» »

Nakup PC do 400 €

Nakup PC do 400 €

Fukomuko ::

Kupujem nov namizni računalnik (brez monitorja) do cenovnega ranga največ 400 €. Računalnik mora biti sposoben poganjati nove igre, velikost diska pa ni pomembna, zato zadostuje 500 GB.

Prosim za ideje pri konfiguraciji.

denabiker ::

A imaš kaj na komponent na voljo od starega pc-ja? ohišje, napajalnik?

ena sestava je na eni znani strani ala low budget PC (najde se tudi ceneje - sem kar prvo kliknil):
PROCESOR INTEL PENTIUM G850 2,9MHZ LGA1155 BOX___80
Grafična kartica Sapphire HD 6770 1GB DDR5___107
Pomnilnik RAM Corsair Vengeance DDR3 2 x 4 GB 1600 MHz (CMZ8GX3M2A1600C9)___64
Matična plošča Asus P8Z68-V LX LGA1155___95
Trdi disk WD Blue 320GB SATA3 16MB WD3200AAKX___68
Asus 24xDVD?RW Drive DVD-RAM/?R/?RW
napajalnik
ohišje

optična enota je okrog 20, napajalniki od 30 dalje, ohišje od ene 20 naprej.
Če nimam veš keša, potem slabši CPU (kasneje menjaš), pa mogoče samo 1 palčko rama (ali pa raje 2x2GB, da bo dual), napajalnik bi dal par eurov dražji, da ni ravno najmanj kakovosten.

Bodo pa mojstri napisali kaj boljšega...

Master_X ::

Hja... odvisno katere igre, na katerih nastavitvah in na kakšni resoluciji. V vseh primerih je pa 400 € premajhen budget za gaming (moje mnenje).

Drugače pa:

ASUS P8H61-M LX 56.40 €
Intel Celeron Dual-Core G540 (2,50Ghz, 2MB) BOX 46.80 €
Corsair ValueSelect 4GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 30.00 €
.Rasurbo Vort-X USB 3.0 39.90 €
Sharkoon WPM500 - 500W - 80+ 52.80 €
Seagate Barracuda 7200.14 - 500GB 16MB SATA3 - 6Gb/s 84.00 €
MSI Radeon HD 6850 1GB 127.20 €

437.10 € @ Dinokomp

Če kupiš iz tujine se bi dalo prihranit za boljšo grafično (6870 recimo), pa bližje 400€. Nekaj takega po moje.

Siddh ::

ram bi se bolj splačalo vzet samo eno palčko, še lahko potem na 8gb spraviš brez problema ker ima matična samo 2 reži

denabiker ::

če prav vidim, ta plošča nima niti usb 3.0
http://www.asus.com/Motherboards/Intel_...

če mene vprašaš je usb 3.0 že skoraj "must have", kako to gre naprej s ključki in GB. Pa že veliko folka ima prenosne diske na usb 3.0...

Master_X ::

ram bi se bolj splačalo vzet samo eno palčko, še lahko potem na 8gb spraviš brez problema ker ima matična samo 2 reži

Jap. Gledam ponavadi sestave kot celoto pa sem kar kit dal not, drugače pa ja, lahko ena palčka pa potem še eno zraven (če/ko se rabi).

če prav vidim, ta plošča nima niti usb 3.0
http://www.asus.com/Motherboards/Intel_...

če mene vprašaš je usb 3.0 že skoraj "must have", kako to gre naprej s ključki in GB. Pa že veliko folka ima prenosne diske na usb 3.0...


Jaz živim brez USB 3.0 pa kar gre. Drugače pa ASUS P8H61-M LE/USB3 z USB 3.0 kontrolerjem je 8 € več, če se rabi.

Siddh ::

usb 3.0 ni ravno must have, trdi diski še vedno dovolj hitro laufajo na usb 2.0, usb klučki pa so itak samo ta dragi na usb 3.0 vodilu pa še tisti v praksi niso nekaj hitrejši od navadnih 2.0 klučkov

Fukomuko ::

Kaj pa če bi kupil nekoliko dražjo matično ploščo s podporo CrossFire ali SLI, pa bi čez čas dodal še 1 grafično? Pri kateri ceni se začnejo take matične plošče?

Mislim, da bi se dalo prihranit še pri ohišju z vgrajenim napajalnikom, so dokaj poceni. Ne vem pa, če zdržijo takšno konfiguracijo.

kmetek ::

hofer novi katalog, super kišta za 400€.

Večpredstavnostni osebni računalnik

drugi četrtek, navali narode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Master_X ::

Kaj pa če bi kupil nekoliko dražjo matično ploščo s podporo CrossFire ali SLI, pa bi čez čas dodal še 1 grafično? Pri kateri ceni se začnejo take matične plošče?

Mislim, da bi se dalo prihranit še pri ohišju z vgrajenim napajalnikom, so dokaj poceni. Ne vem pa, če zdržijo takšno konfiguracijo.

Če rabiš budget pc (ker maš budget), ne razmišljaj zdaj o nekih crossFire pa SLI (nekje v prihodnosti), ker to za sabo potegne dosti stvari (boljša plata, predvsem boljši napajalnik, boljše ohišje zaradi hlajenja), na koncu pa boš ugotovil, da je nova generacija grafične boljša kot dve tvoji stari v CF ali SLI. O CF in SLI ponavadi razmišljajo ljudje, ki jim najboljše kartice niso dovolj, mi se pa zdaj tukaj pogovarjamo o 400 € za cel računalnik.

