» »

oddaljeno namizje kater program ?

oddaljeno namizje kater program ?

#000000 ::

Teamviwer FREE je od danes začel srat in na vsakih 10 al 15 minut prekine sejo za 5 minut, in to mi gre na živce. A kdo ve za kaj podobnega kot je to, ker ta je res dober, še tako nevešč uporabnik ga bo znal zagnat, dočim večina ostalih zahteva odpiranje portov ipd.

Avian ::

hja skonektu si se očitno na preveč različnih računalnikov in se ti je začel zaklepati ...

drugega ti ne znam predlagat kot da se kupi licenco in potem ne boš imel problemov...

lp Avi
"Sound is fifty percent of the motion picture experience" - George Lucas

St235 ::

jaz večinoma uporabljam log me in. predvsem zato, ker ga lahko uporabiš od kjer koli in ni terba nekih extra portov uporabljat.

scubby ::

Karlos ::

Zamenjat TV ID pa tudi ni nek kumšt 8-)
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

#000000 ::

Hja kako boš zamenju TV ID ne vem, ker vsakemu kompu dodeli unikatni ID ki ga ne spreminja tudi ko zamenjaš različico, v bistvu je najbolj verjetno to da sem se skonektu na preveč mašin, ker na vsakega to naložim, sploh če je kak OS na novo naložen in pol na svojem poiščem driverje tacajt ko na drugem kaj instalira pa še fino je k lahko reboot narediš, ja bo treba al licenco al pa prešaltat.

Ta logmein sem mel tud že oz. še imam, ampak zadeva je obupno počasna ima pa svašta fičerjev to pa drži, samo je recimo če imaš na drugi strani laika najboljš TV.

siridersi ::

definitivno logmein, lahko se povežeš kjerkoli enostavno preko spleta! ni čist nič zakompliciran
Rajdaj tudi na, na www.rider.si

#000000 ::

No ja logmein ni čist simple če greš naprimer v cybercaffe si mrzu ker ne vem če pusti instalirat plugin za IE, FF ipd. ?

Karlos ::

#000000 je izjavil:

Hja kako boš zamenju TV ID ne vem, ker vsakemu kompu dodeli unikatni ID ki ga ne spreminja tudi ko zamenjaš različico, v bistvu je najbolj verjetno to da sem se skonektu na preveč mašin, ker na vsakega to naložim, sploh če je kak OS na novo naložen in pol na svojem poiščem driverje tacajt ko na drugem kaj instalira pa še fino je k lahko reboot narediš, ja bo treba al licenco al pa prešaltat.

Ta logmein sem mel tud že oz. še imam, ampak zadeva je obupno počasna ima pa svašta fičerjev to pa drži, samo je recimo če imaš na drugi strani laika najboljš TV.


TV spremeni ID če ga namestiš na nov računalnik == zamenjaš MAC naslov in izbrišeš trenutni ClientIC and ClientID iz registra 8-)
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

fosil ::

Avast imajo sedaj zraven še remote, tudi v free verziji.
Tako je!

#000000 ::

Sem najdu zelo podobno ampak free zadevo www.ammyy.com, moram sprobat ampak mislm da nima remote reboot fičrja.

siridersi ::

#000000 je izjavil:

Sem najdu zelo podobno ampak free zadevo www.ammyy.com, moram sprobat ampak mislm da nima remote reboot fičrja.


In?
Rajdaj tudi na, na www.rider.si

Jst ::

Jaz sem hotel odpreti temo, z enako vsebino; še dobro, da sem videl, da že obstaja, ker so mi moderatorji zaklenili nekaj tem, za katere nisem vedel, da že obstajajo.

So...

Moja mati ima računovodski servis. Enkrat na mesec me prosi, če ji lahko nekaj naredim - ona bi za stvar porabila cel šiht, jaz pa približno eno uro (odvisno, koliko cigaretov pokadim vmes:)). Pa tudi vmes me kdaj pokliče, če kaj ne zna, in se jaz potem na njen računalnik priklopim in rešiva, kar jo muči.

Sedaj uporabljam TightVNC. Služi mi sicer dobro, ko končam, lahko ugasnem njen računalnik. (MUST HAVE FEATURE)


---

Sedaj pa k bistvu:

Ko sem bil na sprehodu s psom, sem poslušal nek podcast o enterprise tech (nisem si zapomnil naslova). Tam je bila tudi krajša debata o Remote Access (programih), kjer so omenili, da če se povežeš iz Win na Win (ali Mac), obstaja mnogo boljših in hitrejših programov, kot pa *VNC.

