» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
104 / 188
»»

Goody ::

@Okapi, be vem tele fotke lumine kako je to slikano. Sam imam en el-cheapo Citizena pa se v popolni temi zjutraj še prav fajn vidi kolk je ura. Torej vsaj ene 6 ur (če ne več) popolne teme (imam rulete popolnoma spuščene)?

gruntfürmich ::

matijadmin je izjavil:

Okapi, še mene dodaj med naslovnike za ponudbo tvojih ur. Hvala.

je to možno, okapi? potem bi še bil jst na listi. zanimajo pa me primarno ženske ure, moram pa še povprašat točno kakšne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sift ::

o super tema. Jaz nameravam kupit eno Police al Diesel. Sam se ne morem odločit ker model. In tud je dosti teh trgovin, nevem kje kupit. Mogoče najboljš da grem v supernovo osebno pogledat

K0K0 ::

http://forums.watchuseek.com/f71/lume-h...

Se dobro, da nisem tak, da rabim uro, ki dlje sveti :D

Zoran7 ::

Okapi je izjavil:

Če bi rad imel s tritijem, poiščeš Davosa Argonautic Lumis. Sicer malo dražja, okoli 700 evrov, sem jih pa tudi z izdatnim popustom že videl.



Uff, tole je malo izven mojega budžeta. Kako pa je glede Luminoxa, ve kdo ce je to mozno dobiti v Sloveniji?

boolsheat ::

Dvomim, da lahko kakšnega luminoxa dobiš pri nas. Boš moral v DE pogledati:
https://geizhals.eu/?fs=luminox&in=

matijadmin ::

Moja zadnja pridobitev je malce starejša dama iz sedemdesetih let. Na znamko - Valgine - sem postal pozoren po Okapijevem zapisu v tej temi. Že nekaj časa mi je bil všeč Aelvigov Valkyr, ki je oblikovno precej črpal ravno iz tistega obdobja. Pri obliki je še omembe vredno to, da je moja ura znatno manjša od teh novih in se na roko poda še veliko lepše. Noro všeč mi je tudi pasek in detail izdelave.

Našel sem jo na eBay-ju in iz začetnih (pribl.) 200 EUR scenkal na 100. Fascinantno v nadaljevanju je bilo predvsem to, da sem jo prejel brez ene same, samcate praske in brez slehernega sledu korozije. Čeprav je bila označena kot nerabljena stara zaloga (NOS), tega nisem pričakoval. Kot bi jo kupil v trgovini in bi mi jo izročili v škatli, bila je zavita v filigranski papir in nato v mehurčke.

Mehanizem je ETA 2789. Čisto kot zanimivost, je prvi, ki je imel za prikaz datuma poleg dneva v mesecu tudi kolešček z dnevom v tednu. Na časovni grafer je nisem dal, a v malo več kot 10. urah nošenja ne zaostane niti za minuto!








Tole pa je s spletne strani Richarda Milla (o tej znamki):

Horometrie SA was established by Richard Mille and Dominique Guenat in 2001 in Les Breuleux, not far from the busy watchmaking centers La Chaux-de-Fonds and Le Locle. That novel joint venture between two friends was later enlarged to also include Montres Valgine, a company originally founded by the Guenat family more than a century before. Horometrie and Valgine would now combine their efforts and expertise in terms of the development, production and distribution of Richard Mille


Dobi se na eBay-ju še vedno isto in tudi v drugačni izvedbi (s črno/temno grafitno sivo številčnico).
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

A se tritij na tej Valgine še kaj sveti v temi?

matijadmin ::

Okapi je izjavil:

A se tritij na tej Valgine še kaj sveti v temi?

Tritija ravno nima, a me ti mau hecaš? :))
Drugače pa svetijo kazalci, ja. Vendar zelo, zelo hitro upade svetilnost. Bom dal popoldan sliko.
Vrnite nam techno!

Okapi ::

Nič se ne hecam. Tam, kjer piše Swiss Made, je zraven T. To pomeni tritij. V časih pred tritijevimi cevkami so uporabljali tritijevo barvo. Tritij ima razpolovno dobo dobrih 12 let. Po 25 letih ga ostane samo še četrtino začetne količine, po 40 letih manj kot osmino.

