» »

Windows 8 RTM nared

1
2
»

lmorgh ::

če snamem win8 iz ms strani (oz. msdn) bo kasneje delovala moja msdnaa aktivacija (ko pride 8ka na msdnaa) ?

Lonsarg ::

Z MSDN strani ti ne bo dovolil downloadad, če nimaš MSDN računa. Lahko pa seveda na torentih dobiš MSDN kopijo in z hashem objavlenim na MSDN strani preveriš avtentičnost.

Drgač pa če na MSDN klikneš details pod verzijo Windows 8, ti bo pokazalo, kdo lahko to kopijo uporablja. MSDNAA je v mojem primeru DreamSpark Premium(ko sem logiran to piše). Na MSDNA strani je pod details od Windows 8 naštet tudi DreamSpark Premium, torej se bo dalo serijsko od MSDNAA uporabit.

Pod Windows 8 Pro pa NI tega naštetega, torej očitno MSDNAA ne bo imel Windows 8 Pro, kot tudi ni imel Windows 7 Ultimate.

Po drugi strani pa piše, da DreamSpark Premium subskripcija velja tudi pri Windows 8 Enterprise, ki ima vse funkcije od Windows 8 Pro. Ampak tukaj sem malce skeptičen, da ne gre za tipkarskega škrata z strani Microsofta, Windows 7 Enterprise namreč ni na voljo za MSDNAA.

Če hočeš bit 100% zihr, da se bo dalo daj Windows 8 gor, če pa hočeš enkripcijo pa remote desktop server pa še malce razišči, če se bo dalo dobiti Enterprise serijsko pri MSDNAA.


Aja, mene pa to zanima, če je možno vse te ISOje zlovdane z MSDN uporabljati 90 dni trial (3*30 dni) enako kot pri Windows 7, torej da pri inštalaciji NE vpišeš sploh serijske? Namreč v 90 dneh bo pa že na voljo zadeva na MSDNAA:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

techfreak :) ::

MSDN AA je do zdaj imel Windows 7 Pro, nevem zakaj bi to ukinili? Sploh glede na to, da Win 7 Pro ne moreš nadgraditi na Win 8.

Mavrik ::

Aja, mene pa to zanima, če je možno vse te ISOje zlovdane z MSDN uporabljati 90 dni trial (3*30 dni) enako kot pri Windows 7, torej da pri inštalaciji NE vpišeš sploh serijske? Namreč v 90 dneh bo pa že na voljo zadeva na MSDNAA:)


Ne, vsaj moji DVDji niso pustili inštalacije (ne clean, ne upgrade) brez vpisa serijske.


če snamem win8 iz ms strani (oz. msdn) bo kasneje delovala moja msdnaa aktivacija (ko pride 8ka na msdnaa) ?


Če je na MS Strani Windows 8 Enterprise, potem tega jasno ne boš mogel aktivirati z MSDNAA ključi - Enterprise rabi svoj aktivacijski strežnik in načeloma ni del MSDNAA programa.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

lmorgh ::

ok, nisem bral nič novic v zvezi z win8...
na pcju imam MSDNAA Win7 Pro -- torej to pomeni, da ne bom mogel nadgraditi z MSDNAA Win8 ? ah, ja...

techfreak :) ::

Glede na Windows 8 editions @ Wikipedia lahko 7 Pro nadgradiš samo na 8 Pro.

Lonsarg ::

Hm, pa res pravi google, da Win7 Pro gre upgrade samo na Win8 Pro. Potem pa je morda res za pričakovat, da bo na MSDNAA Pro verzija, sam očitno bo drugačna kot na MSDN (mogoče brez VT?), glede na to, da trenutno piše na MSDN strani pod Windows 8 Pro VT, da ni na voljo za MSDNAA.

lmorgh ::

no,bom počakal na uradno dreamspark zadevo, pa bomo vidl.

techfreak :) ::

Mavrik je izjavil:

Če je na MS Strani Windows 8 Enterprise, potem tega jasno ne boš mogel aktivirati z MSDNAA ključi - Enterprise rabi svoj aktivacijski strežnik in načeloma ni del MSDNAA programa.

