» »

Jogurti "Na planincah"

Jogurti "Na planincah"

«
1
2

Meizu ::

Kaj je to za ena politika zavajanja kupcev...

Kupiš zgoraj navedeni jogurt (sedaj imam pred sabo jagodnega) in zgleda velik, ko pa ga odpreš, ga pa instantno za en debel palec manjka. To ni fer.

gslo ::

welcome to RL

Meizu ::

Jah, to je vedno najenostavneje rečt. Hvala, to vem že sam. Hotel bi samo opozoriti STjevce, naj v bodoče ne izbirajo tega jogurta na podlagi velikosti, ker notri najdeš drugačno zgodbo, kot jo jogurt navzven razlaga. Pa saj, bodo tudi sami videli.

borut_p ::

Kaj ne znaš prebrat netto

Meizu ::

Znam, praktično tudi sam opozarjam, da velikost ne šteje več, ampak bo treba gledat neto vrednost produkta.

RejZoR ::

Fajn, še več nepotrebne embalaže, kot da je že tko ni preveč vsepovsod...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zeratul ^^ ::

Meni so te jogurti na planincah odlicni.
#yolo

shadowfax ::

Mislim, da so ravno na planincah 450ml. Običajno pa so ti v tetrapakih 500ml. Meni niso nič posebnega.

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Js omenjenih jogurtov in ostalih mlečnih izdelkov ne kupim že samo zato, ker imajo _NAJBOLJ_ anoying reklamo.
SaXsIm

shadeX ::

ta me spominja na uno. Kupiš vrečko čipsa in ko ga odpreš je notri samo za pol vrečke čipsa. dafuq..

Meizu ::

Nekaj takšnega ja. Misliš, da si dobil bombo, ko pa odpreš te pa sam stisne.

reeves ::

Čipsi so pakirani v airpackih zato, da se vse ne zdrobi. Drugače pa na vseh izdelkih piše količina. Če se pa orientirate po velikosti embalaže je pa to vaša krivda, a ne?

PaX_MaN ::

shadeX je izjavil:

Kupiš vrečko čipsa in ko ga odpreš je notri samo za pol vrečke čipsa. dafuq..

Se mi zdi da je embalaža tako veliko zato da na hrbtno stran lahko spravijo sestavine in navodila za vseh 20 držav kjer se izdelek trži. :P

Timurlenk ::

že vse življenje jem jogurte ljubljanskih mlekarn, edine dobre in okusne
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

mr1two ::

Največji hec je, da se jogurti na planincah tako lepo tržijo kot nekaj slovenskega, med tem ko ga proizvaja nekdo za danone... Se pa na sami embalaži to sploh ne vidi, razen če greš brat drobni tisk.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

mihec87 ::

milfina ftw..al pa mleko najbližje kmetije pa sam narediš..

fosil ::

Poleg tega teli jogurti nimajo veze s slovenijo, niso niti proizvedeni v Sloveniji, niti niso iz slovenskega mleka.
Skratka zadeva je že od začetka nastavljena tako de se ljudi kar najbolj zavaja.
Zato polprazna embalaža sploh ni presenetljiva.
Tako je!

GoodSatanist ::

mihec87 je izjavil:

milfina ftw..al pa mleko najbližje kmetije pa sam narediš..


MILF-ina so dobri ja.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

PaX_MaN ::

mr1two je izjavil:

Največji hec je, da se jogurti na planincah tako lepo tržijo kot nekaj slovenskega, med tem ko ga proizvaja nekdo za danone... Se pa na sami embalaži to sploh ne vidi, razen če greš brat drobni tisk.

Od kje pa ta ideja?

GoodSatanist ::

Ti že samo ime pove.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

siniša ::

Slovenija je itaq poskusni zajček za danone. Trženje in podobne zadeve, use zaradi majhnega tržišča.

PaX_MaN ::

GoodSatanist je izjavil:

Ti že samo ime pove.

A "Na planincah"?
A so planine samo v sloveniji al' kako?

GoodSatanist ::

Ne vem, ali se samo delaš butastega ali si dejansko.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

vorantz ::

Mene najbol moti tisto dretje v reklami :s
a res niso mogli najdet nekoga z bolj prijetnim glasom (razn moški, tisto je v redu)? bože mili...

Zeratul ^^ ::

Ja pa tista tamala... Se mi gnusi reklama
#yolo

Arto ::

PaX_MaN je izjavil:


A "Na planincah"?
A so planine samo v sloveniji al' kako?

Na planincah je slovenska ljudska pesem (ponarodela morda?). Saj rečejo nikjer ne eksplicitno, da gre za slovenski produkt, je pa reklama in marketing tak, da je "očitno" slovenski.

Matako ::

Meizu je izjavil:

Znam, praktično tudi sam opozarjam, da velikost ne šteje več, ampak bo treba gledat neto vrednost produkta.


