» »

Bomo imeli v Sloveniji kvalitetnejše kino dvorane?

Bomo imeli v Sloveniji kvalitetnejše kino dvorane?

«
1
2

Tero ::

Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

intelček ::

helo
eno mal oftopic vprasanje, kje v Sloveniji je "najboljsa" dvorana za ogleda filma?
airsoft

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Dnevna soba.

gzibret ::

Na žalost se moram strinjat z lakotnikom. Prvo, kar bi močno dvignilo kvaliteto kino dvoran je, da nehajo prodajat kokice. Takoj, ko stopiš not, buhne v tebe tisti negravžni vonj razpadajoče maščobe, ko se vsedeš na stol je vse mastno in lepljivo, pol v dvorani cel čas nekaj šelesti, morda ti celo kakšna kokica pristave med lasmi, da ne govorim, kako izgledajo tla po končanem filmu. Sploh ne rabimo prenove, samo ukinitev kokic.
Vse je za neki dobr!

$%&/() ::

Tega pa ne bomo videli, kokice so namreč en primarnih virov keša.

St235 ::

gzibret je izjavil:

Na žalost se moram strinjat z lakotnikom. Prvo, kar bi močno dvignilo kvaliteto kino dvoran je, da nehajo prodajat kokice. Takoj, ko stopiš not, buhne v tebe tisti negravžni vonj razpadajoče maščobe, ko se vsedeš na stol je vse mastno in lepljivo, pol v dvorani cel čas nekaj šelesti, morda ti celo kakšna kokica pristave med lasmi, da ne govorim, kako izgledajo tla po končanem filmu. Sploh ne rabimo prenove, samo ukinitev kokic.


glede kar se kokic tiče se strinjam, samo kolosej nujno rabi prenovo. Ker kvaliteta zvoka in slike je primerljiva z dnevno sobno opremo za 500€ in zvočniki z ogromnimi rdečimi napisi 10000W. Sem bil po spletu okoliščin prejšnji mesec po dveh letih spet v koloseju in sem bil fasciniran kako nekvalitetno je ozvočenje, ki razen hrupa iz sebe ne spravi nič.

Tako, da bo pri nas še kar nekaj časa veljala praksa, da se filme gleda doma v zaključeni družbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Keyser Soze ::

Kokice se da čisto lepo preživet, če jih folk zna kulturno prebavljat. Tako kot ostala hrana oz. snacki. Je bolj moteča pomankljiva higiena.

Dokler pa v kino spustijo kar vsako "kravo" na dveh nogah, ki spušča svoj "drek" vsepovprek oz. razmetava okončine na vse smeri neba, pa ne bo nobena prenova, niti prepoved pomagala.

Jebat ga, meni tudi zapašejo kdaj kokice med filmom. Ampak jih jem kulturno, kot bi jih doma, pri mami.
OM, F, G!

norcuron ::

Ne vem, če se samo meni zdi, ampak nivo glasnosti je že prav boleč za ušesa. A mislijo, da ima mladina že tok okvarjen sluh od stalnega tiščanja slušalk v ušesa raznih ...pod-ov, ...pad-ov in kar je ostale mobilne ropotarije, ki predvaja glasbo.

Ni šans, da grem spet v kino preden tega malce ne uštimajo, otroci so pa potem res na pol gluhi, ko pridejo ven.
Great are mysteries of the mind ... or not?

šernk ::

no tuš kinodvorane so že sedaj 2 razreda nad kolosejem v LJ, v kolosej sploh ne zahajam ker je res katastrofa. tisti 2 dvorani sta še nekaj vredni, ostale pa bolje da jih ne bi bilo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Keyser Soze ::

norcuron je izjavil:

Ne vem, če se samo meni zdi, ampak nivo glasnosti je že prav boleč za ušesa.

To je pa živa resnica. Ajde, film še nekako preživiš, ampak tista uvodna kolosejeva špica, po trailerjih, je pa čisto ubitačna. Kar reže v uhlje.
OM, F, G!

win64 ::

Mene pa v kinotih najbolj moti, da te pred filmom 15 minut posiljujejo z reklamami.