Podcast sem poslušal preko Tunein Radio - streaming - na sprehodu nisem imel pripravljenega nobenega podcasta, zato sem pač v aplikaciji poiskal nekaj, kar bi me zanimalo, zato ne vem, kaj sem poslušal. Ko so "obdelovali" alternative, sem ravno srečal fellow dog walker, zato nisem "ujel," kaj so priporočali.

Je *VNC res tako neučinkovit? (Za delo ne rabim 32bit color mode, zato mi dela z minimalnim zamikom.)

Kaj uporabljate vi?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BladE_ ::

Jaz uporabljam TeamViewer... Nisem nek "heavy user" ampak za moje potrebe je TOP(dostopam tudi preko telefona)...
Akcija - Reakcija

#000000 ::

Ja Teamviewer je out, je sicer še vedno najhitrejši in super za uporabo, ampak licenca za hoem userja kot sem jaz je predraga, da je 20-30 evrov bi jo kupil, 499 + 99 usd za vsak naslednji komp mi je pa predrago.

No mogoče le nisem normalen home user, ker mi je tudi Ammyy Admin začel srat, vsakič ko ga odprem mi pokaže neko obvestilo da uporabljam zadevo več kot 10 minut oz. nekaj v stilu naj kupim zadevo, ter me napoti po nakupih na njihovo stran.

Tko da treba najt nekaj kar je free, ni bazirano na VNC ali windows RDP in dela brez instalacije, VNC je res prepočasen.

RejZoR ::

#000000 je izjavil:

No ja logmein ni čist simple če greš naprimer v cybercaffe si mrzu ker ne vem če pusti instalirat plugin za IE, FF ipd. ?


Ne vem sicer kako imajo ampak pri portable verzijah browserjev se da Logmein plugin čist lepo namestit. Vsaj včasih sem ga uporabljal iz ključka v Portable Firefox in je delalo tud na non-admin računih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

#000000 ::

@Jst, probi se spomnit ane :)

Ja sam tud logmein je počasen, najboljš kar sem do zdej videl je teamviewer, ampak je predrag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

RejZoR ::

Logmein ni počasen če ga laufaš v Firefoxu kjer laufa preko nekega nativnega vmesnika. Pri drugih browserjih pa deluej po tile based screenshotih, ki pa je res počasno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

#000000 ::

Mam plugin za firefox in vseeno je dokaj počaen, malo boljš kot vnc ampak vseeno ni to to.

siridersi ::

RejZoR je izjavil:

Logmein ni počasen če ga laufaš v Firefoxu kjer laufa preko nekega nativnega vmesnika. Pri drugih browserjih pa deluej po tile based screenshotih, ki pa je res počasno.


kater pa je potem hitrejši?
Rajdaj tudi na, na www.rider.si

#000000 ::

No zdej je tud ammyy admin out :) So mi blokirali tudi tega, pa sej to ni res :)

SasoS ::

Kaj je narobe z RDP?

amigo_no1 ::

SasoS ::

amigo_no1 je izjavil:

Če že moraš, rdp samo preko ssh/vpn tunela.


To je pa itak samoumevno :D

misek ::

SasoS je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Če že moraš, rdp samo preko ssh/vpn tunela.

To je pa itak samoumevno
Je to resnično potrebno v kolikor je RDP omejen na samo določene IP naslove?

NeMeTko ::

Je potrebno, pa ne zaradi tvoje komunikacije z RDP, ampak zaradi odprtega porta na drugi strani in ranljivosti samega RDP protokola na strežniški strani.

Če lahko na požarni pregradi omejiš RDP, da imaš dostop samo z določenega IP, potem ni nujno uporabljati VPN, vendar s tem postaneš nefleksibilen - se lahko priklopiš samo z določene lokacije s fiksno IP adreso in od nikoder drugod. Ta problem pa dejansko elegantno rešiš z VPN povezavo.

siridersi ::

RejZoR je izjavil:

Logmein ni počasen če ga laufaš v Firefoxu kjer laufa preko nekega nativnega vmesnika. Pri drugih browserjih pa deluej po tile based screenshotih, ki pa je res počasno.


meni so pa po zelo kratkem času log me in zablokirali, baje da je samo nekaj dni zastonj, pol morš pa plačat?

teamviewer je ful počasnejši od logmeina :(
Rajdaj tudi na, na www.rider.si

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Teamviwer je pomojem najhitrejši od vseh na trgu. Če ima samo en slabo linijo se že pozna, čeprav je men zadovoljivo lavfal tudi na najmanjši možni hitrosti ne vem mislm da je blo 1024/256 na drugi strani, + na kako zabasan komp se povezuješ.

