» »

Intel občutno niža cene SSD-jev

Intel občutno niža cene SSD-jev

VR - Zone - Intel nas je razveselili z novico, da bodo krepko znižali cene nekaterih svojih SSD-jev iz družin SSD 320, SSD 330 in SSD 520. Poleg tega predstavljajo nov največji model v družini 330, s čimer bodo zadovoljili tudi zahtevnejše uporabnike.

Intel je poskrbel, da si družini 330 in 520 ne hodita v zelje. V prvi so pogoni cenejši in počasneje, poleg tega so bili omejeni na 180 GB, medtem ko so v 520 dražji, a hitrejši. Novi 240 GB-model 330 bo stal med 200 in 210 dolarjev in se ne bo bistveno razlikoval od ostalih predstavnikov družine. To pomeni branje s hitrostjo 500 MB/s, pisanje s 450 MB/s in do 42.000 IOPS s 4 KB-bloki podatkov.

Znižanje cen ostalih modelov pa bo skorajda tretjinsko. Družina 320 se ceni takole (v oklepaju so cene OEM-verzije): 300 GB-model s 520 (500) na 444 (464) dolarjev, 600 GB-model pa s 1060 (1040) na 880 (860) dolarjev. Za domače uporabnike bistveno dosegljivejša serija 520 bo doživela večje pocenitve. Za OEM-verzije bodo znižanja cen taka: 60 GB s 100 na 90 dolarjev, 120 GB s 180 na 130 dolarjev, 180 GB z 270 na 190 dolarjev, 240 GB s 340 na 250 dolarjev in 480 GB z 800 na 500 dolarjev. Verzije v škatli (retail) so 10 dolarjev dražje. Najcenejša družina 330 bo v povprečju cenejša za tretjino: 60 GB s 95 na 70 dolarjev, 120 GB s 150 na 105 dolarjev in 180 GB z 235 na 155 dolarjev. Omenjene cene veljajo za ameriški trg in so brez davka na dodano vrednost, zato bodo v Evropi verjetno v evrih kar enake.

Razlogov za odlašanje z nakupom SSD-ja sedaj skorajda ni več.


101 komentar

«
1
2 3

Andrej_ID ::

Branje in pisanje v stotinah gigabajtov?? Res? Mislim, da je prav 500 in 450 MB.

Spock83 ::

So uvideli, da SandForce ne gre več dobro v promet. :)

skika ::

SSD-ji so ZAKON!

šernk ::

še mal še mal, pa bo dovolj poceni, da ga tud sam kupim :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Bor H ::

Hudič je, da bolj kot pada cena, večjega si želiš. Včasih sem gledal "sam da pade 60gb pod 150€" pol "sam da pade 90gb", zdj manj kot 120 ne bi vzel... Kdor hoče SSD si ga lahko že vsaj kako leto mirno privošči.

Kenpachi ::

Kdaj? A to je immediate price cut al pride šele naslednji mesec v poštev?
Zaraki Kenpachi.

igor0203 ::

Not going to happen in Slovenia ;((

antonija ::

Pa ne kupovat v sloveniji...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

dronyx ::

skika je izjavil:

SSD-ji so ZAKON!

SSD-ji so v zadnjih 10 - 15 letih po moje takšen tehnološki napredek, kot je bila zamnenjava CRT z LCD ekrani. Zna se zgoditi, da bodo v naslednjih 5 letih SSD-ji postali tako veliki in cenovno dostopni, da bodo šli klasični trdi diski po poti CRT-ja v zgodovino. Tako da kdor še okleva z nakupom trdega diska za spomin, naj to čim prej stori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

filip007 ::

Bo še trajalo, do takrat pa dober navaden disk ni odveč.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

antonija ::

diski se še vedno rabijo za storage, če ne doma pa v firmah (in tam jih kopujejo na kile, pa domaci zanesenjaki tudi).
Za workstatione je pa SSD zakon!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

floyd1 ::

dronyx je izjavil:

skika je izjavil:

SSD-ji so ZAKON!

SSD-ji so v zadnjih 10 - 15 letih po moje takšen tehnološki napredek, kot je bila zamnenjava CRT z LCD ekrani. Zna se zgoditi, da bodo v naslednjih 5 letih SSD-ji postali tako veliki in cenovno dostopni, da bodo šli klasični trdi diski po poti CRT-ja v zgodovino. Tako da kdor še okleva z nakupom trdega diska za spomin, naj to čim prej stori.

