» »

Težje se je odločiti kot kupiti - nakup novega lcd tv

Težje se je odločiti kot kupiti - nakup novega lcd tv

dergy ::

Pozdravljeni,

mogoče me v pred kratkim objavljeni temi niste jemali resno ali pa je bilo moje vprašanje čudno oblikovano. Potrudil se bom biti čimbolj jasen.

Odločam se za nakup novega LCD Led TV, a se v poplavi ponudb, informacij... ne znajdem.
V ožji izbor sem uvrstil LG in PHILIPS in sicer modela:
- LCD TV sprejemnik Philips 47PFL4007H (Edge LED) Smart TV Plus ter
- LED LCD TV sprejemnik LG 47LS560S

Tukaj me begajo mnenja, ki sem jih prebiral na forumu, kjer se navaja, da imajo Philipsovi TV-ji težave s podnapisi (je tukaj mišljeno podnapisi na medijskem viru (USB...) ali nasploh podnapisi ob predvajanju TV vsebine, recimo filmi na SLO kanalih SLO1 POP A KANAL...)
Potem sem zasledil pri podatku o digitalnem sprejmniku: MPEG-4 DVB-T/C/S, nekateri imajo samo T/C, drugi T/C/S
Skratka želim si Vaših mnenj in se Vam zahvaljujem. Upam na boljši odziv, kot je bil pri mojem prvem zastavljenem vprašanju :D
Lp.

Nagi Bator ::

Nisem bral omenjene teme.
KAr se tice podnapisov pri "TV vsebini" hudo dvomim, da bi lahko sploh kak danasnji TV imel problem s tem. Sploh pa so podnapisi na TVS, POP, A kanal, zapeceni v sliki.
Verjetno ima problem s predvajanjem kaksnih sumnikov pri predvajanju z USB-ja (samo domnevam).
DVB... (T)errestrial, (C)able, (S)atelite , se pravi rabis le tistega preko katerega nameravas dobiti signal.
Omenjenih TV-jev ne poznam, ker nisem ekspert. Google -> tip TVa + review.

Zgodovina sprememb…

Venum ::

Raje poglej za kakim samsungom. Če bom meu TV za gledat TV pa priključenega k računalniku pozabi te slabosti, ampak se osredotoči na kvaliteto sliko pa povezljivost (itak ma že vsak tv hdmi).

eboycina ::

Točno tako kot pravi Nitro20. Jaz sem pred kratkim nabavil Samsung 46EH5000 in sem ful zadovoljen.

Drugače pa poglej še za kako Toshibo. Baje, da imajo neke dobre TV-je. Nisem preveril, le slišal sem o tem tako da možno da niso ne vem kaj.

fpbs ::

dergy je izjavil:

Pozdravljeni,

mogoče me v pred kratkim objavljeni temi niste jemali resno ali pa je bilo moje vprašanje čudno oblikovano. Potrudil se bom biti čimbolj jasen.

Odločam se za nakup novega LCD Led TV, a se v poplavi ponudb, informacij... ne znajdem.
V ožji izbor sem uvrstil LG in PHILIPS in sicer modela:
- LCD TV sprejemnik Philips 47PFL4007H (Edge LED) Smart TV Plus ter
- LED LCD TV sprejemnik LG 47LS560S

Tukaj me begajo mnenja, ki sem jih prebiral na forumu, kjer se navaja, da imajo Philipsovi TV-ji težave s podnapisi (je tukaj mišljeno podnapisi na medijskem viru (USB...) ali nasploh podnapisi ob predvajanju TV vsebine, recimo filmi na SLO kanalih SLO1 POP A KANAL...)
Potem sem zasledil pri podatku o digitalnem sprejmniku: MPEG-4 DVB-T/C/S, nekateri imajo samo T/C, drugi T/C/S
Skratka želim si Vaših mnenj in se Vam zahvaljujem. Upam na boljši odziv, kot je bil pri mojem prvem zastavljenem vprašanju :D
Lp.

