» »

barva dlak

barva dlak

1
2
»

RejZoR ::

Tolk da ne boste pisal "britje" s trakovi in podobne hece...

Rezanje dlak se imenuje depilacija, puljenje dlak pa epilacija.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

seu_ ::

Zakaj pa ne uporabljaš raje voska? Dlje zdrži, krema je isto kot če briješ in zdrži max. nekaj dni.

49106 ::

draciel je izjavil:

49106 je izjavil:

Saj vem, za tapravega dedca je obisk kozmetičnega salona totalna "sramota", a ti vseeno priporočam, da se oglasiš, če te dlake motijo.


Vsekakor je bolje iti h kozmetičarki, kot pa sam, ali zaupati neprofesionalcu. Enkrat sta me frendici, in ni bilo najprijetneje (več kot 2 škatli veet trakov(masaker:P), za kar je kozmetičarka porabila 2 trakova in opravila v eni minuti).


Mene po hrbtu punca in opravi dobro delo. Ne potrebujem kozmetičarke za to :D



draciel je izjavil:

Punca me je s trakovi brila po hrbtu. Kričal sem ko zmaj ker je tako bolelo. In skoraj na koncu sem rekel da se ne grem več tega ker preveč boli. In ona, ma daj saj je samo še malo. Samo še parkrat potegnem pa bo. Sm reku ni šans.


Enako, kot pri meni. Prvič sem komaj zdržal, predvsem ker nisem hotel biti pol-poraščen. Svetujem ti obisk pri kozmetičarki, da vidiš razliko. Manj bo bolelo, in hitreje bo opravila.

TheRiddle ::

seu_ je izjavil:

Zakaj pa ne uporabljaš raje voska? Dlje zdrži, krema je isto kot če briješ in zdrži max. nekaj dni.


Vosek pa žogice spodaj - ne hvala, sicer s žiletko se tudi več ne tam spodaj, ker je preobčutljiva koža in se vedno urežem. Občasno ko se preveč zarase grem s čez s strižnim delom pri brivskem aparatu. Sicer meni ni toliko do tega da bi se bril/depiliral nekajkrat letno ampak da nebi bil ves porezan.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheRiddle ()

seu_ ::

http://www.usa.philips.com/c/mens-groom...

(al pa da ti punca pomaga - čist resno)

Sprobaj veet (pa ne z gobico!), ampak pusti malo dlje gor kot piše. Po postopku namaši z Bepanthen-om.

TheRiddle ::

seu_ je izjavil:

http://www.usa.philips.com/c/mens-groom...

(al pa da ti punca pomaga - čist resno)

Sprobaj veet (pa ne z gobico!), ampak pusti malo dlje gor kot piše. Po postopku namaši z Bepanthen-om.


če bi mel kšno, z veseljem :))
bom probu še s tem, hvala - samo če ne z gobico, s čim pa? pa koliko časa je to "malo dlje"?

Pa še nekaj vsem strupenim jezikom tu gor že v naprej: ne nimam tipa ...
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheRiddle ()

seu_ ::

Em ja...pač imaš različne - take v spreju (z lopatko), potem shower (kao za med tuširanjem, da si daš gor - ne priporočam - no, te so z gobico), pa še čist obična krema v tubi (ta pa ima lopatko). Ne se ustrašit, ker je res malo morje tega.
Sicer piše gor 3 min, ampak to je definitivno premalo (že meni, ki sem punca), tako da malo dlje pusti.

Po depilaciji imej nek gel, ampak ne takega, ki vsebuje alkohol.

Tear_DR0P ::

voskanje je super. jaz voskam mojo punco - še posebej rad in po čim večji površini telesa, če me prej kaj razjezi :) občasno pa poskrbi tudi za voskanje mojih podpazduh. voskanje boli in traja prvih 2x - 5x potem pa so dlake že tolko švoh in redke, da porabim po 2 lističa na podpazduho med 1x in 2x tedensko - na sebi.