Poglej v temi, ko se ti oči privadijo na temo, ne da bi prej osvetlil številčnico. Tritijeva barva je na kazalcih in po ena pika na koncu vsake urne oznake. Če se čisto nič ne sveti, pomeni, da ga je ostalo premalo, da bi bilo kaj vidno. Tisto, kar se kratek čas sveti, je potem samo še fosforescentna komponenta tritijeve barve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

matijadmin ::

Noro. Nisem vedel tega in ti verjamem. V temi brez predhodne osvetlitve ne sveti čiato nič. Prilagam slike po 10 s ekspozicije 1400 lumnom in po 1 minuti počitka v temi potem.


Vrnite nam techno!

leiito ::

Richard Mille dela tudi nek super duper nalivnik. Kot tudi Montblanc in Cartier, občasno Blancpain, tudi Breguet in Hublot, Panerai je imel paket z Montegrappa. Omenjam, ker me je Okapi enkrat okaral, da nimajo ure in nalivna peresa nič skupnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Okapi ::

Montegrappa ima tudi (grde) ure.>:D



Verjetno ne bo nikogar presenetilo, če povem, da je imel pri tej prste zraven Stallone.

Sicer pa večina teh znamk deluje po podobnem načelu kot recimo Davidoff - prodajajo vse vrste prestižno robo - ure, nalivnike, usnjene izdelke, parfume, očala ...

Ales ::

matijadmin je izjavil:

Moja zadnja pridobitev je malce starejša dama iz sedemdesetih let.

O, lepo! Solidna in lepa vintage ura, pa še za dokaj normalno ceno.

Razmišljaš, da bi jo dal preventivno na osnovni servis? Zaradi dolgega obdobja mirovanja so postala olja v njej neuporabna, prav tako so skoraj zagotovo okamenela tudi tesnila.

Mehanizem je ETA 2789. Čisto kot zanimivost, je prvi, ki je imel za prikaz datuma poleg dneva v mesecu tudi kolešček z dnevom v tednu.

A ne, mehanizem ETA 2789 se omenja kot prvi, ki ima pravo hitro nastavitev (quick set) za dan *in* datum. Z drugimi besedami, omogoča nastavitev dneva in datuma brez da bi bilo potrebno kakorkoli premikati kazalce ure. Moral bi sicer še malo preveriti, ali dejansko drži da je bil prav prvi prvi... no, vsekakor pa med prvimi, ki je imel quick set za oboje in ne le za eno ali sploh nič.

V glavnem, do pojave mehanizmov s quick seti je bila nastavitev dneva in datuma težavna. V najboljšem primeru je pri nekaterih obstajala možnost delnega hitrega nastavljanja in to običajno tako, da se je kazalce premikalo med npr. 20h in 24h, ter nazaj, sicer pa je bilo potrebno kar lepo vrteti kazalce polna dva kroga za vsak dan.

Ne vem če veš, pa tudi za druge, ki morda berejo tole in ne vedo: v obdobju dneva, ko ura avtomatsko sama premika dan in/ali datum, se ga ročno ne sme nastavljati, sicer lahko pride do poškodbe mehanizma.

Starejši mehanizmi praviloma niso imeli nobenih varoval proti takim poškodbam in tudi danes je še čisto običajno, da jih nimajo. Kar tudi ljudje pogosto ne vedo je, da se samodejno premikanje v mehanizmu začne še preden postane od zunaj opazno in tudi kasneje konča, odvisno od mehanizma do mehanizma. Lahko je uro prej in kasneje, lahko je krajši čas ali pa še dlje. Najbolje je torej preveriti v dokumentaciji za vsak mehanizem posebej in se ne zanašati na to, da se pač dneva in datuma ne bo nastavljalo kadar je na zunaj opazno, da jih premika ura sama.

leiito ::

Okapi je izjavil:

Montegrappa ima tudi (grde) ure.>:D



Verjetno ne bo nikogar presenetilo, če povem, da je imel pri tej prste zraven Stallone.

