» »

Potrjeno: Windows 8 prihaja v začetku avgusta

1
2
3 4

mtosev ::

sranje so edino 9x OSi,če pa nekdo ima nonstop probleme z veliko različnimi osi in ga vsak os jebe ima verjetno ti "user error problem"
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Ali pa je enostavno bolj zahteven uporabnik, ki rabi kaj več od preglednic in interneta.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

sn že uporabljal napredne programčke kot je Easysoft (moeller)tole verjetno ne spada pod home zadeve
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dronyx ::

Kako dober ali če hočeš neproblematičen je nek OS ne moreš soditi, če ga namestiš na svoj domači računalnik in "ti vse dela". Če pa moraš skrbeti za par sto ali par tisoč računalnikov, pa se problemi zelo potencirajo in ne gre vedno za "user error problem" (da niti ne omenjam različnih strežniških okolji, ki niso nujno vsa Microsoft).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mtosev ::

foter je primer dumbass userja. uporablja win 7 home premium, inštalirana okt 2010 in mu ga še ni uspelo zrušiti. je pa zelo nevčaran in nepotrpežljiv kaj se tiče računalnikov in klika na nekaj kaj sploh ne ve kaj je pa mu vseeno še ni uspelo zrušiti OSa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

krneki0001 ::

dronyx delam v slovenski firmi, kjer imamo okoli 5000 desktop računalnikov, preko 1000 prenosnikov, preko 350 serverjev (število je še večje, ker imamo tudi virtualke) in 4 mainframe.

Vsi računalniki in prenosniki so s sistemom windows vista, nekaj še v migraciji iz windows 2000 na visto, serverji so 2003 v prehodu na 2008 in 2008, mainframi pa z ZOS sistemom. Kar se tiče sistemov imamo z njimi bore malo težav. Vsi delajo brez problemov. Največ problemov pa delajo prav uporabniki sami ali pa hardware. HP jevi desktopi niso več to kar so bili za časa compaq-a. Sicer sedaj migriramo na Lenovo, pa se pozna, da je manj težav s hardwerom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Izi ::

Poldi112 je izjavil:

Ali pa je enostavno bolj zahteven uporabnik, ki rabi kaj več od preglednic in interneta.

"Zahtevni uporabniki" so manjšina in kot taki nepomembni.

Kako dober je oziroma bo "Windows 8" bo najbolje presodila računalniško nepismena babica, ki se prvič sreča z računalnikom !!!

In moj šesti čut mi pravi, da se bo ta babica v Windovs 8 znašla precej bolje kot v Winbdows 7. To pa je tudi vse kar šteje.
"Zahtevni uporabniki" bodo sicer precej glasni po internetu, ampak na prodajne številke in uspeh sistema pa nimajo popolnoma nobenega vpliva. Windows dobijo zastonj v šoli ali pa ga ukradejo.
Pravi zahtevni uporabniki pa tako ali tako ne uporabljajo Windows, ki je narejen za splošno rajo, ampak uporabljajo resne sisteme.

dronyx ::

@nebivedu: Sem moral iti prav pogledati statistične podatke, kdo ima pri nas več kot 5000 zaposlenih (če seveda nimate desktope za okras po pisarnah). So samo trije in sicer Mercator 10.000, SŽ 7000 in Pošta Slovenije 6000. Torej si zaposlen v Pošti Slovenije (mimogrede, od nekdaj se mi je zdelo smešno, ker ima delavka za šaltarjem na pošti kar na vidnem mestu nalepljeno nalepko, kakšen IP naslov ima računalnik, če pa ji omeniš, da si serviser računalnikov, ti pa samoiniciativno pove vsa gesla). :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

bluefish ::

Sicer vseeno, vendar se na to statistiko le stežka opiraš. A poštarji imajo tudi vsak svoj računalnik?

dronyx ::

bluefish je izjavil:

Sicer vseeno, vendar se na to statistiko le stežka opiraš. A poštarji imajo tudi vsak svoj računalnik?