Prečital sem tvojo prvo objavljeno temo. Izbral si med osnovnimi modeli tiste, ki nudijo najmanj. Zato je težko karkoli svetovati.
S tvojim izborom me spominjaš na nekoga, ki kupuje umetniško sliko, ki mu je čisto vseeno kakšna je, pomembna mu je samo veličina okvirja, in da je cena čim nižja.
Izbrani televizorji ne omogočajo SmartTV, 3D, interneta...., saj vem tvoj odgovor, da tega ne rabiš.
Vsekakor pa za najmanj denarja nudi največ LG.

BlaY0 ::

Jaz sem si najprej postavil vprašanje ali rabim "smart" TV ali ne? Moja ugotovitev je bila, da je bolše kupiti "neumno" televizijo z dobrimi karakteristikami slike na katero potem priklopiš STB/HTPC/MP. Nekako sem se odločil, daa je dobro, če ima TV vsaj 100 Hz hardverskega osveževanja. Izgled je bil na tretjem mestu. 3D mi ni bil pomemben.

No, kasneje sem požrl svoje ugotovitve in nabavil 3D "smart" TV od LG-ja ampak samo zato, ker cena ni bila pretirano višja. V bistvu mi ni žal.

Je pa tako, danes nek model TV-ja zdrži na trgu manj kot eno leto in je rez težko izbirati, poleg tega ima vsak vendor neke kao svoje fičrje, ki jih je potrebno najprej dešifrirati. Največkrat je to ravno frekvenca osveževanja.

Kot sem že nekje napisal... tast ima Philipsa ki ga omenjaš. V Big Bangu so ga z njim dobesedno posilili, ga klicali naslednji dan če ga bo vzel in mu ga kar pripeljali. Cena je bila 100 € višja od ostalih štacun. Potem sem ga malo stestiral. No, sliko se da kar dobro nastavit, je kar OK, drugače se pa prižiga ene 10x počasneje od LG-ja, slabo je odziven na komande, včasih kar kaj zašteka (kot kakšen "podhranjen" smartphone), daljinec je porazen, srt podnapisi ne delujejo, media player-ja včasih sploh ne moreš izklopiti ko zašteka (pomaga samo "reboot"), funkcija sortiranja programov je obupna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

floyd1 ::

Ker je že ravno omenjeno - sortiranje programov je na večini današnjih TV katastrofalno. Pri analognih programih so že imeli to čisto solidno poštimano, pri digitalnih pa (ne vem zakaj) čisto drug sistem. Le zakaj bi naredili enostavno, če lahko zakompliciramo?
Ko sem dobil digitalni sprejemnik od Telemacha in sem pojamral, da ne gre sortirati programov, so me malo čudno gledali.
Saj gre - naredite favorite...
Vem, samo... A lahko potem med favoriti preklapljam s številkami od 0 do 9?
Ne, zakaj pa to potrebujete? ;((
Hmmm, mogoče zato, da lahko pridem direktno iz 1. na 10. program, ne pa da moram stiskati kot tele?

Na srečo zgleda nisem bil edini, ki je jamral, in so potem to porihtali.

Da se o času preklopa med programi niti ne pogovarjam. No-ja, sem vsaj nehal brezciljno preklaplati med 100 programi - vidim, da ni kaj pametnega na največ gledanih kanalih pa lepo ugasnem TV. Vse je za nekaj dobro.

BlaY0 ::

No Philips ima favourites "folder", v katerega lahko namečeš programe (DTV ali obične) in ko si enkrat v tem favourites "folderju", operiraš samo znotraj njega. Torej cifre in +- funkcionirajo samo v okviru tega. To se mi zdi OK. No LG ima 4 take favourites "folderje".

