» »

USB 3.0 ključ

USB 3.0 ključ

Temo vidijo: vsi
««
5 / 24
»»

hojnikb ::

vzam disk...
#brezpodpisa

Bye ::

OK, will do :D

PlayTheGame ::

Kaj pa pravite na Patriot Spark USB 3.0 (32 Gb)? V 2 testih, ki sem jih na hitro našel, je dobil kar v redu ocene - KLIK in KLIK
Imajo ga pa v big bangu, sicer ni najcenejši, je pa kul, ker je majhen, kovinski... :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Hayabusa ::

hojnikb je izjavil:

fejk..

Kako veš ?

hojnikb ::

ker je pol cene kot v najcenejši trgovini v EU ?

PlayTheGame je izjavil:

Kaj pa pravite na Patriot Spark USB 3.0 (32 Gb)? V 2 testih, ki sem jih na hitro našel, je dobil kar v redu ocene - KLIK in KLIK
Imajo ga pa v big bangu, sicer ni najcenejši, je pa kul, ker je majhen, kovinski... :)

zelo švoh write hitrosti..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Bye ::

Če koga zanima, še topli rezultati čisto novega in formatiranega (NTFS) Transcend JF780 (16 GB) na USB 2.0.

hojnikb ::

Zakaj imajo skoraj vsi kjučki tako žalostne 4k hitrosti ?!
#brezpodpisa

RejZoR ::

Zato ker niso mišljeni, da nanje naključno zapisuješ miljavžent drobnih stvari po celem fizičnem čipu. Ključki so mišljeni za sekvenčno pisanje relativno velikih fajlov. Moraš razumet, da so kontrolerji dost bolj primitivni pri ključkih in da minajo write cacha. Ker tega za tisto kar so namenjeni ključki niti ne rabiš. Najbolj važno je sekvenčno branje in pisanje ter to da ga 2000 sekvenčno zapisanih majhnih fajlov ne zabaše, kar se rado dogaja pri cheapo ključkih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

To mi je kristalno jasno, da uporabljajo cheapo kontrolerje, ampak da imaš kjučeke z 100MB/s+ sekvenčnih hitrosti in .01MB/s randon hitrosti se mi zdi pa ena velika žalost. Ampak taka je realnost, čeprav se tudi te hitrosti dalo lepo ojačat na obstoječih kontrolerjih na račun malo slabših sekvenčnih hitrosti
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

To omenjam predvsem zato, ker imajo nekateri kjučki spisan firmware tako, da prvih 100-200MB berejo in pišejo izredno hitro (da pretentajo readyboost ali benchmarke) potem pa ta hitrost dramatično pade.
#brezpodpisa

Bye ::

Kingston DT R3.0 (32 GB) na USB 2.0 (NTFS):

ZaLoMaT ::

Mislite da je tale usb vredu?

USB

hojnikb ::

odvisno za kaj ga rabiš. V vsakem primeru stran od Ebay. Boš dobil 2GB kjuček, ki se obnaša kot 32GB..
#brezpodpisa

medenko ::


Lexar 32GB JumpDrive S23 USB 3.0 Flash Drive
€15.99


v funtih če plačate je cca 15.50€

Opkow ::

Kako je pa s postnino? :)

Taistega sem kupil par dni nazaj za "hec" pri enaa

Za tak denar presentljivo hitra zadeva, vendar ohisje deluje precej krhko. Imam obcutek kot, da ga bom takoj polomil. Slabost je tudi, da je sam USB konektor v celoti plasticen in ne kovinski, kot je obicajno.

Hitrosti pri par GB velikih datotekah so cca 31 MB/s pri pisanju in 66 MB/s pri branju.

Se pa ne more primerjat z bistveno drazjim Kingstonom 32 GB, ki ga uporabljam vsakodnevno pri transportu velikih kolicin podatkov.

edit: Eh sele sedaj vidim, da ni popolnoma isti. Po specifikacijah sta si ista. Kot kaze se le mehanizem odpiranja razlikuje med njima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

medenko ::

0 ptt.

ZaLoMaT ::

hojnikb je izjavil:

odvisno za kaj ga rabiš. V vsakem primeru stran od Ebay. Boš dobil 2GB kjuček, ki se obnaša kot 32GB..

A je možno da je tudi tale USB fake? Glede na to, da je prodajalec dobro ocenjen?
Adata S102 Pro 32GB

hojnikb ::

kdo bi vedu.. lahko da je čist ok, lahko pa dobiš fake..
#brezpodpisa

6151 ::

Verjetno je legit ker je že v Sloveniji zelo poceni
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Han ::

Ne vidim razloga za eBay, če ga dobiš pri nas 24 eur... ADATA S102 Pro 64 GB te pride pri nas 38 eur.

misek ::

A se lahko ta ključek ADATA S102 Pro 64 GB uporabi za snemanje TV programa na TV sprejemnikih? Sem imel en USB 2.0 ključ, ki je po specifikacijah bil ok, pri delovanju na TV-ju pa je pogorel - ni bil dovolj hiter za snemanje.