Ostala dva sem izločil ravno zaradi tega, ker ne verjamem, da v Mercatorju pol zaposlenih potrebuje svoj PC, prav tako ne verjamem, da bi SŽ potreboval toliko računalnikov. Na pošti pa bi znali imeti res precej računalnikov, ker pošta danes ni več samo pisma in distribucija reklam, kot si večina misli.

krneki0001 ::

Dronyx, si v zmoti. Ne delam na pošti in nimamo 5000 zaposlenih, imamo pa toliko računalnikov. Računalnikov je mnogo več kot ljudi. Nekateri imamo po 2, nekateri celo več.

Izi, če misliš da windows ne more biti resen sistem, potem se zelo motiš.

Pa tudi win 9X ni bil tako slab, kot bi vsi radi prikazali. Če si uporabljal samo 2 programa za knjigovodstvo, internet explorer za plačila in prebrat uradni list, ter outlook express se računalnik ni nikoli sesul. V dokaz lahko rečem tole; V firmi, za katero pogodbeno delam, smo decembra lansko leto po enajstih letih menjali direktorici računalnik, ker je crknila plata. Imela je sistem windows 98 SE naložen od začetka brez ene težave. Mašina je bila iz leta 2000 - celeron 433 in ko so ga kupili, so ga kupili z naloženimi win98se in od takrat ni nihče nič šraufal po sistemu ali mašini. Direktorica je vsak dan prišla v službo, štartala računalnik in delala tudi po 10 ur, nato mašino ugasnila in tako iz dneva v dan 11 let.
Na koncu pa so se napihnili kondentzatorji na mašini, ker so v bližini kopali jarek in prebili kable, pa je prišlo do špice ki je skurila še nekaj druge opreme v pisarni. Drugače bi to mašino še vedno imela za njeno delo.


In to je poanta delovnega računalnika - gor delaš samo to kar moraš v službi. In kot tak sistem imaš komot windows 8. V metroju imaš 5 ikon za programe, vseh 5 klikneš in potem samo šaltaš med njimi ter delaš svoje delo. Drugega itak ne rabiš. (recimo za šalterje na poštah, bankah, ...).
Poleg tega pa je to še dovolj odzivno tudi na slabših mašinah, ki so še v veliki meri prisotne (P4-2.66GHz in 1Gb rama pa 40Gb disk je povprečje računalnikov v večjih firmah).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

krneki0001 je izjavil:

In to je poanta delovnega računalnika - gor delaš samo to kar moraš v službi. In kot tak sistem imaš komot windows 8. V metroju imaš 5 ikon za programe, vseh 5 klikneš in potem samo šaltaš med njimi ter delaš svoje delo. Drugega itak ne rabiš. (recimo za šalterje na poštah, bankah, ...)

Jaz sem se enkrat na banki za šalterjem (NLB) samo čudil, ko sem videl, kakšen je način dela. Na namizju računalnika je imela delavka precej raznoraznih ikon, ampak programi kot kaže niso bili med seboj povezani, tako da je ona zagnala najprej en program, preprisala podatke na papir (verjetno neko šifro), potem zagnala drug program, vtipkala podatke, pa spet nekaj zapisovala, pa potem zagnala še tretji program... Ko sem to videl sem se vprašal, ali tem ljudem res lahko zaupam moj denar? In sem zamenjal banko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Dr_M ::

dronyx: a je tezko v zivljenju? >:D

Jest bom tale Win8 vsekakor sprobal, predno komentiram Metro. Ce mi ne bo usec, ostanem na Win7, ce mi bo, se selim. :)
Je pa sigurno najlazje bit brihten kar tako na pamet.

Spc ::

Izi je izjavil:

Kako dober je oziroma bo "Windows 8" bo najbolje presodila računalniško nepismena babica, ki se prvič sreča z računalnikom !!!