St235 ::

pa ne samo tam, že ko kupiš karte ti v roke porinejo kup reklam, pa vse dvorane so reklamne, potem pa še nateg z 15 minut reklam za pralne praške in vložke...

pegasus ::

Folk, kino je za rajo. Če želite kulturno doživetje na nivoju, pojdite v gledališče ali opero.

Keyser Soze ::

pegasus je izjavil:

Če želite kulturno doživetje na nivoju, pojdite v gledališče ali opero.

Sam ogled opere ali gledališča te ne dvigne na nivo niti ti ne nadomesti manjka intelekta. Se splača ogibat dajanju takšnih nasvetov.;)
OM, F, G!

Mipe ::

Samo mazohisti hodijo v kino. Zato, ker je disko zaprt in rabijo pošteno dozo decibelov.

LuiIII ::

@pegasus: amen!

Mislim, da je idealno gledati doma v dobri družbi. Vsaj za filme, ki jih sam z užitkom pogledam. Po ogledu pa kakšna fina debata o kvaliteti filma, o sporočilu, ki ga film prinaša,... To je zame popolno gledanje filma. Mislim, da je bil zadnji film, ki sem ga šel zaradi lastnega zanimanja gledat v kino, Drevo življenja. Ker nas je bilo v dvorani okoli 20, ki smo vedeli kaj gremo gledat, je bilo v redu.
Drugo so tresk-bum filmi ala Transformerji in ostalih 90% produkcije. Tiste se pa lahko zaradi mene gleda tudi v kinu. Sam hodim v kino zelo poredko in še takrat samo zaradi otrok, da so "in" in da vidijo kaj to je.

jype ::

Cinemuck, n.:
The combination of popcorn, soda, and melted chocolate which
covers the floors of movie theaters.
-- Rich Hall, "Sniglets"

jan_g ::

A mislite, da obstaja trg za bolj *resno* kinodvorano? Ki bi že z izbiro filmov nekako porezala tiste obiskovalce, ki jim je največje zadovoljstvo glasna akcija in grickanje kokic. Intuitivno se mi zdi, da bi to bilo rentabilno, ne vem pa, če imam prav. Kajti, če bi bilo, potem verjetno ne bi imeli skoraj izključno takih 'hollywood' kinodvoran.

jype ::

Take kinodvorane že obstajajo, v njih nihče ne je kokic.

jan_g ::

Kje? Včasih sem hodil v Komuno, ampak tam že dolgo nisem bil (10 let), tako da niti ne vem, če še obstaja. Vmes sem se izselili iz Ljubljane in malo izgubil stik. Bilo mi je všeč, ker je bilo večkrat skoraj prazno :), ampak se mi zdi, da potem težko kaj zaslužijo.

Pyr0Beast ::

Define zakaj bi folk sploh še hodil v kino, ko imajo vsi doma ekvivalent TV in ozvočenje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jan_g ::

Pardon, ne vem, če se je imenoval Komuna. Tisti tam na Miklošičevi proti železniški postaji. Se ne spomnim imena.

Mipe ::

Pyr0Beast je izjavil:

Define zakaj bi folk sploh še hodil v kino, ko imajo vsi doma ekvivalent TV in ozvočenje ?

Da grejo stran od doma in nadležnih staršev. V kinu je polno mladih parov, ki se mečkajo v zadnjih vrstah. Ker pač nikjer drugje nimajo "zasebnosti".

darkolord ::

ekvivalent TV
10+ metrskega TVja nima ravno vsak.

amigo_no1 ::

+film je potrebno od nekod "dobiti".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Keyser Soze ::

Važno da ni za komonerje. Saj vemo, da se ljudje počutijo malo več vredne, ker ne hodijo gledat "ljudskih" filmov.

Kinodvor definitvno ni za komonerje. Ni pa nujno glih en hud intelekt vedno na platnu. Imaš vse, od podpovprečnega šodra, pa do čisto OK filmov. Kokic pa res ni. Kar je včasih precej mučno, saj se čez kakšen film lahko prebiješ brez resnih travm samo s hrano.

P.S.: Imajo pa bar v predverju, kar deloma odleže. Pa kakšno free pijačo postrežejo po premieri. Kar je vačsih tudi zelo zaželjeno.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

darkolord je izjavil:

ekvivalent TV
10+ metrskega TVja nima ravno vsak.


