» »

Rent a skuter v Kopru, kje?

Rent a skuter v Kopru, kje?

stock ::

Živijo, malo sem po kopru te dni pa veliko videvam mularijo na skuterjih. Očitno gre za neko rent zadevo ker sem videl že veliko različnih vse z oznako 25 namesto tablice, torej omejeni, pa mulci furajo brez čelade itd. Če kdo kaj ve??

LP

barakus ::

Večinoma si jih mulci lastijo. Gre se pa za kolesa s pomožnim motorjem, ki naj bi šla do 25 km/h in jih lahko voziš s kolesarskim izpitom.

Je pa kar problem, ker mulci te reči odblokirajo in potem imaš neodgovorno mularijo, brez kakršnegakoli izpita (in znanja o cestih predpisih), ki švigajo okoli 50 km/h, in to brez čelade!

stock ::

Ma ne dejansko so se razpasli pravi skuterji z 25, ne ciao scena, ampak pravi skuterji. Problematika mi je jasna :) Bolj me je zanimalo če so to rent zadeve (ker vkolikor je bi z veseljem rental za kak dan dokler še tukaj počitnikujem) ali pač folk kupi in ne da tiste smešne oznake dol oz. če je celo v zadnjem času prišlo do spremembe kakšne zakonodaje itd.

delavec44 ::

Folk kupi. Oznako moraš imeti gor namesto tablice po moje.

Je pa res, da me vsi po vrsti prehitevajo, ko s kolesom vozim 25kmh. Bi morali malce kontrolirati te zadeve.

Pinko ::

Tako je kot pravi barakus in seba44.
Večinoma so v privatni lasti. V večini gre za navadne 4T 50ccm Piaggio Zip skuterje, ki so elektronsko in fizično blokirani na hitrost 25 km/h.
Seveda jih ni noben problem odblokirat in posledično pride do problemov, ki sta jih opisala barakus in seba44.

Kolikor jaz vem so po obali večinoma rent a bike.

c00L3r ::

Bil prejšnji teden na v Novalji na Pagu. Tam oma ogrmono skuterjev gor nalepke "rent a skuter". V samem mestu sem jih videl na 2 lokacijah, kjer jih je bilo možno najet.

Slovenska obala tega res ne ponuja?

RejZoR ::

V čem je fora "mopeda", ki gre amo 25km/h, ko pa skoraj vsako mal spodobno kolo na nožni pogon poženeš do 40km/h, da ne omenjam specialk, ki grejo še krepko več. Ok, res je faktor teže in to da ti ni treba poganjat ampak bi lahko bilo omejeno vsaj na 35km/h, da ima vsaj nek smisel omejitve kot take...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RockyS ::

Kolo lahko goniš do 100km/h če ti paše, ampak tam moraš delat, švicat, se matrat. Na mopedu tega ni.

St235 ::

RejZoR je izjavil:

V čem je fora "mopeda", ki gre amo 25km/h, ko pa skoraj vsako mal spodobno kolo na nožni pogon poženeš do 40km/h, da ne omenjam specialk, ki grejo še krepko več. Ok, res je faktor teže in to da ti ni treba poganjat ampak bi lahko bilo omejeno vsaj na 35km/h, da ima vsaj nek smisel omejitve kot take...


Smisel omejitve je v tem, da gre za motorno vozilo za katerega ne potrebuješ posebnega izpita, regitracije in čelada. Temu ustrezna je omejitev 25km/h. Ravno tako je ta omejitev dosti bližje temu s kakšno hitrostjo se giblje kolesarski promet. 40k/h konstantno lahko držijo zelo redki.

barakus ::

Poleg tega s takimi vozili lahko upravlja poljubno mlada mularija. Ta v večini NI sposobna razvit take hitrosti na kolesu, kaj šele da bi vozilo obvladovala pri tej hitrsoti ali pa se zrelo obnašala v prometu.

Bojim se, da se bo mogla zgodit tragedija, da se bo poostril nadzor nad tem...

c00L3r ::

Te bo treba poostrit nadzor tako nad kolesarji, kot nad temi kolesi s pomožnimi motorji. Gre za isto kategorijo vozil Po mojih izkušnjah se večina kolesarjev niti približno ne drži prometnih pravil, sploh v mestih. Semaforjev ne upoštevajo, vozijo se po pločnikih in conah namenjenih za pešče, vozijo se po cesti, ko je zraven kolesarska proga in še kaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup scooterja

Oddelek: Na cesti
161962 (1568) msjr
»

Kupujem Piaggio Ciao

Oddelek: Na cesti
182956 (2553) urostech
»

Vprašanje: Koliko km/h se lahko vozim na mopedu?

Oddelek: Na cesti
167432 (6674) XtodaZ
»

Motor po Kolesarski stezi

Oddelek: Šport
187478 (6828) energetik
»

objestneži na motorjih v parku

Oddelek: Loža
404741 (3660) gendale

Več podobnih tem