Sicer pa večina teh znamk deluje po podobnem načelu kot recimo Davidoff - prodajajo vse vrste prestižno robo - ure, nalivnike, usnjene izdelke, parfume, očala ...


To je drugo, s tem da grejo še korak dlje in prodajajo svoj brand praktično vsakomur, Pierre Cardin je bil mojster profita na tak način, 99% robe "svoje" blagovne znamke firma ni nikoli niti videla v živo, z izjemo Montblanca, ki ima očitno drugačno strategijo, vrhunske firme česa takega ne delajo, ker utegne devalvirati prestiž branda, občasne kombinacije ene blagovne znamke z drugo so pa relativno nov koncept, Breitling/Bentley, Kjus/Hublot itd., ampak Rolex, Patek ali Vacheron Constantin si ne bojo "mazali rok", tudi Blancpainova ekskurzija je bila zelo posebna.

Ampak hočem reči, da ure in nalivna peresa imajo skupne točke, nekako spadajo skupaj: zelo tradicionalen produkt, ki ostaja na trgu kljub cenejšim in pogosto bolj praktičnim alternativnim tehnologijam, preciznost izdelave, plemenite kovine, prestižne in običajno zelo stare blagovne znamke...

matijadmin ::

Ales je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Moja zadnja pridobitev je malce starejša dama iz sedemdesetih let.

O, lepo! Solidna in lepa vintage ura, pa še za dokaj normalno ceno.

Razmišljaš, da bi jo dal preventivno na osnovni servis? Zaradi dolgega obdobja mirovanja so postala olja v njej neuporabna, prav tako so skoraj zagotovo okamenela tudi tesnila.

Mehanizem je ETA 2789. Čisto kot zanimivost, je prvi, ki je imel za prikaz datuma poleg dneva v mesecu tudi kolešček z dnevom v tednu.

A ne, mehanizem ETA 2789 se omenja kot prvi, ki ima pravo hitro nastavitev (quick set) za dan *in* datum. Z drugimi besedami, omogoča nastavitev dneva in datuma brez da bi bilo potrebno kakorkoli premikati kazalce ure. Moral bi sicer še malo preveriti, ali dejansko drži da je bil prav prvi prvi... no, vsekakor pa med prvimi, ki je imel quick set za oboje in ne le za eno ali sploh nič.

V glavnem, do pojave mehanizmov s quick seti je bila nastavitev dneva in datuma težavna. V najboljšem primeru je pri nekaterih obstajala možnost delnega hitrega nastavljanja in to običajno tako, da se je kazalce premikalo med npr. 20h in 24h, ter nazaj, sicer pa je bilo potrebno kar lepo vrteti kazalce polna dva kroga za vsak dan.

Ne vem če veš, pa tudi za druge, ki morda berejo tole in ne vedo: v obdobju dneva, ko ura avtomatsko sama premika dan in/ali datum, se ga ročno ne sme nastavljati, sicer lahko pride do poškodbe mehanizma.

Starejši mehanizmi praviloma niso imeli nobenih varoval proti takim poškodbam in tudi danes je še čisto običajno, da jih nimajo. Kar tudi ljudje pogosto ne vedo je, da se samodejno premikanje v mehanizmu začne še preden postane od zunaj opazno in tudi kasneje konča, odvisno od mehanizma do mehanizma. Lahko je uro prej in kasneje, lahko je krajši čas ali pa še dlje. Najbolje je torej preveriti v dokumentaciji za vsak mehanizem posebej in se ne zanašati na to, da se pač dneva in datuma ne bo nastavljalo kadar je na zunaj opazno, da jih premika ura sama.

Urar pravi, da če deluje dobro in je točna, naj še ne tikam nič. Mu zaupam, ker servisira drage ure in ni oderuh. Smatra, da niti naoljiti ni potrebno nič. Le na vprašljivo vodotesnost me je posvaril.

Se opravičujem, površno sem prebral tole o datumu in dnevu. Res je, je med prvimi, ki je omogočil hitro nastavljanje.