Ampak manj kot meter pa danes tudi ne najdeš več, kar je več kot dovolj za enak experience
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jan_g ::

Keyser Soze je izjavil:

Važno da ni za komonerje. Saj vemo, da se ljudje počutijo malo več vredne, ker ne hodijo gledat "ljudskih" filmov.

Kinodvor definitvno ni za komonerje. Ni pa nujno glih en hud intelekt vedno na platnu. Imaš vse, od podpovprečnega šodra, pa do čisto OK filmov. Kokic pa res ni. Kar je včasih precej mučno, saj se čez kakšen film lahko prebiješ brez resnih travm samo s hrano.

P.S.: Imajo pa bar v predverju, kar deloma odleže. Pa kakšno free pijačo postrežejo po premieri. Kar je vačsih tudi zelo zaželjeno.


Jaz ne rabim nekega hudo intelektualnega filma, ampak zgodba mora biti vsaj malo nad običajnim nivojem akcijskih filmov. Tudi hollywoodski so nekateri povsem normalno gledljivi in zanimivi. Bolj se mi gre za kulturo obnašanja. Ok, tiste kokice sem vrgel bolj kot prispodobo za vse moteče elemente: prehranjevanje, klepetanje, mobilni telefoni, sprehajanje in podobno.

Okapi ::

in sem bil fasciniran kako nekvalitetno je ozvočenje
Za marsikoga bolj presenetljivo odkritje je, da je v kinu tudi slika slabša kot doma, če imaš blu-ray in fullHD projektor.

O.

dronyx ::

St235 je izjavil:

pa ne samo tam, že ko kupiš karte ti v roke porinejo kup reklam, pa vse dvorane so reklamne, potem pa še nateg z 15 minut reklam za pralne praške in vložke...

To tudi mene blazno moti. Zakaj hudiča me posiljujejo z reklamami na vsakem koraku, če pa sem za ogled filma plačal karto? Je zato karta kaj cenejša? Verjetno ne. Zaradi mene pa lahko recimo v nekaterih dvoranah vrtijo reklame pred, med in po predstavi, samo naj bo pa potem vstop prost (princip komercialnih TV postaj tipa POP TV).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

pegasus ::

jan_g je izjavil:

Tisti tam na Miklošičevi proti železniški postaji. Se ne spomnim imena.

Kinoteka.

darkolord ::

Ampak manj kot meter pa danes tudi ne najdeš več, kar je več kot dovolj za enak experience
Ma men se ne zdi čist enak experience. Sej ne rečem, domača plazma/LCD je super, sam vseen ni isto.

vse moteče elemente: prehranjevanje, klepetanje, mobilni telefoni, sprehajanje in podobno.
Jaz sem sicer zelo redko doživel, da bi me v kinu kaj posebej motilo, ampak če smo čist natančni, katerega od teh motečih elementov pa ni doma?

PaX_MaN ::

dronyx je izjavil:

Zakaj hudiča me posiljujejo z reklamami na vsakem koraku, če pa sem za ogled filma plačal karto?

YES THEY CAN.
Zato.
I mean, rly!

Okapi ::

Pardon, ne vem, če se je imenoval Komuna. Tisti tam na Miklošičevi proti železniški postaji. Se ne spomnim imena.
Kinoteka in Kompas ustrezata opisu.;)

O.

Relanium ::

Mipe je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Define zakaj bi folk sploh še hodil v kino, ko imajo vsi doma ekvivalent TV in ozvočenje ?

Da grejo stran od doma in nadležnih staršev. V kinu je polno mladih parov, ki se mečkajo v zadnjih vrstah. Ker pač nikjer drugje nimajo "zasebnosti".

Amen to that!
Če mate pa že resno babo in ste stran od staršev pa vrjamem da se vam ne da več tja hodit.

dronyx ::

PaX_MaN je izjavil:

YES THEY CAN.

NO THEY CAN (NOT)!