Jst ::

Jaz pa priporočam Sharp LED LCD TV. Imam ga od lani in recimo preklapljanje med kanali je dokaj hitro, lepa slika - se pozna 720p ali pa 1080p bluray - tudi (oz. nasploh) pri hitrem dogajanju - to sem "testiral" v trgovini, kjer sem prodajalca prosil, če lahko preklopi na TV in če lahko malo menjam kanale, kar mi je dovolil. Ker so vsi TVji prikazovali isto sliko, je bil Sharp za MOJE OČI, visoko na lestvici. Tudi barve (prej se je vrtela ena risanka - v stilu Ice Age, samo da ni bil Ice Age) so dokaj dobre - razen če vklopiš Eco Mode, potem so barve s hitrim dogajanjem, en crap - in to za ~10W nižjo porabo. ~100W vs. ~90W Eco Mode (pač malo pod sto).

Vhodov in izhodov ima tudi precej - od SCART, VGA, DVI, HDMI do izhodov za priklop zunanjih zvočnikov.

Edino Remote Control bi lahko bil malo boljši, ker je precej majhen z majhnimi gumbi - material je sicer OK, razen gumbi...

Ter na TVju samemu je samo gumb za vklop/izklop in bi meni bilo bolj všeč, če bi na TVju bile še smerne tipke z OK gumbom na sredini, ter knof za izbiro vhoda signala. Ampak to so malenkosti...

Vse to, za MENI primerno ceno - ki je pa ne vem več, ker sem vzel TV na Mercator Pika kartico z odplačevanem 6? mesecev, zraven sem pa kupil še nekaj kuhinjske opreme, kar sem pa plačal takoj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Rocky77 ::

Kupi Samsunga ki ima network izhod, ga z allshare povezes na PCja in glledas in poslusas multimedijo direkt iz PCja. Samsungi imajo glede na to kaj ponujajo zelo ugodno ceno.

para! ::

Ma kdo kaj izkušenj s Samsung in LG plazmami, ki so očitno spet aktualne? Za Panasonic NeoPlasma vem, da so top, pa me zanima če sta tud Samsung in LG kej posodobila svoje panele?

lp
Death before dishonor!

BlaY0 ::

Vsi vendorji imajo na področju plazem velike izgube, tako da ne vem koliko časa se bo zadeva sploh še obdržala.

phixion ::

Rocky77 je izjavil:

Kupi Samsunga ki ima network izhod, ga z allshare povezes na PCja in glledas in poslusas multimedijo direkt iz PCja. Samsungi imajo glede na to kaj ponujajo zelo ugodno ceno.


LG nima opcije da se povežeš z pc-jem?

lp

BlaY0 ::

Ima.

Na 3 načine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

fpbs ::

phixion je izjavil:

Rocky77 je izjavil:

Kupi Samsunga ki ima network izhod, ga z allshare povezes na PCja in glledas in poslusas multimedijo direkt iz PCja. Samsungi imajo glede na to kaj ponujajo zelo ugodno ceno.


LG nima opcije da se povežeš z pc-jem?

lp

LG ne rabi nobene dodatne povezave s PCejem. Dovolj je, da internetni vhod TVeja in PCeja vežeš na isti ruter. S priloženim programom MediaHome, se ti PC spremeni v server. Dostopno ti je vse, kar imaš na PCeju

Nagi Bator ::

floyd1 je izjavil:

Ker je že ravno omenjeno - sortiranje programov je na večini današnjih TV katastrofalno. Pri analognih programih so že imeli to čisto solidno poštimano, pri digitalnih pa (ne vem zakaj) čisto drug sistem. Le zakaj bi naredili enostavno, če lahko zakompliciramo........

Pod to se pa podpišem, poštempljam in dam overit pri notarju!

Djuro ::

Jest sm se pred kratkim tut odločal glede novega tvja in mi je bila plazma najlepša za oči.
Vzel sem Panasonica 42 colca in sm fejst zadovoljen. Slika je OK (T2 iptv), DLNA prebavi praktično vse formate katere sem preizkušal (s SERVIIO programom), edino podnapisi prek DLNA so malce majhni.
Skratka, priporočam.

phixion ::

fpbs je izjavil:

phixion je izjavil:

Rocky77 je izjavil:

Kupi Samsunga ki ima network izhod, ga z allshare povezes na PCja in glledas in poslusas multimedijo direkt iz PCja. Samsungi imajo glede na to kaj ponujajo zelo ugodno ceno.


