» »

PC deluje MONITOR se ne odziva

PC deluje MONITOR se ne odziva

MarkoSLO ::

Pozdrav!
Imam sledečo težavo ki je nikakor nemorem odpraviti. Računalnik se normalno zažene vse ventilatorji delujejo. a monitor ne daje odziva. Kadar ga ugasnem in prižgem napiše samo no signal in gre v stanje mirovanja.
Preizusil sem večino metod ki bi naj to odpravilo....
odstranil vse rame razen 1... sčistil vse kontakte grafična je skoraj nova .. VSI kabli so pravilno nameščeni in 1000krat pregledani... moram pa še povdariti da sem prvič to težavo odpravil tako da sem odklopil monitor in za nekaj sekund držal tipko za izklop in kasneje je računalnik normalno delal včeraj sem računalnik prižgal in ni delal po 2 urah nenehnega prižiganja ipd je monitor začel delovati.
Danes pa ga nikakor nemorem pripraviti do zagona.
Prosim za nujno pomoč.
  • spremenil: MarkoSLO ()

bluefish ::

Če ima grafična kartica več izhodov, poskusi to.
Preveri tudi, če se pregreva.

MarkoSLO ::

misliš tisti bel priključek zraven modrega?
pregreva se mi ne..

thebaloh ::

Lep pozgrav!

Enak problem imam kot jaz. Moj je v bistvu malo drugačen, in sicer.
Ko računalnik ugasnem ni težav, ko pa gre v sleep mode pa se takoj zatem znova zbudi le da se na monitorju nič ne prikaže. Kable sem vtaknil v vse dvi vhode pa ni nič bolje. Pomaga samo reset oz 5 sec Off gumb.
imam apa i5 grafika 560 ti ram 8 Gb in ein 8 64bit...
Morda kdo ve kje je problem.
hvala

kixs ::

To je povezano s stand-by nacinom. Mozno, da kaksen driver nagaja ali kaj drugega. Nima pa to veze s strojno opremo (vecinoma), morda probaj izklopiti vse USB naprave (razen miske in tipkovnice).

Lahko gres se v BIOS in preveris kaksen nacin za stand-by imas zdaj nastavljeno. Moznosti so: S1, S3 (morda se kaksen) ali pa AUTO. Daj na S1 in probaj se enkrat.

lp

thebaloh ::

kixs je izjavil:

To je povezano s stand-by nacinom. Mozno, da kaksen driver nagaja ali kaj drugega. Nima pa to veze s strojno opremo (vecinoma), morda probaj izklopiti vse USB naprave (razen miske in tipkovnice).

Lahko gres se v BIOS in preveris kaksen nacin za stand-by imas zdaj nastavljeno. Moznosti so: S1, S3 (morda se kaksen) ali pa AUTO. Daj na S1 in probaj se enkrat.

lp



Hvala za odziv , vendar v biosu nikjer ne najdem te možnosti.
Vklopljeno imam samo miško in tipkovnico.

kixs ::

Tule imas nekaj na to temo s screenshoti (verjetno pri tebi ne bo isto, bo pa podobno - vecina je pod POWER MANAGEMENT v BIOSu):
http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=10...

Se od Microsofta za XP, vendar je za vse sisteme podobno:
http://support.microsoft.com/kb/907477

thebaloh ::

No takole sem rešil težavo, če sklopim uTorrent se mi računalnik lepo hibernira oz. gre v sleep mode.
Hvala za linke katere sem tudi sam našel, je pa ena manjša težava da imajo asus plošče malo dodelan bios in tega v takem zaporedju nisem našel.
http://benchmarkreviews.com/index.php?o...

Primer biosa: kje v tem najti (S 1,2,3,4,5) funkcijo za hibernizacijo oz sleep mode pa je drugo vprašanje sam ga nisem našel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410028 (9513) JaaN89
»

Spanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162894 (2491) ST-777
»

Dobesedno cudni stvari ???

Oddelek: Strojna oprema
282489 (1355) *ziga*
»

noče v stanje mirovanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111654 (1427) matejkor
»

računalnik ne preide v stanje pripravljenosti!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121445 (1288) dadooo

Več podobnih tem