabloc"),
3. Automatic winding,
4. day/date indication, and
5. Water resistant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ALT ()

Dri3r ::

Okapi je izjavil:

Ta je črna, bela (srebrna) je SNK619.

Pardon res je 619..SNK serija mi je načeloma všeč kot osnova za MODanje, ker je ogromna izbira delov. Velika večina originalnih mi nekako ne potegne, so pa tudi izjeme katere so mi lepe npr SNKL23/43, SNK559. V zbirki imam sicer 3 seiko 5 ure, ampak ni nobena več v original stanju.
dri3r

Klamzi ::

Nekako sem se zagledal v spodnjo uro in vse kaže na to da jo bom tudi nabavil, pa me zanima kje priporočate nakup? Na creationwatches.com je cena 115€, kar z davkom in carino znese 145€...
 Seiko SNZH55

Seiko SNZH55

Klamzi ::

Brskam dalje in naletim na malo morje Orient Mako in Ray ur... Lahka odločitev my ass :)

Snail ::

Klamzi je izjavil:

Nekako sem se zagledal v spodnjo uro in vse kaže na to da jo bom tudi nabavil, pa me zanima kje priporočate nakup? Na creationwatches.com je cena 115EUR, kar z davkom in carino znese 145EUR...
 Seiko SNZH55

Seiko SNZH55


115EUR + 22% DDV + 13EUR stroški carinjenja = ~153EUR
in pazi, da je navadna pošta, DHL express majo dražje postopke.

lih tolko te pride tle
https://www.citywatches.co.uk/product/s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snail ()

Klamzi ::

U, hvala za nasvet. Mah, odločitev je padla, Seiko SNZH53, torej modra... zopet... zraven pa recimo pretežno moder Nato pašček ali dva, jupii :D

opo ::

Zdravo

Zanima me od kod pošiljajo te spletne trgovine https://www.citywatches.co.uk in https:www.citywatches.fr.

Gledam in iščem najugodnejšo ceno za Seiko SNZH53 modra številčnica. Na angleški strani stane 125 funtov. Na francoski strani pa 125 evrov.
Ker če pošiljajo iz EU odpade carinski postopek . Jo kar naročim ker je hudičevo lepa.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: opo ()

Okapi ::

Glede na to, da je predvideni čas dostave 4-5 dni, bi rekel, da pošiljajo iz EU. Ampak za vsak primer preveri.

Klamzi ::

@opo, www.citywatches.fr pošiljajo iz Singapurja

Furbo ::

celloak je izjavil:

Kupljena je bila pri pooblascenem prodajalcu v Ljubljani. Racun je prilozen. Zgodba je taka: Pred cca 2 letoma sem se postavil v vrsto za to uro in bil "izzreban". Take priloznosti se ne zamudi in sem jo tudi kupil, ampak sem ze na prvi pogled videl, da 40mm ura na mojo lumberjack roko enostavno ne pase. Vseeno sem jo pa vzel zato, ker je to izjemna nalozbena priloznost, saj se zaradi cakalne dobe taka ura prodaja za precej vec, kot za nabavno vrednost.

Na chrono24 sem jo ze dal, ampak cakam, da mi odobrijo identiteto in preverijo oglas. Oglasevana cena je 18.490 EUR.

in, si že prodal?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AnubisOfDoom ::

Hej, a proda kdo tukaj mogoce Citizen Nighthawk?

dragon ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Hej, a proda kdo tukaj mogoce Citizen Nighthawk?


Tukaj nekdo prodaja omenjeno uro.

http://www.portalsatova.com/forum/viewt...

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

adhoc je izjavil:

Eh, kaj se s tem ukvarjaš. Jaz imam doma tudi tri starinske stenske ure na uteži, pa imajo tudi vse nemške orle in podobne ornamente gor.

Te stenske ure so v bistvu prvotno vplivale na moje veselje nad urami. Tiste ure z veseljem navijem in poslušam ko zvonijo na pol ure koliko je ura. Na 15 minut mi je prepogosto, na pol ure pa sčasoma postane "background noise".