Uh, tega za prepovedan interval spreminjanja datuma nisem vedel! In tudi nisem bil pozoren, kakšno škodo sem potencialno lahko naredil? Za zdaj teče vse BP, pa tudi datum obrača. Prebral sem, da lahko v tem intervalu varno nastavljam uro, le datuma ne smem. Če se znajdem v tem obmocju in bi rad datum zamenjal, je bojda pravilno, da najprej čas spremenim ven iz tega prepovedanega območja in nato nastavim še datum. Je to res?

Za ta mehanizem specificno nisem nasel podatka o tem prepovedanem intervalu. Za različne mehanizme se navaja različne (npr. med 23. in 1. ali med 20. in 3. celo).
Vrnite nam techno!

Ales ::

Si probal poiskat uporabniška navodila za kako bolj znano znamko in model ure, ki prav tako uporablja ETA 2789? Tam bi moralo pisati... V vsakem primeru je res najbolj varno, da čas premakneš ven iz nevarnega območja ter šele potem nastaviš dan in datum.

Recimo, danes je torek, 24., ura je 22:50. Ok. Vzameš novo uro v roko, ne veš, kako je nastavljena. Običajna praksa pri mehanskih urah je, da se recimo premakne čas naprej na 6:00 (ali 18:00, ne veš še), navije in nastavi dan na ponedeljek in datum na 23.. Nato pa se obrača kazalce naprej in to toliko časa, da se ura sama premakne s ponedeljka na torek in s 23. na 24., ter da veš, si šel čez 10:50 in prišel do 22:50.


Glede poškodb se jaz ne bi preveč sekiral, bi moral kar imeti smolo, da si jo z menjanjem dneva ali datuma poškodoval. Lahko se pa pozna na različne načine. Eden od njih je recimo, da ura na tisti dan (ali še kak zraven) ne bi več samodejno premikala dneva in/ali datuma. Recimo s torka na sredo ali z 24. na 25. ne bi več premaknila. Lahko pa je še kaj precej bolj ali manj očitnega...

Kakor sem omenil, ne skrbi preveč. Če pa le kaj opaziš... pri mehanskih poškodbah je najbolje čim prej preveriti, kaj se je točno zgodilo in po potrebi odstraniti kak delec, ki lahko naredi štalo še drugje v uri.


Glede servisa in tega... vprašanje, kako tvoj urar razmišlja. Olje je vsekakor daleč čez svoj rok uporabnosti, da ne govorimo o tem, da je najbrž zasušeno. Če sem prav razbral, je ni dal na timegrapher? Hm. Skoraj zagotovo je tudi ni odprl, zaradi tesnil?

Mogoče razmišlja nekaj v smislu, ura ni bila draga, nima ravno zbirateljske vrednosti. Mehanizem je nov in bo tudi neustrezno naoljen delal razmeroma dobro in to dolgo časa. Leta, pravzaprav. Servis zdaj bi stal še konkreten del na ceno, ki si jo dal za uro.

Čez nekaj časa bo začela nagajati in takrat bi on naredil servis, če sploh. Ali pa v predal in čao, ker bi vrednost ure najbrž bila približno enaka ceni servisa, če sploh toliko.

Za dosti ljudi je to kar logično razmišljanje, tako da je odvisno od tebe, kaj nameravaš z njo.

Če bi jo rad ohranjal v praktično novem stanju, jo daj na timegrapher in poglej, kaj se dogaja. Amplituda ti bo kar dobro povedala, ali potrebuje servis ali pa lahko še nekaj časa zdrži brez velikih posledic. Primerjaš več položajev (vsaj tri ali štiri, če ne vseh šest, torej številčnica gor, številčnica dol, krona dol, 6h dol, itd.) pri polnem navitju ter potem po 24h urah (brez nošenja in navijanja vmes) in kar dobro vidiš, kaj se dogaja.

