» »

Morje hrvaška?

Morje hrvaška?

«
1
2

Grogetin ::

Pozdravljeni vsi, imela sem načrt iti na morje z možem in otroci, do sedaj smo šli v Italijo in ima že 4 let da tam gremo, mal nam je že dolgočasno…Želim vaše priporočilo? Potrebujem nekaj bolj mirno, nekje, kjer se tudi otroci lahko zabavajo ( 5 in 7 let). Sem mislila da gremo na Hrvaško, kaj menite o tem? Katero je po vama mesto na Hrvaškem najboljše za počitnice? In seveda, v kolikor ste seznanjeni za to mesto, kam se lahko obrnemo za kontakt glede preverjanja nastanitev? Najlepša hvala!

RockyS ::

Zakaj pa ne na slovensko obalo?

shadeX ::

RockyS je izjavil:

Zakaj pa ne na slovensko obalo?


Ker boš za enake počitnice ( s slabšim morjem ) odštel preprosto več kot za dopustovanje na hrvaškem..

RockyS ::

Izkušnje moje družine pravijo drugače. Pa smo bili na pagu, viru,v biogradu, piranu,ankaranu in kopru(najslabše za družino).

edit
za slabšo morje drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

telexdell ::

shadeX je izjavil:

RockyS je izjavil:

Zakaj pa ne na slovensko obalo?


Ker boš za enake počitnice ( s slabšim morjem ) odštel preprosto več kot za dopustovanje na hrvaškem..

Mar ni tako v Sloveniji kot na Hrvaškem Jadransko morje? Razlika je le v tem, da je tam "more", pri nas pa morje.
Glede cen pa priporočam ogled kakšnega cenika namesto poslušanja urbanih legend.

Z družino sem (z 18 mesečnim otrokom) šel na dopust na Hrvaško nazadnje pred 20 leti. Nato pa smo iz čisto praktičnih razlogov (zdravnik, pot, menjalnice, cene uvoženih artiklov, poznavanja jezikov...) šli v hotel v Portorožu. Ko je pred 17 leti družina narasla smo si kmalu našli zasebni apartma, katerega po koncu dopusta rezerviramo že za naslednje leto. Otroka sta skozi odraščanje vedno našla dovolj zabave zase, midva pa tudi. Ne vem, kaj bi mi 10...500 km čez mejo na Hrvaškem bilo bolje?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Yugos ::

celo slovensko obalo daš čez in ni borovcev, morje je umazano plaža je slabša, sigurno je kaka tudi na hrvaškem samo tam je toliko raznovrstnosti tako da bi rekel da je bolj fovšija tukaj na delu.

Kaj ti je narest 20 km čez mejo in uživat...

jype ::

telexdell> Mar ni tako v Sloveniji kot na Hrvaškem Jadransko morje? Razlika je le v tem, da je tam "more", pri nas pa morje.

Zgleda ti še nisi bil tam?

V Dalmaciji je voda čista, pri nas pa ne.

TOP ::

To je ubistvu razlika sam od človeka in kake kaprice, oziroma želje ma nič drugega, poznam kar nekaj frendov, ki hodijo na našo obalo za cel teden na morje, kar meni niti na pamet ne pride, niti, ča mi nekdo plača ne grem. Za en dan še grem za več ni šans. Kar se tiče upračanja, če ste do sedaj hodili v italijo potle ste navajeni tud lepih plaž, če je to želja potem pozabite na istro, tam razen skalnatih plaž in mivke v medulinu ni. Lahko kakšen otok, meni osebno je pa najlepše v biogradu na moru.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

RockyS ::

jype je izjavil:

telexdell> Mar ni tako v Sloveniji kot na Hrvaškem Jadransko morje? Razlika je le v tem, da je tam "more", pri nas pa morje.

Zgleda ti še nisi bil tam?

V Dalmaciji je voda čista, pri nas pa ne.


To si zdaj tak napisal, kot da je na Hrvaškem povsod čista voda, pri nam pa nikjer.

jype ::

Na Krku so super plaže, pa manj kot tri ure daleč je iz Ljubljane (z avtom, haha).

