» »

Na mobilnih naprava ne deluje WiFi

Na mobilnih naprava ne deluje WiFi

mirch ::

Kolegu nastavljam WiFi, pa čudežno na prenosnikih deluje brez problemov, medtem ko na mobilnih telefonih ne pride dalje kot do "pridobivanje IP naslova", ter se tukaj ustavi

Router ima vklopljen DHCP. Kaj bi še lahko bila težava?

Tilen ::

Testno znižaj nivo enkripcije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

amigo_no1 ::

In sicer iz wpa2 na wpa1.

blackbfm ::

wpa2 AES bi moral delat na vseh modernih napravah

skupaj ali pa samo z načinom TKIP pa lahko prihaja do problemov

mirch ::

Stanje je tako, da ne deluje na nobenem načinu nikakor, tudi brez katerekoli enkripcije je situacija enaka.

Namreč če se telefon poveže prvi ni problemov, ampak le en telefon! PC se nato poveže normalno.

Ampak če se prvo povežem z PC-jem, se nato z mobilnim telefonom (katerikolim, sem poskusil vse verzije androida ki sem jih mel pri roki - tudi jelly beam), pa se noče povezat????

Routar je naslednji: TP-Link TL-WR741ND ... sem updajtal tudi firmware, vendar ni razlik

jukoz ::

Hej!

Poglej na katerem kanalu maš: sem mel primer, ko je AP avtomatsko izbral 13(?) kanal, ki ga evropski telefoni niso našli (verjetno samo sw). Sploh ni našel omrežja. Poceni android tablica ni mela problema.

mirch ::

Sem poskusil "neavtomatsko", vendar ni uspelo.

No našel sem rešitev. Po nekaj urah poskusov in nameščanja ddwrt-ja, ter vračanje na tovarniški firmware, so mi povedali da se router tako obnaša odkar je bila zadnja nevihta, v kateri jim je skurlo tudi telefon :)

Še dobro da to povejo tako hitro:)

abyssus ::

V bistvu pri nas ni skurlo routerja pa se vseeno nekateri android telefoni ne morejo povezat na Wifi. Isto ostane pri pridobivanju IP naslova.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

samsung s4 se nikakor noče povezati na wifi

Oddelek: Pomoč in nasveti
5977 (870) hojnikb
»

Router v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
243845 (3257) moat
»

Wifi problem

Oddelek: Mobilne tehnologije
261172 (868) tjaz051
»

Kronično vdiranje v router - problem. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7416616 (14110) Vanadium
»

Mobilni telefon(i) so povezani z Wi-Fi, dostopa do interneta pa ni

Oddelek: Mobilne tehnologije
82319 (2159) c00L3r

Več podobnih tem