Han ::

Odvisno od TV. Na Samsungih serije D (letnik 2011) snemanje ne deluje, ker je ta ključek prepočasen pri zapisovanju kratkih datotek. Snemanje deluje npr. na Sandisk Cruzer Extreme...

hojnikb ::

s102pro ima tako btw zelo počasno pisanje malih datotek..
#brezpodpisa

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

To mi je kristalno jasno, da uporabljajo cheapo kontrolerje, ampak da imaš kjučeke z 100MB/s+ sekvenčnih hitrosti in .01MB/s randon hitrosti se mi zdi pa ena velika žalost. Ampak taka je realnost, čeprav se tudi te hitrosti dalo lepo ojačat na obstoječih kontrolerjih na račun malo slabših sekvenčnih hitrosti


In zakaj točno bi rabil random read/write na ključku?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Če kopiraš veliko majhnih datotek... doooh..

ali pa če bi rad gonu win to go... Porazn experience na teh kjučkih..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RejZoR ::

Veliko število majhnih datotek v zaporedju = sekvenčno. Random je, ko veliko število majhnih datotek fizično raztreseš po NAND čipu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Veliko število majhnih datotek v zaporedju = sekvenčno. Random je, ko veliko število majhnih datotek fizično raztreseš po NAND čipu.

očitno ti ni čisto jasno, kako deluje nand...

Če mi ne verjameš... naredi test...
Enkrat skopiraj fajl v enem kosu
drugič pa ga splitaj na 4-16KB kose..

Poročaj kako dolgo traja zapis obeh na en običajen kjuč :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RejZoR ::

Še vedno je to sekvenčno, krivit pa moraš kako Polkna delajo s fajli in filesystem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Ne, krivec je v večji meri kontroler in njegovo hendlanje majhninh fajlov...
Kar je sicer pričakovano, glede na to kako primitivni so in kako malo cache-a (če ga je sploh kej) majo...

Remember, pogovarjama se o flashu, ne o hddjih..

Zakaj so pa lahko ssdji čisto spodobno hitri, pa čeprav goniš isti FS na njih ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

RejZoR je izjavil:

hojnikb je izjavil:

To mi je kristalno jasno, da uporabljajo cheapo kontrolerje, ampak da imaš kjučeke z 100MB/s+ sekvenčnih hitrosti in .01MB/s randon hitrosti se mi zdi pa ena velika žalost. Ampak taka je realnost, čeprav se tudi te hitrosti dalo lepo ojačat na obstoječih kontrolerjih na račun malo slabših sekvenčnih hitrosti


In zakaj točno bi rabil random read/write na ključku?

Preberi zadnja tri sporočila.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

Je pa res, da se da porazne hitrosti pri random zapisih (in tudi sekvenčni stream malih zapisov) omilit z majhnim bufferjem ki stoji med OSom in samo napravo.
Nekaj takega smo koristili v času Eeejev (tistih z primitivnimi ssdji seveda). Rezultat je bil dosti bolj užitna raba teh zadev.
#brezpodpisa

RC14 ::

Kupil bi en hiter ključ, 32GB oz mogoče celo 64GB, gledam Sandiskov Cruzer Extreme, ki je izredno hiter, je pa tudi izredno drag.
A je še kak podoben ključek, ki je vsaj dokaj blizu po zmogljivosti in cenejši, ali se vseeno splača reskirat in nabavit Sandiskov Cruzer Extreme ?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

MrStein ::

Cruzer Extreme 32 GB v Big Bang : 56 EUR
Drugje: od 35 EUR dalje
Amazon s poštnino : EUR 46,41

Jaz sem preko Amazona iz neke HongKonške trgovine dobil brez poštnine.

Za ta denar dvomim da dobiš karkoli primerljivega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

In stvar ma kr dober nakjučn performance, kar sicer ni presenetljivo, glede na to da uporablja ssd krmilnik, ki je uporabljen tudi v njihovih cache pogonih.

Čeprav neki pa je... ne vidim pointa v 200MB/s read hitrostih, ker bo itk v večini primerov bottleneck ravno disk, na katerega kopiraš iz kjuča...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RejZoR ::

RC14 je izjavil:

Kupil bi en hiter ključ, 32GB oz mogoče celo 64GB, gledam Sandiskov Cruzer Extreme, ki je izredno hiter, je pa tudi izredno drag.
A je še kak podoben ključek, ki je vsaj dokaj blizu po zmogljivosti in cenejši, ali se vseeno splača reskirat in nabavit Sandiskov Cruzer Extreme ?

