» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
124 / 188
»»

Dri3r ::

Najboljše firme (VC,PP,AP,..) sploh ne dajo svojih ur na neke COSC teste, to je rezervirano za znamke, ki se morajo nekako dokazati, da upravičijo napihnjeno ceno..
dri3r

hmm ::

Ganon je izjavil:

Pol leta sem jo čakal. Okapi je tisti, ki me je zrajcal do te mere, da sem jo naročil. :D V živo izgleda noro lepo. Ročno poliranje zaratsu, safirno steklo, snežna številčnica itd.
Super ura. Edino, kar me moti (pa je to res dlakocepljenje), so indikatorji za 1/5 sekunde, ki po mojem ne pašejo na tako minimalistično in "čisto" uro. Sicer so ti indikatorji tudi drugje, čeprav dejansko spadajo na kronografe, vsaj po mojem.

Na hitro izbrisani indikatorji :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hmm ()

Ales ::

adhoc je izjavil:

Meni se zdi, da sploh ne bereš postov. Točno to kar si napisal, sem jaz napisal v obeh postih (da ni primerljivo z Rolexom, je pa dovolj točno, da je zdaleč od "zanič").


Lejga cefizlja :))

Napisal si, navajam:
Tece 3.5s na dan prehitro. Steinhart tece 2.5s prehitro na dan. To je ze blizu Rolex standarda.


In jaz ti pravim da daj ure na timegrapher in boš videl da niso niti blizu. Svetlobna leta daleč od Rolex "standarda" so, mehanizmi ur tega ranga od oka v rangu 3x do 10x manj precizni.

So pa v dnevnem povprečju, pri nošenju in tvojih navadah, na +2,5s in +3,5s, sploh ne dvomim. Zdaj jih daj pa na timegrapher, primerjaj rezultate s kakim Rolexom, Grand Seikom ali podobnim mehanizmem in se pač pomiri s tem, sta točnost in preciznost dva precej različna pojma.

Lahko se pa enostavno strinjava, da se ne razumeva... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

adhoc ::

Glej, preberi vsaj več kot en stavek, če ti že več kot en post ne uspe. Ker dobesedno naslednji stavek pravi, da "Ne pravim sicer, da so ti movementi na nivoju Rolexa".

Če ti še vedno ne gre, pa se mi več ne da ukvarjati s teboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Ales ::

Pri tebi je enkrat nekaj "primerljivo, potem "je blizu", potem "ni na nivoju", potem "ni primerljivo" (vse 4 izjave so copy/paste iz tvojih umotvorov), potem... potem pa zgleda pričakuješ da bo bralec vzel neko povprečje teh izjav, da bo vedel, kaj dejansko misliš...? Al kaj pričakuješ..? Kaj tretjega?

Sori, ampak še sam ne veš, kaj dejansko misliš...

...
...in še vedno ne ločiš med preciznostjo in točnostjo ure... :))

adhoc ::

Načeloma nimam interakcij z ljudmi, ki ne znajo brati. Kako bi moral prilagoditi slovenščino, da bi jo še ti razumel?

Ganon ::

hmm je izjavil:

Ganon je izjavil:

Pol leta sem jo čakal. Okapi je tisti, ki me je zrajcal do te mere, da sem jo naročil. :D V živo izgleda noro lepo. Ročno poliranje zaratsu, safirno steklo, snežna številčnica itd.
Super ura. Edino, kar me moti (pa je to res dlakocepljenje), so indikatorji za 1/5 sekunde, ki po mojem ne pašejo na tako minimalistično in "čisto" uro. Sicer so ti indikatorji tudi drugje, čeprav dejansko spadajo na kronografe, vsaj po mojem.

Na hitro izbrisani indikatorji :)


Samo omenil bi, da ne gre za enako uro. :P Drugače pa, itak, stvar okusa.

hmm ::

Aja, za ketero ref. pa gre? Dlakocepim, pa še model zgrešim. ?

Ganon ::

SJE073J1.

-ninja-91- ::

Gledam ure, ki majo od koledarja kaj več kot samo dan v mesecu, zaenkrat mi je tole padlo v oči:
https://www.amazon.com/Citizen-BL8000-5...
https://www.tissotwatches.com/en-en/sho...

Budget je pod 500€.
Ima kdo še kakšen zanimiv predlog?

Okapi ::

Guglaj Seiko Kinetic Perpetual. Nima dnevov, ima pa "veliki datum", torej z dvema številkama (precej bolje viden od običajnega), mesece in prestopna leta (in kazalec za 24 ur). Zelo zanimiv mehanizem, verjetno mehansko najbolj zapleten kremenov, kar jih je. Ni treba menjati baterije.
https://www.seikowatches.com/us-en/cust...
Veliko različnih modelov, z malo sreče se dobi kakšen do 500 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kacajdr ::

Tole imam jaz, sicer nek drug ref., že ene 5 let. Pogrešam dan v tednu. Moj primerek prehiteva slabe pol sekunde na dan.

