» »

bencin cena gor/dol

bencin cena gor/dol

Ashrack ::

kje se narociti na informacije o drazbi/pocenitvi bencina preden se le to zgodi?
....
  • zaklenil: BigWhale ()

Magic1 ::

Yahoo,google....----> cena sodčka nafte
Magic

Ashrack ::

ja sam slovenska cena ni vedno odraz tega
....

flipflop ::

Itak se na dva tedna spremeni, če se. To pa ni tak težko sledit, cene mamo pa tk na praktično vseh pumpah enake. Drugače pa če se da, spremeni mal navade glede vožnje, pa boš kaj prišparal.

kow ::

Rabiš Platt's European Marketscan. Ampak že cena Brenta je v dovolj, da vnaprej oceniš kolikšna bo cena naftnih derivatov. Seveda moraš spremljati tudi trošarinsko politiko. Ni to neka težka znanost.

AndyS ::

Petrolova Android aplikacija ti vsaki drugi ponedeljek (en dan pred spremembo cene) popoldne sporoči preko push sporočila

zuz3k ::

pa saj po TV povejo pa na netu
Life is a psychological game.

blackbfm ::

PrimozR ::

Ko ste vsi tako pametni, da se prej pove, kje so podatki za jutrišno ceno? Danes je ponedeljek zvečer pa ni še ničesar.

Master_X ::

"Danes je ponedeljek državni praznik zvečer pa ni še ničesar."

Na tistem gov.si linku zgoraj tudi piše, da cena velja do 26.6.2012, kar pomeni, da bojo podatki verjetno jutri, nova cena pa bo začela veljati 27.6.2012.

vasquez ::

Osnova za izračun je cena nafte na mediteranski borzi. Spodnje podatke bi se verjetno dalo dobiti

a) osnova za izračun najvišje prodajne cene brez dajatev (v eurih/liter), ki se lahko uveljavi na trgu, so borzne kotacije CIF MedH (CIF Mediteran - High), izražene v ameriških dolarjih/tono;

b) modelska cena v eurih/tono se izračuna tako, da se vsakodnevna borzna cena pomnoži s tečajem ameriškega dolarja za isti dan, skupna vsota pa se deli s številom dni, za katere so na razpolago podatki;

c) če za določen dan ni podatka o deviznem tečaju, se kot relevanten podatek vzame zadnji razpoložljivi devizni tečaj;

d) dejansko se modelska cena izračuna na podlagi podatkov za deset dni (v soboto in nedeljo ni podatkov o borznem trgovanju), in sicer od ponedeljka v tednu x do petka v tednu x + 1. Če je zaradi državnih praznikov ali dela prostih dni ali zaradi drugega vzroka na razpolago manj kakor deset podatkov, se 14-dnevno povprečje izračuna na podlagi razpoložljivih podatkov. Za razpoložljive podatke se štejejo podatki o borznih kotacijah CIF MedH in podatki o deviznem tečaju, ki so objavljeni najpozneje do ponedeljka v tednu x + 2, in sicer do 8. ure. Navedeni podatki se za izračun modelske cene štejejo kot dokončni podatki;

e) izračunana modelska cena, izražena v eurih/tono, se prek gostote (ro) derivata in faktorja 1/1000 preračuna v eure/liter ter se ji prištejeta v eurih/liter izražena članarina Zavodu za obvezne rezerve nafte in njenih derivatov in v eurih/liter izražena bruto marža.


Ampak potem vlada lahko poljubno poveča/zmanjša trošarine, tako za dejansko spremembo ne moreš vedeti. Je pa zadnje čase tako, da če cena pade, potem vlada zviša trošarino, tako bencin ni toliko cenejši.

tx-z ::

Mogoče se splača it km u tujino natankat par 10'000litrov :)

http://www.slovenskenovice.si/novice/sv...
tx-z

MIHAc27 ::

Evo, ravno dobro prišel iz dopusta po Evropi. Ves vesel kot raketa, da spet lahko tankam v Sloveniji, kjer je čist vseen kje tankam, pa če cenovno ugodni.

primozzzz ::

Bom napisal kar sem v staro temo.. Zanima me kako dela oziroma ne dela.. Kakšne vse bedarije se najdejo na netu ...:)
http://www.amazon.com/Portable-Socket-E...
NI PODPISA

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Lahk si ziher, da absolutno nič ne pomaga pri porabi :)
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

primozzzz je izjavil:

Bom napisal kar sem v staro temo.. Zanima me kako dela oziroma ne dela.. Kakšne vse bedarije se najdejo na netu ...:)
http://www.amazon.com/Portable-Socket-E...

To spada v to temo
Predragi/smešni oglasi :))

_commandos_ ::

primozzzz je izjavil:

Bom napisal kar sem v staro temo.. Zanima me kako dela oziroma ne dela.. Kakšne vse bedarije se najdejo na netu ...:)
http://www.amazon.com/Portable-Socket-E...


kaj lahko od kondenzatorja in ldedice pričakuješ

gruntfürmich ::

ve kdo kaj se je izcimilo iz nekega motorja na vodo (se mi zdi), ki so ga izumili naši vrli dijaki nekje na obali?
ker je bila prava reportaža na mislim da rtvslo, kako so dijaki izumili motor ki rabi samo vodo, in kaže tiste strojniške face ko veš da jim je že poštevanka do 10 muka... ampak so se rtvjevci tega lotili z vso resnostjo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hojnikb ::

Verjetno so jih že naftna podjetja pokupila >:D
#brezpodpisa

gruntfürmich ::

hojnikb je izjavil:

Verjetno so jih že naftna podjetja pokupila >:D

da ne boš mislil, sem našel novico na 24h in večina komentarjev je ravno v tej smeri namigovala...;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BigWhale ::

Stara tema, off topic. Zresnite se.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater USB C PD napajalnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
9903 (712) matobeli
»

cene rabljenih SSD jev

Oddelek: Loža
172519 (2355) hojnikb
»

Potrebujem pomoč pri SDHC/microSD kartici

Oddelek: Pomoč in nasveti
7719 (634) nuclear
»

Cena nafte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13319009 (12604) krneki0001
»

struca kruha

Oddelek: Loža
5904 (836) Ziga Dolhar

Več podobnih tem