» »

Pacific Rim

Pacific Rim

opeter ::

Na DVD in Bluray se bo itak pojavil, pa v raznih Netflix, iTunes ipd. servisih. Če ne drugo, bodo tukaj prišli do dodatnega denarja.

Meni je bil film všeč.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ziga1990 ::

men tud je pa bolj nišni film
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Tac20 ::

Kako je kaj v 3D a se bolj splača normalno verzijo it gledat? Ali se splača zapeljat do Kranja do tuša?

opeter ::

Na našem koncu kokoške se predvaja samo v 3D ... verjetno pa je 2D bolj "barvit" oz. manj temačen? Ne vem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tac20 ::

Sem sicer gledal avatar v 3D, pa je res bolj temno vse skupaj, zanima me bolj s stališča efektov če se splača.

opeter ::

Kaj pa vem. V 3D je bilo solidno izvedeno, torej ni bilo preveč moteče. 3D občutek je bil bolj v primeru, ko je padal sneg, pa tiste pikice pod vodo, prah, skratka bolj kot ne pri delcih (particle-effect) in ekzplozijah. Dejansko pa po mojem mnenju ni resne potrebe za 3D.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

V 2D je film zgledal tko, da bi blo fajn ce bi Gamma correction dal na 1.3 ...

Mavrik ::

V 3D je zgledal "ok" (sicer sem gledal v PartyMaxx, ki ima polarizirana očala, ne tisti crap od Koloseja), je pa preveč shaky cama v filmu da bi bil 3D res uživaški. Glej v 2D če lahko :)
The truth is rarely pure and never simple.

Tac20 ::

Sicer se moje vprašanje bolj nanaša na to če se splača to Planet Tuša zapeljat, nekdo je mogoče tudi v tej temi hvalil da je očitna razlika med kvaliteto slike itd.

BigWhale ::

V LJ v Koloseju je bil sranje service.

Tr0n ::

MB Kolosej pa prazen, tako kot obicajno. Trije smo bli v dvorani v soboto, dva dni po premieri. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

vostok_1 ::

Pogledal.

Dejansko je film res vreden svojega denarja. Če bi bil 12 letnik, bi bil to eden najboljših filmov zagotovo.
3D ne priporočam. Ne pride do izraza in borbene scene je dejansko težko gledat.

Tac20 ::

Tudi jaz pogledal v 3D in moram rečt da sem v filmu zares užival, pošasti/roboti/boji so vsaj zame EPSKI, tudi ni mi žal da sem šel v 3D ker doda nekaj na filmu in morma rečt da sem vsakič impresioniran na CGI-jom, ki ga je holiwudska industrija sposobna spravit na velka platna.

Skratka zelo priporočam film, men je bil res zakon, pa nisem med najmlajšimi :)

Izi ::

Tudi jaz pogledal (2D) in ni slab film, ampak mogoče sem pričakoval preveč ko ga vsi tako hvalite.
Moja ocena je 7/10

Mogoče so bo slišalo bogokletno, ampak meni se je akcije zdelo enostavno preveč, čeprav je CGI odličen.
Zgodba v ničemer ne izstopa in je pravzaprav najslabši del filma.
Liki pa so hudo premalo razviti. Seveda so v ospredju roboti, ampak piloti so vseeno ljudje in prav za nobenega mi ni bilo mar ko je umrl, kar je zame velik minus. Še imen si nisem utegnil zapomniti.

Najbolj pa me je ves čas motila fizika oziroma pomanjkanje le te. V vesolju me ne moti, če se ne držijo fizikalnih zakonov, ker tam pač še nisem bil. Ampak na Zemlji pa živim že kar nekaj časa in so mi fizikalni zakoni popolnoma domači.
Roboti so glede na svojo velikost in težo delujejo kot v kakšni otroški risanki.
Inercijo so popolnoma zanemarili. Nekaj tisoč ton teže se nikakor začne premikati s konstantno hitrostjo v trenutku, še huje pa je, ko poskušaš ustaviti 2500 ton kinetične energije, ki se premika s 100 km/h. Taka gmota, ko enkrat pridobi hitrost bi v resnici rabila kilometer da se ustavi.
Ko bi se roboti premikali po morju bi vsa okoliška mesta uničil tsunami vode, tukaj pa je komaj kaj valovilo okoli robotov.
Da ne omenjamo, kako bi se zaradi teže in majhnih stopal sploh ne bi mogli premikati, ker bi se do kolen pogrezali v zemljo. Po mestu pa tudi ne bi mogli hoditi, ker bi takoj padli v podzemne garaže, podzemne železnice, kleti, kanalizacijo. Tiste pol metra betona, kolikor ga je ponavadi med garažo spodaj in cesto zgoraj nikakor ne more zdržati 2500 ton na nekaj kvadratnih metrih površine.
Pa skakanje 2500 ton težke gmote. Mislim halo! Za odriv rabiš 10-kratno silo in ko bi se poskušal odrini, bi sila na podplatih robota narasla na 25.000 ton in edino kar bi se zgodilo bi nastal hud potres in ogromna luknja v zemlji, robot pa se ne bi premaknil nikamor :))

kr?en ::