Hja, to je ona rekla!! :))
/\/\.K.

crazyLIKEme ::

Arto je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:


A "Na planincah"?
A so planine samo v sloveniji al' kako?


Na planincah je slovenska ljudska pesem (ponarodela morda?). Saj rečejo nikjer ne eksplicitno, da gre za slovenski produkt, je pa reklama in marketing tak, da je "očitno" slovenski.



Kaj je tukaj očitnega, razen pesmi. Jaz sem videla te jogurte in po embalaži sem sklepala, da so jogurti prej avstrijski mogoče švicarski, ker pač ni možnosti, oz. je jaz ne vidim in je še nisem videla, da bi kateri firmi v Sloveniji uspelo narediti tako uiber kjut embalažo.

Itak me je potem firbec prijel in sem pogledala, kdo je proizvajalec.

Sicer marketing ne vem kakšen je, ker ne gledam TV, ampak bi bila pozitivno presenečena, če je komu uspelo narediti reklamo ob kateri si ne želiš žil prerezati.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Blazz ::

Jaz danone izdelkov iz principa (ker nategujejo s temi planincami, pa z aktivijo in tistimi kao good bakterijami, k jih ima itak vsak probiotični jogurt...) sploh ne kupujem...

amigo_no1 ::

Itak me je potem firbec prijel in sem pogledala, kdo je proizvajalec.

Kdo je ?

ahac ::

Blazz je izjavil:

Jaz danone izdelkov iz principa (ker nategujejo s temi planincami, pa z aktivijo in tistimi kao good bakterijami, k jih ima itak vsak probiotični jogurt...) sploh ne kupujem...


Poglej druge take firme: Slovenijo v glavnem ignorirajo. Za dost stvari (kar se pri nas pač dobi) imajo samo lokalnega uvoznika, ki na embalažo sam da nalepko s slovenskim prevodom, ker se proizvajalcu ne zdi vredno niti embalaže za nas naredit. Ali pa nam prodajajo manj kvalitetne proizvode narejene za vzhodno Evropo (kjer je slovenski tekst na embalaži potem nekje pod albanskim).

Men se zdi ful dobro, da nekdo kot je Danone, vzame Slovenijo kot resen trg.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Tac20 ::

Milfina = Ljubljanske mlekarne.

Zeratul ^^ ::

Milf(ina) je tista iz lidla ne?
#yolo

Tac20 ::

Iz hoferja

francek1 ::

Blazz je izjavil:

Jaz danone izdelkov iz principa (ker nategujejo s temi planincami, pa z aktivijo in tistimi kao good bakterijami, k jih ima itak vsak probiotični jogurt...) sploh ne kupujem...

In tako bi morali ravnat vsi zavedni potrošniki...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

beta1 ::

če še enkrat vidim in slišim reklamo. Naaaa planiincah paša je fina.. rrrrrrrr. shut me, Im not dead yet.

PaX_MaN ::

GoodSatanist je izjavil:

Ne vem, ali se samo delaš butastega ali si dejansko.

Bom za omejence drgač vprašal:
Kje so marketingirali, da so jogurti
a.) slovenski
b.) iz slovenije
c.) narejeni na slovenskem
d.) plod slovenskega znanja
e.) ...?

Arto je izjavil:

Na planincah je slovenska ljudska pesem (ponarodela morda?). Saj rečejo nikjer ne eksplicitno, da gre za slovenski produkt, je pa reklama in marketing tak, da je "očitno" slovenski.

GoodSatanist je izjavil:

Ne vem, ali se samo delaš butastega ali si dejansko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Meizu ::

Vokali v tej reklami so tako annoying, da kar glava peče. Una tazadnja, kao mati, je definitivno najbolj annoying.

Zeratul ^^ ::

Ne tamala je bolj.
#yolo

Mentalist ::

Jogurti iz Zelenih dolin so še najboljši, magari je navaden ali sadni.
Lool.

alexa-lol ::

PaX_MaN je izjavil:

GoodSatanist je izjavil:

Ne vem, ali se samo delaš butastega ali si dejansko.

Bom za omejence drgač vprašal:
Kje so marketingirali, da so jogurti
a.) slovenski
b.) iz slovenije
c.) narejeni na slovenskem
d.) plod slovenskega znanja
e.) ...?

Arto je izjavil:

Na planincah je slovenska ljudska pesem (ponarodela morda?). Saj rečejo nikjer ne eksplicitno, da gre za slovenski produkt, je pa reklama in marketing tak, da je "očitno" slovenski.

GoodSatanist je izjavil:

Ne vem, ali se samo delaš butastega ali si dejansko.


Zato ker za soundtrack v oglasu uporabljajo slovensko narodno pesem. http://andrej.mernik.eu/zabava/pesmi/?p...