RockyS> To si zdaj tak napisal, kot da je na Hrvaškem povsod čista voda, pri nam pa nikjer.

Ja. Pri nas je čista voda v Bohinju (morska pa praktično nikjer).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

TOP ::

RockyS je izjavil:

jype je izjavil:

telexdell> Mar ni tako v Sloveniji kot na Hrvaškem Jadransko morje? Razlika je le v tem, da je tam "more", pri nas pa morje.

Zgleda ti še nisi bil tam?

V Dalmaciji je voda čista, pri nas pa ne.


To si zdaj tak napisal, kot da je na Hrvaškem povsod čista voda, pri nam pa nikjer.

Napisal je Dalmacija,kar ne pomeni cela Hrvaška to je bolj proti jugu začne s z mestom Zadar.Kar pa sploh se ne da primerjat z čistoče vode pri nas.

ahac ::

To pa ni Krk in ni 3 ure od LJ.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

RockyS ::

jype je izjavil:

Na Krku so super plaže, pa manj kot tri ure daleč je iz Ljubljane (z avtom, haha).

RockyS> To si zdaj tak napisal, kot da je na Hrvaškem povsod čista voda, pri nam pa nikjer.

Ja. Pri nas je čista voda v Bohinju (morska pa praktično nikjer).


Piran.

Architect ::

telexdell je izjavil:

shadeX je izjavil:

RockyS je izjavil:

Zakaj pa ne na slovensko obalo?


Ker boš za enake počitnice ( s slabšim morjem ) odštel preprosto več kot za dopustovanje na hrvaškem..

Mar ni tako v Sloveniji kot na Hrvaškem Jadransko morje? Razlika je le v tem, da je tam "more", pri nas pa morje.


Očitno še nisi bil na hrvaškem. Morje je tam neprimerno čistejše, zaradi česar je veliko lepše plavati. V sloveniji se stalno boriš z algami. RAzlika je že čez mejo, saj se pri portorožu nabirajo alge preprosto zaradi oblike zaliva, medtem ko je na hrvaški strani morje bolj odprto in alge morski tok odplavi drugam.
Prav tako v sloveniji na obali rahlo...ne dogaja. Čisti dolgčas. Prav nobenega občutka nima človek, da je dejansko na morju in mi niti na misel na pride da bi plačeval ogromne denarce za to žalost.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Za kakšnega jurja +- par 100 eur (za celo družino) dobiš 1 teden kakšne Turčije, Djerbe ali kaj podobnega. All inclusive, ponavadi 4 zvezdice, kar je solidno. Če hočeš 5* pač daš malenkost več.

Sicer so odhodi ponavadi iz Avstrije, tako, da je nekaj treba prišteti še za na pot.

Poglej malo last minute portale, če te zanima. Sicer so počitnice čisto nekaj drugega kot apartma na hrvaškem. Umetni resorti z bazeni in restavracijami niso za vsakega in za vse prilike, za družino z otroci je pa pomoje kar OK.

telexdell ::

Architect je izjavil:


Očitno še nisi bil na hrvaškem. Morje je tam neprimerno čistejše, zaradi česar je veliko lepše plavati. V sloveniji se stalno boriš z algami. RAzlika je že čez mejo, saj se pri portorožu nabirajo alge preprosto zaradi oblike zaliva, medtem ko je na hrvaški strani morje bolj odprto in alge morski tok odplavi drugam.
Prav tako v sloveniji na obali rahlo...ne dogaja. Čisti dolgčas. Prav nobenega občutka nima človek, da je dejansko na morju in mi niti na misel na pride da bi plačeval ogromne denarce za to žalost.

