» »

WRT54GL težave

WRT54GL težave

tinkec ::

Pozdravljeni!
Vem da je že nekaj podobnih tem na internetu vendar ni mi do iskanja.

Takole pred nekaj dnevi sem kupil router Linksys WRT54GL zaradi dostopa do WI-FI-ja z mobitelom. Jaz to dobim instaliram tko ko v navodilih piše. Router sem dal med internetni modem od SIOL-a in pc. In je vse delalo internet na pc-ju in Wi-fi. Včeraj zjutraj pa sem hotel z mobitelom malo pogledatt na splet. Jaz normalno vzamem mobitel v roke in vidim da signal je in želim malo brskat odprem brskalnik in mi napiše da ni povezave. Grem pogledat k routerju (v sosedji sobi) če je mogoče kaj narobe priklpljeno. Vse prav. Probal sem še enkrat nastavit povezav na mobiteli pa ni pomagalo, signal kaže da je vendar ne dela. Potem sem vse skupaj pustil pri miru. Popoldne pa sem želel iti na računalniku na internet in tudi ta ni delal. Potem sem router resstiral(pritisnil reset dzadi na routerji) in nič ni bilo drugače.

Prosim predlagite ka bi lahko blo narobe ter napište rešitve.
Čim prej tem boljš.

neboben ::

jest sicer ne vem kaj je narobe. Lahko ti samo predlagam, da pogledaš kakšne so nastavitve. V browser vpišeš 192.168.1.1 potem pa pogledaš, da je vklopljen DHCP ...
Naštimaš še
-wireless network mode
-SSID
-wireless channel

ne vem probej

ivan01 ::

Najverjetneje bo še treba enkrat nastaviti PPPoE na routerju (vpisati uporabniško ime in geslo od siola), da bo router še potem vzpostavljal povezavo z internetom. in potem še preveriti wifi povezavo, tako kot je opisal "neboben".

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013234 (2580) verto
»

Philips - Smart TV

Oddelek: Zvok in slika
4113116 (9659) saso5
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315157 (3838) Mikec17
»

USB ključek za wireless internet

Oddelek: Omrežja in internet
364168 (3687) r3dkv1c4
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822871 (13698) umexteacher

Več podobnih tem