Mavrik ::


Je *VNC res tako neučinkovit? (Za delo ne rabim 32bit color mode, zato mi dela z minimalnim zamikom.)

Kaj uporabljate vi?


Ja je - zavedati se moraš da recimo RDP, če imaš na obeh straneh podprt nove inkarnacije protokola ne pošilja screenshotov zaslona, ampak je bližje X protokolu, kjer se pošiljajo ukazi WMu (torej - izriši gumb s tekstom "Bla" tam, etc...) in je zato neprimerno učinkovitejši. Torej če imaš na obeh straneh NT 6.1+ bo delala RDP povezava neprimerno hitreje, da o podpori Aero pospeševanja in takih bombončkov ne govorim. VNCji (tudi TeamViewer) so po drugi strani precej glupi in pošiljajo samo skompresirano sliko displaya. Če delaš nekaj v konzoli ali aplikaciji ki osvežuje samo kose zaslona še gre, pri kompleksnejših aplikacijah pa je izkušnja po mojem mnenju precej obupna.

Po mojih izkušnjah grejo protokoli in rešitve kar se tiče elegance in hitrosti uporabe na daljavo nekako v tem vrstnem redu (kontekst uporabe: razvoj na daljavo, IDEji in ostala orodja):

1.) Windows RDP (verzija protokola 6.0+). Za varnost zaradi manjka dobre enkripcije in zaščite dostopa se verjetno hočeš povezovati čez VPN.

2.) NoMachine NX - Tega sem sicer uporabljal samo za povezovanje na Linux hoste, a se je vseeno izkazal veliko bolje kot vsi VNCji. Uporablja namreč optimiziran in kompresiran X protokol in je zaradi tega hitrejši in odzivnejši od VNCjev. To, da se povezuje čez SSH z istimi credentiali na Linux mašine je samo še plus, ker olajša rihtanje dostopa. Za povezovanje na Linux Workstatione močno priporočam (obstaja opensource verzija z imenom FreeNX).

3.) TeamViewer - Preprost dostop, ne rabi nekega čaranja z routerji, povprečna odzivnost.

4.) Vse ostalo kar ima v imenu VNC
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

metalc ::

Kaj pa X over SSH, bi pasal nekam okoli točke 2? SSH ima prenos protokola X že v osnovnem standardu, da se vklopiti kompresijo in SSH povezavo lahko ponucaš še za kaj (npr. SFTP). Je pa smiseln več ali manj samo, če se povezuješ na Linux/Unix like OS.

Mavrik ::

metalc je izjavil:

Kaj pa X over SSH, bi pasal nekam okoli točke 2? SSH ima prenos protokola X že v osnovnem standardu, da se vklopiti kompresijo in SSH povezavo lahko ponucaš še za kaj (npr. SFTP). Je pa smiseln več ali manj samo, če se povezuješ na Linux/Unix like OS.


Osebno mi je pri količkaj kompleksnejših aplikacijah (uporabljam PyCharm/IDEA in podobne) delal grozno počasi in je mel precej problemov s pravilnim izrisom widgetov (pogosto sem dobil GTK temo brez skina) in sem zato uporabo X over SSH opustil. Načeloma pa bi naj NX uporabljal močno optimiziran X protokol ja.

To, da ima NX delujoči klient tudi na Windowsih, kar je pri "samo" X protokolu precej tečno za zrihtat, je pa itak bila točka ko je prevagala vse ostalo :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

NeMeTko ::

Je keri primerjal NX z Reflection X?
Preko DSL mi RX krasno dela, je pa res, da ni poceni....
Na LAN pa smo nekoč poganjal nek CAD, ki se je hitreje odzival na PC, kot na workstationu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote dostop do delovne postaje?

Oddelek: Programska oprema
51101 (960) konspirator
»

Oddaljen dostop do računalnika (remote desktop)

Oddelek: Omrežja in internet
294646 (3930) lmorgh
»

Radmin, težava s porti

Oddelek: Omrežja in internet
122303 (2143) Tero
»

VPN - vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
122951 (2785) axee
»

Do drugega računalnika le preko porta 80, kako?

Oddelek: Programska oprema
121743 (1059) Golden eye

Več podobnih tem