Le kje si ti v Slovenskem morju videl alge (no ja, v izjemnih primerih ko morje "cveti" a to se občasno dogaja marsikje). Morska trava je znak čistega in ne umazanega morja!
Pa mene sploh ne skrbi tisto kar vidim, temveč me skrbi tisto kar ne vidim. Skrbi me kako so speljane odplake mest, hotelov, kampov, tovarn, meteornih vod s cestišč..., kako se gibajo morski tokovi... Skrbi me, kaj vse najdeš na plaži, ko hočeš razgrniti brisačo...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Invictus ::

ahac je izjavil:

To pa ni Krk in ni 3 ure od LJ.

V bistvu je 3 ure in pol. Pa si v Zadru ...

In ja, voda v Dalmaciji je bistveno čistejša kot v Istri ...

Sploh izven sezone.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

zhorzh ::

2 urci pa si na Cresu, 3 urce pa si na Krku.
In tisti, ki pravite da ni bistvene razlike v morju očitno niste videli čistega morja.

GoodSatanist ::

Na slovenski obali je polno alg al pa morske trave, pogosto pa še grizejo neke tečne male ribe.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

btree ::

mene slo obala ne vidi več, j dalmacija je zakon.

flood ::

klasična debata na slo forumih
človek vpraša o počitnicah na hrvaškem in folk začne takoj nabijat zakaj ne na slo obala, za isto ceno greš v turčijo itd.
je pa res, da tudi js nism kej koristnega spisal
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

shadeX ::

telexdell je izjavil:

shadeX je izjavil:

RockyS je izjavil:

Zakaj pa ne na slovensko obalo?


Ker boš za enake počitnice ( s slabšim morjem ) odštel preprosto več kot za dopustovanje na hrvaškem..

Mar ni tako v Sloveniji kot na Hrvaškem Jadransko morje? Razlika je le v tem, da je tam "more", pri nas pa morje.
Glede cen pa priporočam ogled kakšnega cenika namesto poslušanja urbanih legend.



Hjoj sam ti pa si legenda resno. Pojdi ti na en otok. Že Cres je dovolj. Boš videl kakšno morje je tam. V primerjavi z našim morjem je tisto luksuz brez primerjave. Če želiš, ti kar hodi na slovensko morje. =) Jaz vem da če grem na morje hočem čisto. Lani sem bil na pagu in morje je nekaj najlepšega. Kristalno čisto..

Sploh pa če želiš, kar plačaj dopust v sloveniji.. če imaš zadosti denarja ni problem. A ti povem koliko bom jaz odštel za dopust na krku? 180€ z vsemi možnimi stroški ( hrana, prevoz, aprtma 7 dni..) V ceno ni všteto zapravljanje zvečer ...

Me pa jezi, ker mi ne moremo imeti takega morja kot ga imajo naši sosedi. Jebat ga, vsaka jim čast :D

je pa res da glavno vprašanje ni bilo katero morje je čistejše. Dajmo odgovoriti avtorju teme.. =)
Če mene vprašaš ste z rezervacijo že malo kasni. Mi smo maja rezervirali in lih da smo dobili ker je bilo že vse zasedeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

ahac ::

flood je izjavil:

klasična debata na slo forumih
človek vpraša o počitnicah na hrvaškem in folk začne takoj nabijat zakaj ne na slo obala, za isto ceno greš v turčijo itd.
je pa res, da tudi js nism kej koristnega spisal


Ja, to je tko kot bi vprašal "Kater avto naj kupim? Mora pa bit VW, ker sta ga imela že dedek in fotr pa je najboljš, nočem niti slišat drugače!"
Valda bo nekdo reku, da mogoče to ni čisto tako in enako je s hrvaško obalo.

Hjoj sam ti pa si legenda resno. Pojdi ti na en otok. Že Cres je dovolj. Boš videl kakšno morje je tam. V primerjavi z našim morjem je tisto luksuz brez primerjave. Če želiš, ti kar hodi na slovensko morje. =) Jaz vem da če grem na morje hočem čisto. Lani sem bil na pagu in morje je nekaj najlepšega. Kristalno čisto..

Sploh pa če želiš, kar plačaj dopust v sloveniji.. če imaš zadosti denarja ni problem.

