» »

SESTAVLJALNICA: Procesor (i5/i7) + Matična = cca. 300€

SESTAVLJALNICA: Procesor (i5/i7) + Matična = cca. 300€

Temo vidijo: vsi

DoberDan ::

Krasno.

Zdle gledam matične.... Za podnožne AM3+ sploh ne najdem nobene matične, ki bi imela PCI-Express 3.0... Zakaj to?

D3m ::

Ker ni občutne razlike v primerjavi proti 2.0

Pričakuj jih proti koncu leta (verjetno zaradi Piledriverja)

Če hočeš pa PCI-Exspress 3.0 moraš pa gledati LGA 2011 plate od intela.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

DoberDan ::

Mja, jst mislm da je tale 3.0 kr mus, sploh če bom v bodoče želel kaj nadgrajevati...
Razlike mogoče ni velke, sam nove(jše) grafične so/bodo verjetno vse na 3.0, ane?

D3m ::

Novejše grafične imajo podporo za starejše verzije PCI-Express. Tako, da ne boš pri ničemer prikrajšan.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: hojnikb ()

x45 ::

D3m je izjavil:

Novejše grafične imajo podporo za starejše verzije PCI-Express. Tako, da ne boš pri ničemer prikrajšan.


nobene razlike membe vredne ni trenutno med 2 in 3 za pc ie. Maš pa veliko prednosti na AMD platformi. FX 990 iam link 2x 16 ali 4x 8, ( intel samo 2x 8 fiksiran v cpu 1155 lga ) kar je veliko bolj merljivo, pa še kup stvari bi lahko našrel od navijanja, boljšega stick kulerja in navitja v prid AMD ja.

DoberDan ::

Brias ::

DoberDan je izjavil:

Mja, jst mislm da je tale 3.0 kr mus, sploh če bom v bodoče želel kaj nadgrajevati...
Razlike mogoče ni velke, sam nove(jše) grafične so/bodo verjetno vse na 3.0, ane?


vidis takticko sanersko ...

ko sem ti svetoval intela, low end plato, so te taisti prepricevali da vzami ce intela z pci 3.0 podporo ...


SEDAJ ,....


it doesnt really matter :)


oh .... os2/win war goes on ...

D3m ::

Se ne spomnim, da bi kaj takega bral. Sicer bi dobil več pri AMD, če se gre slučajno za video obdelavo in 3D.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: hojnikb ()

hojnikb ::

DoberDan je izjavil:

Krasno.

Zdle gledam matične.... Za podnožne AM3+ sploh ne najdem nobene matične, ki bi imela PCI-Express 3.0... Zakaj to?

afaik amd nima pci-e 3.0
#brezpodpisa

x45 ::

DoberDan je izjavil:

MHM, supr :)

Niham med:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...


od teh kar asrock extreme 3, najboljša. pa FX 8120 8 jeder .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

bdoxx ::

kako to, da so kar na 1x vsi testi v prid FX-a? ;((;(? xD xD

x45 ::

kaj misliš ?
prišli so ven patchi za winse ipd , pa boljše plate za AM3+ , tud od Asusa ( Sicer je CH5 crap - očitna sabotaža buldozerja ) pa še kaj...
si bral za vse prevare, ki jih je intel počel že leta tu pa tam se kaj objavi pr novicah... lahko prideš do kakega zaključka iz tega verjetno ?

Pa še boljši scori bodo če bo šlo tole naprej, sploh z vishero bo BUmm. AMD pa sploh ne hiti z vishero ker je FX super CPU.

http://amdfx.blogspot.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Brias ::

x45 je izjavil:

kaj misliš ?
prišli so ven patchi za winse ipd , pa boljše plate za AM3+ , tud od Asusa ( Sicer je CH5 crap - očitna sabotaža buldozerja ) pa še kaj...
si bral za vse prevare, ki jih je intel počel že leta tu pa tam se kaj objavi pr novicah... lahko prideš do kakega zaključka iz tega verjetno ?

Pa še boljši scori bodo če bo šlo tole naprej, sploh z vishero bo BUmm. AMD pa sploh ne hiti z vishero ker je FX super CPU.

http://amdfx.blogspot.com/



ce intel za vikend spusti 10.000+ AMD strokovnjakov v svoj IT lab brez nadzora, ne morejo skopirati in zlimati svojega wannabe 8 jedernika ki bi se kosal z zaklenjenim ivy 4 jedernikom ...

vse ostalo je PG programing for individual tests :)

D3m ::

To je pa ena najbolj neumnih stvari.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Pat_MaGroin ::

Fantje, je tole OK, kopirano iz hoh.de košarice:


AMD FX-Serie FX-8120 8x3.10GHZ AM3+ Box 143,49 €*
Corsair 8GB KIT PC3-14900 DDR3-1866 CL9 Vengeance 53,90 €*
ASUS M5A78L-M/USB3 760G Sockel AM3+ mATX DDR3 59,90 €*

Comp rabim za HTPC, Photoshop, InDesign, virtualbox, internet, občasno urejanje GoPro posnetkov ..