Joze_K ::

tole bi mene imelo:
Seiko Astron GPS Solar

:D

Master_Yoda ::

Moj nekaj let star mehanski Seiko 5 je zacel zelo zaostajati - minimalno 10 minut dnevno. Kaj bi lahko bil razlog za to (mogoce je namagneten?) ? Koliko bi okvirno popravilo tega bilo ? Ne vem ce se splaca glede na to da sem zanj okoli 120 eur dal - bi popravilo in pregled kar hitro verjetno to ceno doseglo in preseglo.

Sem pa kar razocaran da niti 2-3 leta ni delala ura normalno...

-ninja-91- ::

Men se dan v tednu zdi pomembnejsi od okenskega prikaza datuma. Vsec so mi dizajni kjer je vse prikazano s kazalci.

Ales ::

Master_Yoda je izjavil:

Moj nekaj let star mehanski Seiko 5 je zacel zelo zaostajati - minimalno 10 minut dnevno. Kaj bi lahko bil razlog za to (mogoce je namagneten?) ? Koliko bi okvirno popravilo tega bilo ? Ne vem ce se splaca glede na to da sem zanj okoli 120 eur dal - bi popravilo in pregled kar hitro verjetno to ceno doseglo in preseglo.

Sem pa kar razocaran da niti 2-3 leta ni delala ura normalno...

Lahko bi bila namagnetnost, a pri njej ura praviloma zelo prehiteva (sprimejo se navoji vzmeti nemirke, kar bistveno skrajša čas enega nihaja, posledično prehiteva). Je pa možno.

Namagnetenost lahko takoj preveriš sam, če imaš recimo pametni telefon, obstajajo aplikacije za to. Na Androidu mi je všeč Gauss Meter. Ali pa če imaš majhen kompas doma, čim manjši tem bolje. Ne sme odstopati, ko ga približaš uri.

Sicer pa popravilo morda ne bilo tako drago, čisto odvisno kaj je vzrok. Poglej najprej ali je namagnetena in sporoči.

Če jo nehaš nosit (kar toplo priporočam!), koliko časa traja, da se ustavi? Od polne navitosti do konca delovanja bi tvoja ura morala delati okoli 40 ur. Preveri, kako hitro se bo ustavila.

AnubisOfDoom ::

Hej, a mogoce kdo ve kje lahko kupim Seiko 5 SNK809 za neko smiselno ceno?

evian ::

Dri3r ::

dri3r

AnubisOfDoom ::

Hvala, creationwatches izgleda zelo poceni. Mislim, da je trenutno ta ura veliko precenjena v drugih trgovinah.

ali3n ::

Uf. Jaz sem dal zanjo 80€ pred enim letom.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Snail ::

ne pozabit na davek+carinski postopek iz creationwatches.

Jaz sem pred leti dal zanjo cirka 75EUR, grey market iz Italije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snail ()

Darko! ::

Master_Yoda je izjavil:

Moj nekaj let star mehanski Seiko 5 je zacel zelo zaostajati - minimalno 10 minut dnevno. Kaj bi lahko bil razlog za to (mogoce je namagneten?) ? Koliko bi okvirno popravilo tega bilo ? Ne vem ce se splaca glede na to da sem zanj okoli 120 eur dal - bi popravilo in pregled kar hitro verjetno to ceno doseglo in preseglo.

Sem pa kar razocaran da niti 2-3 leta ni delala ura normalno...



Lahko, da imaš poškodovano spiralo na nemirki. To je bilo pri mojem Alpinistu, ki se mu je nekoč zahotelo, da je kar mal zbezljal. Zgodi se lahko zaradi udarca ali podobno.

Jo je poštimal Hubscher iz LJ, ki jo je tudi razmagnetil.
Servis je prišel manj kot 40 EUR.

Ima pa model en zlo zanimiv starejši timegrapher, ki dela pike na list papirja. Zgleda kot ena mešanca med stacionarno spajkalno postajo in Digitron računskim strojem.

Ampak izgleda, da mojstru služi za namen
:)

Okapi ::

Tem starim se je reklo vibrograf, ali tickoprint.

Darko! ::

in takole približno zgledajo

Dri3r ::

Master_Yoda je izjavil:

Moj nekaj let star mehanski Seiko 5 je zacel zelo zaostajati - minimalno 10 minut dnevno. Kaj bi lahko bil razlog za to (mogoce je namagneten?) ? Koliko bi okvirno popravilo tega bilo ? Ne vem ce se splaca glede na to da sem zanj okoli 120 eur dal - bi popravilo in pregled kar hitro verjetno to ceno doseglo in preseglo.

