» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
103 / 188
»»

igorpec ::

@MaCoFaCo
Imam podobno - noter enaka, design drugačen. Nič ji ne manjka ... edino radijska kalibracija je bolj tako tako. V prostoru, v urbanem okolju, ne deluje. Morda v Nemčiji, kjer je oddajnik, tukaj ne. To itak ni problem, ker je ura točna u nulo ...

Kje kupit? Tukaj:

http://www.watchshop.com
UK, torej ni carine, hitra dostava, dobre cene, vzamejo Paypal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorpec ()

Cervantes ::

@okapi:
A to je ura?
God help us!

s1m0n ::

Jaz pa iščem SSG009 od Seiko se, da kje v EU dobit po solidni ceni?

igorpec ::

s1m0n je izjavil:

Jaz pa iščem SSG009 od Seiko se, da kje v EU dobit po solidni ceni?


http://www.ebay.de/itm/Seiko-Gents-Radi...

BigHugo ::

igorpec je izjavil:

@MaCoFaCo
Imam podobno - noter enaka, design drugačen. Nič ji ne manjka ... edino radijska kalibracija je bolj tako tako. V prostoru, v urbanem okolju, ne deluje. Morda v Nemčiji, kjer je oddajnik, tukaj ne. To itak ni problem, ker je ura točna u nulo ...

Sam imam enak model, le barva je drugačna, črna. Sinhronizacija sredi Maribora deluje brez problema. Sinhronizira se ob 2:00 ali 3:00 ponoči. Je pa res, da jo takrat moram imeti na okenski polički, saj znotraj prostora zaradi debelin sten ji ne uspe vedno sinhronizacija.

LP BigHugo
LP BigHugo

igorpec ::

BigHugo je izjavil:

igorpec je izjavil:

@MaCoFaCo
Imam podobno - noter enaka, design drugačen. Nič ji ne manjka ... edino radijska kalibracija je bolj tako tako. V prostoru, v urbanem okolju, ne deluje. Morda v Nemčiji, kjer je oddajnik, tukaj ne. To itak ni problem, ker je ura točna u nulo ...

Sam imam enak model, le barva je drugačna, črna. Sinhronizacija sredi Maribora deluje brez problema. Sinhronizira se ob 2:00 ali 3:00 ponoči. Je pa res, da jo takrat moram imeti na okenski polički, saj znotraj prostora zaradi debelin sten ji ne uspe vedno sinhronizacija.

LP BigHugo


Tako nekako, ja. Jaz jo vsake toliko, ko se spomnim, dam na force update ampak kot rečeno, pravzaprav ni potrebe. Ljubljana, Maribor je že bližje signalu :)

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Tale Citizen je odličen, najcenejšo možnost boš pa našel z Guglom.

Jaz se pa medtem nisem uspel upreti novemu modelu znamke Yes, Equilibrium, na Indiegogoju. Ura z enim kazalcem in tritijevimi cevkami, titanovo ohišje in zapestnica, kaj bi sploh še hotel boljšega.;) In ker sem ravno imeli 800 dolarjev na paypalu (kar bi sicer moralo biti za Grand Seikota, ampak hebiga), sem 8 ur pred iztekom kliknil "kupi" - oziroma "back it". Predvideni rok dobave je junij 2017.



KristusJezus Mojster Okapi, 8-O
pa pravijo, da duh je močan ... kako si lahko, na poti do Grand Seikota, tolk skrenu, da si pobral še to intergalaktično čudo ?? :)

Okapi ::

Kaj češ, sem ljubitelj Yesov;)

Tako kot Adam Mythbuster Savage.


Ali pa tale astronavt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

s1m0n ::

Naletel sem na Seiko SSC505 a se, da sploh kje to dobit razen v US?

Okapi ::

Pač naročiš iz Amerike, če ti je zelo všeč. Dvomim, da bo kmalu kje drugje naprodaj, glede na to, da je pač model za ameriško tržišče.

Cervantes ::

Ho ho ho!
Moj Tisell Sub prihaja!
Hvala Tiech!

Zgodovina sprememb…

perci ::

Okapi, a poznaš mogoče Panzera ure. Všeč mi je tale model http://panzera-style.com/aquamarine-a45...

Nej bi bla zadeva avstralska, notri so Miyote, sicer kao nemški pridih...imajo tut precej simpatične fliegerje.

Thoughts?