Pojdi ti še kam drugam kot na Hrvaško in boš mogoče res videl čisto morje in urejene plaže.
Poleg tega pa Hrvaška sploh ni poceni, ampak je kar fajn draga za to kar ponujajo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

RejZoR ::

Lol, lokal patrioti, ki sovražijo hrvate. Že leta hodimo na hrvaško in ne morem reči žal besede. Vedno prijazen folk, glede na dolžino obale, ki jo imajo, imaš skoraj neomejeno izbire, samo kako daleč proti jugu hočeš it. Dalmacija je skoraj nuja, ker je samo okolje in klima povsem druga kot Istra. Imaš pa tud v istrskem delu cel kup fajn lokacij. Ne rečem, tud pri nas si verjetno lahko najdeš kakšen fajn kotiček ampak ti že kilometrina obale med nami in hrvaško pove koliko izbire imaš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

_Dormage_ ::

Baška na Krku, enjoy :)

msjr ::

O nečem se ne gre pogovarjat, o tem koliko je kdo seksal in o tem koliko časa se potuje do kakšnega kraja.

Drugače pa je tako, da je Krk (južna stran) dobra destinacija za začetnika, ki bi rad spoznal Hrvaško. Čista voda, odlični kampi. Pa še most je, za vse tiste, ki se bojijo vožnje s trajektom.

Kar se Cresa tiče, pa dam tistemu junaku, ki pride iz Ljubljane do mesta Cresa v manj kot štirih urah za pivo ali dve. Dokaz naj bosta dve fotki, ena v Ljubljani, tako da se vidi grad, ena pa na pumpi v mestu Cres.

ahac ::

Že leta hodimo na hrvaško in ne morem reči žal besede

Pa si bil še kje drugje, da maš za primerjavo?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Invictus ::

msjr je izjavil:

O nečem se ne gre pogovarjat, o tem koliko je kdo seksal in o tem koliko časa se potuje do kakšnega kraja.

Drugače pa je tako, da je Krk (južna stran) dobra destinacija za začetnika, ki bi rad spoznal Hrvaško. Čista voda, odlični kampi. Pa še most je, za vse tiste, ki se bojijo vožnje s trajektom.

Kar se Cresa tiče, pa dam tistemu junaku, ki pride iz Ljubljane do mesta Cresa v manj kot štirih urah za pivo ali dve. Dokaz naj bosta dve fotki, ena v Ljubljani, tako da se vidi grad, ena pa na pumpi v mestu Cres.

Na Reki so v uri in pol, pol ure do Brestove in trajekt v Porozino 15 minut ... Pa si na Cresu ...

Hmm, skoraj v dveh urah prideš ...

V štirih urah si v Zadru ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jan_g ::

Ni šans, razen če imaš srečo in takoj prideš na trajekt (ponavadi ne, je treba, tudi če ni gneče, počakati na uro odhoda). Od Porozine do pumpe v mestu Cres pa rabiš še nadaljnih 30 minut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

mihec87 ::

Prevozno sredstvo pa je?

Wox ::

Sicer že dolgo nisem bil na hrvaškem primorju, vendar glede na to, da gre za družino z otroki se spomnim, da je blo fino v Biogradu na moru, Vodicah in pa Braču. Priporočam.
Commodore 64

RockyS ::

Teden dni dopusta za 180€ na pagu zdaj v juliju in začetku avgusta ko je sezona na višku?

Povej kaj več npr
-avto (cestnine,benz)
-apartma (polpenzion?, klima,gril, št. ljudi)
-oddaljenost od plaže
-zajtrk,kosilo,večerja se kuha ali zunaj v restavraciji?

Wox vodice zadnji dve leti delajo predvsem na ponudbi za mlade, tako je tudi tam ena izmed najboljših diskotek, tak da vprašanje kako dolgo bo še to družini prijazno okolje.

P.S.
vsi tisti, ki omenjate Portorož, kaj pa Piran?

Jaz sem temo načel, zato ker še zmeraj pri 99% Slovencev velja da je slovenska obala dražja od Hrvaške. V sloveniji takoj začnejo vsi omenjat portorož a na hrvaško pa rinejo na Vir,Gajac itd. Kateri med sabo niso niti malo primerljivi.

