» »

Kompatibilnost grafične

Kompatibilnost grafične

dynr la ::

Pozdravljeni zanima me, če sta ta in ta grafiočna kartica kompatibilni z mojim PC-jem?

Zanima me še, glede na to, da je 6870 boljša (če se ne motim) kakšna je to razlika v količini porabljene elektrike in glasnosti. A je to ful velka razlika in a sta ti dve lastnosti velik minus. Kako bi se vi odločili na vašem mestu?

Hvala
  • spremenilo: dynr la ()

Pro_moted ::

Mogoče poglej , pa sporoči kakšen napajalnik je noter, da se ti lahko lažje pomaga. 6870 je bolj potratna ob 7770 vsekakor.Pa tudi boljša ja. Glasnost pa je odvisna od proizvajalca do prizvajalca, ne samo od serije.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

stock ::

Grafični sta kompatibilni s tvojim računalnikom. Glede na to, da tale sestavljen računalnik verjetno nima super močnega napajalnika je mogoče boljša izbira manj potratna kartica oz. se ti splača preverit kako močan napajalnik imaš. To je kar se tiče zgolj računalnika.

Sam bi se pa brez dvoma odločil za 7770, ne samo da je manj potratna, je tudi novejša. Razlika v performansu ni velika oz. bo novejša kartica zaradi novih tehnologij v prihodnosti tudi malo pridobila. Potem pa je tu še cena, pri primerjavi točno tih dveh je jasno, da je 170€ 6870 fail. Sam bi tudi mogoče dodal še kak €€ ker s ponedeljkom padajo cene tudi pri nas in se bo dalo dobit 7850 za nizkih 200€ -sploh glede na to, da je računalnik dovolj močan in bi mu pasala tudi močnejša grafična. No potem bo treba dodati tudi 20€ za še eno palčko ddr3 4gb, ker bo kmalu tudi to zaviralo tvoj računalnik.

PS: Moja perspektiva je gledana izključni za igričarje. Drugače komot posežeš tudi po cenejši grafični kartico.

dynr la ::

Napajlnik naj bi bil tale. Jst gledam Sapphire radeon HD 6870, sam ne vem če rabm tok močno kartico sploh; skorej raje bi uzeu HD 6850. Rabim grafično tko da bom lahko pognal vse trenutno najboljše igre, ampak ne na low ter da bo zmogljiva še nekaj časa.

stock je izjavil:

Grafični sta kompatibilni s tvojim računalnikom. Glede na to, da tale sestavljen računalnik verjetno nima super močnega napajalnika je mogoče boljša izbira manj potratna kartica oz. se ti splača preverit kako močan napajalnik imaš. To je kar se tiče zgolj računalnika.

Sam bi se pa brez dvoma odločil za 7770, ne samo da je manj potratna, je tudi novejša. Razlika v performansu ni velika oz. bo novejša kartica zaradi novih tehnologij v prihodnosti tudi malo pridobila. Potem pa je tu še cena, pri primerjavi točno tih dveh je jasno, da je 170€ 6870 fail. Sam bi tudi mogoče dodal še kak €€ ker s ponedeljkom padajo cene tudi pri nas in se bo dalo dobit 7850 za nizkih 200€ -sploh glede na to, da je računalnik dovolj močan in bi mu pasala tudi močnejša grafična. No potem bo treba dodati tudi 20€ za še eno palčko ddr3 4gb, ker bo kmalu tudi to zaviralo tvoj računalnik.

PS: Moja perspektiva je gledana izključni za igričarje. Drugače komot posežeš tudi po cenejši grafični kartico.

Hvala za tole. Ena palčka RAM-a sigurno pade v kratkem ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dynr la ()

dynr la ::

Povsod k berm pravjo da je 6870 zelo hitrejša od 7770. Kva pol to pomen da je 7770 še iz leta 1900 al kaj?

Pro_moted ::

dynr la je izjavil:

Povsod k berm pravjo da je 6870 zelo hitrejša od 7770. Kva pol to pomen da je 7770 še iz leta 1900 al kaj?


Ni več računice da kupiš 6870 ! Pa magari je odlična kartica.