OK, poslikam in nalimam.

Tvoje bi pa tudi rad videl, nalimaj kako sliko, še raje bi jih videl v živo (zbiram starine sicer bolj ljubiteljsko, pa vendar).


Kot obljubljeno. Ure so skoraj vse urarsko očiščene.
 Slika 1

Slika 1



 Slika 2

Slika 2



 Slika 3

Slika 3



 Slika 4

Slika 4



ZA ono arabsko bodalo mi je nekdo ponujal 120EUR, pa ga nisem hotel dat.
Dejansko sploh ne vem, kaj je to za ena zadeva.
Držalo je obrabljeno, torej je bil nošen.

Medalje so ene original, druge ne.

Zgoraj levo se vidi še en Poljot.

Najbolj ponosen sem na tole:
 Srebrna s pozlato.

Srebrna s pozlato.



na tej je Zernko dušo spustil, tak jo je zrihtal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Darko! ::

Uff,

sploh tista fotka z nošenim arabskim bodalom, križem, medaljo in kupom ur, ki so nekoč prenehale meriti čas, mi deluje ...





... tko, mal strašljivo.

;)

FireSnake ::

Hahaha, dobro si ponazoril ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

@Okapi, morda ves, kje bi se dalo najti dele za DIY uro? V druzini imam grafika, ki se ukvarja predvsem suho iglo in globokim tiskom in bi rad poizkusil v uro montirati "art". :)

Okapi ::

Na ebayu se najde marsikaj. Najbolj preprosto je, da začne s poceni kitajsko uro in ji zamenja številčnico. Številčnico lahko sam narediti - okrogla ploščica z luknjo v sredi in dvema nožicama spodaj (za velikost in položaj ima vzorec v številčnici, ki jo bo zamenjal).



Sicer se pa gogla "blank dial". Recimo:
http://www.lasioux.com/scrapwatch.htm

TheBlueOne ::

Imam kar natancen CNC. Morda bom samo kupil kaksno ugodno uro, dal urarju odtranit ta del, naredil novega in mu vrnil. :) Imas kaksno priporocilo za poceni mehansko uro iz Kitajske? Seugull mi ni dovolj poceni.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Mehanske ure so poceni?

To še mene zanima ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

Jaz jih najdem na hitro z MYIOTA 8215 mehanizmom in safirnim steklom za ca. 60USD.

Dri3r ::

https://www.aliexpress.com/item/Men-Fas...
Seiko NH35 in safirno steklo. Cena niha med 45 in 100€, trenutno je 50€. Vsekakor dobra ura za tak projekt, ker nikakor ne prideš ceneje skozi. Samo mehanizem NH35 stane preko 30€.
dri3r

TheBlueOne ::

@Dri3r kul zadeva ampak me moti tisto steklo zadaj. :) Poznas morda kaj, ki nima tega stekla zadaj, date complication pravtako ni zazeljen. Potrebe, da se navija sama pravtako ni, imam raje bolj tanjke ure.

Zgodovina sprememb…

Dri3r ::

Poceni manual wind so npr serija Vostok Komandirskie, na ebayu nove od 28$ naprej. Imajo pa akrilno steklo in zelo veliko izbiro različnih kombinacij ohišij in številčnic v duhu 70ih let prejšnjega st. Primer: https://www.ebay.com/itm/WRIST-WATCH-KO...
dri3r

TheBlueOne ::

Mi ni vsec. Bom poskusil najti kaksnega kitajca z bolj minimalisticnim dizajnom in da vsaj nima tistega stekla zadaj. Ostalo se nekako prezivim. :) Mi je tudi vsec, da vgrajujejo kar fine mehanizme.