V zadnjih 5 letih sem bil v kinu natančno dvakrat, pa še takrat mi je bilo žal. To z reklamami je pa zame absolutno nesprejemljivo. To je podobno, kot če bi prišel na bencinsko natankat bencin, pa ne bi mogel 15 minut točit goriva, ker bi se ti na ekranu vrtele reklame in bi moral pogledati najprej to do konca. Halo! Pa menda ja bi vsak debelo pogledal, kakšne traparije se gredo. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jan_g ::

darkolord je izjavil:

Ampak manj kot meter pa danes tudi ne najdeš več, kar je več kot dovolj za enak experience
Ma men se ne zdi čist enak experience. Sej ne rečem, domača plazma/LCD je super, sam vseen ni isto.

vse moteče elemente: prehranjevanje, klepetanje, mobilni telefoni, sprehajanje in podobno.
Jaz sem sicer zelo redko doživel, da bi me v kinu kaj posebej motilo, ampak če smo čist natančni, katerega od teh motečih elementov pa ni doma?


:-)

Imaš prav, doma je tudi veliko motečih elementov, posebno zaradi otrok (ko so pokonci eni problemi, ko spijo pa drugi). Zato najbolj uživam, ko gre preostanek družine na kakšen večdnevni izlet in potem se zaklenem, rolete dol in imam filmski maraton (se zgodi redko, ampak včasih pa le pridem na svoj račun).

PaX_MaN ::

dronyx je izjavil:


NO THEY CAN (NOT)!

Zgleda da lahko, če greš še sam na led.
:P

Keyser Soze ::

dronyx je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

YES THEY CAN.

NO THEY CAN (NOT)!:8)

YES THEY CAN!

Lahko pa pač ne greš v kino. Na žalost z vstopom v njihove prostore in z nakupom karte tudi soglašaš z njihovimi pravili oz. pogoji poslovnanja. In reklame pač spadajo med vse tisto, kar dobiš. Hočeš ali nočeš.
OM, F, G!

Matako ::

Kolosej v LJ bi lahko tudi zamenjal malo talne obloge (tapison). V dvoranah se zaradi teme ne vidi ampak na hodnikih pa izgleda, kot da občasno kdo bruhne po tleh - glede na kvaliteto produkcije ne bi bilo čudno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

jan_g> ko so pokonci eni problemi, ko spijo pa drugi

Jaz imam rad čimveč problemov ko otroci spijo :)

darkolord> Jaz sem sicer zelo redko doživel, da bi me v kinu kaj posebej motilo, ampak če smo čist natančni, katerega od teh motečih elementov pa ni doma?

Reklam.

darkolord ::

jype> Reklam.

O ja, tudi reklame so, vsaj na original medijih. Pa še tole:

TheRiddle ::

norcuron je izjavil:

Ne vem, če se samo meni zdi, ampak nivo glasnosti je že prav boleč za ušesa. A mislijo, da ima mladina že tok okvarjen sluh od stalnega tiščanja slušalk v ušesa raznih ...pod-ov, ...pad-ov in kar je ostale mobilne ropotarije, ki predvaja glasbo.

Ni šans, da grem spet v kino preden tega malce ne uštimajo, otroci so pa potem res na pol gluhi, ko pridejo ven.

Verjetno je poanta ravno to da otrokom poslabšajo sluh in so ti potem odvisni od njihovega zbijanja :P

darkolord je izjavil:

Ampak manj kot meter pa danes tudi ne najdeš več, kar je več kot dovolj za enak experience
Ma men se ne zdi čist enak experience. Sej ne rečem, domača plazma/LCD je super, sam vseen ni isto.

vse moteče elemente: prehranjevanje, klepetanje, mobilni telefoni, sprehajanje in podobno.
Jaz sem sicer zelo redko doživel, da bi me v kinu kaj posebej motilo, ampak če smo čist natančni, katerega od teh motečih elementov pa ni doma?


Kot je jype lepo povedal:

jype je izjavil:


Reklam.


Sicer pa povsod so moteči dejavniki, vendar ne vem zakaj bi šel tja kjer je potrebno zanje plačati.

darklord - Koliko original medijev pa imaš?
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheRiddle ()

darkolord ::

Mene recimo tistih par minut reklam za prihajajoče filme sploh ne moti. Kolikokrat v življenju me je pa kaj (drugega) motilo v kinu, pa lahko preštejem na prste ene roke.