Ja sej Windows 7 je bil že delan za družinice, otrokece in babice.
Microsoft pač cilja na babice in dedeke, žal tudi ti ne znajo več nič na Windows 8

Dokaz:


Torej avgusta se bo microsoft vstrelil v levo nogo.

Administratorji so tudi jezni:
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

dronyx ::

Dr_M je izjavil:

dronyx: a je tezko v zivljenju? >:D

Z Windows 8 bi znalo biti še lažje. ;)

darkolord ::

@Spc: Kje vidiš kakšen dokaz?

Eni malo pozabljate, kaj je pri uporabi računalnika samoumevno in kaj ne...

Spc ::

Oglej si video pa boš videl dokaz, da ta človek ne zna čisto nič na windows 8.
 

dronyx ::

darkolord je izjavil:

Eni malo pozabljate, kaj je pri uporabi računalnika samoumevno in kaj ne...

Mogoče pričakujem preveč od novega OS, vendar če drugega ne bi si želel, da znam računalnik vsaj ugasnit, brez da berem priročnik. To mi pri Windows 8 ni uspelo.

krneki0001 ::

dronyx je izjavil:

Jaz sem se enkrat na banki za šalterjem (NLB) samo čudil, ko sem videl, kakšen je način dela. Na namizju računalnika je imela delavka precej raznoraznih ikon, ampak programi kot kaže niso bili med seboj povezani, tako da je ona zagnala najprej en program, preprisala podatke na papir (verjetno neko šifro), potem zagnala drug program, vtipkala podatke, pa spet nekaj zapisovala, pa potem zagnala še tretji program... Ko sem to videl sem se vprašal, ali tem ljudem res lahko zaupam moj denar? In sem zamenjal banko.


Seveda se da vse brez pisanja, vendar če nikoli nisi delal na tako odgovornem mestu, ne moreš vedet zaka jgre. Ženske si pišejo na listke te cifre že dolgo časa. Pa to ni ravno za okras, ali ker v programih nebi mogle iz iz enega ekrana v drugega brez tega. Ti listki so na koncu dneva zelo uporabni. In to iz razloga, ki je celo upravičen. Ti položiš denar. Ona pa se nekje zakalkulira, ali pa narobe prešteje, karkoli. (Ti si v izgubi, recimo, ker si dal 20 evrov preveč). Ona ima tvojo cifro, ki si jo je zapisala na listek, zraven po možnosti tudi znesek. In na koncu dneva je treba vse preverit. odkrije napako, se spomni, da je napaka pri tebi in ti lahko vrne denar. Enako velja obratno. Ti si ji dal premalo, ona pa je nakazala preveč. Ona odkrije napako in te prosi za tisto, kar si še dolžan.
Namreč te ženske imajo od 600 do 800 evrov plače, pa če ji kaj zmanjka, ji še od plače trgajo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

darkolord ::

Spc> Oglej si video pa boš videl dokaz, da ta človek ne zna čisto nič na windows 8.

Ja in? Če postavim mojo babico pred katerikoli računalnik, ne bo znala čisto nič, pa to ni nikakršen dokaz.

dronyx ::

@nebivedu: Ni šlo za tak primer. Ona si je morala zapisati neko šifro, ker aplikacije niso bile med sabo povezane in to mi je tudi potrdila, ko sem jo vprašal (malo sem jo zanalašč zbodel, kakšne zanič programe imajo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Spc ::

darkolord je izjavil:

Spc> Oglej si video pa boš videl dokaz, da ta človek ne zna čisto nič na windows 8.

Ja in? Če postavim mojo babico pred katerikoli računalnik, ne bo znala čisto nič, pa to ni nikakršen dokaz.