V 4ih urah si ti v Zadru samo z miško po google maps, ne pa z dejanskim prevoznim sredstvom sedaj v sezoni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Invictus ::

RockyS je izjavil:


V 4ih urah si ti v Zadru samo z miško po google maps, ne pa z dejanskim prevoznim sredstvom sedaj v sezoni.

Ne vem kje se vi vozite, ampak v časih pred avtocesto smo bili v 6 urah v Splitu. Čez Plitivice in Knin.

Je pa res da je današnja mladina malo razvajena. Kofetki na pol ure da zdržijo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RockyS ::

Itak govorim o normalni vožnji, mogoče s postankom ali dvema za scanje.

Wox ::

@RockyS: Čist možno, ker jaz sem bil tam pred 15., 20. leti, ko sem bil še najstnik. Pa v Gajacu na Pagu smo tud bli. Smo se hodili kopat v oni zaliv... Zrče al kaj je že. Je blo ful fajn, ker na Gajaški strani so bili ful valovi, pa pihal je ko sam satan. Zdej slišim da majo tam neke patije al kaj že. Stvari se itak spreminjajo, pa Rusi prihajajo, če že niso prišli... baje.
Commodore 64

shadeX ::

RockyS je izjavil:

Teden dni dopusta za 180€ na pagu zdaj v juliju in začetku avgusta ko je sezona na višku?

Povej kaj več npr
-avto (cestnine,benz)
-apartma (polpenzion?, klima,gril, št. ljudi)
-oddaljenost od plaže
-zajtrk,kosilo,večerja se kuha ali zunaj v restavraciji?



A sem rekel da grem v juliju / avgustu? ..Ne.. rekel sem letos bom odštel za dopust. Nisem pa povedal kdaj.

Grem sicer 9. septembra ko so cene že nižje, vendar je še vedno toplo. Grem z avtom ( do krka mam 160km, tako da za bencin ne bom odštel dost ), aprtma ima vse mogoče ( klimo, tv .. ), oddaljenost od plaže je 500m oz. nekaj manj, kuhali bomo sami..

Tako da računica:
okol 240€ je aprtma, bencin okol 30€, hrana več kot 50€ sigurno ne..plus če bojo še kakšni dodatni stroški.. vse skup rata 320€ na 2 osebi se pravi 320/2 = 160€ .. =)

ahac
Pojdi ti še kam drugam kot na Hrvaško in boš mogoče res videl čisto morje in urejene plaže.
Poleg tega pa Hrvaška sploh ni poceni, ampak je kar fajn draga za to kar ponujajo.


Vem da so tudi drugot odlične plaže. Bolgarija, Grčija.. itd. Vendar v Sloveniji jo ne boš dobil lepe plaže v primerjavi s Hrvaško. O tem je pa bila vsa debata do sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

msjr ::

Invictus je izjavil:

msjr je izjavil:

O nečem se ne gre pogovarjat, o tem koliko je kdo seksal in o tem koliko časa se potuje do kakšnega kraja.

Drugače pa je tako, da je Krk (južna stran) dobra destinacija za začetnika, ki bi rad spoznal Hrvaško. Čista voda, odlični kampi. Pa še most je, za vse tiste, ki se bojijo vožnje s trajektom.

Kar se Cresa tiče, pa dam tistemu junaku, ki pride iz Ljubljane do mesta Cresa v manj kot štirih urah za pivo ali dve. Dokaz naj bosta dve fotki, ena v Ljubljani, tako da se vidi grad, ena pa na pumpi v mestu Cres.

Na Reki so v uri in pol, pol ure do Brestove in trajekt v Porozino 15 minut ... Pa si na Cresu ...

Hmm, skoraj v dveh urah prideš ...

V štirih urah si v Zadru ...


Ponudba velja, dobiš pivo. Za štiri ure v Zadru ponudba tudi velja prva slika naj bo Ljubljanski grad druga slika naj bo Zadarski barkajol (http://www.adrialog.com/sl/zadarski+bar...

