» »

Tipkovnica za gaming

Tipkovnica za gaming

«
1
2

sennheiser ::

Do sedaj sem imel applovo tipkovnico (nizke tipke, majhnost). Nažalost sem jo polil. Stvar se sicer trenutno suši in ne vem kaj bo, ampak vseeno po dosedanjih izkušnjah in na dejstvo, da je ni mogoče razdreti brez poškodbe iščem neko zamenjavo. Trenutno imam logitechovo g15, stara sklumpana, komaj delujoča. Motijo me predvsem visoke tipke. Zanima pa me, če ima kdo kakšno wireless, ki jo za gaming uporablja... Pač vem da je problem z odzivnostjo, ampak sam recimo pri mišu R.A.T. 9, ki ga imam ne opazim nobene razlike (edino pri prazni bateriji). Ali je že kakšna gaming tipkovnica na wireless, ali so to še sanje zaenkrat? Druga stvar je, kakor vidim so gaming+multimedijske tipkovnice v večini vse z visokimi tipkami. Ali ve kdo za kakšno, ki ima nizke tipke?

Zheegec ::

Logitech ima K800 - ni ravno gaming, ampak je dobra wireless illuminated tipkovnica. S precej nizkimi tipkami.
Ampak raje se navadi na visoke tipke in si nabavi Black Widow, dosti bolje :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sennheiser ::

Če bodo visoke tipke bo sigurno logitech... trenutno še vedno vrjetnost da vzamem kar applovo še enkrat.

PARTyZAN ::

Mehanske tipkovnice so daleč pred ostalimi, zato Logitech odpade. Razer Black Widow, Steelseries 7G ali Das Keyboard. Gaming in nizke tipke pač ne gre skupaj. Enako je z brezžičnostjo.

Sssaga ::

Kaj pa nizkocenovna različica Das Keboard-BLANK? Se plača?

sennheiser ::

Jah gre ali ne... stvar navade je to :)

sennheiser ::

A mogoče ve kdo, če je Razer Black Widow z uk postavitvijo tipk (velik enter). Us (mali enter) mi ne ustreza. Večinoma pa so vse te us layout.

whitefish ::

Logitech G19 ;)

Pro_moted ::

Kaj pa kakšen Roccat Valo ?
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zheegec ::

sennheiser je izjavil:

A mogoče ve kdo, če je Razer Black Widow z uk postavitvijo tipk (velik enter). Us (mali enter) mi ne ustreza. Večinoma pa so vse te us layout.

Navadna Black Widow ima velik enter, Ultimate ima pa mali enter. Zato sem bil prisiljen vzeti navadno :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

54j0 ::

Ne vem, če se te dobe pri nas, a vseeno, je za pogledat. Sam sicer uporabljam logitech 110 in sem zadovoljen, tudi če ni mehanska. Bi pa kupil tisto v prvem linku, če bi trenutno bil brez:

http://www.overclockersclub.com/reviews...

http://www.overclockersclub.com/reviews...

http://www.overclockersclub.com/reviews...

http://www.overclockersclub.com/reviews...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

sennheiser ::

Sam v Slo dobit gaming tipkovnico z slo layout je nemogoče očitno. Ali najdem US ali UK ali pa DE layout. Rabim pa slo. Na hoh.de so sicer določene precej ceneje ampak zaradi tega, ker veliko tudi rabim za pisarjenje in ne samo gaming mi to odpade.

54j0 ::

G110 ima slo tipke in "veliki" enter. Ampak pač, ni mehanska. Te so boljkotne eksotika in težko,da bo kakšna s slovenskimi znaki.

Zheegec ::

dodatno gravirane so, recimo black widow.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

G105 ima prav tako SLO tipke.

Dami ::

Konc junija naj bi prišle widow ultimate UK (velik enter) z gravirani slo znaki ofc. Jo mam že 2 mesca naročeno in še čakam.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

sennheiser ::

Kaj pa g510? Je tist zaslon sploh uporaben? Pač dodatnih tipk ne vem ne rabim ogromno ker drugo kot bf3 kakšen cod pa kakšno dirkačino ne igram.

Pro_moted ::

Potem boš z g105 dobro prišel skozi. Na mimovrste je 50 evrov z SLO znaki.Če ne igraš WOW ali kaj podobnega potem ne rabiš miljon programabilnih tipk. G105 jih ma 18, mislim da je to kar dovolj.
Ekran pa pride prav ja :D Jas sem ga imel na prejšni tipkovnici, zdaj sem se pa raje za g105 odločil, pa raje malo prišparal, ker mi ni bil vreden toliko da bi doplačal 30-40 evrov.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zheegec ::

G105 je navadna, Black widow pa mehanska. Black widow je kakšnih 30€ dražja, tukaj sploh ni debate, seveda se vzame black widow.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pro_moted ::

Zheegec je izjavil:

G105 je navadna, Black widow pa mehanska. Black widow je kakšnih 30€ dražja, tukaj sploh ni debate, seveda se vzame black widow.