Ni ravno tako.
Tukaj imaš enak video, samo da gre za mac os x:


Kot vidiš je dosti bolj enostaven kot Windows 8, saj ne traja dolgo ko "navadni user" skapira kako stvar deluje in ne gleda v desktop kot norec ki neve kje naj kaj klikne.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

enpac ::

Pa spite normalno, al ze posegate po tabletah :D, se vam zmoti ko pri kom zagledate namescen win 8 :))? Res tale windows so cela stala!

darkolord ::

Spc> Kot vidiš je dosti bolj enostaven kot Windows 8, saj ne traja dolgo ko "navadni user" skapira kako stvar deluje in ne gleda v desktop kot norec ki neve kje naj kaj klikne.

Ni res, to nič ne dokazuje glede enostavnosti.

Človek je pač navajen na nekaj, ko dobi nekaj drugega pred seboj, je malo zmeden. Ko bo opravil tisti kratek tutorial na začetku, bo delal z lahkoto lastovke.

dunker ::

Hm, koliko od tistih z negativnim mnenjem vas je dejansko UPORABLJALO Windows 8?

Stari desktop pogled, ki ga v Windows 7 ne morete prehvaliti, v Windows 8 ostaja - praktično nespremenjen. Lahko nemoteno nadaljujete z uporabo.

Metro interface je samo MOŽNOST, ki jo lahko uporabljate ali pa tudi ne. Ko boste delali nekaj na tablici / touchscreen netbooku, vam bo ustrezal Metro in ga boste uporabljali. Ko boste sedeli za tipkovnico in svojim 24" ekranom, boste uporabljali stari desktop interface. Podatki spodaj pa bodo vedno enaki - "seamless" izkušnja.

Po nekaj dneh dejanske uporabe Windows 8 in po predstavitvi Microsoft Surface tablice sem osebno dejansko kar navdušen.

Upam le, da Windows 8 že vnaprej zaradi godrnjačev in negativcev (ki ga sploh niso preizkusili!) ne dobijo negativnega slovesa kot Vista, in posledično propadejo. Ker v bistvu gre za super izdelek, ki pripelje skupaj uporabniško izkušnjo od telefona preko tablice in netbooka do workstationa. Meni se ideja zdi fenomenalna.

Spc ::

darkolord je izjavil:

Spc> Kot vidiš je dosti bolj enostaven kot Windows 8, saj ne traja dolgo ko "navadni user" skapira kako stvar deluje in ne gleda v desktop kot norec ki neve kje naj kaj klikne.

Ni res, to nič ne dokazuje glede enostavnosti.

Človek je pač navajen na nekaj, ko dobi nekaj drugega pred seboj, je malo zmeden. Ko bo opravil tisti kratek tutorial na začetku, bo delal z lahkoto lastovke.

Ta človek v videu je navajen na Windows XP/2000 in to je to, ampak se še vedno bolj znajde v OS X kot pa v Windows 8.
To dokazuje, da je windows 8 UI zelo slab sploh full screen appi.
 

darkolord ::

Tvoja zmožnost delanja logičnih sklepov je ... slaba.

Tisto bi lahko dokazovalo KVEČJEMU to, da je navigacija v OSX bolj podobna starejšim verzijam Win kot je Windows 8.

Po tvoji logiki so namreč vsi grafični vmesniki precej slabši od izključno tekstovnih, ker se tisti, navajeni na tekstovne, v grafičnih ne znajdejo takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

_Dormage_ ::

Spc je izjavil:

darkolord je izjavil:

Spc> Oglej si video pa boš videl dokaz, da ta človek ne zna čisto nič na windows 8.

Ja in? Če postavim mojo babico pred katerikoli računalnik, ne bo znala čisto nič, pa to ni nikakršen dokaz.

Ni ravno tako.
Tukaj imaš enak video, samo da gre za mac os x:


Kot vidiš je dosti bolj enostaven kot Windows 8, saj ne traja dolgo ko "navadni user" skapira kako stvar deluje in ne gleda v desktop kot norec ki neve kje naj kaj klikne.