Sem pa kar razocaran da niti 2-3 leta ni delala ura normalno...

Tudi mojemu Seiku SNZG (7S36) se je po 2,5 letih vsakodnevnega nošenja poslabšalo do te mere (-40spd, manj kot 24h rezerve navitja), da sem naročil nov mehanizem NH36 (unbranded 4R36) in v kratkem ko pride še preša za kazalce ga menjam. Padel mi sicer nikoli ni sumim pa da so mu škodili izleti na strelišče..
dri3r

hmm ::

Nedavna pridobitev: Seiko SKX171, ki sem ga rahlo prilagodil (kovinski pašček in "coin edge" luneta z SKX007 vstavkom). Prvi vtisi so zelo dobri, natančnosti (ali preciznosti ;) še nisem meril.

leiito ::

Lepo, kateri kovinski pas si pa dal gor?

s1m0n ::

A se dobi kak kovinski (21mm) od Seiko za mojo uro(SSC361)?

Dri3r ::

@s1m0n Hočeš original ali aftermarket?
dri3r

Ganon ::

Neprimerno lepše izgleda s kovinskim paščkom.

s1m0n ::

Dri3r je izjavil:

@s1m0n Hočeš original ali aftermarket?

Original ali pa kaj boljšega...

Yossarian ::

Dane se peljem domov iz službe z mojo najnovejšo pridobitvijo in poslušam toto muziko. Odličen trenutek je bil.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Dri3r ::

s1m0n je izjavil:

Dri3r je izjavil:

@s1m0n Hočeš original ali aftermarket?

Original ali pa kaj boljšega...

https://www.cousinsuk.com/product/21mm-...
https://www.strapcode.com/store/21mm-st...
https://www.watch-band-center.com/shop2...
dri3r

Darko! ::

Yossarian je izjavil:

Dane se peljem domov iz službe z mojo najnovejšo pridobitvijo in poslušam toto muziko. Odličen trenutek je bil.



Nadomestek za El primero ?

Okapi ::

Ganon je izjavil:

Darko! je izjavil:

Pozabil si povedat v kateri štacuni si jo naročil ...


Najprej sem povprašal pri slovenskem Stenu. Je rekel, da je ura naročena in da bo cena 2400 evrov. Za začetek bi moral plačati še 900 evrov za rezervacijo. Sem takoj iskal alternativno rešitev. Kontaktiral sem Seiko Avstrija in odzvali so se sledeči:

https://www.steiner-juwelier.com/seiko-...

Cena je 2200 evrov, poleg tega mi je takoj ponudil še 5% popusta, če plačilo izvedem preko bančnega nakazila. Končna cena je 2090 evrov. Od tega zneska bom 10% nakazal takoj, ostalo plačam konec avgusta, ko bo ura poslana.

Tale Presage me še kar nekaj muči, in ga najdem v moji priljubljeni trgovini, za 1900 evrov. To bo zdaj vaja iz odrekanja skušnjavi;)
https://www.iguanasell.co.uk/products/s...

adhoc ::

IguanaSell je res kul trgovina. Sploh ko narocis in cez dva dni ze dobis paket v roke. Vaja iz odrekanja se zame...hvala, ne hvala :D

Na .de je 1980EUR.

Edit: ammm -18% se tule: https://www.iguanasell.de/pages/iguana-... to je pa ze ~1620EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Okapi ::

V funtih je očitno nekaj cenejši. Mogoče je tudi kakšna razlika v DDV, nisem čisto siguren, kako ga obračunajo za Slovenijo.

Dodaten "problem" je, ker obstaja tudi model SARX055, ki je skoraj enak, samo ima starejši mehanizem in je malo debelejši, pa zato skoraj pol cenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

adhoc ::

Poglej si link zgoraj, se -18% na vse seikote...to je pa ze res postena cena.

SARX055 je na prvi pogled skoraj isti, ampak ima slabsi mehanizem, oznacbe za 6/9/12 so drugacne, ... pac detajli, ki jih ne opazis, dokler jih ne opazis.

Po drugi strani pa je ~2000€ ze lep del za GS SBGA211....ampak me skrbijo servisi. Vsake 3-5 let posiljati uro na Japonsko (GS servisirajo samo na Japonskem) in vsakic placati carino na celo vrednost ure ob vstopu v drzavo nazaj? Hmmm...

Okapi ::

Skušnjava, skušnjava ...:)
SARX055 za 1100 evrov
SJE073J1 za 1600 evrov
Pravi Snowflake za 5000 evrov ...