Poglej na dinokomp.si, tam imaš na voljo :

PowerColor Radeon 7850 2Gb PCS+ ... 212,4e
Sapphire Rdeon 7850 2 Gb .... 204 e

Se verjetno splača dat zraven teh 30 evrov in boš imel boljšo kartico že v štartu. Če boš jo pa navil pa bo itak trgala gate za ta denar.Pa še bolj varčna je in manj se greje.Powercolor PCS+ pa pride že 1000Mhz iz tovarne, tak da je res hitra.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dynr la ::

amigo_no1 je izjavil:

6870 vs 7770
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Ja boljša je že ja, samo porabi pa več elektrike pa še glasnejša je. ;) In kot slišm tut predraga za to kar ponuja..

amigo_no1 ::

V idlu 113 vs 100, v metro 2033 igri 287 vs 250W.
Edino v occt so jo uspeli spraviti na 255 vs 189W.

dynr la ::

Torej v kratkem v mojem PC tole in tole. Bo ok?

Siddh ::

ne. 7770 je bolj osredotočena na varčevanje z elektriko
7770 spravi skupaj okrog 80% performansa 6870 pri tem pa porabi 50W
6870 pa porabi okrog 130W


dynr la ::

najbilš da se privrženci ene in druge pogovorite tukej pa da vidmo :D

AlienRR ::

Zakaj bi kupoval RAM? Tako imaš komplet 2x2GB.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

dynr la ::

Ne zdej mam samo eno palčko po 4 GB

dynr la ::

Kukr gledam na YouTube posnetke ljudi k majo tole grafo in dost podobn sistem mojmu je useen kero uzamem ker poganjata obe večino oz. vse igre na High če ne na Ultra.

amigo_no1 ::

Siddh je izjavil:

ne. 7770 je bolj osredotočena na varčevanje z elektriko
7770 spravi skupaj okrog 80% performansa 6870 pri tem pa porabi 50W
6870 pa porabi okrog 130W

Imaš na anandtechu teste porabe.

dynr la ::

Dejte se zdej že zment no. Tule berem, da bo čez nekaj časa 7770 boljša od 6870?! Čez koliko časa bo to? Pa ne mi skos govort eni to drugi spet drugač. Kera je boljša ko potegneš črto pod vsemi specifikacijami to mene zanima?

AlienRR ::

dynr la je izjavil:

Ne zdej mam samo eno palčko po 4 GB

Iz tvojega linka;
Pomnilnik: 4GB DDR3 /1333MHz) DC kit (2x 2GB)


Pa ne mi skos govort eni to drugi spet drugač. Kera je boljša ko potegneš črto pod vsemi specifikacijami to mene zanima?

Zgoraj te je zanimala poraba, zdaj šteje samo performance...:|
No.. tako gre:
Najpočasnejša je 7770, sledi 6870 in najhitrejša 7850.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

stock ::

Kako naj ti ne govorimo eni to eni drugač?? Sej noben ne ve ane.. Dejstva so takšna da 6870 je v vseh do sedaj testiranih špilih hitrejša. Kaj pa se pričakuje za prihodnost pa so ugibanja, sam pač predvidevam na podlagi izkušenj, da bo v prihodnosti 7770 še pridobila napram 6870. Koliko pa je odvisno od proizvajalcev igrer, predvsem koliko se bodo osredotočili na tesselation, ki je prednost te novejše generacije.

Črto boš moral potegnit sam, če bi bilo tako preprosto, sploh nebi bilo takšnih tem na forumu ane.

dynr la ::

stock je izjavil:

Kako naj ti ne govorimo eni to eni drugač?? Sej noben ne ve ane.. Dejstva so takšna da 6870 je v vseh do sedaj testiranih špilih hitrejša. Kaj pa se pričakuje za prihodnost pa so ugibanja, sam pač predvidevam na podlagi izkušenj, da bo v prihodnosti 7770 še pridobila napram 6870. Koliko pa je odvisno od proizvajalcev igrer, predvsem koliko se bodo osredotočili na tesselation, ki je prednost te novejše generacije.

Črto boš moral potegnit sam, če bi bilo tako preprosto, sploh nebi bilo takšnih tem na forumu ane.

Potem je najbolje da uzamem 7770, če bo v prihodnosti prekosala 6870, ki je med temi najhitrejša. Sej trenutno je važno da poganja use igre usaj na medium.

Siddh ::

samo ne pričakovat da bo čez nekaj časa teklo vse na high, to je bullshit
vzemi 6870 pa bo mir, ko bo 7770 boljša od 6870 bosta že tako ali tako obedve za v smeti


AlienRR ::

Kako ko bo 7770 hitrejša od 6870? 6870 je hitrejša in bo hitrejša, če izbolšajo gonilnike potem ne bo samo 7770 hitrejša pač pa tudi 6870.8-O Od kod vam to?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Janac ::

Siddh je izjavil:

samo ne pričakovat da bo čez nekaj časa teklo vse na high, to je bullshit
vzemi 6870 pa bo mir, ko bo 7770 boljša od 6870 bosta že tako ali tako obedve za v smeti

Me prav zanima kje jo bo dobil. Sem 2 tedna nazaj vsem vecjim spletnim stacunam posiljal e-maile ce se imajo 6870 in je noben ni imel.