Razen če misliš, da v slovenskih narodnih pesmih opevajo avstrijske planince (sicer možno ker so nas avstrijci za pol koroške nategnil 100 let nazaj).

genesiss ::

Zadnjič sem užival enega dobrega - Mövenpick, mango in liči.
Dober je tudi EGO, aloe vera+limeta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

PaX_MaN ::

Zato ker za soundtrack v oglasu uporabljajo slovensko narodno pesem.

Ne pa ne. Uporabljajo samo uglasbitev al' kako se sam notam že reče.

Razen če misliš, da v slovenskih narodnih pesmih opevajo avstrijske planince (sicer možno ker so nas avstrijci za pol koroške nategnil 100 let nazaj).

Avstro-ogrske pa res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

gslo ::

ma dej alexa-lol, wake the fuck up. hodijo po tanki liniji zavajanja kupcev, pa vendar niso blesavi in so naredili ravno toliko, da jih nihče ne more zarad planinc obesit za jajca. ko je reklama prišla ven se je malo dvigal prah, to je pa to.

kaznuješ jih s tem, da ne kupuješ njihovih produktov tako kot jaz in mirna bosna.

alexa-lol ::

PaX_MaN je izjavil:

Zato ker za soundtrack v oglasu uporabljajo slovensko narodno pesem.

Ne pa ne. Uporabljajo samo uglasbitev al' kako se sam notam že reče.

Razen če misliš, da v slovenskih narodnih pesmih opevajo avstrijske planince (sicer možno ker so nas avstrijci za pol koroške nategnil 100 let nazaj).

Avstro-ogrske pa res.


Nima veze katere planine opeva... dejstvo je, da ko slovenec slisi to pesem, se spomni na kmeta nekje v Alpah (Juliskih) ali pa Kamniško-savinjskih kako vsak dan priganja kravo na pašnik (kekec style). In potem je logično da predvideva, da je to slovenska stvar. In ker potrošnik predvideva, da je to slovenska stvar (kot je slovenski kekec) potem kupi to. Problem je pa ker ni to slovenska stvar in ga zavajajo. Pa naj dajo v reklamo še na koncu, da jogurt ni iz slovenskega mleka...

para! ::

Kakšno zavajanje kupcev debili, a zdej pa Avstrijci ne smejo narest izdelka, ki se imenuje Triglav, ker bo retardiran slovenski potrošnik takoj to interpretiral kot "to je iz slovenije!!!"? Ni problem v marketingu, ampak v tem, da ste tisti, ki jokate o zavajanju dejansko zabiti - ostalim niti na kraj pameti ni padlo, da bi to bil slovenski izdelek zgolj zato, ker se imenuje "na planincah". Resno no, primte se v roke.
Death before dishonor!

francek1 ::

Poskusi ti Mocart kugle delat, pa boš videl, koliko ur bo minilo do vložitve tožbe...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mihec87 ::

para! je izjavil:

Kakšno zavajanje kupcev debili, a zdej pa Avstrijci ne smejo narest izdelka, ki se imenuje Triglav, ker bo retardiran slovenski potrošnik takoj to interpretiral kot "to je iz slovenije!!!"? Ni problem v marketingu, ampak v tem, da ste tisti, ki jokate o zavajanju dejansko zabiti - ostalim niti na kraj pameti ni padlo, da bi to bil slovenski izdelek zgolj zato, ker se imenuje "na planincah". Resno no, primte se v roke.


Pozabil si še ene parkrat omenil debila, aja potem bi stavek bil sestavljen iz besed debil ter kakšne vejice...

Sorry če ti tale reklama ne vzbudi malo slovenceljna oz ne namigne na slovensko zadevo- potem ti ne morem pomagat...

Avenger ::

Vsa embalaža je narejena zelo premišljeno tudi če nekaj izgleda skregano z logiko v resnici ni. Izdelek, ki izgleda večji je videti več vreden ali drugače, če boš imel na izbiro dva jogurta z enako količino not za enako ceno, boš bolj nagnjen k temu, da kupiš večjega. Če ima večji notri celo manj, je to prikrito in popolnoma legalno zavajanje.

Recimo mačja hrana, briketi, so dali ven novo embalažo, kjer dosti na veliko piše, manjša embalaža - enaka količina, ampak če primerjaš z ostalimi škatlami, se ti zdi, kot da si nekako prikrajšan, če bi vzel to manjšo škatlo in sem se zalotil, da si prav zavestno dopovedujem, da je tu notri čisto enako kot v večji škatli.

Še boljši primer so pa nagrobne sveče - dizajn je tak, da izgleda ogromno, količina voska pa minimalna, redkokdo pa gleda na težo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Alamar ::

Tile jogurti so res močno predragi. Pač treba je plačat promocijo in lepo embalažo. Ostajam pri Milfina iz SLO mleka za 0.49 EUR pol litra.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trgovinske znamke in kvaliteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911676 (9939) mulc007
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462474 (56548) ...:TOMI:...
»

"Alpsko mleko" predvsem iz Madžarske? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28947298 (38743) globalna80

Več podobnih tem