» »

[NASA] Curiosity's Seven Minutes of Terror

[NASA] Curiosity's Seven Minutes of Terror

Jst ::

NASA je objavila video o manevrih pristajanja, ki jih mora izvesti, da Curiosity varno pristane. Naslovili so ga "7 Minutes of Terror."

Večina najbrž pozna to misijo, zato ne bom dogotvezil.



Zelo dober video v 720p, zgleda kot kakšen trailer za Holywood movie. Kul efekti, enženirjem so dali dobre tekste in super zvok. Odkar so NASi znižali budget, redno dajejo ven razne filmčke in ta je res super.

Kaj menite, bo računalu uspel touchdown?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

black ice ::

Torej je dejstvo, da so NASI znižali budget dobra stvar.
Bom nadaljeval s komentiranjem po ogledu filmčka.

Edit: Zanimiv video. 500 000 vrstic kode, ki mora delovati brez napak je impresivno. Vem, da ima že sam Linux kernel nekajkrat več vrstic, pa kljub temu.
Kako se tale pristanek razlikuje od roverjev Spirit ali Opportunity? Saj so tudi z njima šli na Mars in so imeli sedemminutni black out.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

zee ::

Bistven razlika je v velikosti. Curiosity je velik kot manjsi avto, zato uporaba padal kot pri obeh roverjih ne pride v postev.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bobby ::

pri spirit pa oportunity je bil trik v tem, da je bilo vozilo oz kar komplet kapsula ovit v balone in ko je padu na Mars, po tem ko je odvrgel padalo,se je odbijal dokler se ni ustavil, potem pa se je odprl
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Jst ::

To temo sem primarno odprl zaradi stunning visuals. Če bi NASA ustvarila dokumentarec, 3D film za v kino, bi takoj šel gledati. Sicer pa, ali ni bil ravno en dokumentarec napovedan/že izšel, narejen v 3D tehniki, namenjen za v kina, o eni NASA misiji?


---

Ampak tole temo sem dal v ta oddelek, ker me zanima, kakšno računalo je odgovorno za pristanek. Sigurno so landing site izbrali že na začetku, ampak delivery system nekaj avtonomije najbrž mora imeti? Kaj pa sam rover? Jaz sem že za Spirit in Opportunity mislil, da se bosta sama furala okoli. V smislu, da v NASI glede na trenuten položaj izberejo točko - point and click - potem bi pa rover sam, glede na podlago in ovire, se odpeljal do naslednje točke. Ampak temu ni (bilo) tako. To sem mislil zato, ker sta se/se premikala zelo zelo počasi - 180 metrov/uro?

Če ima kdo kakšne podatke ali link(e) o avtonomiji delivery sistema, avtonomiji Curiosity, uporabljenega hardware-a, prosim kar na plano z njim(i).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Marsu deset let pozneje - Spirit spi, Opportunity živahen

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3514286 (10271) Spajky
»

Rover Curiosity pristaja na Marsu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19448714 (39385) k4vz0024
»

Curiosity poletel proti Marsu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4613281 (11119) SuperVeloce
»

NASA omogoča spremljanje gradnje novega roverja v živo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
207568 (6162) techfreak :)

Več podobnih tem