Kar pa se tiče spreminjanja barve dlak - poleti imam svetlejše, pozimi temnejše - se mi je zdelo da je to normalno.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

TheRiddle ::

Seu_, kaj pa mi ti priporočaš? sprej ali tubo? Verjetno mi ni treba poudarjati da nimam pojma o tem :D
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheRiddle ()

seu_ ::

Če izbiraš - tubo. Sicer pa ne promoviram depilacijske kreme za depilacijo na intimnih delih.

Aja vosek ja.....za hrbet, pazduho je to najboljša varianta, edino problem je z vraščanjem dlak.

TheRiddle ::

Hvala za info :)
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Bananovec ::

RejZoR je izjavil:

Tolk da ne boste pisal "britje" s trakovi in podobne hece...

Rezanje dlak se imenuje depilacija, puljenje dlak pa epilacija.

Rezanje dlak se imenuje britje, puljenje epilacija, laserska odstranitev depilacija.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

seu_ ::

depilacija mehansko puljenje, epilacija pa nemehansko odstranjevanje (el. impulzi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seu_ ()

fireice ::

SSKJ:

depilácija -e ž (á) kozm. začasna odstranitev dlak s kože
epilácija -e ž (á) kozm. trajna odstranitev dlak s kože

:)

seu_ ::

No saj, depilacija je recimo z voskanjem, epilacija pa z laserjem.

RejZoR ::

Ne. Depilacija je ko odstraniš samo del dlake (jo odrežeš oz kemično uničiš vidni del) , epilacija je ko jo odstraniš s korenino vred (z epilatorjem, trakom in voskom, laserjem itd).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

49106 ::

fireice je izjavil:

SSKJ:

depilácija -e ž (á) kozm. začasna odstranitev dlak s kože
epilácija -e ž (á) kozm. trajna odstranitev dlak s kože

:)


SSKJ nima pojma, glede določenih zadev. RejZoR ima prav

Depilation is the removal of the part of the hair above the surface of the skin.
Epilation is the removal of the entire hair, including the part below the skin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

seu_ ::

RejZoR je izjavil:

Ne. Depilacija je ko odstraniš samo del dlake (jo odrežeš oz kemično uničiš vidni del) , epilacija je ko jo odstraniš s korenino vred (z epilatorjem, trakom in voskom, laserjem itd).


Zakaj potem na vseh salonih piše brazilska depilacija - voskanje?

RejZoR ::

Če neki povsod piše še ne pomeni da je dejansko prav. Sej folk električnim epilatorjem v 99% primerov reče depilatorji. Vsi vemo zakaj se gre ampak prav pa ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

seu_ ::

hmm

Epilacija ti za vedno odstrani dlako, ja z korenino vred. Tu je opcija laser in nič drugega.

Depilacija pa je vsakršno odstranjevanje dlak, ki ni epilacija.

Tako sem jaz razumela, ampak očitno ni tako.

RejZoR ::

Če bi karkoli za vedno odstranilo dlake se folk ne bi konstantno raziral, voskal, pražil z laserjem in pacal s kemikalijami ampak bi to storili 1x in nikoli več... Tko pa gre samo za način kako se dlake odstrani. Sicer so razlage različne in splošno rečeno oboje v svojem izvirnem pomenu pomeni odstranitev dlake, ampak če se gre v detajle pomeni točno to kar sem povedal zgoraj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

seu_ ::

Ok, hvala za razlago.

korenje3 ::

RejZoR je izjavil:

Ne. Depilacija je ko odstraniš samo del dlake (jo odrežeš oz kemično uničiš vidni del) , epilacija je ko jo odstraniš s korenino vred (z epilatorjem, trakom in voskom, laserjem itd).


depilacija je tudi voskanje.

seu_ je izjavil:

hmm

Epilacija ti za vedno odstrani dlako, ja z korenino vred. Tu je opcija laser in nič drugega.