Ohišje seveda lahko kupiš tako z vgrajenim napajalnikom, samo ponavadi ne blestijo (pa treba je pogledat malo amperažo na 12V na napajalniku). Potem so pa krive matične pa grafične (da se kvarijo) pa ne vem še kaj vse, ker se kupi neko nezračno ohišje z nekim bogim napajalnikom.

hofer novi katalog, super kišta za 400€.

Večpredstavnostni osebni računalnik

drugi četrtek, navali narode.

Super računalnik, garancija, vse... Samo jaz sem mislil, da se tukaj o gamingu pogovarjamo.

Fukomuko ::

Tole je pa res dobra ponudba s strani Hoferja. Ima kdo kakšne gaming benchmarke s tem procesorjem oz. grafično? Je zmožna poganjat nove igre? Študiram, da bi jo čez kakšno leto enostavno nadgradil z močnejšo in je problem z igrami rešen.

denabiker ::

Master_X je izjavil:

Hja... odvisno katere igre, na katerih nastavitvah in na kakšni resoluciji. V vseh primerih je pa 400 € premajhen budget za gaming (moje mnenje).

Drugače pa:

ASUS P8H61-M LX 56.40 €
Intel Celeron Dual-Core G540 (2,50Ghz, 2MB) BOX 46.80 €
Corsair ValueSelect 4GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 30.00 €
.Rasurbo Vort-X USB 3.0 39.90 €
Sharkoon WPM500 - 500W - 80+ 52.80 €
Seagate Barracuda 7200.14 - 500GB 16MB SATA3 - 6Gb/s 84.00 €
MSI Radeon HD 6850 1GB 127.20 €

437.10 € @ Dinokomp

Če kupiš iz tujine se bi dalo prihranit za boljšo grafično (6870 recimo), pa bližje 400€. Nekaj takega po moje.


ok, omenjeno plato bi zamenjal za tole:
ASUS P8H61-M LE/USB3

1. Vprašal bi glede ohišja Rasurbo vort-x usb 3.0, a ga ima kdo? Je v redu? A kdo priporoča kakšno drugo v tem cenovnem razredu? A bi bilo bolje, da je napajalnik nameščen spodaj?
2. Za napajalnik me še zanima, ker ne poznam te znamke. Za LC sem že slišal nekaj pripomb, glede njihovih W (malo napumpani), tudi kvarili so se, govorice so tudi o nizki kvaliteti teh že vgrajenih napajalnikov v ohišja. Včasih so hvalili Enermax, zdaj pa nisem več na tekočem. Glede na te konfiguracije, a je potrebno sploh 500W? Menim da bi 400W bilo dovolj, razen, če bi se dograjevalo v prihodnosti.
3. Katere grafične so še dobre razen teh omenjenih za okoli 100 eur?

Master_X ::

1. Jaz imam dva Vort-Xa. Mislim da za tako ceno težko dobiš kaj boljšega. En 120mm vent še kupiš za zadaj in je to to. Da je napajalnik nameščen spodaj je načeloma boljše, ampak tega nimaš v budget ohišjih.

2. Za napajalnik ti kaj dosti ne morem povedat, razen enega reviewa, ki sem ga bral, kjer so dali solidno oceno... Ima 38A na 12v railu, je 80+ certificiran (čeprav se povsod govori, da se ta certifikat lahko kupi - si ga očitno vsi le ne morejo privoščit :)) in je relativno poceni. Kvarijo se pa vsi, tudi Enermaxi pa Corsairi ipd. Gre tudi 400W, samo neke blazne razlike v ceni ni.

3. V zelenem taboru imaš GTX 550 Ti za približno 100€+.

x45 ::

Fukomuko je izjavil:

Tole je pa res dobra ponudba s strani Hoferja. Ima kdo kakšne gaming benchmarke s tem procesorjem oz. grafično? Je zmožna poganjat nove igre? Študiram, da bi jo čez kakšno leto enostavno nadgradil z močnejšo in je problem z igrami rešen.



tole je že nov PD oz trinity z 7xxx grafo. Najboljši APU kar jih je:

http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Master_X ::

Sem šel pogledat benchmarke na tomshardware, pa moram rečt da so ti AMD APUji kr fini no... tam so sicer primerjali samo K verzije, ampak grafični del je načeloma enak v 5600K in 5500. Za nekoga, ki ni neki težki gamer, pa se lahko sprijazni z nižanjem resoulcije v novih igrah oz. tam 30-40 fpsjih na medium-high nastavitvah, je to super paket za 400 €. Toliko glede gaminga. Za splošno rabo pa je za tako ceno (in 3-letno garancijo pa original Windowsi) ta računalnik itak že preveč super :) Že vidim, da me bojo v četrtek zjutraj pohodli, ko bom šel v Hofer :)

x45 ::

povej če ga boš dobil ... ker bo naval....
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Master_X ::

Jaz sicer grem po nekaj druga, ampak predvidevam, da bo pa večina tam zaradi tega računalnika :)Je pa to ena redkih stvari, ki mi niso všeč pri nakupih tehnike v Hoferju... če je res dobra ponudba se ljudje baje za njih skor stepejo, ker je ponavadi samo par kosov... tako da bom bolj z zanimanjem pogledal, če bo kak ostal (ko bom svoje stvari kupil:))

kmetek ::

7:55 moraš biti tam, ker več po 1 kos na trgovino jih itaq nimajo.

x45 ::

torej jih je blo kaj še?
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup namiznega PC-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564269 (3456) minex9
»

Računalnik do 600€

Oddelek: Kaj kupiti
466272 (4973) klinker
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112622 (10648) bajsibajsi
»

Sestavljanje računalnika!

Oddelek: Pomoč in nasveti
223668 (3254) iziii

Več podobnih tem