Ne zdi se mi najboljša primerjava, vsaj ne z vidika pridobitev. S prihodom SSD-jev smo dejansko ogromno pridobili glede hitrosti in odzivnosti sistema, z LCD-ji pa... Kaj pravzaprav? Več prostora na mizi in boljšo geometrijo zaslona, drugače pa slabše barve, kontraste, vidne kote in manjše ločljivosti kot prej. LCD-ji so potrebovali kar nekaj časa, da so dozoreli. SSD-ji pa so že ob prihodu pokazali, kaj znajo.

jype ::

floyd1> manjše ločljivosti kot prej.

Kje pa lahko dobim 2560x1600 CRT?

dronyx ::

V strežnikih za shranjevanje podatkov ni neke velike potrebe po SSD tudi zato, ker se do podatkov običajno dostopa prek LAN ali celo WAN omrežja, kjer je hitrost oziroma počasnost samega omrežja (recimo 100 Mbs) odločilni faktor, tako da s hitrejšimi diski ne pridobiš praktično nič. Poleg tega seveda, da se v večjih firmah uporablja običajno kakšne SAN rešitve, kjer gredo kapacitete v TB. Za kakšen močno obremenjen aplikacijski strežnik pa verjetno tudi SSD pride prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

nekikr ::

Floyd1: več prostora na mizi je bil kar konkreten faktor. Sedaj recimo imaš 26" in ga spraviš skoraj kamor ti paše, back in the day sem imel pa 25" CRT ki je zavzemal 3/4 večje mize. Poleg tega je kuril shitload enih watov in ogreval prostor kot boljši radiator. Za dual screen si rabil pol sobe, zdaj dam pa brez problema 4x26" v matriko...

floyd1 ::

jype je izjavil:

floyd1> manjše ločljivosti kot prej.

Kje pa lahko dobim 2560x1600 CRT?

Kje pa si lahko ob njihovem prihodu dobil tak LCD?

dronyx ::

Kar se tiče CRT ekranov očitno niste imeli opravka s tem v velikih količinah. Ampak ko je prišla recimo pošiljka 50 19" CRT ekranov, je bila zadeva že podvig vse to znositi iz kamionov. :))

kuglvinkl ::

Nehite z LCDji. Now.

Kenpachi ::

Kje pa kupovat potem?

Pixmania?
Zaraki Kenpachi.

kuglvinkl ::

al pa Hoh, al pa Amazon.

Upam, da se Intel vrne k drawign boards. G2 sploh ni slaba žival. Moram rečt, da že neki časa nisem razmišljal o tem landscapu in ve vem, kako se bo trg razvil oz. kater market bodo ustvarl.

Je pa ta Intel orng bučman. Forsirajo Ultrabooke, ki bodo dali zverinski push SSDjem, pol se pa hecajo s SF. No, mogoče so skužili, da so se ušteli in bodo ravnali zdaj drugače.

Zgodovina sprememb…

lambda ::

Kaj je pravzaprav tako narobe s SF?

hojnikb ::

Dosti.
Bsodi so samo en primer tega (čeprav naj bi to zdej popravl)
#brezpodpisa

kuglvinkl ::

Ne omogoča 256-bit encryptiona, kar je za corporate svet pomembno.

SF se odreže tam, kjer so podatki stistljivi in nasprotno.

Pa konec koncev, ga je že malo načel čas, kaj je z novim modelom pa ne vem.

smash ::

"Razlogov za odlašanje z nakupom SSD-ja sedaj skorajda ni več."

seveda so...kdo bo dal 500€ za 480GB disk?

razlogov za odlašanje ne bo, ko bo tole stalo 100-200€

antonija ::

Kenpachi je izjavil:

Kje pa kupovat potem?

Pixmania?

Pick one.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

pegasus ::

Bor H je izjavil:

Hudič je, da bolj kot pada cena, večjega si želiš. Včasih sem gledal "sam da pade 60gb pod 150€" pol "sam da pade 90gb", zdj manj kot 120 ne bi vzel... Kdor hoče SSD si ga lahko že vsaj kako leto mirno privošči.

Meh ... sej več kot 4GB itak ne rabiš. Zato živim na SSD že od 2004 (dram + baterija, kasneje cf kartica + ide-cf adapter), takrat ko se je folk kregal kolk rpm naj ima disk, da bo "trgal" ;)

nodrim ::

Prosim javite kje in kdaj bodo začele veljati te nove cene :)

opeter ::

Jaz imam SSD (120 GB) od maja in je res super. Se pa strinjam in sem že v preteklosti govorim, da se bo zadeva razširila takrat, ko bodo cene na nivoju diskov (pred poplavami na Tajskem).

Recimo 250 GB za 40 € :D. Ali pa 500 za 60 €.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

driver_x ::

Jaz si sploh ne morem več predstavljati, da bi imel računalnik (delovni) brez SSD-ja.

Brane22 ::

Prodajajo 600GB za ene tolk evrov in "Razlogov za odlašanje sedaj skorajda ni več..."