Ales ::

V njej je Miyota 820A, izvedenka dobre stare Miyote 8205. Isti ključni deli (nemirka, itd.), iste mere. Tovarniška specifikacija navaja dnevna odstopanja -20s do +40s, pozicijska varianca pod 50s, več kot 40 ur rezerve navitja. To je preverjen in zanesljiv mehanizem in v praksi zadeva ni tako neprecizna, znajo bit ti mehanizmi kar dobro umerjeni. Na strani od Panzere celo obljubljajo +/-10s dnevno, kar verjetno pomeni, da mehanizme dodatno preverijo pri vgradnji. Ali pa je običajen BS in se zanašajo na malo sreče, kdo ve.

Če ti je všeč in te ne moti 45mm ohišje ter 24mm pašček... zakaj ne? Ni pa ravno poceni za to, kar nudi. Vsaj kar se uporabljenega mehanizma tiče, ta se najde tudi v precej, precej cenejših urah od 555 USD.

Okapi ::

Mogoče jim delam krivico, ampak ne vidim kakšne posebne kakovostne razlike med vsemi temi malimi firmami, ki ure naročajo na Kitajskem. Miyota je, kot ugotavlja Ales, sicer čisto spodoben mehanizem, ampak najdeš ga tudi v več kot pol cenejših Citizenih, ali recimo nekaterih Parnisih. Poleg tega nekateri poceni kitajski mehanizmi niso nič slabši.

Če ti je kakšen njihov model zelo všeč, ne najdeš nič podobnega za nižjo ceno, in se zavedaš, da si verjetno dal kakšnih 200 evrov več, ko bi dal, če bi na enaki uri pisalo Parnis (ali Bagelsport), potem je nakup čisto v redu.

matijadmin ::

Slučajno sem zasledil švicarskega proizvajalca Agelocer. Prodaja se v glavnem prek kitajskih trgovcev, a naj bi bile ure Swiss Made. In v glavnem se prodaja zgodba, cene so pa na prvi pogled ugodne (~200 EUR). Kaj znano?
Vrnite nam techno!

perci ::

Ales, Okapi, na massdropu imajo vsake tolko kakšno cenejšo možnost, zato sem se mal zainteresiral. No, pa design mi je vsec in podobnih nisem drugje videl. Hvala obema za info.

boolsheat ::

perci, pogelj si Citizen Grand Touring. Izdelava je vrhunska, lasten Citizen mehanizem (v signature liniji je še dodatno olepšana Miyota kakršna ni na voljo drugim proizvajalcem), cena bo sicer malenkost višja od Panzere, ampak je tu resnično upravičena.

http://www.watchalyzer.com/citizen-watc...

http://img.tapatalk.com/d/14/07/11/yga8...



http://geizhals.eu/?fs=NB0070&in=

Okapi ::

matijadmin je izjavil:

Slučajno sem zasledil švicarskega proizvajalca Agelocer. Prodaja se v glavnem prek kitajskih trgovcev, a naj bi bile ure Swiss Made. In v glavnem se prodaja zgodba, cene so pa na prvi pogled ugodne (~200 EUR). Kaj znano?

Ne, prvič slišim. In hitro guglanje da bore malo rezultatov (glede dejanske kakovosti). Diši po nategu, in po slikah sodeč tudi je nateg. Kopije raznih ur (Panerai, Omega, Seven Friday ...), mehanizmi so videti čistokrvni kinezi. Naslov je narobe napisan, Sedel strasse 15, Lucenre, v Lucernu je sicer Sedelstrasse 15, ampak guglov street view pokaže neke družinske hiše. Verjetno je edina švicarska stvar pri Agelocerju švicarski e-naslov.

Miptrip ::

Potrebujem strokovni nasvet glede ženske ure. Je za darilo moji boljši polovici cena od 200-300€ in kar iščem najbolje nakaže tale model: GUESS W0200L1. Vse na njej je perfektno ima rada manjše ure, rose gold barvo pa mal kiča8-O. Iščem nekaj kar je najbolj podobno temu ampak, da je kvaliteta. Imam kar precej ur doma in vem kako so razdeljeni razredi po kvaliteti samo glede ženskih ur pa res nimam pojma.

Ales ::

To glede ženskih ur je res en drug svet. Cene novih so kar navite, pa še pri tem se je težko izogniti tem **")/=)"&&# modnim znamkam, ki bi kot no-name izdelek stale 10-20 EUR, prodajajo pa jih za 10-20x toliko. Sem imel priliko od blizu pogledati (in pohvaliti, nisem imel srca, da ne bi) enega skoraj 300 EUR plačanega Guessa in upam, da mi ne bo več nikoli treba.