Če ima rad mehanske tipkovnice potem res ni dikeme. Jaz osebno nisem nekaj navdušen nad mehansko tipkovnico in mi je G105 z škarjastim mehanizmom čisto dobra.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

whitefish ::

http://www.mimovrste.com/artikel/226002... Če je polna denarnica... :)

GrimReaper ::

kmetek je izjavil:

G105 ima prav tako SLO tipke.

Najbrž naknadno gravirane? Ker to potem ne moreš rečt da ma SLO tipke.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

subby ::

Zheegec je izjavil:

sennheiser je izjavil:

A mogoče ve kdo, če je Razer Black Widow z uk postavitvijo tipk (velik enter). Us (mali enter) mi ne ustreza. Večinoma pa so vse te us layout.

Navadna Black Widow ima velik enter, Ultimate ima pa mali enter. Zato sem bil prisiljen vzeti navadno :)


Tudi meni je bil pomemben faktor, da bi tipkovnica mela velik enter, ampak še bolj pomembna je bila osvetlitev. Se navadiš na enter v nekaj tednih...

sennheiser ::

Hja ni tko enostavno, ne uporabljam edini tako da je to pogoj da je slo layout. G19 se dobi za 140-150€ v slo ampak ni slo layout. Če bi bi max g510. Pri mehanski me edino glasnost moti, tudi to je razlog da so nizke tipke v prednosti. Osvetlitev mi je totalno nepomembna ker pišem čez dan večinoma pa še to dosti stvari na slepo. No sj mal bo še za počakat kakšen dan, da se popolnoma presuši in da vidimo če je pri življenju še tale applova :)

Dua'L ::

Pa ima widow naslon za roke kot npr g15?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

subby ::

Nima. Po obliki je kot malce večja običajna oblika. Jaz imam itak roko do komolca na mizi, tako da ne potrebujem tega.
G110 se mi zdi, da ga ima. Bi bila moja prva izbira, če nebi potreboval mehanske.

LuiIII ::

Zame je edina prava izbira glede gaming tipkovnce bil Saitek Command Unit, ki je hudo uporaben, če se malo potrudiš pri makrih, tudi v vseh drugih aplikacijah. Žal ga ne delajo več. Bi pa rad dobil še kakšnega za zalogo. Morda je Logitech G13 najboljši približek.

Dua'L ::

mislite, da je to ultimate verzija, ker drugje je cena bistveno višja? http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

mojcomp ::

Dua'L je izjavil:

mislite, da je to ultimate verzija, ker drugje je cena bistveno višja? http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

To je napaka na ceneje, Ultimate trenutno ni dobavljiva, na voljo samo BF3 verzija.
Upajmo, da pridejo v 14 dneh Ultimate UK različica, večji enter...

Soni ::

te Črne Vdove imajo v ponudbi klik

Dua'L ::

Pa je res tako glasna kot pravijo, ker potem je bolše vzeti Logitech G510?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Sssaga ::

Mehanska mora biti glasna (saj je mehanska, ne?):D. Bratova se tok sliš, k igra LOL pa komentira, da ćivjoadijo, je pa ena stara tipkovnica to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Zheegec ::

Black widow zelo lepo poje ja. Ravno zdajle, ko tipkam to :) TATATATATA :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PARTyZAN ::

Ni nujno. Cherry brown in black switchi so tihi. Priporočam branje tega guida.

Sssaga ::

PARTyZAN

Kje bi se dalo dobiti PS/2 tipkovnico (po branju vidim, da so še ostali razlogi temu v plus), ki bi bila mehanska in ne preveč draga.

In zanima me kakšna je bila situacija včasih-bratova je stara ene 10 let, non stop v uporabi in brez problema deluje (multimedijska tipkovnica-K900A model). Lahko jo slikam.

Kot vidim, se ne da dobiti poceni ene tipkovnice, ki bi bila tako ''sturdy?'' kot je bratova pa čeprav je stara kot zemlja

Trenutno uporabljam ene 2 meseca ubogo Genius USB z nizkimi tipkami in so ene tipke že čist ''sfu$ane'', sploh ''space'', ki ga pritiskam na levi strani se sliši popolnoma drugače, kot pri pritisku na desni strani ali po sredini, lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

PARTyZAN ::

Vse mehanske so opazno dražje od standardnih, so pa čisto vse tudi precej "trpežnejše" :)

Najlažje dobavljivi mislim da bi bili Steelseries 7G in Das Keyboard (Mailaj jim za Professional verzijo, če rabiš označene tipke). Tip uporabljenih stikal najdeš v tistem vodiču, ki sem ga linkal v prejšnjem postu.

subby ::

Tale verzija ultimatke naj bi bila tišja. Baje ma drugo vrsto tipk notr namest mx blue. Je pa ekskluzivna prodaja na njihovi strani.

PARTyZAN ::

Ja, samo na razor storu je epsko draga poštnina.

bajsibajsi ::

Mogoce kdo ve, kjer bi lahko (v Slo) kupil Labtec standard keyboard plus oz. podobno tipkovnico, ki je manjsa; predvsem da ima 1-2mm manjse tipke kot vecina tipkovnic. Ravno tako so zazeljene bolj nizke tipke. Eno imam doma, vendar si zelim nove, saj se z njo bolj odrezem v gamingu, kot s 100 evrov vredno Logitech.