Nekje sem prebral, da je bilo možno uporabiti MSDNAA Win 7 Pro ključ na Win 7 Enterprise. Če je pa to možno pa žal ne vem.

LuGi ::

Od danes naprej tudi @Dreamspark za studente 8-)

Your order has been placed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

krneki0001 ::

Očitno če si dl-jal iz msdnaa consumer preview ti številka velja tudi za 32 bitno RTM verzijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

Consumer Preview serijska dela na končni verziji? Zanimivo, ampak ugibam pa, da bo serijska nehala delat kmalu?

Master Chief ::

Yea, ravnokar vlečem iz DreamSparka, pa še plate obeh kišt v bajti imajo že vse WHQL driverje!(ZATO kupim ASUS - hvala ASUSu edino BIOSe bo treba updejtnit). Če bo slabo vreme bom že te dni naložil na HTPC.

Vsi, ki ste nalagali že RTM, kako ste zadovoljni s performacom na AMD kartah (predvsem igre -FPS), AMD je ravno te dni izdal Catalyste za 8 WHQL.

Lonsarg ::

Jaz uporablam Catalyst BETA na Consumer Preview že 2 meseca in sem brez kakrnšihkoli problemov poganjal stvari kot so Skyrim. Pohiteli so na MSDNAA, ne bo treba na 25.8. čakati:)

lmorgh ::

upgrejdal sem iz 7 pro na 8 pro (dreamspark)...zakaj, če kličnem na kater kol app v metroju, le ta ne dela? mail, reader, people...odpre se prvi screen z ikono, potem pa se zapre in ne zgodi se nič...

krneki0001 ::

Imorgh, koliko imaš resolucijo naštimano?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

win64 ::

Sem tisti, kateremu je uspelo uporabiti kodo iz msdnaa na windows 7 enterprise.
Na windows 8 enterprise ne prime koda windows 8 pro :/
Je pa možnost ponovne namestitve brez izbrisa nameščenih programov.

Aja, pa če komu ne dela avdio metro aplikacija, naj namesti windows media player in bo čudežno delalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

lmorgh ::

krneki0001 je izjavil:

Imorgh, koliko imaš resolucijo naštimano?


dovolj visoko.

zanimivo...problem sem rešil...
ne vem, a se je rešil sam, ali sem to dosegel s tem, da sem naredil še en račun (ki je bil offline). ko sem se vpisal v ta drugi račun zadeva še vedno ni delovala. no, ko pa sem se vpisal nazaj v moj online račun, je zadeva čudežno delovala.

tilen32 ::

Ali ima še kdo probleme pri prenosu Windows 8 iz dreamspark premium? Pri koraku "unpacking" se mi ustavi in sporoči da je datoteka poškodovana.

Lonsarg ::

Tudi meni se je to zgodilo, na računalniku, ki malo šteka in ima slabo povezavo. Potem sem dal še enkrat vlečt na domačem in je bilo vse vredu. Mogoče je bila kriva samo prezasedenost microsoftovih strežnikov..

krneki0001 ::

Ja včeraj ponoči 2x, potem je pa šlo normalno. Pa nimam slabe povezave. Bolj bo zasedenost strežnikov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MrStein ::

Kolk razlik je med Release Preview in RTM?
Nakaj bi preveril z instalacijo v VM, pa ne vem, a se splača kje poiskat RTM ali naj kar RP vzamem...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Razlik praktično ni. Razen seveda tega, da so v RTM odpravili vse buge, ki so še bili.

MrStein ::

Eh, in kateri bugi so to?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amigo_no1 ::

RTM je final verzija, RP "beta".

MrStein ::

Ej, kar nadaljujte z "informacijami", ki ali nič ne povedo, ali so jasne vsakomur... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

MrStein je izjavil:

Eh, in kateri bugi so to?


Vključena aplikacija Mail se ni hotela povezati na gmail. Google Chrome mi je crashal. Kaj drugega pa nič, je bil tudi že Release Preview dokaj stabilen.

