» »

Gradbeno vprašanje

Gradbeno vprašanje

žvau ::

Zanima me, če ima kdo izkušnje s podiranjem dimnika v stanovanju? Vselil sem se v stanovanje, v katerem pa me malo moti dimnik v kuhinji. Sem v 4 štuku. Torej ali je možno podreti to reč ali ne.:|

Koci ::

Zajček, vse kar se da zazidat se da tudi podreti. Izkušenj s tem nimam, sam če mene vprašaš potem je najbolje, da začneš čisto od zgoraj. Cigl po cigl.
Panta rei!!

||_^_|| ::

predvidevam da mate vsi isti dimnik..tko da nevem kok bi blo to možno podret.

MI_KO ::

Seveda gre podret! Poskusi z macolo in udarnim kladivom. Samo vedi, da se bo tebi v stanovanje kadilo ko bo sosed pod teboj zakuril.


Ne resno:
Na to vprašanje ni možno kar tako odgovoriti, brez da bi vedeli ali je dimnik v skupni rabi, kje stoji,...

Highlag ::

Jaz imam izkušnje samo ne vem kaj bi ti koristile:D

V glavnem začeti moraš na vrhu :D
Je pa to res svinjarija, ki ji ni para.

Najprej se moraš res prepričati če ga sploh lahko smeš podreti.
Drugače dimniki nimajo kake nosilne vrednosti, ker so ponavadi postavljeni samostoječe.

Glede na to, da živiš tako visoko bi bilo smiselno pridobiti kakšno vitel dvigalo, s katero bi material spuščal v "dolino" :D
Dvigalo omenjam zato, ker nisem siguren, če lahko dobiš jaške za odstranjevanje materiala za tako višino. Povprašaj pri kakem gradbenem podjetju. Mislim, da ima GP Grosuplje isposojevalnico. Potreboval boš tudi nekoga, ki ti bo material odpeljal. To dela tudi komunala. Naročiš keson, ga pripeljejo in ko je poln ga pridejo iskat.

Drugače pa macola pa kak kramp Ruls! :D Pa na kako masko ne pozabi (prah pa to) 0:)

SkIDiver ::

Ni ga hujšga ko dimnik podirat. Ko prebiješ pa se začnejo saje podit po zraku. Drugač se pa pozanimi ja, da ni dimnik slučajno v skupni rabi, ker boš imel v tem primeru v stanovanju pravo dimno kaščo za prekajevanje mesa.

BoO ::

Nas pa je, gradbenikov.

žvau ::

Problema nisem čist dobro definiru. Stvar je taka dimnik je za vsa stanovanja ki so pod mano. Dimnika se v bloku več ne uporablja ker majo vsi centralno. Men pa gre grozno na jetra ker mi jemlje prostor v kuhinji. Jaz bi ga podru pa se bojim da ne bo kdo čez kakšno leto zatežu pol ga pa bom moru nazaj postavljat. Sosede pa tud nebi rad spraševal za dovoljenje, ker mi ga sigurno kdo ne bi dal (so stari ljudje pa mislijo da ga bodo še kdaj rabli). Mislil sem da bi ga lepo podrl pa nobenmu sosedu povedal saj ga itak nihče ne uporablja.

Tomi ::

zajcek: če še enkrat prebereš svoj post, boš videl, da nimaš pravne podlage za kaj takega.
Na žalost.
metrodusa.blogspot.com

Xplicit ::

kolkr jest vem mors met za kej tazga dovoljenje od sosedov.

pa tud podiranje dimnika ni kej prevec varno, glede na to (predvidevam) da gre nad tvojim stanovanjem dimnik se naprej.
povej mi kaj bo drzalo zgornji del dimnika, da se ne sesuje v tvoje stanovanje, potem ko bos ti odstranu en del? :\

BoO ::

Se mi zdi da obstaja tudi zakon ki pravi da mora imeti vsaka bajta tudi dimnik (pa če ga uporablja ali ne)

the_unborn ::

seveda ga mora met, kje bosta pa bozicek in deda-zmrz prisla v sobo?
:)

||_^_|| ::

Ti bi podru dimnik in noben tega ne bi opazu?>:D

Edina varjanta je da se zmeniš s sosedi.

Xplicit ::

BoO - ta zakon je se iz jugoslavije (tm) k je pravu da mora vsaka vecstanovanjski objekt met dimnik ce bi bla vojna da bi si lahka vsak kuru v stanovanju, ker bi zbombandiral toplarne (ceprav nevem zakaj) :\

žvau ::

Nad mano ni več nobenga. Po drugi strani pa je bolš če ga pustim, ker ko nas bo napadel Osama pa Sadam bosta sigurno poslala Skude nad toplarno. Pol si pa moram kupit peč na drva pa drve pa:P bom na toplem.

sketch ::

Hm. Imas par tezav, preden sploh zacnes podirat:

1. Soglasje stanovalcev (mislim, da je nujno)
2. Gradbeno dovoljenje (da, tudi za prenovo ga je treba imeti - samo nism ziher kdaj ja in kdaj ne)
3. Ce podres dimnik, moras celega - vkljucno s porcijo, ki je nad teboj. Kar pomeni, da imas luknjo v strehi. In zakrpana luknja ni nikoli tako dobra kot cela streha (= sanse da kaj pusca).
Pa to pomeni tudi, da to ni za 3 karjole materjala - to je se vsa opeka, ki je nad teboj.

Ce si pripravljen na investicijo, bi si lahko po moje zrihtal tako, da bi dimnik nadomestil oz. ga drugace speljal, del v tvojem in nad tvojim stanovanjem podrl, zaflikal streho in je... samo to ni tako malo $$$...

Hm. Kolk te pa ta dimnik sploh moti? ;)

lp
s.
Adapt and overcome.

the_unborn ::

meni je pa dimnik v sobi ful "sexy", more bit lepo zrihtan pa kaksne policke gor pa je tabolsa stvar

sidney ::

Ja cudna rec so tile dimniki.Ko sem jest u kuhn omarce montirou, sem mogu nekej postemat, pa se mi je vse skup posulo>:D . Ja uganil ste: V dimnik. Namesto, da bi montiral, sm lohk zaceu nazaj zidat>:D , pa se taspodn pult in omarce so bli postavlen... Raj ga pust namir, ker je to res svinjarija...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

SkIDiver ::

Mislm, da bi se dala zadeva kako uštimat. Kaj te dimnik ovira, da bi namestil kak kuhinjski element? Sicr je pa zadeva čudna. Naša hiša ima 3 dimnike pa so vsi ravni z stenami. Nikjer nobene izbokline ali vogala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Večkrat prekoračena maksimalna količina CO v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8514318 (5320) sandmat
»

Povečanje vleka dimnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5236964 (16388) Kac
»

Kakšna peč je to?

Oddelek: Loža
409157 (6940) cordoba
»

Zakaj rabi dimnikar koncesijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13233641 (30865) šernk
»

Dimnikarski pregled (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7010536 (8250) šernk

Več podobnih tem