Zato pa ne razmisljas o takih zadevah, ko gres gledat tako vrsto filma, ker bi ti pac glava eksplodirala.

opeter ::

Se strinjam. Izi, zakaj razmišljaš o teh zadevah. Sedi se na stolec in možgane na pašo.

Sicer pa, v preteklosti so isto govorili za človeka, da nikoli ne bo letel med oblaki. Zdaj pa poglej, kako veličastno je, ko se kakšen A380 dvigne s tal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ahac ::

V vesolju me ne moti, če se ne držijo fizikalnih zakonov, ker tam pač še nisem bil. Ampak na Zemlji pa živim že kar nekaj časa in so mi fizikalni zakoni popolnoma domači.

Ampak ti živiš v Sloveniji in ne v Hongkongu...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

St235 ::

Ampak na Zemlji pa živim že kar nekaj časa in so mi fizikalni zakoni popolnoma domači.


Pa tudi godzila ne pride vsak teden pomalcat par 100 ljudi. Če te take stvari motijo je škoda sploh gledat take filme.

korenje3 ::

izi>

prav imaš. jeklena konstrukcija bi se sama porušila pri takih hitrostih ipd. Da ne omenjam da se pri takih hitrostih zrak toliko kompresira da se voda loči iz zraka, kar pa ni nikjer vidno v filmu. načeloma bi moral videt bele črte pri vsakem gibu robota. da o organskih bitjih ne govorim. tako veliko bitje se ne more gibati tako hitro.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

opeter ::

korenje3 je izjavil:

da o organskih bitjih ne govorim. tako veliko bitje se ne more gibati tako hitro.


Dokaži! Kako je to možno, da so se dinozavri lahko gibali tako hitro, pa so bili v večini primerov celo večji od človeka.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ziga1990 ::

korenje3 je izjavil:

izi>

prav imaš. jeklena konstrukcija bi se sama porušila pri takih hitrostih ipd. Da ne omenjam da se pri takih hitrostih zrak toliko kompresira da se voda loči iz zraka, kar pa ni nikjer vidno v filmu. načeloma bi moral videt bele črte pri vsakem gibu robota.


jeklena konstrukcija jeagra se nebi porušila ker je pravilno zgrajen ne dosegajo pa tudi tako velike hitrosti hodi prebližno 30km/h
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Bolf3nk ::

spet nekakšne primerjave filma z realnostjo..

wtf?

ziga1990 ::

drugi so začeli
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Bolf3nk ::

nekaterim dela pomen besede Fantasy ogromne probleme

ziga1990 ::

men je pa obratno vsaj možgane daš lohka na pašo in se zabavaš
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Tac20 ::

Sploh da gre nekdo govorit, da je zarad tega film slab, je še najbolj neumno.

vostok_1 ::

Jaz pa sem šel z velikimi pričakovanji in ni razočaral. Moja pričakovanja so bila: mindles robot fuckfest with giant monsters! Uga buga!

Če greste z kakršnimikoli drugimi prepričanji boste razočarani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

oo7 ::

Budget - $190 million
Box office - $344,170,000

Kolkr je na začetku kazalo slabo pa se je nabralo nekaj $$$$$$ mogoče ravno za nadaljevanje.

korenje3 ::

ker blockbuster pa še ni presegel 5x vrednost budgeta. počakaj še kako leto pa bo 1 milijarda. tukaj so še dvdji ipd.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Nikec3 ::

korenje3 je izjavil:

ker blockbuster pa še ni presegel 5x vrednost budgeta. počakaj še kako leto pa bo 1 milijarda. tukaj so še dvdji ipd.

To ne šteje zraven. Cifra se bo še malo dvignila, a vendar dvomim, da bodo prilezli preko 400 milijonov. Glede drugega dela sem optimističen, ker je bil film odlično sprejet, in ima vse možnosti, da postane kultna popcorn klasika.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Jaz tudi mislim, da ne bodo dobili več kot 400-450 mio.
Kar se tiče robotov so pa filmi Transformers dosti bolj uspešni.

opeter ::

Logično, Ameri bodo šli gledat filme kot so Transformerji že zaradi tega, ker se večinoma (80-90%) igra doma, na ameriških tleh (točneje ZDA) in seveda, ker se na veliko oglašujejo superiornost domače ZDA vojske ter njenih pripadnikov. Pa patriotizem, zastava ZDA vsakih nekaj minut itn. Pa da o marketingu sploh ne govorim. Transformerse si dobil v mekdoneldsu, pa celo kot motiv na WC papirju. PR mašinerija vseskozi dela s polno paro.