AlienRR je izjavil:

Kako ko bo 7770 hitrejša od 6870? 6870 je hitrejša in bo hitrejša, če izbolšajo gonilnike potem ne bo samo 7770 hitrejša pač pa tudi 6870.8-O Od kod vam to?


6870 je zastarela in se z njo nebodo vec ukvarjali a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Siddh ::

dajno, eno generacijo je starejša, z 7770 pa se tudi nebodo preveč ukvarjali ker je x7xx serija, pri kateri pa so večinoma vedno samo kakšne buge popravljaji, ne pa toliko performansa

Siddh je izjavil:

dajno, eno generacijo je starejša, z 7770 pa se tudi nebodo preveč ukvarjali ker je x7xx serija, pri kateri pa so večinoma vedno samo kakšne buge popravljali, ne pa toliko performansa


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

AlienRR ::

Siddh je izjavil:

dajno, eno generacijo je starejša, z 7770 pa se tudi nebodo preveč ukvarjali ker je x7xx serija, pri kateri pa so večinoma vedno samo kakšne buge popravljaji, ne pa toliko performansa

Siddh je izjavil:

dajno, eno generacijo je starejša, z 7770 pa se tudi nebodo preveč ukvarjali ker je x7xx serija, pri kateri pa so večinoma vedno samo kakšne buge popravljali, ne pa toliko performansa

to!
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Siddh ::

joj kak mi je ratalo sam sebe citirat? xD lahko en moderator to popravi? :D


dynr la ::

Kera je boljša 7770 al 7770 OC?

69charger ::

OC verzija, ker ponavadi ponujajo boljše hlajenje. Če je pa identična navadni, pa kupiš navadno in jo sam naviješ ter prišparaš.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

dynr la ::

A Sapphire Vapor-X Radeon HD 7770 OC, 1GB je pa še mau boljša od OC verzije?

Riff ::

men zdostuje 2x spečena 8800GTX 768Mb :D

krispe ::

Jaz sem pred kakim mescem dni kupil HD 6870. Imam tudi enak procesor kot ti (i5 2500k) in sta odličen par =)

Jaz bi na tvojem mestu vzel HD 7850 za 188€. Če pa se že moraš odločit med 6870 in 7770 pa vsekakor vzami 6870 ker je za vsaj 30% hitrejša od 7770.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

dynr la ::

krispe je izjavil:

Jaz sem pred kakim mescem dni kupil HD 6870. Imam tudi enak procesor kot ti (i5 2500k) in sta odličen par =)

Jaz bi na tvojem mestu vzel HD 7850 za 188€. Če pa se že moraš odločit med 6870 in 7770 pa vsekakor vzami 6870 ker je za vsaj 30% hitrejša od 7770.

A Sapphire Vapor-X Radeon HD 7770 OC, 1GB je pa še mau boljša od OC verzije?

freesty ::

Poglej kaksen ima core clock. Drugace pa ima samo boljsi cooler se mi zdi. Pa pri teh low-end grafah se ne splaca kupovati nekih OC verzij. Skoda denarja.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

dynr la ::

Evo link. Ja nej bi bla že tovarniško navita se pravi je hitrejša oz boljša.

freesty ::

Ja samo to jo lahko tut sam navijes. Pa ce das 20€ vec za tovarnisko navito se ti pol bol splaca kupit 6870.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

AlienRR ::

Nobena od teh "OC" verzij ni delana z mislijo na navijanje zato je tudi nihov navijalski potencial enak oz. pač od sreče (za dober čip) odvisno. Seveda izvzemam lightnih serije ipd. kjer gre za bolše VRMje, (še)več fazno napananje, handpicked čipi...

Tako lahko na koncu navadno verzijo bolj naviješ od "OC". Kot pravim odvisno od sreče.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za igre [200-300EUR] (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411824 (10487) Janac

HD6850 vs HD7770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
536164 (5477) Gandalfar
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
567989 (6978) nejc5
»

Katero grafično kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
413114 (2557) vettefan
»

Nadgradnja računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
193312 (3084) stock

Več podobnih tem