In ja, servis za Spring Drive tudi mene še najbolj skrbi. Carine sicer ni treba plačati, ker lahko narediš začasni izvoz za servis, ampak je vseeno dodatna komplikacija. Pa tudi poceni ni, servis.

adhoc ::

SJE073J1 za 1600 je res dobra cena. Se dobro, da moram it spati in lahko te sladke skrbi prestavim na jutri :D

Upam, da se razproda. Ker ce bom cetrto uro v dveh mesecih domov privlekel me bo moja zacela postrani gledat.

Ales ::

Začasen izvoz ni tako preprost. Oz. recimo da je, a ni čisto zastonj. Gre za tim. pasivno oplemenitenje, na vrednost servisa se plačata carina (po carinski stopnji, kot je za izdelek) in DDV (!).

Pa strošek samega postopka je razreda 40-50 EUR, če se prav spomnim.

Pa samo da omenim, če bo kdo šel v to, potrebno je zadevo urediti pred pošiljanjem, ne ko že pride nazaj. Saj je logično a vseeno.

leiito ::

Dri3r je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Dri3r je izjavil:

@s1m0n Hočeš original ali aftermarket?

Original ali pa kaj boljšega...

https://www.cousinsuk.com/product/21mm-...
https://www.strapcode.com/store/21mm-st...
https://www.watch-band-center.com/shop2...


Morda veš. če aftermarket s teh strani pašejo na SPB053?

Doslej sem mislil, da rabim tole:
https://www.ebay.com/itm/Original-NEW-S...

adhoc ::

Ales je izjavil:

Začasen izvoz ni tako preprost. Oz. recimo da je, a ni čisto zastonj. Gre za tim. pasivno oplemenitenje, na vrednost servisa se plačata carina (po carinski stopnji, kot je za izdelek) in DDV (!).

Pa strošek samega postopka je razreda 40-50 EUR, če se prav spomnim.

Pa samo da omenim, če bo kdo šel v to, potrebno je zadevo urediti pred pošiljanjem, ne ko že pride nazaj. Saj je logično a vseeno.


Je zacasen izvoz...casovno omejen? Smiselno bi bilo, glede na poimenovanje. Ves slucajno koliko casa je to?

Namrec preko palca carina za GSa vrednega 5k€ je okrog 1300€ (23% DDV + strosek zahtevnega carinjenja). Kaj ce se servis zavlece za par mesecev? To ni zanemarljiv strosek.

hmm ::

leiito je izjavil:

Lepo, kateri kovinski pas si pa dal gor?
Uncle Seiko

Ales ::

@adhoc, je časovno omejen. Ne vem pa, kolikšen je rok za stvar, kot je ura, ter za potrebe rednega servisa. Jaz sem urejal v čisto drugi branži...

Mora pa priti nazaj istovetna stvar, če so na volje serijske (kot na Seikih, npr.) jih bodo s tem namenom preverjali. Saj je tudi logično...

adhoc ::

Malo sem sel googlati zadevo in na hitro nisem nasel definiranega roka v katerem se mora "oplemenitenje" opraviti. Bom se bolj resno zadeve lotil ko koncam s sluzbo. To bi bilo zanimivo vedeti, ker je ogromen faktor pri odlocanju glede Grand Seika zame.

Okapi ::

Dvomim, da je kakšno zastaranje, oziroma ne vidim vzroka zanj. Dobiš pač potrdilo, ki ga uporabiš, ko ura pride nazaj, kadar pač pride, da cariniku dokažeš, da ne gre za uvoz.

Poleg tega lahko (verjetno) vse skupaj opraviš prek zastopnika oziroma servisa za Seiko, tako da se s carinsko birokracijo oni ukvarjajo. Vsaj v primeru, da si uro kupil v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

adhoc ::

Na Japonsko grem cez en mesec in me mika da bi privlekel GSa nazaj s seboj. Lahko pa kar babya vzamem iz Iguane in imam mir. Decisions, decisions...

Ales ::

@Okapi, ni samo na našem koncu začasen izvoz, tudi na drugem koncu se izpelje začasen uvoz. To gre po mednarodnih konvencijah, roki so. Verjetno pa je pomembneje carinikom na tistem koncu, kjer se začasno uvaža, da ne ostane predmet za vedno tam brez plačila dajatev...

Ne vem več na pamet, kako je s tem. Eno leto mogoče? Treba preverit.

@adhoc, na Japonskem boš zih kaj kupil. Jaz bi kako vintage, ampak to je moj okus. Lahko pa zdaj kupiš pri iguani in si rečeš, da na Japonskem sigurno ne boš nič... ampak prav zares... >:D

Win-win situacija. :))
««
124 / 188
»»