Pacific Rim ... hja, preveč Azije za ameriški okus.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

Se pravi tudi Azijci bolj malo hodijo v kino ali pa ni zanimanja. Čeprav za ta film bi ga morali imeti vsaj jaz tako mislim:)

Izi ::

oo7 je izjavil:

Jaz tudi mislim, da ne bodo dobili več kot 400-450 mio.

Po moje tudi do 400 ne bodo prilezli.
Če gledaš statistiko po tednih prav vsak teden prihodki padejo za polovico.
Celotni prihodki za cel svet (približno)
1. teden 184 milijonov
2. teden 92 milijonov
3. teden 46 milijonov
4. teden 23 milijonov
----------------------
trenutno 345 milijonov
napoved za naprej, če se bo statistika nadaljevala z enakim tempom:
5. teden 11,5 milijonov
6. teden 5,75 milijonov
7. teden 2,87 milijonov
8. teden 1,44 milijonov
9. teden 0,72 milijonov
10 teden 0,36 milijonov
-----------------------
Skupaj 368 milijonov

Kar računaj naprej in boš videl, da nikoli ne bodo prilezli do 400 milijonov.

Nikec3 ::

Možno da še jih čaka premiera v kakšni veliki državi. Naprimer Star Trek Into Darkness je na Japonskem premiero doživel pred par dnevi.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

kr?en ::

opeter je izjavil:

Logično, Ameri bodo šli gledat filme kot so Transformerji že zaradi tega, ker se večinoma (80-90%) igra doma, na ameriških tleh (točneje ZDA) in seveda, ker se na veliko oglašujejo superiornost domače ZDA vojske ter njenih pripadnikov. Pa patriotizem, zastava ZDA vsakih nekaj minut itn. Pa da o marketingu sploh ne govorim. Transformerse si dobil v mekdoneldsu, pa celo kot motiv na WC papirju. PR mašinerija vseskozi dela s polno paro.

Pacific Rim ... hja, preveč Azije za ameriški okus.

Pa se to, da so Transformers ze kar stara fransiza risank/igrac, ki jo marsikdo pozna.

oo7 ::

Nikec3 je izjavil:

Možno da še jih čaka premiera v kakšni veliki državi. Naprimer Star Trek Into Darkness je na Japonskem premiero doživel pred par dnevi.



http://www.imdb.com/title/tt1663662/rel...

Mislim, da je več ali manj konec.

korenje3 ::

Tr0n je izjavil:

MB Kolosej pa prazen, tako kot obicajno. Trije smo bli v dvorani v soboto, dva dni po premieri. :)


mariborčani so itak revni.

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz tudi mislim, da ne bodo dobili več kot 400-450 mio.

Po moje tudi do 400 ne bodo prilezli.
Če gledaš statistiko po tednih prav vsak teden prihodki padejo za polovico.
Celotni prihodki za cel svet (približno)
1. teden 184 milijonov
2. teden 92 milijonov
3. teden 46 milijonov
4. teden 23 milijonov
----------------------
trenutno 345 milijonov
napoved za naprej, če se bo statistika nadaljevala z enakim tempom:
5. teden 11,5 milijonov
6. teden 5,75 milijonov
7. teden 2,87 milijonov
8. teden 1,44 milijonov
9. teden 0,72 milijonov
10 teden 0,36 milijonov
-----------------------
Skupaj 368 milijonov

Kar računaj naprej in boš videl, da nikoli ne bodo prilezli do 400 milijonov.


počakaj na dvdje in blueraye. to bo še ene 200 mio naneslo.

potem pa še ene 200 mio za pravice za predvajanje na tv...

aja pa te tvoje napovedi so napačne. ponavadi se filmi ustalijo za vse nadaljne mesece na ~30mio usd na dan,.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Nikec3 ::

mariborčani so itak revni.

Ne vem, če je bila ta izjava potrebna. Sicer je pa Mariborski Kolosej taka greznica, da ne grem vanj, tudi če mi plačajo.

počakaj na dvdje in blueraye. to bo še ene 200 mio naneslo.

potem pa še ene 200 mio za pravice za predvajanje na tv...

