» »

toshiba vs asus

toshiba vs asus

lamiss ::

kateri prenosnik predlagate asus ali toshibo?
potrebujem ga za brskanje po spletu gledanje filmov in tu pa tam kakšno igro
zaslon potrebujem 17ko

Meizu ::

vzemi asusa, zaenkrat boljša ponudba za denar.

Je pa odvisno od modela, ki ga gledaš. Mogoče podaj budget, pa bomo lažje našli pravega kandidata zate.

lamiss ::

SLO_Matej ::

Raje tega Asusa K73SD-TY056, ker ima malo zmogljivejši procesor Pentium B960 in zmogljivejšo grafično kartico GeForce GT 610M 1 GB. Pa dokupi mu še 4 GB DDR3 RAM-a.

Ali pa kakšen Lenovo IdeaPad G770, ki ima verjetno delno aluminijasto ohišje in zmogljivejši procesor i3 2350M ter integrirano grafično kartico Intel HD 3000, ki je sicer slabša od zgoraj omenjenega GeForca, a še vedno boljša od integriranih Intel HD v Toshibi in Asusu, ki si ju sam našel. Če se odločiš za Lenova, tudi njemu privošči še 4 GB DDR3 RAM-a. ;)

Zgodovina sprememb…

lamiss ::

ta lenovo mi je dober samo ma os dos pa mi blo bolše windows 7

draciel ::

asus definitivno..

SLO_Matej ::

lamiss je izjavil:

ta lenovo mi je dober samo ma os dos pa mi blo bolše windows 7

Potem pa pač vzemi tistega Asusa, ki si ga gledal, ker je edini s prednameščenim Windows 7. Ampak za kakšno igričarsko mašino ne bo ravno. Tako ali tako pa 17,3" za tak denar ne bi bil hudo primeren za igre. Torej tega. Ima pa vsaj delno aluminijasto ohišje. Tisti z malo zmogljivejšim procesorjem in grafično ima namreč plastično.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Toshiba ima na praktično vseh ne-Tecra modelih zelo slabe tipkovnice in mi že samo zato ni všeč :) Narejena je pa itak v isti tovarni, kot Asus, tako da to nima veze :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lamiss ::

pa je to ful pomembno kakšna grafična je, če ne uporablam za igre?

SLO_Matej ::

Za gledanje filmov in brskanje po spletu bo tudi integrirana Intel HD dovolj.

OZZY ::

Mel asusa in toshibo- malo dražje zadeve.. Ostanem na toshibi pred asusom.
Go with the flow.

Meizu ::

Ko sm jst kupoval laptop, sem izbiral med Asus G74SX rog, MSI GT serija al kaj je že bla (sej majo vse isto ohišje, sam drobovje je drugo), ter Toshibino Qosmio serijo.

Odločil sem se za Asusa. MSIji so glasnejši, bolj se segrevajo (asus je mel dva venta, msi samo enega) imajo pa fakin dobro tipkovnico, Qosmio me je pa odvrnil že takoj, ko sem ga videl v živo. Na slikah zgledajo tako hi end da kar res ni, ko sem ga pa videl in se ga dejansko dotaknil nisem niti pomislil več, da bi se odločal za tošibo. Ohišje je na dotik poceni, skratka, grd je, poleg tega je bil napram ostalim dvem modelom (MSI in Asus) najpočasnejši - slabši čipset na matični, definitivno najslabši diskovni performance.

Edino žal mi je blo ne vzet MSIja ker je bil edini, ki je dejansko podpiral RAID0. In glede na to, da so ti prenosniki imeli 2 diska s 750GB in tolikšnega prostora nikoli nisem nucal, sem na asusu vedno pogrešal možnost vzpostavitve raid0.

Ohišje je bilo pa najkvalitetnejše na Asusu. Pa MSI je imel veliko boljše zvočnike, ker je imel celo vgrajeno mini sub enoto na laptopu in dejansko 100% glasnost na asusu je bila 40% glasnost pri MSIjevem konkurentu. :)

lamiss ::

hvala za vsa vaša mnenja :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
394802 (4045) Blaz93
»

Ocena prenosnika cena/kakovost

Oddelek: Pomoč in nasveti
121553 (1286) SLO_Matej
»

Kupujem laptop

Oddelek: Kaj kupiti
6855 (686) 5er-->
»

Prenosnik za do 500eur

Oddelek: Kaj kupiti
61643 (1549) leptop
»

Prenosnik za od 400-500€

Oddelek: Kaj kupiti
192614 (2161) Dro

Več podobnih tem