Dri3r ::

Drugega mehanskega navijača kot Seagull ST3600 (klon mehanizma ETA 6497/8) od kitajcev ne bi vzel. So pa cene sestavljenih malenkost višje in so ponavadi v ohišju z premerom 44mm, steklo je navadno.
https://www.ebay.com/itm/44mm-parnis-bl...
dri3r

TheBlueOne ::

Sej pravim, to z navijanjem se prebolim, je le eksperiment, ampak tistega grdega stekla zadaj pa ne. :)

pierch ::

Na aliju maš firme Cadisen, Bliger, Starking, Guanquin, itd ki imajo nekaj "minimalističnih" modelov. Sicer pa imajo po večini noter NH35. Cene so pa prav tako kar ugodne, sploh Cadisen ima všečne modele za 50 do 80$ (malo mešajo z akcijami na posamezen model).
Sicer pa info jemlem od tega tipa na YT, ki dela reviewje teh pocenskih kitajcev.
Pierch

TheBlueOne ::

Svasta. :) Kaj brez stekla zadaj pa ne dela nihce. Cez te Parnise sem ze sel in so presenetljivo lepi ampak zakaj morajo imeti to steklo zadaj? Kaj imajo Kitajci radi, da koza vidi mehanizem?

Zgodovina sprememb…

Dri3r ::

Mene steklo zadaj čisto nič ne moti, včasih kakšno tako snamem iz roke da jo komu pokažem in se potem smejim zmedenim izjavam ko išče baterijo: "aja ta ura je na nihalo?!" :))
Zakaj pa ne bi za prvi projekt poizkusil kar z kakšnim kvarcem? Ni navijanja, ni stekla zadaj, tanke, poceni,...
dri3r

TheBlueOne ::

Dri3r je izjavil:

Ni navijanja, ni stekla zadaj, tanke, poceni,...


To mi je vse jasno. Pac mehanske imajo prioriteto, posebej ce je poznan mehanizem. Morda pa kaj najdem... :)

Okapi ::

TheBlueOne je izjavil:

Imam kar natancen CNC. Morda bom samo kupil kaksno ugodno uro, dal urarju odtranit ta del, naredil novega in mu vrnil. :) Imas kaksno priporocilo za poceni mehansko uro iz Kitajske? Seugull mi ni dovolj poceni.
Za prvi trening je dovolj kakšen Winner, Jaragar in kar je še teh ultra-poceni mehanskih ur. Dobiš za 10 evrov na ebayu tega, kolikor hočeš.

Pa v bistvu niti ni treba, da je mehanska. Tudi kremenčevi lahko zamenjaš številčnico.

TheBlueOne je izjavil:

Svasta. :) Kaj brez stekla zadaj pa ne dela nihce. Cez te Parnise sem ze sel in so presenetljivo lepi ampak zakaj morajo imeti to steklo zadaj? Kaj imajo Kitajci radi, da koza vidi mehanizem?
Ker je glavna fora teh poceni mehanskih ur, da dejansko vidiš mehanizem. Sicer imaš lahko tudi kremenčevo, je videti enako, cenejša in bolj točna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

FireSnake ::

Dri3r je izjavil:

https://www.aliexpress.com/item/Men-Fas...
Seiko NH35 in safirno steklo. Cena niha med 45 in 100€, trenutno je 50€. Vsekakor dobra ura za tak projekt, ker nikakor ne prideš ceneje skozi. Samo mehanizem NH35 stane preko 30€.



Dri3r je izjavil:

Poceni manual wind so npr serija Vostok Komandirskie, na ebayu nove od 28$ naprej. Imajo pa akrilno steklo in zelo veliko izbiro različnih kombinacij ohišij in številčnic v duhu 70ih let prejšnjega st. Primer: https://www.ebay.com/itm/WRIST-WATCH-KO...



Čim prej moram nehat gledat to temo (zgornjo bom 100% vzel), ČIM PREJ!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Gregor5816 ::

Mene zanima, če so Zeitlongue, Unger-Schmuck, Uhrcenter, Timeshop24 in Uhren4you zanesljive trgovine, ali se je kateri bolje izognit?

Okapi ::

Evo, berem v Delu pogovor z Zdravkom Čolićem, in omeni eno uro, za katero nisem še nikoli slišal, bi jo pa zelo rad videl.