Glede vodotesnosti pa res pazi, ja. Gre se bolj za vlago, ne toliko za to, da bi šel plavat ali pod tuš z njo. Ne dat roke z njo slučajno v sneg, npr.. Ura pri telesni temperaturi, ki ne tesni, in jo pomočiš v daleč hladnejše in mokro okolje, potegne vlago vase. V glavnem, izogibaj se vsega vlažnega, pare v kuhinji in kopalnici, itd. Oz. zamenjaj tesnila na pokrovu in na kroni, to ni tako drago. Ponovno, če jo boš nosil tako kot je in potem fliknil v predal... mogoče tudi to nima smisla.

matijadmin ::

Hvala za izčrpne informacije. Bom poskrbel, da jo da na time grapher in pregleda. Imam možnost za enako ceno ali š ceneje dobiti še eno tako novo. Cena mehanizma je pribl 80 EUR. Če kupim še eno imam mehanizem in uro za kose alj pa dve v dobrem stanju od začetka. Samo razmišljam.
Vrnite nam techno!

Zoran7 ::

Jaz sem se pa zmeraj pri takticnih urah, zgleda da z Luminoxom v Sloveniji ne bo nic.

Zanima me ce ima kdo kaksne izkusnje z KHS urami, so kot nek low cost rip-off Luminoxa:



Link:
https://www.khs.net/en/

Okapi ::

Te so tudi nateg - kitajske ure po 3x ceni.
Na Aliexpressu imaš take za 150 evrov.
https://www.aliexpress.com/item/CARNIVA...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gogo ::

na massdropu se je pojavila meni ena zanimiva ura Glycine Airman SST12 Automatic Watch za 600$. Ura mi je lepa a izven dosega. kaj pravite za ceno, je kje ceneje?

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()

Okapi ::

Nove za manj ne boš dobil.

boolsheat ::

Ti dve urci ne dobita nič časa na roki zato ju prodam, če je kdo zainteresiran naj napiše ZS:
http://www.ticinowatches.com/product/pi...
http://www.ebay.nl/itm/Vostok-Amphibia-...

Oranžna Amphibia je nenošena, gre pa za redek model, ki je sedaj mislim, da že povsem razprodan. Malce težko se ločim od nje, ampak ob zanimivi pondubi pa jo prodam. :)


Tu boste videli precej lepih fotografij urce (tudi na naslednjh straneh):
http://forums.watchuseek.com/f97/orange...

Hotel sem eno zanimivo Amphibio za beaterja pa sam se napačno odločil, te mi je bilo vedno škoda potem. :))

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Hura!
V petek je prišel moj Tisell Diver.
Ne samo, da je vsaj zame izjemno estetska, od petka je zaostala 7 (z besedo: sedem!) sekund!
Tale Miyota 9015 je res izgleda odličen pogon. Na WUS ga celo primerjajo z ETA 2824.
Nisem je še odprl, ker ni potrebe štelat je najbrž tudi ne bom.
Saj slik je dosti na WUS.
BTW, na Tisell strani je sploh ni več. Pa pilotk tudi ne.
Izjemen občutek, končno grem lahko spet z uro v banjo! To se ni ni zgodilo že odkar je crknil moj stari Seiko Sport Quartz 400m par let nazaj.
Hvala Pierch, brez tebe...!

Zgodovina sprememb…

pierch ::

Super, uživaj!
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

Ganon ::

Pred meseci sem imel ogledano Seiko uro, jo shranil pod zaznamke, zdaj sem jo pa mislil naročiti in vidim, da so jo prenehali izdelovati. Jezen sem.

Okapi ::

Večino ur se še vedno da kje dobiti, malo poguglaj naokoli.

Ganon ::

Šlo je za Seiko SDGM003. Nekaj berem, da naj bi bili zdaj v tem razredu SARX033 in 035. Cenovno res, kaj pa kar se tiče mehanizma in vsega ostalega?

Okapi ::

??? Saj se dobi še marsikje. Na Amazon.com je 5 prodajalcev, na ebayu 2 nova in 1 rabljen ...

Furbo ::

Ganon je izjavil:

Pred meseci sem imel ogledano Seiko uro, jo shranil pod zaznamke, zdaj sem jo pa mislil naročiti in vidim, da so jo prenehali izdelovati. Jezen sem.