A lahko nehate z temi fake stvarmi.
Take bedarije kot so ta video ne dodajo nič kredibilnosti tvojih izjav.

gruntfürmich ::

Izi je izjavil:

Kako dober je oziroma bo "Windows 8" bo najbolje presodila računalniško nepismena babica, ki se prvič sreča z računalnikom

nepismenih babic ni več pravzaprav. so še samo takšne, ki že uporabljajo komp. in take se v metroju ne bodo znašle. ker so navajene xp, viste ali win7. sori, ampak tko je.
pa še tiste babice in dedki, ki so uporabljali še office poleg ie, so z verzijo 2007 samo zijali... potem so zazijali v ie9, zdaj pa bodo še v metro.
in jim ne bo nič jasno. mikro$oftu pa tudi ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

morbo ::

Torej od 8 naprej ne bom mogel več trditi da so Winsi le za stare babice in gamerje? Zdaj samo še za gamerje? 8-)

dronyx ::

morbo je izjavil:

Zdaj samo še za gamerje? 8-)

Hmm, ali bodo igrice sploh še delale pod Windows 8, razen seveda igric tipa Angry Birds, ki bodo za downloadad iz Stora?

darkolord ::

Ne, sam pasjansa.

Spc ::

dronyx je izjavil:

morbo je izjavil:

Zdaj samo še za gamerje? 8-)

Hmm, ali bodo igrice sploh še delale pod Windows 8, razen seveda igric tipa Angry Birds, ki bodo za downloadad iz Stora?

Windows postaja iphone.
To je realnost.
Uporabnost in preglednost pa zelo pada.
 

darkolord ::

Ker je star meni zamenjan? Vešde

b3D_950 ::

mtosev je izjavil:

sranje so edino 9x OSi,če pa nekdo ima nonstop probleme z veliko različnimi osi in ga vsak os jebe ima verjetno ti "user error problem"


Z winsi 9x sem imel tolk sranja, da tisto 25 mestno install kodo (po 15letih) vem še sedaj na pamet, ni važno ob kateri uri. 8-O
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Lonsarg ::

Kak userfriendly je OS NE MOREŠ sodit po tem, ko daš OS človeku, ki je že prej uporabljal Windows 7 ali kaj drugega.

Za pravi test moraš najti uporabnika, ki bo prvič v življenju videl tako Windows 8 kot Windows 7, pa mu daš pol ure za vsakim, mu poveš kako stvari grejo, pa ga potem vprašaš.

Odgovor je seveda jasen. Sam koncept desktop računalnika, tako windows, kot Mac OS, kot razni linuxi je KOMPLICIRAN, niti slučajno ni prilagojen consumer uporabi, pač pa enterprise uporabi. Pravzaprav še za simple tajnice ni prilagojen, ampak za res konkreten enterprise.


A je res kdo verjel, da bodo poleg programerjev/dezijnerjev/znanstvenikov še kdo uporabljal take OSe kot jim pravimo "desktop" čez desetletja???

dronyx ::

Ne vem če sem pravilno prebral (upam da ne), ampak baje naj bi se dalo Metro aplikacije prenašat samo iz Microsoftovega mesta Store in nič več iz raznih tucows. Če to res drži mi pa absolutno ni jasno, kako bo potem z aplikacijami v firmah, saj rahlo dvomim, da bi firme svoje programe objavljale na Store.

SasoS ::

Pač ne bojo Metro...

dronyx ::

SasoS je izjavil:

Pač ne bojo Metro...

To si pa povedal, kot bi bil šef Microsoftovega oddelka za marketing. :D

Cold1 ::

Stari desktop pogled, ki ga v Windows 7 ne morete prehvaliti, v Windows 8 ostaja - praktično nespremenjen.

A res? Kje torej vklopim meni Start, in kje stare namizne pripomočke (ki jih je MS odstranil).


Lahko nemoteno nadaljujete z uporabo.

Aha, ti torej veš kaj druge moti in kaj ne, no, dobro da vemo.


Metro interface je samo MOŽNOST, ki jo lahko uporabljate ali pa tudi ne.