Zdaj ste me spomnili na anekdoto, ko mi je Ćiro Blažević, mislim, da v osemdesetih, podaril ročno uro z likom Tita. Tako digitalno uro, na kateri se je pojavil in izginil lik tovariša Tita (nasmešek). Nekaj časa sem jo nosil, in ko je Goran Bregović na moji roki videl to uro, je bil čisto navdušen. "Daj, posodi mi to uro, vsaj za nekaj dni ..." Odpel sem si jo z zapestja in mu jo podaril. Bil je srečen kot otrok. Ponosno jo je nosil in razkazoval drugim, kako se Tito pojavlja in izginja, pojavlja in izginja (smeh) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mirkuma ::

Gregor5816 je izjavil:

Mene zanima, če so Zeitlongue, Unger-Schmuck, Uhrcenter, Timeshop24 in Uhren4you zanesljive trgovine, ali se je kateri bolje izognit?

Unger-Schmuck lahko priporocim. Trgovina je legit, uradna garancija poštempljana. Kupil Seiko Presage. Vse b.p. in hitra dostava.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

TheBlueOne ::

Vzel tole....

https://www.aliexpress.com/item/Cadisen...

Pa da vidimo to cudo in predelamo. :) Bom moral ziveti s steklom zadaj....

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Pozdravljeni, ali tole pri nas funkcionira normalno? (in ali je sploh vredno doplačila?)

Multi-Band Atomic Timekeeping (US, UK, Germany, Japan, China) Receives time calibration radio signals which keep the displayed time accurate Auto receive function (up to 6 times per day/up to 5 times per day for China) Manual receive function Signal: US WWVB, UK MSF, Germany DCF77, Japan JJY40/JJY60, China BPC Frequency: US 60kHz, UK 60kHz, Germany 77.5kHz, Japan 40/60kHz, BPC 68.5kHz


(kupujem dumb outdoor uro)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

Ima kdo informacijo, kje kupiti mehanizem za stensko uro, ki je radijsko voden.

Zakaj sprašujem: to, da je radijsko vodena in hkrati lepa je kombinacija, ki je ni bilo moč kupiti.
Zato bi zdaj uro, ki sem jo kupil, sam premontiral, da bi bila radijsko vodena.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Furbo ::

Lahko jo neseš v urarstvo Štefanac v Kamniku, pa ti bodo naročili in zamenjali mehanizem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FireSnake ::

Saj urarja jaz imam (Zernko, Lenart) zanima me samo koliko bi stalo, če bi se sam spravil to naredit - in, če se mi sploh splača.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dri3r ::

Na spletu jih imaš polno..cena med 10 in 30€.
dri3r

TheBlueOne ::

Isci pod "DCF Europe Wall clock movement"...

Furbo ::

Odvisno od ure in kakšen mehanizem ima.. niso vsi mehanizmi enaki, neke različne dolžine osi imajo itd itd.. bolje pač pustiti urarju ali pa se ne sekirati za minuto gor ali dol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FireSnake ::

No, pa je prišla (Powermatic 80):

 T0874074405700

T0874074405700



Skupaj s carino: 346EUR
Od tukaj:
https://www.jomashop.com/tissot-watch-t...


Pri nas (Slowatch) okroglih 800

Meni zelo všečna, ker ni vpadljiva.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Tole:
https://www.aliexpress.com/item/Men-Fas...

še kupim, potem pa bežim iz te teme ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ali3n ::

Jaz sem TOLE Aliexpress uro kupil pred enim letom, pa je bila "ojoj"; sem jo še isti dan podaril naprej enmu brez ure;

Ostri robovi, lom svetlobe na steklu, neobdelano,... skratka nikol več.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Furbo ::

Mislim, da tele črne prevleke na poceni urah hitro izginejo dol.

Pa tudi na dragih. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FireSnake ::

Potem pa ne bom metal denarja stran.
Hvala za info ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
135 / 188
»»