RockyS ::

Pol pa ne moreš pravit da je Hrvaška ceneje, če greš izven sezone,takrat ko se cene drastično spremenijo, to velja tudi za hrano (kuhala bosta sama, pa verjetno še bota kaj od doma vzela).

Tudi jaz sem letos plačal za kavo z mlekom v Portorožu 1,2€ medtem ko je v Mariboru 1,3€, za kosilo v Izoli (restavracija ob marini, ne poznam imena) za 2 plošči in 4x0.5L laško 38€, v MB dve plošči staneta 32€ + 10€ za pivo.

Kot vidiš naša obala ni tak draga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

gregor_m ::

Jaz bi priporočal, da greste v Nerezine oziroma naselje Bučanje. Gre praktično za Slovensko naselje, tako da komunikacija ni problem (pomembno za otroke). Voda je super čista, vsak večer pa je v centru naselja zabava v stilu zabavnih nastopov.

korenje3 ::

bolj kot greš proti jugu, bolj čisto je morje...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Alamar ::

msjr je izjavil:

Kar se Cresa tiče, pa dam tistemu junaku, ki pride iz Ljubljane do mesta Cresa v manj kot štirih urah za pivo ali dve. Dokaz naj bosta dve fotki, ena v Ljubljani, tako da se vidi grad, ena pa na pumpi v mestu Cres.
Jaz sem bil vsaj 30x že v Kovačinah in Slatini pa nisem nikoli več kot 4 ure rabil iz Ljubljane tako, da ne vem o čem ti to.

zhorzh je izjavil:

2 urci pa si na Cresu, 3 urce pa si na Krku.
Po kakšni logiki si pa do tega sklepa prišel?

Yugos je izjavil:

celo slovensko obalo daš čez in ni borovcev, morje je umazano plaža je slabša, sigurno je kaka tudi na hrvaškem samo tam je toliko raznovrstnosti tako da bi rekel da je bolj fovšija tukaj na delu.

Kaj ti je narest 20 km čez mejo in uživat...
Ja in? V Umagu ali Novigradu je v povprečju morje vsaj tako usrano kot pri nas, če ne še bolj. Plaže so v Istri več ali manj zanič, slabše kot pri nas.

msjr ::

Alamar je izjavil:

Jaz sem bil vsaj 30x že v Kovačinah in Slatini pa nisem nikoli več kot 4 ure rabil iz Ljubljane tako, da ne vem o čem ti to.


Ponudba velja tudi zate, Ljubljanski grad, naslednja slika recepcija v Kovačinah, če je manj kot štiri ure med slikama, dam za pivo.

Pa da ne bom čisto izven teme, nekdo je glas dal za Bučanje. Se strinjam za familjo z deco je tam fino...

In še ne bo kdo mislil, da serjem kar nekaj, mi je všeč na Cresu, imamo prikolico na koncu otoka. Se ne obremenjujem z prihodom, zame se dopust začne pri pumpi Vrata Jadrana, pa tudi mi ni problem tudi čez Istro zavit na dobro košto.

Ampak kljub vsemu sem jih pred Kočevjem fasal in so me ujel na radar, glih se hvalim, kako lepo je znak za omejitev 70 napisal HVALA! in pik, omejitev 50 peljali ste se 70, sicer pa je to že druga zgodba....

jype ::

_Dormage_> Baška na Krku, enjoy :)

Jaz si težko predstavljam bolj kul obalo kot je Bunculuka tam pri Baški, plaža super in za dojenčke in za najstnike, spodoben wifi, morje je dovolj čisto, da z vrha vidiš 10m globoko, pa še prav po nemško vzdrževano je vse - v nulo čisto.

Alamar> Ja in? V Umagu ali Novigradu je v povprečju morje vsaj tako usrano kot pri nas, če ne še bolj. Plaže so v Istri več ali manj zanič, slabše kot pri nas.