Kaj pa vem... Zlatarna Celje ima svojo znamko ženskih ur, Lencia (če sem si prav zapomnil) in se mi niti niso zdele tako nekvalitetne. Je pa treba pogledati v živo, na spletu fotke znajo izgledati kar slabše, kot potem izdelek dejansko je. Ena, ki je bila moji všeč, je stala okoli 80-100 EUR, pa je bila dejansko stainless steel, z Rondinim kvarčnim mehanizmom. V eni drugi Lencii sem zasledil Miyotin mehanizem, itd., pa cene se začnejo že precej nižje.

Ali pa pogledati za kako Seikovo žensko uro, ali pa recimo Swatch. Za prave izdelovalce ur, torej, le za ženske variante... če se da izogniti želji po &)#/)/# Guessu in podobnim. Če pa ne, pa tako ni druge...

Eh, upam, da še kdo predlaga kaj pametnega, mene tudi zanima.

Furbo ::

Trenutno hočejo vse dekline tiste Michael Cors-e, brezveze jim je razlagati o mehanizmih in podobno, jih ne zanima.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

boolsheat ::

Okapi ::

Ko že ravno o ženskih urah, jih imam par novih, nerabljenih, na zalogi, iz nekega deala. Tole, z diamantki, recimo za 350 evrov (proizvajalčeva garancija do februarja 2018).



Redna cena je bila jurja.
http://www.watchshop.com/ladies-frederi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Miptrip ::

Bom pogledal v zlatarni Celje, če je kaj pametnega. Michael Cors je še večji poden kot gauss.

Boolsheat ta je zanimiva precej podobna kar se išče hvala.

Okapi lahko pošlješ linke kar imaš na zalogi na zs? Ta zgornja ni po njenem okusu zato pa toliko problemov okoli tega.

Darko! ::

Seiko jih ima kolkor češ: solar, radijske, mehanske ...
https://www.seiko-watch.co.jp/collectio...

OK, spet bo kdo kdo reku, da mehanska ura za babo ni ...
Moja draga je pol res izjema :D

PS: ne morem verjet, ampak hudič od Lukie je out-of-the-box bolj natančen od Alpinista. V bistvu jo draga v nekaj mesecih sploh ni nič premikala in drži cajt ko pribita. Jest moram Alpinista ustavit vsake dva tedna, da mi ne zbezla ... ma me ne moti preveč. Cajt je filozofksa kategorija.

matijadmin ::

Okapi, še mene dodaj med naslovnike za ponudbo tvojih ur. Hvala.

Drugače pa sem tudi sam prepoznal Paneraiveo Marino Militare. Dišalo na scam, zato sem vprašal. :)
Vrnite nam techno!

ivano ::

ivano je izjavil:

Prosim za vaše mnenje..v eno izmed urarn sem odnesel uro, da mi zamenjajo baterijo in se kasneje vrnil nazaj. Baterija sicer zamenjana, pokrov baterije pa močno popraska, ena precej globoka praska tudi na ohišju. Ok, priznali svojo napako in mi bodo uro spolirali. Ker nisem ekspert me zanima: bo to poliranje popolnoma odstranilo rise, tudi tistega globokega? Poliranje kakorkoli "škoduje uri? Je to tako kot na plehu in zgublja slo ali leskj? Ne se smejat, res ne vem kako grejo te zadeve. Neumno se mi zdi, da ti expert tako poškoduje uro pri takem standardnem procesu. Pred tem je bila ura brez ene same praskice, saj sem jo zelo malo nosil. Kaj bi vi naredili?


Evo, da malo poročam o tem..minilo je točno 1 mesec od dogodka. Dogovorjeni smo bili, da me pokličejo ko se dogovorijo kaj bodo naredili. Do danes klica nisem prejel. Zahteval bom novo uro. Če se s tem ne bodo strinjali jih bom prijavil na urad za varstvo potrošnikov. Kakšna druga ideja?

Darko! ::

Kdo je ta "mojster", zakaj taka skrivnost ?

Če se bo s človekom dal zmenit, bo mož beseda, ko nam boš ponovno poročal.
Če ne, boš morda komu prihramil živce zaradi podobne izkušnje.

Korektnost je nepotrebna, če je tvoj namen čist.
Stvarem je potrebno rečt to kar v resnici so.