Torej lahko izberem in vklopim stari pozdravni zaslon, stari meni Start in stare nastavitvene ploščice, ki jih je zamenjal Metro? Kje točno je ta izbira?


Ko boste delali nekaj na tablici / touchscreen netbooku, vam bo ustrezal Metro in ga boste uporabljali.

Ne verjamem, da bo Apple kdaj uporabil rešitev, ki bi bila kakorkoli podobna Metroju, tale tvoja izjava je en tak čisto navaden SWAG - Simple Wild Ass Guess


Ko boste sedeli za tipkovnico in svojim 24" ekranom, boste uporabljali stari desktop interface.

Ja, na Oknih 7.


Podatki spodaj pa bodo vedno enaki - "seamless" izkušnja.

To je odvisno od integracije med iOS napravami in nameščenimi programi; na dolgi rok pa zagotovo drži, ampak zgolj v primeru uporabe Macov in iPadov.


Upam le, da Windows 8 že vnaprej zaradi godrnjačev in negativcev (ki ga sploh niso preizkusili!) ne dobijo negativnega slovesa kot Vista, in posledično propadejo.

Vista je propadla ker je ponujala precej slabšo uporabniško izkušnjo kot XP-ji; komentarji na spletu so bili posledica tega (ne pa vzrok).

Je pa podoben problem tudi z Windows8 - zoprni so.

...ki pripelje skupaj uporabniško izkušnjo od telefona preko tablice in netbooka do workstationa.

To imaš na voljo tudi na Macu in iNapravah pa zato Applu ni bilo treba poslabšati namiznega vmesnika, namesto tega so ga obogatili in razširili, pa hkrati obdržali vse obstoječe zmogljivosti.

MS pa je s svojim načinom v bistvu postavil ultimat: novi Metro ali staro namizje; no brez starega namizja ne gre, kar pomeni, da tale novost nima prav dobrih možnosti da uspe.

SasoS ::

Poznam firme, ki delajo še v dosu...res misliš da bodo vse portali na metro? :D
V stilu...zakaj niste uporabljali Windows aplikacij? Smo čakali na Metro :D :D

dronyx ::

SasoS je izjavil:

Poznam firme, ki delajo še v dosu...res misliš da bodo vse portali na metro?

Prehod iz DOSa na Metro je verjetno lažji kot iz Windowsov. Eno okno, čez cel ekran...samo na barve se bo potrebno navadit.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

morbo ::

Lonsarg je izjavil:


Odgovor je seveda jasen. Sam koncept desktop računalnika, tako windows, kot Mac OS, kot razni linuxi je KOMPLICIRAN, niti slučajno ni prilagojen consumer uporabi, pač pa enterprise uporabi.

Kaj dela tipičen "consumer" dandanes na računalniku? Bere e-pošto in f-buk, brska po netu... eem, je to vse?

A ljudje postajajo vedno bolj zabiti in zdaj že več ne znajo uporabljat "desktop" OS-a? Sicer pa je bilo že 100x povedano: ta Metroseksualec je za na tablice in ne obratno.

Cold1 ::

Za pravi test moraš najti uporabnika, ki bo prvič v življenju videl tako Windows 8 kot Windows 7, pa mu daš pol ure za vsakim, mu poveš kako stvari grejo, pa ga potem vprašaš.

Teh uporabnikov ni; obstoječi vmesniki in pričakovanja uporabnikov v veliki meri oblikujejo možnosti, ki jih imajo firme pri stvarjenju novih vmesnikov.

Tako ima iPad vsakemu uporabniku Macov (pa tudi Oken) jasno prepoznaven UI, začuda te lekcije MS ni dojel.;((

dronyx ::

Upam da tale forum bere samo zelo ozka skupina ljudi, sicer v Sloveniji Windows 8 res ne bo kupil nihče. ;((

Cold1 ::

Upam da tale forum bere samo zelo ozka skupina ljudi, sicer v Sloveniji Windows 8 res ne bo kupil nihče.