Še ure, ki se jih ne dela več že desetletja, se pogosto dobi nove (NOS - new old stock) brez težav, se pa te ne bi. Malo googlaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sift ::

danes sem si to kupil. 300EUR -20% popusta.

Ful mi je všeč samo moti me malo na roki , tud ko vozim avto mi je mal weird.
preveč zastisnit pa jo nočem. ampak še vedno pri kosti mi nek čudn feeling naredi.



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

leiito ::

Mal je monstroziteta od ure tole, ni čudno, da udari na kosti. Zgleda večja od tvoje dlani.

sift ::

leiito je izjavil:

Mal je monstroziteta od ure tole, ni čudno, da udari na kosti. Zgleda večja od tvoje dlani.


jah sam to sm hotu. ostale so mi krneki. je res velka ja. zdej nevem, mel jo bom in se navadil al bolj stisnil.

sift ::

zakaj se ne da popravljat postov tukaj? . v glavnem ful mi čudno stoji. moja roka je premajhna. not good. po drugi strani pa mi je ful všeč res lepa in tko ampak grozno stoji na roki. :(

PARTyZAN ::

Takšne ure nosijo ponavadi ljudje s precej širšimi zapestji in rokami. Mogoče tisti, ki so pri ta "močnejših" na takšen ali drugačen način. (S tem navidezno naredijo roke/zapestja ožja).

Kaj si pa pričakoval, ko si kupoval takšnega monstruma? :) Damn, še malo pa bodo "in" stenske ure na zapestjih, čuden trend.

Aja, post lahko popravljaš samo omejeno število minut po objavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

sift ::

PARTyZAN je izjavil:

Takšne ure nosijo ponavadi ljudje s precej širšimi zapestji in rokami. Mogoče tisti, ki so pri ta "močnejših" na takšen ali drugačen način. (S tem navidezno naredijo roke/zapestja ožja).

Kaj si pa pričakoval, ko si kupoval takšnega monstruma? :) Damn, še malo pa bodo "in" stenske ure na zapestjih, čuden trend.

Aja, post lahko popravljaš samo omejeno število minut po objavi.


jah nisem izkušen pri urah. sem si želel nekaj fancy izgleda in to imam. stoji mi pa obupno ker, kot si rekel.

zdej je pa bruka k je neprijetno pri kosti. ha ha ke bedak sem , vrnit jo pa ne morem, ne? kupu danes v supernovi koper v enem šopu. lolz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

mailer ::

sift je izjavil:

zakaj se ne da popravljat postov tukaj? . v glavnem ful mi čudno stoji. moja roka je premajhna. not good. po drugi strani pa mi je ful všeč res lepa in tko ampak grozno stoji na roki. :(
A orožni list imaš za tole? Sory ampak ura ti je prevelika kljub temu, da ti je všeč. Sem videl podobne, ki jih ima Diesel in so mi po domače rečeno grozne, tako po velikosti kot po dizajnu. Sam imam majhno roko in je že moj Casio na meji velikosti.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

sift ::

mailer je izjavil:

sift je izjavil:

zakaj se ne da popravljat postov tukaj? . v glavnem ful mi čudno stoji. moja roka je premajhna. not good. po drugi strani pa mi je ful všeč res lepa in tko ampak grozno stoji na roki. :(
A orožni list imaš za tole? Sory ampak ura ti je prevelika kljub temu, da ti je všeč. Sem videl podobne, ki jih ima Diesel in so mi po domače rečeno grozne, tako po velikosti kot po dizajnu. Sam imam majhno roko in je že moj Casio na meji velikosti.


casio lol. men so pa grozne vse ta navadne , ta ura pe zgleda cool as fuck. lepa je , get over it. mam orožni list.

aja drgače stoji pa obupno sam glede izgleda pa očitno ne veš kaj je to lepa ura pa nosiš neko noobzor izgleda po možnosti g-shock lol

Okapi ::

Naslednji korak, ko ugotoviš, da večje ure ne moreš več imeti na zapestju.8-)

sift ::

hejterji ne znate kaj je lepo

perci ::

Okusi so različni, nihče ne govori o tem. Vprašanje je pač, če tvoja ura sploh še paše v kategorijo ročnih ur, ker se je (si sam povedal) ne da nosit na roki.