Mislim da sem jo pred leti kupil v Bofu/Bigbangu za kakih 20 evrov. http://www.google.si/search?hl=sl&q=lab...

Sssaga ::

PARTyZAN je izjavil:

Ja, samo na razor storu je epsko draga poštnina.


Kako draga oz. od česa je odvisen znesek poštnine iz tujine. Namreč malo se spogledujem z eno robo, ki je težka okoli 50KG :D

Dua'L ::

Razmišljam o nakupu Black widow ultimate battlefield 3 / Logitech G510 / Corsair K90 katero priporočate?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

bajsibajsi ::

Iscem tipkovnico ala Labtec Ultra Flat Illuminated Keyboard ali Logitech K340 Wireless (samo da je ozicena). Tipkovnico, ki bi imela bolj stlacen stil tipk. V bistvu mi desni del (vse od tipke Enter desno) niti ni tako pomemben, ampak bolj to da ima tipke stisnjene, brez razmaka med posameznimi tipkami in da je gumb posamezne tipke manjsi za vsaj kak milimeter, kot pri obicajnih desktop tipkovnicah.

Labtec Ultra Flat Illuminated Keyboard



Logitech k340 ma videz deluje to kar iscem, le da ne zelim wireless.



Kaj pomeni "low-profile" pri http://www.logitech.com/en-us/keyboards... in http://www.logitech.com/en-us/keyboards... ? Low profile v smislu tisine, al da so tipke bolj nizke? Ker na sliki ne delujejo ravno flat.

bajsibajsi ::

edit/
Ce bi imela takole krajso space tipko, kot ima HP Wireless Elite Keyboard, bi bilo D best. Ni nujno, da ima 4 tipke levo od "space", ampak da se leva stran space konca ze pri tipki C.

bajsibajsi ::

Kupil cheap Logitech k200 danes v BB za 14 evrov (lahko bi jo za 12 v Funtechu), ko sem bil ze ravno tam. Ne izpolnjuje vseh mojih zelj, vendar bo ok; precej bolje kot moja "stara" G510. Tako da prodajam Logitech g510 (US tipke) za slabih 100 evrov.

bajsibajsi ::

bajsibajsi je izjavil:

Kupil cheap Logitech k200 danes v BB za 14 evrov (lahko bi jo za 12 v Funtechu), ko sem bil ze ravno tam. Ne izpolnjuje vseh mojih zelj, vendar bo ok; precej bolje kot moja "stara" G510. Tako da prodajam Logitech g510 (US tipke) za slabih 100 evrov.


edit/
Je potrebno potrjevati garancijske liste pri nakupih v Big bangu?

sennheiser ::

Ne. Račun morš met in drugo nima veze. Garanciski list maš sam zaradi tega, da veš dobo garancije za artikel. Predlog, če kupiš v BB, si pusti škatlo dokler je garancija, saj v primeru da je to kaka serijska napaka dostikrat trgovci vejo in tudi zamenjajo (v določenih primerih) po 2eh letih sicer ne, ampak če ti bo šlo po 3eh tednih pa vrjetno.

Zeratul ^^ ::

Razlika med Black Widow ter Black Widow Ultimate je le v enter tipki in osvetlitvi? Ker igram tudi ponoči,me mika Ultimate :P

PARTyZAN ::

Ja. Zakaj pa rabiš tipke gledat med gamingom? Pomisli malo, no ;).

Je pa to ena izmed najboljših možnih izbir za trenutek, tako da boš s katerokoli zelo zadovoljen :).

onitam ::

Jaz imam sedaj že 6 mesecev BlackWidow (normalno) z UK layoutom in dodatno slovensko gravuro.
Kupil sem jo takrat za 65€ v akciji. Prvi teden sem imel težave z navajanjem odtakrat pa obožujem mehanske tipke :D .

Na ja... prejšnji teden sem jo polil z vodo. Več ni hotela delat, zato sem jo razstavil in posušil (temeljito!). Vendar pojavila se je nova težava. Voda je naplavila prah in umazanijo v sistem tipk in vzmet ni tipke postisnila nazaj. Potem sem z WD40 malo "podmazal" in deluje skoraj brezhibno... skoraj. Tiste tipke so izgubile zdaj svoj "klenk klenk" zvok :(
bleh

Zeratul ^^ ::

http://www.ceneje.si//racunalnistvo/kom... Najcenejša :)
Miško imaš pa zakon KLL1K3r :)
Partizan zato ker sem tudi na netu ponoči? Res pa je da približno na pamet vem :P
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osvetljena tipkovnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619580 (902) bajsibajsi
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305735 (2241) Pat_MaGroin
»

Tipkovnica z osvetljitvijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
213508 (3054) integral15
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047679 (42289) LordPero
»

Osvetljena tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
4715069 (13756) aJPOD

Več podobnih tem