» »

Excel 2010 - Scenario Manager problem

Excel 2010 - Scenario Manager problem

slitkx ::

http://file.si/pfiles/249196/orodje%20s...

Problem:

Imam izhodiščni sheet, njegovo kopijo (Scenarij_kredita) in dva scenarija.
- varianta A: 20.000€ in 4 leta
- varianta B: 30.000€ in 5 let

Problem:
Po dodajanju obeh scenarijev in ukazu, da naj prikaže zaključno poročilo, slednjega sicer odpre v novem sheetu, a je pri vseh pogojih vrednost v celicah z rezultati enaka. Če pri sheetu Scenarij_kredita v celicah uporabim enačbe, je končni izkupiček enak kot če direktno vpišem vrednosti (pri izračunu po mesecih).

Zaključek: Kaj delam narobe, da mi povzetek scenarija v izračunih ne prikaže različnih vrednosti?

Lp.

slitkx ::

Nihče ne zna pomagati?

slitkx ::

V PMT formuli sem na koncu namesto številka navedel celico B7, tako da je zapis =PMT(B3/12;B4*12;B7).
Sedaj mi povzetek scenarijev sicer prikaže različne vrednosti, a niso take, kot bi morale biti.

bojsi ::

slitkx je izjavil:

V PMT formuli sem na koncu namesto številka navedel celico B7, tako da je zapis =PMT(B3/12;B4*12;B7).
Sedaj mi povzetek scenarijev sicer prikaže različne vrednosti, a niso take, kot bi morale biti.


Ko se v scenariju sklicuješ na celice (ki se ne spreminjajo) moraš paziti, da celice ne vsebujejo formul. Ti imaš v območju B7:B9 formule.

slitkx ::

Zdaj sem (tako kot že prej) povsod spremenil na statične vrednosti (brez enačb v ozadju), pa se izpis v povzetku ni spremenil. Še zmeraj imam enake vrednosti.
So se pa vrednosti spremenile, če sem imel za vsak scenarij ločen sheet, a še zmeraj vrednosti niso bile prave.
Za foro bom kasneje poizkusil še v LibreOffice Calcu.

bojsi ::

Na tukaj imaš, tudi PMT formulo moraš popraviti...

https://dl.dropbox.com/u/133252/orodje%...

slitkx ::

O kul, hvala. :) Imam skripto Cebisa, pa ni tako podrobno napisano, zato nisem vedel, da v PMT ne smem uporabiti enačb.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel - vrednost celice glede na drugo celico

Oddelek: Pomoč in nasveti
181752 (1546) smetko
»

Excel-pomoc

Oddelek: Programiranje
92855 (2688) RuN
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314550 (3972) veteran
»

Prosim za pomoč pri VBA

Oddelek: Programiranje
351976 (1779) apachee
»

excel problem

Oddelek: Programska oprema
142001 (1840) ||_^_||

Več podobnih tem