» »

Diskovje

Diskovje

nightbird ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če je naslednja stvar sploh možna :) Mam namreč tri različne diske, iz katerih bi iz treh particij naredil eno dinamično (se mi zdi da se taq reče), ki bi delovala kot eno. je to možno? je za to potrebno ustvariti kako raid polje ali kaj podobnega?

Rad bi ča ustvaril en navidezni disk, ki bi se uporabljal za download (qtorrent) brez da bi potem, ko se en disk zafila moral spreminjati destinacijo v programu. pač saj me razumete kaj želim?

LP

BALAST ::

http://www.techsupportforum.com/forums/...

Vendar to ni priporočeno za sistemski disk na katerem je OS.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

nightbird ::

ok, hvala za info :D bom mogoče probal kaj s tem narediti. saj po drugi strani niti ni taq komplicirano tam zadeve spremeniti, itaq tega pač ne delaš konstantno :) se je mogoče s tem postopkom že kdo igral? tudi z diskom na keterem je OS?

lp

nightbird ::

BALAST je izjavil:

http://www.techsupportforum.com/forums/...

Vendar to ni priporočeno za sistemski disk na katerem je OS.


balast ti si to dejansko probal narediti ali si pač zasledil med prebiranjem foruma? saj ne da se mi ne da stestirati tega, samo malo tečno je spet sistem na novo postavljati, če se kaj zjebe. če še to naredim na sistemskem disku, kaj se lahko zgodi? problem lahko nastane pri ustvarjanju particij, ko pride do premeščanja datotek in se lahko katera sistemska poškoduje?

misek ::

Windows omogočajo tudi t.i. spanned volume. Malce preberi How to turn old hard drives into one large drive in Windows. Sam nisem poskušal.

nightbird ::

zanimivo :) kaj pa je razlika med tema postopkoma?

pa lahko pride do problemov pri branju, če uporabim različne diske (ki imajo posledično različne dostopne čase in hitrosti branja)? saj kolikor mi je znano se diski neenakomerno popisujejo in sam si predstavljam, da če bi iz več diskov naredil en volumen da bi se podatki mešano zapisovali po vseh diskih (recimo en film bi potemtakem bil popisan po delčkih po vseh diskih). zato bi lahko prišlo do problemov pri branju podatkov kasneje al ne?

pač tako sem si jaz predstavljal pisanje po diskih. je kaj resnice v tem ali se čisto drugače odvijajo stvari?

lp

lahko prosim kdo kaj komentira? :D

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z vzpostavljanjem Wi-Fi povezave na Windows 8 laptopu

Oddelek: Omrežja in internet
215498 (4234) znj_
»

crash dump zaradi Interneta Explorerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
8568 (467) toni2
»

Nekakšen problem z usb vhodom ali gonilniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
7720 (595) amigo_no1
»

?Podrta pisava (Windows XP login Screen)

Oddelek: Pomoč in nasveti
61383 (1360) satfinder
»

Problem z instalacijo XP

Oddelek: Operacijski sistemi
201003 (687) Icematxyz

Več podobnih tem