Smešno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

krho ::

Poglej cene 330 serije pri nas. Sam bi rekel, da že veljajo.. cena v evrih je skoraj 1:1 glede na ceno v dolarjih
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Monster ::

+1 Brane

... še daleč smo ;) .. ampak tudi vedno bližje
Ka zaboga...

Dr_M ::

Jest sploh nevem, kako smo lahko uporabljali racunalnike pred SSDji :>
Aja, veckrat smo sli na kavo umes, pa kej pomalcat. :)) :))

yimi ::

nodrim je izjavil:

Prosim javite kje in kdaj bodo začele veljati te nove cene :)


Cene padajo že lep čas (v slo sicer z nekaj mesečnim zamikom).

Glej graf na http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

kuglvinkl ::

Brane22 je izjavil:

Prodajajo 600GB za ene tolk evrov in "Razlogov za odlašanje sedaj skorajda ni več..."

Smešno.


Kombinacija SSDja za sitem in šleperja za podatke je pa tudi od tega trenutka naprej znana, a ne. Če te bolijo absolutne številke.

Kenpachi ::

antonija je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Kje pa kupovat potem?

Pixmania?

Pick one.


Ne maram se igrat pin the donkey z random poljskimi, nemškimi in avstrijskimi trgovinami...
Zaraki Kenpachi.

kuglvinkl ::

what... :)

Kenpachi ::

...what in the butt? :)

Tale "ceneje.si.at" mi ni všečen za uporabo. Ne vse trgovine dostavljajo v Slovenijo in če že, imajo različne tarife dostave. Ne ljubi se mi iskat, katera je idealna v morju outputa.

Or I'm missing something?
Zaraki Kenpachi.

Dr_M ::

hoh, memshop, Jacob Elektronik, preverjeno ok, od avstrijskih pa kaksen mylemon.
Pa pixmania.si in amazon.

kuglvinkl ::

Dr_M je izjavil:

hoh, memshop, Jacob Elektronik, preverjeno ok, od avstrijskih pa kaksen mylemon.
Pa pixmania.si in amazon.


This.

antonija ::

Tale "ceneje.si.at" mi ni všečen za uporabo. Ne vse trgovine dostavljajo v Slovenijo in če že, imajo različne tarife dostave. Ne ljubi se mi iskat, katera je idealna v morju outputa.
pol pa kopuj pri nas. Al isces koga ki te bo prijel za rokico in peljal cez cesto, ker ti ne zmores sam? :|

Or I'm missing something?
It would appear you're missing a lot...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Kenpachi ::

Kaj si tud drugače v družbi tak tečnež, če te kdo vpraša, kje je kaka dobra trgovina?
Zaraki Kenpachi.

mtosev ::

vsi ste pozabili na computeruniverse.net
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

driver_x ::

Hoh in Cyberport.

antonija ::

Kaj si tud drugače v družbi tak tečnež, če te kdo vpraša, kje je kaka dobra trgovina?
Ne, povem kje lahko najde dobre trgovine.

Ce je pa tvoje vprasanje, ce sem tak tacnez ko nekdo joka da nebi zapravil 30s casa za nekaj kar rabi, potem sem pa kar tecen ja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kuglvinkl ::

Kenpachi, dobu si lekcijo.

Move on.

FlyingBee ::

a ni napaka v besedilu, najprej 520 in nato uporabniku cenovno prijaznejša 320 serija

Isotropic ::

zakaj pa je 320 serija toliko drazja?

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

kuglvinkl je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Prodajajo 600GB za ene tolk evrov in "Razlogov za odlašanje sedaj skorajda ni več..."

Smešno.


Kombinacija SSDja za sitem in šleperja za podatke je pa tudi od tega trenutka naprej znana, a ne. Če te bolijo absolutne številke.



NE rabim SSDja za sistem. Sistem porab eno minutko za boot na dan. Pa še to ne, ker je po več dni skupaj prižgan.

Chrome in praktično vsi ostali hogi se štartajo enkrat in to praktično takoj za bootom. Razvojno okolje je več ali manj stalno odprto.

Ne pade mi na pamet nič, kar bi moral nadležno čaka in bi bilo to na lokalnem disku.

Ja, lokalnega diska se bom znebu, ko bom uštimal bootanje preko etherneta s serverja. Ne rabim SSD za to.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri SSD? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620193 (2197) hojnikb
»

AMD se podaja v svet SSD-jev

Oddelek: Novice / Diski
186705 (4204) WhiteAngel
»

Kateri SSD?

Oddelek: Kaj kupiti
338417 (5328) OZZY
»

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15433663 (25802) krneki0001

Več podobnih tem