TheRiddle> Koliko original medijev pa imaš?

Kako pa lahko še drugače legalno gledaš filme, kot prek original medijev?

digitalcek ::

dronyx je izjavil:

To z reklamami je pa zame absolutno nesprejemljivo. To je podobno, kot če bi prišel na bencinsko natankat bencin, pa ne bi mogel 15 minut točit goriva, ker bi se ti na ekranu vrtele reklame in bi moral pogledati najprej to do konca. Halo! Pa menda ja bi vsak debelo pogledal, kakšne traparije se gredo. :8)


Me veseli, da se še najde somišljenik, ki ne prenese več reklam!

Doma ob gledanju TV sem pred leti v času predvajanja reklamnih blokov najprej gledal vstran, nato sem začel hoditi v kuhinjo. Kasneje sem se natreniral, da sem sicer gledal na ekran, a sem si močno prizadeval, da si nisem zapomnil niti ene reklame (oziroma blagovne znamke) in mi je šlo kar dobro, saj me je na koncu dneva žena anketirala, kaj so reklamirali, pa nisem imel pojma. V volji je DEJANSKO moč.

Pred dvema mesecema pa sem odpovedal kabelsko. In tudi RTV naročnino. Mesečni prihranek 18 + 12 evrov, letno 360 evrov... Prevsem pa - nič teženja!

Tako mi lahko sedaj težijo le še v časopisih, kjer pa (percepcija!) v desetinki sekunde zaznam, da gre za reklamo in obrnem stran.

Seveda pa reklame na veliko večino povprečnih konzumentov medijev - učinkujejo.

Mipe ::

Kako lahko odpoveš RTV naročnino, če je tako rekoč obvezna?

win64 ::

Ni obvezna, če nimaš TV sprejemnika.

trnvpeti ::

digitalcek je izjavil:

dronyx je izjavil:

To z reklamami je pa zame absolutno nesprejemljivo. To je podobno, kot če bi prišel na bencinsko natankat bencin, pa ne bi mogel 15 minut točit goriva, ker bi se ti na ekranu vrtele reklame in bi moral pogledati najprej to do konca. Halo! Pa menda ja bi vsak debelo pogledal, kakšne traparije se gredo. :8)


Me veseli, da se še najde somišljenik, ki ne prenese več reklam!

Doma ob gledanju TV sem pred leti v času predvajanja reklamnih blokov najprej gledal vstran, nato sem začel hoditi v kuhinjo. Kasneje sem se natreniral, da sem sicer gledal na ekran, a sem si močno prizadeval, da si nisem zapomnil niti ene reklame (oziroma blagovne znamke) in mi je šlo kar dobro, saj me je na koncu dneva žena anketirala, kaj so reklamirali, pa nisem imel pojma. V volji je DEJANSKO moč.

Pred dvema mesecema pa sem odpovedal kabelsko. In tudi RTV naročnino. Mesečni prihranek 18 + 12 evrov, letno 360 evrov... Prevsem pa - nič teženja!

Tako mi lahko sedaj težijo le še v časopisih, kjer pa (percepcija!) v desetinki sekunde zaznam, da gre za reklamo in obrnem stran.

Seveda pa reklame na veliko večino povprečnih konzumentov medijev - učinkujejo.

Ce se je tudi zena strinjala,respect

jan_g ::

win64 je izjavil:

Ni obvezna, če nimaš TV sprejemnika.


Kaj pa če imaš net in s tem rtvslo.si?

St235 ::

Jaz sem sicer zelo redko doživel, da bi me v kinu kaj posebej motilo, ampak če smo čist natančni, katerega od teh motečih elementov pa ni doma?

prežvekovanja, telefoniranja med filmom, snemanja filma tako, da nekdo cel film drži fotoaparat dvignjen v zrak in še 10001 neumnost, ki jo povprečni obiskovalci kina v Sloveniji počnejo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: kolikorat ste bili letos v kinu

Oddelek: Novice / Ankete
394413 (2895) zee
»

Kinematografi grozijo z bojkotom filmov iz nove sheme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5718430 (16100) M.B.
»

Nov način distribucije filmov takoj po premieri v kinematografih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
17329573 (27036) madmitch

Več podobnih tem