Kupili ga bodo vsi, ki kupujejo sestavljene računalnike (tako kot so kupovali Visto); samo dejanska uporaba bo precej nižja od nakupljenih licenc.

No ja, MS-u je načeloma vseeno za PC-je (čeprav jih zna zmotiti tistih 40%, ki še vedno uporabljajo XP-je); problem bo pri tablicah in telefonih, kjer Metro doslej ni mogel tekmovati niti z iNapravami, niti z relativno zanikrnim Androidom.

mtosev ::

ljudje na slotechu so znani po tem,da radi komplicirajo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Spc ::

morbo je izjavil:


Kaj dela tipičen "consumer" dandanes na računalniku? Bere e-pošto in f-buk, brska po netu... eem, je to vse?

Mogoče res, ampak jaz uporabljam pc v profesionalne namene in še 10000 drugih stvari. Metro me zelo moti v tem primeru ker sploh ne vem kje se kaj nahaja in tako porabim pol ure da sploh naj najdem.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Lonsarg ::

morbo je izjavil:

Lonsarg je izjavil:


Odgovor je seveda jasen. Sam koncept desktop računalnika, tako windows, kot Mac OS, kot razni linuxi je KOMPLICIRAN, niti slučajno ni prilagojen consumer uporabi, pač pa enterprise uporabi.

Kaj dela tipičen "consumer" dandanes na računalniku? Bere e-pošto in f-buk, brska po netu... eem, je to vse?

A ljudje postajajo vedno bolj zabiti in zdaj že več ne znajo uporabljat "desktop" OS-a? Sicer pa je bilo že 100x povedano: ta Metroseksualec je za na tablice in ne obratno.


Desktop OSa trenutno ne zna uporabljat pravilno 90% uporabnikov desktop OSa!

Je pa treba tudi priti do spoznanja, da enostavnejši vmesnik pomeni MNOGO več, kot samo enostavnejšo uporabo. Hkrati pomeni tudi boljšo izkušnjo. Vidiš manj vmesnika in več aplikacije.


Je pa dejstvo, da je TRENUTNO metro vmesnik inferioren po funkcijah desktopu, z tem se pač treba soočit, zato pač to prehodno obdobje Windowsa 8.
Recimo dosti nas moti, da ne moreš v Metro dva okna side by side dati hkrati. To je pač funkcija, ki jo Metro ŠE nima. In samoumevno je, da bo take stvari Microsoft tekom razvoja dodal. No enim zgleda ni samoumevno, eni zgleda ne vidjo dlje od Windows 8 SP0 in mislijo, da bo Metro ostal na tej fazi. Kaj pa če bi pogledali v kaj se je razvil Android iz 1.0 ali iOS iz 1.0(ki sploh ni bil pametni telefon).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Cold1 ::

Recimo dosti nas moti, da ne moreš v Metro dva okna side by side dati hkrati. To je pač funkcija, ki jo Metro ŠE nima. In samoumevno je, da bo take stvari Microsoft tekom razvoja dodal.

Pa ravno to lahko narediš.


No enim zgleda ni samoumevno, eni zgleda ne vidjo dlje od Windows 8 SP0 in mislijo, da bo Metro ostal na tej fazi. Kaj pa če bi pogledali v kaj se je razvil Android iz 1.0 ali iOS iz 1.0(ki sploh ni bil pametni telefon).

MS v zadnjem letu Metroja ni kaj prida izboljšal, še več, Okna 8 imajo sedaj več problemov, ne pa manj; črnogledost je, temu primerno, povsem upravičena.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo nared junija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
31198839 (87640) Nummy
»

Windows 8.1 že na voljo za MSDN/TechNet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4410483 (6887) Jst
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062471 (46404) HupChup
»

Windows 8 že pobegnil na splet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
359788 (7247) Looooooka
»

Microsoft Surface in Windows 8 izideta 26. oktobra

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3212854 (10980) Architect

Več podobnih tem