Kot že neštetokrat, povem še enkrat. V boxoffice blagajno se to ne šteje.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

korenje3 ::

izi, pa ne vem kje si dobu podatke. Samo v zda je tak dobiček:


Budget
$180,000,000 (estimated)

Opening Weekend
$37,285,325 (USA) (14 July 2013) (3,275 Screens)

Gross
$96,779,757 (USA) (11 August 2013)
$92,881,044 (USA) (4 August 2013)
$84,189,565 (USA) (28 July 2013)
$68,282,523 (USA) (21 July 2013)
$37,285,325 (USA) (14 July 2013)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Nikec3 ::

http://boxofficemojo.com/movies/?id=pac...

Production Budget: $190 million
Domestic: $97,676,467 28.3%
+ Foreign: $247,400,000 71.7%
= Worldwide: $345,076,467

V Sloveniji je Pacific Rim zaslužil 51 000 € :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

kuglvinkl ::

To LJ v. MB je en tak zeh...
Your focus determines your reallity

cen1 ::

Ne vem zakaj ampak od tega filma sem pričakoval bistveno več. Nek občutek je bil da bomo poleg robots vs monsters dobili tudi sprejemljivo zgodbo ampak resnica je daleč od tega. Ideja in efekti so OK ampak sama zgodba je en velik kliše. V bistvu toliko klišejev v enem filmu nisem še v življenju videl.. niti ena zadeva me ni presenetila, vse si vedel 10 minut vnaprej kaj se bo zgodilo..

SPOILERS
-kul tipa za popiz*** upravljata milijarde vrednega robota in ne upoštevata ukazov nadrejenih
-eden od dvojice umre v misiji, čez par let drugega nujno rabijo in ga prepričajo da se vrne
-aroganten tip se izživlja nad "novincem"
-kitajski, ruski in avstralski jager, kao zelo uspešni kar naenkrat popušijo in ameriški saves the day
-nekdo mora umret.. glavni akterji ne torej mora to biti drugi jager
-napol nori in geekasti znanstveniki

itd itd itd...... Stokrat videno, stokrat slišano. Kot je zgoraj napisal.. mindles robot fuckfest with giant monsters! Uga buga! in čisto nič drugega. Upam da nadaljevanja ne bo ker si ga ne zasluži, to da je bil finančni fail je pa logično.

Pa še to.. 3D ni vreden denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

korenje3 ::

Animacije so bile dobre na začetku, potem so se pa začeli roboti in pošasti neki zelo hitro premikati - dokaj nerealistično...
V glavnem stranska zgodba je bila bolj komična kot kaj resnega v stilu "aliens". Bolj podobno transformerjem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

D3m ::

Škoda mi je bilo Cherno Alpha in njihova pilota. Lahko bi naredili prequel glede na to, da je branil Sibirijo 6 let.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

opeter ::

cen1 je izjavil:

V bistvu toliko klišejev v enem filmu nisem še v življenju videl..


Ti to resno? 80% halivudske produkcije zadnjih 10 let je točno to kar si napisal. Naj ti omenim samo visokozaslužkarski Avatar.

D3m je izjavil:

Škoda mi je bilo Cherno Alpha in njihova pilota. Lahko bi naredili prequel glede na to, da je branil Sibirijo 6 let.


Mogoče bodo. Tudi jaz upam, da bodo bolj podrobno predstavili v kakšnem dodatnem filmu določene pilote jaegrov in seveda same robote.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

cen1 ::

Avatar je odlična primerjava. Dobri efekti, zanič zgodba.

D3m ::

Dobesedno zanič zgodba.

Celo sex scena mi je bila "zanimiva"

|HP EliteBook|R5 6650U|

Bolf3nk ::

korenje3 je izjavil:

Animacije so bile dobre na začetku, potem so se pa začeli roboti in pošasti neki zelo hitro premikati - dokaj nerealistično...
V glavnem stranska zgodba je bila bolj komična kot kaj resnega v stilu "aliens". Bolj podobno transformerjem.



Kako se pa te pošasti premikajo realistično? :))

korenje3 ::

pod prvič organska snov takih razsežnosti ne more stasti na nogah, ker bi jo gravitacija pomečkala. drugič, zaradi zračnega upora, bi pri takih hitrostih roke praktično zgorele ali celo eksplodirale.
realistično bi bilo počasi, ker mišično tkivo ne more premagovati takih masnih vztrajnostnih momentov. Nekako podobno kot je pri slonih, samo še 10x počasneje. pod drugič, vsakič ko bi počast stopila na tla, bi tla morala dejansko eksplodirat, namreč točkovna obremenitev in hitrost je taka, da je udarna sila ekvivalent 100kg bombi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Godzilla-Kong (film series) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26555721 (617) D3m
»

Elysium (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14538519 (17607) oo7
»

Ghostbusters (2016) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13026442 (16179) oo7
»

Pacific Rim 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
17222650 (14524) opeter

Transformers: Age of Extinction

Oddelek: Sedem umetnosti
377166 (5175) yoco

Več podobnih tem