Cervantes ::

@Tiech:
Koliko časa je pri tebi trajalo da je Tisell priromal do tebe?
Ali si lahko spremljal pošiljko preko EMS-Track? Meni kaže samo do letališča Seoul-Incheon.
So mi pa eno poslali v Slovakijo. Ampak naslov je pravi, sem dobil fotko. Mogoče obstaja možnost, da jo kdaj dobim?
Ker so mi poslali še eno, tokrat na pravi naslov, 6.1.2017.
So tebi carinili? Če so, koliko so te ocolali?
Če boš tole bral, se zahvaljujem za odgovore.

pierch ::

Cervantes je izjavil:

@Tiech:
Koliko časa je pri tebi trajalo da je Tisell priromal do tebe?
Ali si lahko spremljal pošiljko preko EMS-Track? Meni kaže samo do letališča Seoul-Incheon.
So mi pa eno poslali v Slovakijo. Ampak naslov je pravi, sem dobil fotko. Mogoče obstaja možnost, da jo kdaj dobim?
Ker so mi poslali še eno, tokrat na pravi naslov, 6.1.2017.
So tebi carinili? Če so, koliko so te ocolali?
Če boš tole bral, se zahvaljujem za odgovore.

Tole verjetno leti name.

Ja, obe uri sem dobil v cca 7-10 dneh. Za eno nevem točno, ker sem bil ravno na morju. Ampak več kot 10 dni nisem čakal na nobeno. Drugače pa je tracking deloval malo čudno na tisti strani, ki so mi jo poslali pa mailu, precej je bilo zamika. Lahko pa spremljaš tudi na PS, sploh ko je enkrat v SLO. Nikoli pa ni pošiljka romala na Slovaško :). Zdaj če jo po več kot 14 dneh še vedno nimaš, bi mogoče blo že za skrbeti. Sicer so bili sedaj prazniki in je mogoče tudi s tem kaj povezano.

Seveda pa brez carine ni šlo, tko da me je ura + postopek carine + DDV + carina, prišlo cca 260 oz. 240 za cenejši flieger model (cene so po spominu, ne me vzet za besedo).
Upam, da jo dobiš :)
Pierch

Cervantes ::

Jaz tudi.
Hvala za tole!

gorazdkop ::

Okapi in njemu podobni znalci
Kaj pravite na:
https://www.massdrop.com/buy/glycine-ai...

Okapi ::

Glycine je stara in ugledna švicarska firma, pa čeprav od lani avgusta v lasti Invicte. Notri je odličen švicarski mehanizem. Tako da glede tega je z njo vse v redu. Je pa značilen primer ure s hudo pretirano začetno oziroma priporočeno ceno (4000 evrov). Ko jo dobiš z 80% popustom, je pa čisto druga pesem - če ti je oblika (in velikost) všeč. Ne smeš pa pričakovati, da jo boš lahko z dobičkom prodal. Je pa tudi res, da za 1100 evrov dobiš marsikaj, tako da pred nakupom skrbno preglej ponudbo ur.

perci ::

A kdo ve iz kje massdrop posilja? A imajo ob izdelkih kje to zapisano?

Gledam recimo sarb033, ki je dokaj ugoden, ce moras placat se ddv pa pac ne.

tomaz- ::

ivano je izjavil:

ivano je izjavil:

Prosim za vaše mnenje..v eno izmed urarn sem odnesel uro, da mi zamenjajo baterijo in se kasneje vrnil nazaj. Baterija sicer zamenjana, pokrov baterije pa močno popraska, ena precej globoka praska tudi na ohišju. Ok, priznali svojo napako in mi bodo uro spolirali. Ker nisem ekspert me zanima: bo to poliranje popolnoma odstranilo rise, tudi tistega globokega? Poliranje kakorkoli "škoduje uri? Je to tako kot na plehu in zgublja slo ali leskj? Ne se smejat, res ne vem kako grejo te zadeve. Neumno se mi zdi, da ti expert tako poškoduje uro pri takem standardnem procesu. Pred tem je bila ura brez ene same praskice, saj sem jo zelo malo nosil. Kaj bi vi naredili?


Evo, da malo poročam o tem..minilo je točno 1 mesec od dogodka. Dogovorjeni smo bili, da me pokličejo ko se dogovorijo kaj bodo naredili. Do danes klica nisem prejel. Zahteval bom novo uro. Če se s tem ne bodo strinjali jih bom prijavil na urad za varstvo potrošnikov. Kakšna druga ideja?