Depilacija pa je vsakršno odstranjevanje dlak, ki ni epilacija.

Tako sem jaz razumela, ampak očitno ni tako.


seveda je tako.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

49106 ::

BS

Depilation is the removal of the part of the hair above the surface of the skin. The most common form of depilation is shaving or trimming. Another option is the use of chemical depilatories, which work by breaking the disulfide bonds that link the protein chains that give hair its strength.

Epilation is the removal of the entire hair, including the part below the skin. Methods include waxing, sugaring, epilation devices, lasers, threading, intense pulsed light or electrology. Hair is also sometimes removed by plucking with tweezers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

seu_ ::

Ok, razumljivo. Epilacija bi se lahko še razdelila na trajno (laser) in začasno (sugar wax, wax), pa bi bilo bolj jasno :D

Wox ::

:) Neverjetno s čem se narod dandanes ukvarja.
Commodore 64

49106 ::

Trajne ni, maš samo trajnejše.

Phantomeye ::

49106 je izjavil:

Trajne ni, maš samo trajnejše.


Well, this is debatable.

Poliješ nekoga s kislino ali pa zažgeš. Trajno.

Ampak ja, v okvirju estetike, je samo trajnejše :P

RejZoR ::

Če uničiš celotni epitelij, logično da ne bo nič več zraslo nazaj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

49106 ::

Mogoče je potrebno veliko poizkusov, da ga uničiš? Sem pa bral, da po 3, 5, 10 letih začnejo dlake spet rasti(sicer jih je bistveno manj).

RejZoR ::

Telo se pač obnavlja, tudi do te mere, da se del epitelija obnovi nazaj. Sicer ne v povsem izvirno obliko ampak vseeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mehmed ::

Draciel, tole si poglej, da bos vedel kaj te caka.
Pa ni bilo nic posebnih efektov.

49106 ::

TheRiddle ::

Zdi se mi da z izvornim vprašanjem mešanje po loncu s slovnico nima kake velike povezave. Kar se pa tiče angleških razlag ki jih tako radi "limate" - Pregovori se tudi dobesedno prevajajo a ne?

Obstajajo tujke, ki se pojavljajo predvsem v žargonu, beseda je pa lahko ista kot tista iz angleščine poslovenjena enaka eni ki jo definira SSKJ, kar ne pomeni da je SSKJ v zmoti ampak le da je ta beseda v slovenskem jeziku tako definirana.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

draciel ::

Mehmed je izjavil:

Draciel, tole si poglej, da bos vedel kaj te caka.
Pa ni bilo nic posebnih efektov.



oh god no..

49106 ::

TheRiddle je izjavil:

Zdi se mi da z izvornim vprašanjem mešanje po loncu s slovnico nima kake velike povezave. Kar se pa tiče angleških razlag ki jih tako radi "limate" - Pregovori se tudi dobesedno prevajajo a ne?

Obstajajo tujke, ki se pojavljajo predvsem v žargonu, beseda je pa lahko ista kot tista iz angleščine poslovenjena enaka eni ki jo definira SSKJ, kar ne pomeni da je SSKJ v zmoti ampak le da je ta beseda v slovenskem jeziku tako definirana.



Beseda ima lahko več pomenov. SSKJ v tem primeru ne navaja primera gesla. Tako, da ste si vzeli kar vam je odgovarjalo. Kot sem napisal, imaš samo trajnejše in manj trajnejše verzije.

Poleg tega pa 'triangle' ne moreš definirat, kot trapez, ali pač?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Britje glave

Oddelek: Loža
358242 (5481) cortez
»

Dlake na hrbtu

Oddelek: Loža
419070 (7654) Egidij88
»

Odstranjevanje dlačic

Oddelek: Loža
264409 (3541) janko934
»

Kakšen brivnik za britje po telesu kupit?!

Oddelek: Loža
188162 (5990) RejZoR
»

Briti ali ne briti: to je zdaj vprašanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10213087 (10699) cortez

Več podobnih tem