Istra je mal nerodna kar se tiče čiste vode, tako da bistveno bolje kot pri nas ni, Kvarner in Dalmacija se pa komot primerjata z Grčijo.

msjr> Ampak kljub vsemu sem jih pred Kočevjem fasal in so me ujel na radar, glih se hvalim, kako lepo je znak za omejitev 70 napisal HVALA! in pik, omejitev 50 peljali ste se 70, sicer pa je to že druga zgodba....

Na biciklu se ti to težko zgodi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nejcek74 ::

Kar se Cresa tiče, pa dam tistemu junaku, ki pride iz Ljubljane do mesta Cresa v manj kot štirih urah za pivo ali dve. Dokaz naj bosta dve fotki, ena v Ljubljani, tako da se vidi grad, ena pa na pumpi v mestu Cres.


A prica bo v redu, jaz imam rekord 3 ure iz ljubljane pa do trenutka ko sem se parkiral na malem losinju pred bifejem. Samo ne pocnem vec tega, sploh pa ne v sezoni, ko je prevec zaspanih turistov na cesti.

korenje3 ::

jaz imam rekord 5 ur od ljubljane do dubrovnika.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

traxxas ::

Za otroke se mi zdi ,da je Lopar na Rabu še tanajtabolš.MIVKA,MIVKA, MIVKA... Otroci se lahko igrajo v plitvem morju kar nekaj metrov od obale.Drugač je pa to kamp.Kako je pa z apartmaji ,pa ne vem.

Alamar ::

Alamar> Ja in? V Umagu ali Novigradu je v povprečju morje vsaj tako usrano kot pri nas, če ne še bolj. Plaže so v Istri več ali manj zanič, slabše kot pri nas.

Istra je mal nerodna kar se tiče čiste vode, tako da bistveno bolje kot pri nas ni, Kvarner in Dalmacija se pa komot primerjata z Grčijo.

Razumljivo. Vpiknil se sem, ker je rekel 20km čez mejo. Še vedno, ko sem bil v kakšnem kampu tam do Poreča, je voda v popoldanskih urah obupna.

Ponudba velja tudi zate, Ljubljanski grad, naslednja slika recepcija v Kovačinah, če je manj kot štiri ure med slikama, dam za pivo.
Ne ljubi se mi s tem ubadat.:) Ampak resno, ne vem, kaj počenjaš več kot štiri ure. Verjetno pot brez načrta in v največji gužvi. No, jaz vedno pogledam urnik trajektov in grem na Cres, med tednom, ko ni gužve na zadnji trajekt tistega dne. Še vedno sem prišel v prvi rundi gor. Aja, vozim popolnoma po predpisih, da ne boš mislil, da norim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Invictus ::

Če so ljudje ovce, potem se peljejo v čredi. Sam sem ponavadi štartal ponoči in bil zjutraj na morju. V sezoni.

Izven sezone seveda tega ni treba. Pač splaniraš odhod tako da ujameš trajekte in najzgodnejšo uro za prevzem apartmaja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RejZoR ::

Ne vem zakaj se folku tolk mudi. Sej greš na dopust zaboga, greš lepo u izi. Ne vem zakaj mora bit vožnja do cilja mukotrpno opravilo če pa si samo potovanje spremeniš v del dopusta. Vmes se kje ustaviš, greš kej spit itd. Zdej če si vezan na hotel al pa kej ajde, ampak če pa greš s šotorom al pa kaj podobnega pa se ti res nikamor ne mudi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ToniT ::

To pišem na Kamenjaku in takega morja v Sloveniji ni. Primerja se lahko z vsakim otokom na HR. Pa še blizu je in se ti ni potrebno ukvarjati s trajekti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110162 (1244) Mato989
»

Kam Na Morje Z Dojenčkom - Senca(hrvaška) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9313065 (10435) SuperKripto
»

Poceni počitnice =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222279 (8380) shadeX
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038135 (28179) ThinkPad
»

roadtrip, kampiranje in šnorklanje hrvaška

Oddelek: Loža
235359 (4443) krneki0001

Več podobnih tem