LG nima opcije da se povežeš z pc-jem?

lp

LG ne rabi nobene dodatne povezave s PCejem. Dovolj je, da internetni vhod TVeja in PCeja vežeš na isti ruter. S priloženim programom MediaHome, se ti PC spremeni v server. Dostopno ti je vse, kar imaš na PCeju


Prva liga potem:) Ampak je Rocky tako hecno napisal kot da bi samo Samsung ponujal nekaj takega...

lp

dergy ::

Danes sem nabavil - LCD TV Philips 47PFL4007H (Edge LED) Smart TV Plus in me zanima, če mi zna kdo povedat, kako si kanale razvrstiš po "svoji želji". Po celem popoldnevu mi ni uspelo najti po nobenih navodilih. Hvala v naprej za pomoč.

fpbs ::

floyd1 je izjavil:

Ker je že ravno omenjeno - sortiranje programov je na večini današnjih TV katastrofalno. Pri analognih programih so že imeli to čisto solidno poštimano, pri digitalnih pa (ne vem zakaj) čisto drug sistem. Le zakaj bi naredili enostavno, če lahko zakompliciramo?
Ko sem dobil digitalni sprejemnik od Telemacha in sem pojamral, da ne gre sortirati programov, so me malo čudno gledali.
Saj gre - naredite favorite...
Vem, samo... A lahko potem med favoriti preklapljam s številkami od 0 do 9?
Ne, zakaj pa to potrebujete? ;((
Hmmm, mogoče zato, da lahko pridem direktno iz 1. na 10. program, ne pa da moram stiskati kot tele?

Na srečo zgleda nisem bil edini, ki je jamral, in so potem to porihtali.

Da se o času preklopa med programi niti ne pogovarjam. No-ja, sem vsaj nehal brezciljno preklaplati med 100 programi - vidim, da ni kaj pametnega na največ gledanih kanalih pa lepo ugasnem TV. Vse je za nekaj dobro.

Mislim, da bi bilo prav, da bi omenil s katerimi firmami imaš težave. Pri LGeju je sortiranje zelo enostavno. Lahko jih razdeliš v 4 priljubljene skupine : A B C D. Med priljubljenimi lahko izbiraš s številkami od 0 do 9, ali s tipko naprej - nazaj. Ravno tako s številkami 0 do 9 lahko preskočiš iz ene skupine v drugo. Tako naprimer: če v skupini A gledaš nek program na številki 1, lahko če boš pritisnil katerokoli številko razen 1, boš ostal v skupini A. Če pa boš še enkrat pritisnil številko 1, te bo pa vrglo v skupino B. Ta način prekljapljanja med kanali se mi zdi zelo praktičen.

BlaY0 ::

dergy je izjavil:

Danes sem nabavil - LCD TV Philips 47PFL4007H (Edge LED) Smart TV Plus in me zanima, če mi zna kdo povedat, kako si kanale razvrstiš po "svoji želji". Po celem popoldnevu mi ni uspelo najti po nobenih navodilih. Hvala v naprej za pomoč.

Kanale ti najde po vrsti. Obstaja možnost, da jih sicer prelagaš sem ter tja samo to je zamudno in totalni pain, ker Philips ne registrira, če tiščiš knof na daljincu ampak mora šlpo 5x stisnit če se želiš prestavit za pet mest.

Najboljša varianta je, da si recimo 10 ali 20 kanalov spraviš med priljubljene in potem med njimi šaltaš. To je pa relativno enostavno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega TV

Oddelek: Zvok in slika
358307 (7466) nejc1337
»

Nakup novega televizorja( Led LCD)

Oddelek: Kaj kupiti
358298 (7435) fpbs
»

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9820467 (19196) todman74
»

Philips 4000 series LCD TV 47

Oddelek: Zvok in slika
161738 (1601) Jeronimo
»

Kateri Led tv?

Oddelek: Zvok in slika
213302 (2854) ...:TOMI:...

Več podobnih tem