WarpedGone ::

zdej je pa bruka k je neprijetno pri kosti. ha ha ke bedak sem , vrnit jo pa ne morem, ne? kupu danes v supernovi koper v enem šopu. lolz


Vprašat te košta nič. Upanje po vračilu denarja je minorno, ni pa čist nemogoče da se nebi dalo zmenit za zamenjavo za kako drugo uro, mogoče par 10 eur dražjo, da bo štacuna mal na profitu, to ti poveča šanse za uspeh.
Na koncu si želiš uro katero boš nosil.

Moja nova pridobitev:



Okapi, it's all your fault ...
Zbogom in hvala za vse ribe

sift ::

WarpedGone je izjavil:

zdej je pa bruka k je neprijetno pri kosti. ha ha ke bedak sem , vrnit jo pa ne morem, ne? kupu danes v supernovi koper v enem šopu. lolz


Vprašat te košta nič. Upanje po vračilu denarja je minorno, ni pa čist nemogoče da se nebi dalo zmenit za zamenjavo za kako drugo uro, mogoče par 10 eur dražjo, da bo štacuna mal na profitu, to ti poveča šanse za uspeh.
Na koncu si želiš uro katero boš nosil.

Moja nova pridobitev:



Okapi, it's all your fault ...


waw, izredno lepo uro maš. Koliko si dal €?

Drugače glede moje, bom probal zamenjat. Dnar nazaj pa ne bo šlo. Sem pa opazil da če jo mam na desni roki , stoji dost boljše in ne moti. Čudno eh?

Ful mi je všeč in sem si jo želel ene 2 meseca, in še dobil -20%. Samo res mi čudno stoji ker mam tko majhno roko.

boolsheat ::

sift je izjavil:

danes sem si to kupil. 300EUR -20% popusta.

Ful mi je všeč samo moti me malo na roki , tud ko vozim avto mi je mal weird.
preveč zastisnit pa jo nočem. ampak še vedno pri kosti mi nek čudn feeling naredi.





Hočeš nočeš, kupil si ogabno in precenjeno pošast. 8-)

sift ::

ah to mi vsi fakate , od najboljše frendice do mame, vsem je al grda, al prevelika al nek drugi razlog za hejtanje. Meni je pa všeč.

Čakam še nekoga ki mi bo reku da je huda, razen Italjanov na fbju lol.

gorazdkop ::

Ali si kupil uro zase ali za druge?
Ok, meni je tvoja ura zelo všeč! lajkam

WarpedGone ::

waw, izredno lepo uro maš. Koliko si dal €?


Okrog 200, kolk bo carine in davka pa bom še vidu, planiran shipping je 23.2.2017.

Nasvet: NE se prijavit na massdrop, če si želiš prihranit počasno izgradnjo zbirke ročnih ur.
Zbogom in hvala za vse ribe

sift ::

gorazdkop je izjavil:

Ali si kupil uro zase ali za druge?
Ok, meni je tvoja ura zelo všeč! lajkam


Hehe !!! Hvala.

Zase ,zase.

leiito ::

WarpedGone je izjavil:

zdej je pa bruka k je neprijetno pri kosti. ha ha ke bedak sem , vrnit jo pa ne morem, ne? kupu danes v supernovi koper v enem šopu. lolz


Vprašat te košta nič. Upanje po vračilu denarja je minorno, ni pa čist nemogoče da se nebi dalo zmenit za zamenjavo za kako drugo uro, mogoče par 10 eur dražjo, da bo štacuna mal na profitu, to ti poveča šanse za uspeh.
Na koncu si želiš uro katero boš nosil.

Moja nova pridobitev:



Okapi, it's all your fault ...


tourbillion?

WarpedGone ::

Ne, open heart
Zbogom in hvala za vse ribe
««
104 / 188
»»