Lp


Sem imel 32GB Sandisk Extreme USB 3.0 in je bil svetovni ključek. Dokler ga nisem nesrečno opral v pralnem stroju in je crknil :( Sicer sem ga uporabljal na USB 2.0 ampak je v obe smeri vedno delal s 30MB/s kar je max za USB 2.0. Pa retractable mehanizem je nekaj najboljšega. Ni navaden, ampak je bil pod vzmetjo, da je skočil ven skor kot rezilo pri onih nožih na knof (ziher si vidu v filmih). Prov tak solid feel, da sem ga večkrat drezal, ko mi je bilo dolgčas :D

Btw, starejše revizije tega ključka v 64GB izvedbi so imele en bug, kjer so zelo radi crknili na začetku oz so bili DOA. Sicer takih pomoje ni več, razen če kje pokasiraš kakšno staro zalogo...

Sem ga hotel še enkrat kupit, pa sem pol vzel 2TB zunanji disk. Je mal večji ampak gor zbašem nenormalno veliko podatkov. Drugače bi siguro vzel še enkrat tega Sandiska. Res super zadeva od hitrosti do izdelave ohišja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Sam te zadeve so še vedno predrage, glede na to, da dobiš ssdje ki so neprimerno hitrejši za manj kot .5€/GB (vem ja, neumna primerjava, ampak zadeve si delijo večino komponent)..
#brezpodpisa

RejZoR ::

Hja SSD ima placa na pretek za ves stuff, ključek pa ima placa za 1 ali dva NAND čipa, kontroler, ostalo je USB konektor in ohišje. Zveni enostavno ampak ni. Vsaj ne če hočeš imet dober ključek.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Em... plac sploh ni noben problem. Danes lahko stlatčiš 256GB na en package, kontroler pa tut ni problem (tale cruzer extreme je tako btw identičen po komponentah z sandisk readycache in sandisk ssd).
Edina stvar je samo manjši volumen teh zadev in drug (manjši) pcb. Ampak komponente, ki predstavljajo levji delež pri ceni, si pa deli z dosti cenejšimi ssdji.
Z drugimi besedami: sandisk računa mastne denarce za te kjučke..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

Poglej ceno primerljivih izdelkov od drugih proizvajalcev. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

Ni bil to moj point :)
Seveda so cene drugih tudi visoke
#brezpodpisa

jizzer ::

Sice ni ključ, ampak kaj mislite za ta ADATA DashDrive 1TB ?

joker16_7 ::

Kaj pravite glede Corsair Voyager GS 128 GB?

Link:
- http://www.corsair.com/en/flash-voyager...

Tale test pravi, da je odličen:
- http://www.vortez.net/articles_pages/co...
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

hojnikb ::

Za tak denar dobiš že 240GB SSD in zunanje usb 3.0 ohišje :)

Če pa že vstrajaš pri hitrih kjučkih, potem pa raje cruzer extreme pro 128GB..
#brezpodpisa

joker16_7 ::

http://www.ebay.de/itm/Corsair-Voyager-...

Kaj praviš? :)

Jaz sprašujem za price/performance, ker če je cena do nekje 120 EUR je povsem sprejemljiva. SSD pa je disk in mi je prevelik za nosit s sabo.

Samo trenutek da preverim tale Cruzer Extreme Pro...
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

hojnikb ::

Stran od ebaya, ker boš dobu ponaredek (stvar je hudo poceni napram ostalim nemškim trgovinam).

Nekje bang for the back je bil svoj čas adata s102pro, sam ga pa ni v 128GB različici.
In vprašaj se, če ras rabiš kjuč z 200MB read/write, ker razn če imaš vsak sistem z ssdjem, ti več kot 100MB/s nebo prenašal (ker bo kjuč vedno hitrejši od hddja).
#brezpodpisa

hojnikb ::

http://www.caseking.de/shop/catalog/Zub...
tale zgleda kr dober za tak denar.
#brezpodpisa

joker16_7 ::

Js ne rabim top write/read speeda. Rabim pa 128 GB in 3.0 port, ki ima neke solidne hitrosti. Fajn je tut če je garancija vsaj 3 leta (seveda je to sekundarna skrb).
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

http://www.caseking.de/shop/catalog/Zub...
tale zgleda kr dober za tak denar.

taksne hitrosti in da je kaksnih 32G? za eno linux instalacijo na kljucku

joker16_7 ::

A na eBay je tudi možno na ponaredek naletet? Jaz sem vedno mislil, da je to precej varen nakup (podobno kot Amazon).
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Kateri source je bolj zanesljiv?

- http://geizhals.at/mach-xtreme-technolo...

ali

- http://www.caseking.de/shop/catalog/Zub...

Še nekaj. Ima kdo kak podatek kolk je realna zmogljivost tega USB-ja?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley
««
5 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 64 GB ali 128 GB USB Ključ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509564 (5713) Han
»

USB ključ, čim hitrejši

Oddelek: Strojna oprema
223084 (1442) zzitop
»

kateri usb kljuc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6714086 (11661) knap
»

USB ključek

Oddelek: Kaj kupiti
283784 (2950) mailer
»

Hiter usb 3.0 ključek

Oddelek: Kaj kupiti
305116 (4204) trojnis252

Več podobnih tem