Če uporablaš zadevo samo testno se nimaš kaj matrati z reinštalacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

krneki0001 ::

Lonsarg je izjavil:

MrStein je izjavil:

Eh, in kateri bugi so to?


Vključena aplikacija Mail se ni hotela povezati na gmail. Google Chrome mi je crashal. Kaj drugega pa nič, je bil tudi že Release Preview dokaj stabilen.


Tole ne drži, obe beti sta dovolili priklop na gmail in to brez problema. Edino moral si imeti live račun odprt in prvo si moral tega aktivirat, potem pa si lahko dodal exchange mail, yahoo mail ali pa google mal. Vse to je delovalo v CP in RP verziji.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

Am človek... Cel point bugov, v RP je, da se pojavljajo selektivno zaradi "neznanih" dejavnikov. Valda da se te dva buga, ki sta se pri meni pojavila nista pojavila vsem, pol bi nekako to Microsoftovci opazili preden so ven dali RP ane. Meni je tudi dovolilo google mail dodati, sam potem je nek error metalo ven.

krneki0001 ::

jaz z gmailom nisem imel nobenih težav, več sem jih imel z GPS-om in dodatnim 3/4G modemom na mini pci express vodilu, ker so bili driverji za windows visto, Ko sem jih potem po naključju našel za windows 7 je tudi to delovalo.
Kot zanimivost modem sierra wireles MC8780 (mini pci express za prenosnike in netbooke) ima vgrajen tudi GPS, tako da se ti 10" netbook spremeni v 10" GPS, ki direktno iz google maps vleče dol mape in ti kaže, kje se nahajaš. Uglavnem za 15 evrov kot stane rabljen je to odlična zadeva.

Še vedno pa ne znam vklopit tega, da bi vse metro aplikacije imele dostop do neta, če sem priklopljen na 3G. Nekatere imajo, nekaj pa jih nima.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

A ima kdo idejo, kako v windows 8 narediti ad-hoc wifi omrežje in pote šerat 3G modem preko tega wifija.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

Stvar je ista kot v windows 7. In ne, ne vem kako je z tem na windows 7:)

Looooooka ::

kdaj hudica se bo dal tm na microsoftovi stacuni kupit upgrade? :)

Lonsarg ::

26.10. šele :)

krneki0001 ::

azgard, ravno v tem je problem, ad-hoc wi-fi so izklopili v windows 8, ni tega več, zato sprašujem. Ne da se mi pa laufat kakih programov ala connectify-me in podobnih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

Uf pa res, kr neki.

Našel sem tole:
http://superuser.com/questions/399868/h...
Zgleda so opcijo odstranili iz UI, še vedno pa lahko stvar zaženeš z ustreznimi komandami, ki so na tem linku napisane, moraš dol poskrolat.

Dobrodošel v linux svetu z imenom WIndows 8, ko so zgleda začeli UI odstranjevat haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Sc0ut ::

Appse še nisem niti kaj preveč gledal ker so mi smešni, poleg tega ne znam na lep način iz njih ven prit:) Nonstop se nahajam na Desktopu in mi je v bistvu stvar enaka kot Win 7. Dejansko tudi jaz ugotavljam kako malo sem Start gumb sploh uporabljal.

Na athlon II x3 (frekvenca je nonstop avtomatsko nižja) in 6GB rama ter 8800gt lauf ačisto normalno.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

techfreak :) ::

poleg tega ne znam na lep način iz njih ven prit

Windows tipka - Metro meni
Win+D - namizje

Sc0ut ::

techfreak :) je izjavil:

poleg tega ne znam na lep način iz njih ven prit

Windows tipka - Metro meni
Win+D - namizje


Aaaa!! Hvala:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Windows 10 - katere izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
328812 (8076) Miha 333
»

Ponovno nalaganje Windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
113542 (3370) hojnikb
»

MBR (master boot record) težava

Oddelek: Operacijski sistemi
112309 (2186) Icematxyz
»

Kje kupiti Windows 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
6212266 (8871) Pesimist
»

Je legalno naložiti Visto na drug računalnik??

Oddelek: Operacijski sistemi
363787 (2693) nonenone

Več podobnih tem