» »

Kako razširiti particijo ?

Kako razširiti particijo ?

madeinchina ::

pozdrav,
disk imam razdeljen na C: in D: ter nedodeljen prostor(24GB).
Ta nedodeljen prostor bi rad dodal recimo 12GB dodal k C: disku in 12GB k D: disku, da bi ga lahko izkoristil.
Kako, brez da zgubim podatke?

(slika)

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

subby ::

S partition wizardom ali katerim podobnim programom boš moral najprej prestavit d particijo na konec diska in nato razširit c.

Icematxyz ::

Smiselno tukaj je le povečati razdelek D: in to čez celoten razpoložljiv nedodeljen prostor.

IL DIAVOLO ::

Ta program uporabljam jaz, odličen je!

Aomei Partition Assistant :)

Tutorial:

Zgodovina sprememb…

shadowfax ::

Naslov me je dobro nasmejal. Za razširitev paRTicije pa vidim, da imaš že dovolj koristnih nasvetov.

KruceFix ::

Katero Patricijo bi pa ti razširil? :))

Glede particij pa imaš že v windowsih orodje!

Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Disk Management.
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

madeinchina ::

Prvo probam priporočan program od IL DIAVOLO pa bomo videli. :)
shadowfax,KruceFix: Hvala da sta opazila napako, ker jaz je nisem haha (sem popravil) :D

Icematxyz ::

KruceFix, torej uporabnik @KruceFix ti je načeloma nakazal, da imaš potrebna orodja že vgrajena, se pravi torej za združitev razdelka D: in nedodeljenega prostora.

bastadu ::

Sorry ker odpiram tako staro temo, ampak moje vprašanje paše točno sem. Podobno kot OP bi tudi jaz rad razširil particijo, s tem da bi razširil particijo C:, ki je takoj na levi strani od nedodeljenega prostora, ampak na gre, pa sem to delal že mnogokrat na drugih računalih. Očitno je nekaj v zvezi s to zeleno+modro barvo (extended partition in logical drive), s katero je particija označena, ampak tako je že prišla ob nakupu PCja. Kako jo najenostavneje razširiti, po možnosti brez uporabe 3rd party programov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

kloko ::

Verjetno je povezano s tem, da je tisti C:\ LOGICAL in ne PRIMARY partition (si sicer zvito skril podatke z desnim klikom...). Tudi to se baje da razširiti, Googlaj "extending logical partition in Windows"

L.p., Kloko

bastadu ::

Uuu hvala! Preiskal vse živo in si rabijal glavo, sedaj s tvojo pomočjo našel, je šlo raztegniti z diskpart-om, ni bilo minuto dela ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ne morem narediti Extend sistemske Win10 particije?

Oddelek: Operacijski sistemi
5475 (379) sbawe64
»

Povečanje sistemske particije WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
155727 (2877) Hanzi77
»

spreminjanje particij...

Oddelek: Pomoč in nasveti
212158 (1637) superb_
»

Razlika med primarno in logično particijo?

Oddelek: Operacijski sistemi
143566 (3086) MrStein
»

Povečanje particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
222822 (2551) solatko

Več podobnih tem