Pa si jih že kaj kontaktiral, kaj se dogaja?? Sam sem imel enkrat podoben primer, pa se je zgodilo, da so malce "pozabli" name.. Po pogovoru z njihovim vodjo se je potem hitro kar OK uredilo.. Niso dobili novega pokrova, zato pa sem dobil kar zajeten popust ob nakupu nove ure

Okapi ::

perci je izjavil:

A kdo ve iz kje massdrop posilja? A imajo ob izdelkih kje to zapisano?

Gledam recimo sarb033, ki je dokaj ugoden, ce moras placat se ddv pa pac ne.

ZDA

perci ::

thx. potem je brezveze, ker jo dobim ceneje na ebayu znotraj EU - 320 EUR s poštnino.

matijadmin ::

Maurice Lacroix Les Classiques Automatic za 530 EUR +DDV na Massdropu!
https://www.massdrop.com/buy/maurice-la...

Lepa ura, precej potegne na artdeco (čeprav font ni značilen). Sploh temno zlata kombinacija številčnice.

530 usd, kar je 500 eur. Pardon za napako.

Na Iguanasell se prodaja za 1300 EUR.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

K0K0 ::

Zoran7 ::

Mogoce kdo ve, ce se da kje v Sloveniji dobiti Luminox ure? Stric Google ne da nic kaj informacij.

Model 3051 mi je padel v oci:
 Luminox 3051

Luminox 3051

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoran7 ()

matijadmin ::

K0K0 je izjavil:

Zanimiva: https://www.steinhartwatches.de/en/prem...


Res lepa. Pa tudi med največje med velikimi ne sodi, kar jo naredi še sprejemljivejšo. Sam' škoda, da ne dajejo tritijevih cevk za osvetlitev.
Vrnite nam techno!

Okapi ::

Če bi rad imel s tritijem, poiščeš Davosa Argonautic Lumis. Sicer malo dražja, okoli 700 evrov, sem jih pa tudi z izdatnim popustom že videl.

Klamzi ::

Je komu znano če se da kje v Sloveniji dobit oziroma vsaj v živo videt te modele Seiko ur?

Okapi ::

Uvoznik za Slovenijo je Stentime, vprašaj, če jih imajo. Precej Seikov so, vsaj včasih, imeli v Urci, na Slovenski (v Kozolcu).

http://www.stentime.si/
http://urca.si/

K0K0 ::

matijadmin je izjavil:

K0K0 je izjavil:

Zanimiva: https://www.steinhartwatches.de/en/prem...


Res lepa. Pa tudi med največje med velikimi ne sodi, kar jo naredi še sprejemljivejšo. Sam' škoda, da ne dajejo tritijevih cevk za osvetlitev.


Lastniki Steinhartov pravijo, da res dobro sveti.


Despite many watch manufacturers claims with their sales hyperbole, Tritium is not the brightest form of watch illumination, Superluminova is brighter.

http://www.uniquewatchguide.com/tritium...

Edino kar mi ni vsec je to, da nima dovolj ukrivljenih "lugs".

Okapi ::

Prvih 5 minut je svetleča barva res precej svetlejša. Po četrt do pol ure je rezultat izenačen (pri urah z najboljšo svetlečo barvo), po eni uri v temi pa ni več nobene prave primerjave, tritij je veliko svetlejši.

Klamzi ::

Okapi, hvala!
Ker izbira na spletu je res ogromna, ampak kaj ko pa pol zadeva v živo zgleda čist drugač :|

jernejl ::

Koliko časa pa v povprečju zdrži tritij... najbrž nekaj ur, morda do jutra?

Okapi ::

Približno 25 let. Ves čas sveti enako močno, oziroma točneje rečeno, svetlost mu počasi pada, skladno z razpolovno dobo 3H.

Da ne bo kakšne pomote - tritij sam po sebi ne sveti. Sveti fosforescentna barva, s katero je od znotraj premazana cevka, tritij je pa stalen vir elektronov, ki povzorčijo, da ta barva ves čas sveti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

pierch ::

Nimam sicer ure s tritijevimi cevkami, imama pa 2 obeska (zelenega in modrega). Opažam in tudi kasneje sem prebral, da najbolj sveti ravno zelena, modra mislim da je naslednja, potem pa precej upada svetlost.

Če imate na izbiro, pri nakupu vsekakor priporočam zelene cevke, čeprav so modre ali katere druge barve lepše.
Pierch
««
103 / 188
»»