?

LP

x45 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Fantje, je tole OK, kopirano iz hoh.de košarice:


AMD FX-Serie FX-8120 8x3.10GHZ AM3+ Box 143,49 €*
Corsair 8GB KIT PC3-14900 DDR3-1866 CL9 Vengeance 53,90 €*
ASUS M5A78L-M/USB3 760G Sockel AM3+ mATX DDR3 59,90 €*

Comp rabim za HTPC, Photoshop, InDesign, virtualbox, internet, občasno urejanje GoPro posnetkov ..

?

LP


je ok.. ploščo če ti dopušča budget bi dal ful atx in 9xx čipset od amd ja, rame pa G skil.

Pat_MaGroin ::

Konkretno linki? Iz PC scene sem popolnoma out :).

LP

fr4nc ::

"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

x45 ::

Pat_MaGroin ::

Evo, tkole:

1x ASRock 970 Extreme3 970 Sockel AM3+ ATX DDR3 69,90 €*
1x G.Skill 8GB KIT Sniper PC3-14900U DDR3-1866 CL9... 57,70 €*
1x AMD FX-Serie FX-8120 8x3.10GHZ AM3+ Box 143,49 €*

Bo kul?

Fantje, na tole plato lahko dam ATI Radeon 5450, ne?

Ker gre se za to, da napajalnik, diske, grafo in ohišje ohranim.

LP

D3m ::

Lahko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MIHAc27 ::

Jaz tudi rabim pomoč. Procesor sem nabavil za 1155 podnožje, se je pa zataknilo pri plati. Hotel sem p8h67-v ker ima IDE priključek (ga rabim). Bila že naročena in vse, pa je ne bo več ker je EOL in dobavitelj je nima več. A kdo pozna še kako plato, ki ima IDE priključek in ne pride več kot 90-100€?

stock ::

Uzameš kak pretvornik..

hojnikb ::

asrock z77 fatal1ty ma mislim da IDE prikjuček. sam je pa dost izven tvojga budgeta
#brezpodpisa

MIHAc27 ::

Sem jo našel na mimovrste... vsaj piše da jo imajo še na zalogi. Če ne bo, bom pa res kar z eno pci IDE kontrolerjem rešil zadevo pa bo isto dobro.

Brias ::

MIHAc27 je izjavil:

Sem jo našel na mimovrste... vsaj piše da jo imajo še na zalogi. Če ne bo, bom pa res kar z eno pci IDE kontrolerjem rešil zadevo pa bo isto dobro.


http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...



Naziv: MATIČNA OSNOVNA PLOŠČA SOCKET 1155 INTEL, ASUS P8H67-M
Cena: 89,00 EUR (DDV je vračunan!)

MIHAc27 ::

Brias hvala. Na srečo me na mimovrste že čaka V verzija, ki ima še par pci slotov več in par € manj.
Samo še iskat jo moram it.

DoberDan ::

Jutri dobim 8120 in matično, tako da sem danes že vse uredil in premenjal konfiguracijo v prejšnjih dveh kompih.
Mam pa en problem. Ko sem dal matično s procesorjem vred in rami v drugo ohišje, ter zamenjal še hdd disk, se mi računalnik ne prižge. Lučka na matični (Asus A8n—e) začne utripati, ko na napajalniku vklupim stikalo, ko pa v napajalnik vključim kabel, je celotno plehasto ohišje pod tokom. Računalnik pa se seveda ne gane, ko ga hočem prižgati.
Podobno je pri drugem kompu. Tudi to ohišje je pod tokom, le da se zažene, na ekranu pa ni slike.
Je to normalno, da je ohišje pod tokom?
Kaj bi blo lohk narobe s prvim kompom? Enostavno sem razstavil in zamenjal komponente. Tako kot že enkrat. Tiste konektorčke za led, power, reset itd sem pa tudi prav zvezal.

ni mi jasno, kaj je zdaj to! Ker ni prvič da bi računalnik sestavljal. Samo iz A ohišja sem dal matično s procesorjem in disk v ohišje B, iz Bja pa v A. Napajalnik je ostal pri miru pri obeh ohišjih. Zakaj utripa lučka pri asus matični? In zakaj ni slike pri drugem kompu? Grafična je bila lepo prestavljena....

amigo_no1 ::

Ne ni normalno, "nekje ali nekaj" ti prebija, (napajalnik ?) kovinsko ohišje ne sme biti pod napetostjo.

Odklopi vse iz "front panel" na mb, ter priklopi samo "power SW" (2 pinski priklop).Zadeva se mora potem, ko pritisneš na stikalo za vklop na ohišju, prižgati brez da bi te ohišje "streslo".

Vse razstavi&vzami iz ohišja, daj matično na mizo in tam vse priklopi.

Zgodovina sprememb…

DoberDan ::

Lohk to kako vpliva na matično? Se lahko kej pokvar?

Janac ::

Da... Sicer pa mogoce si poskodoval maso v oz. ozemljitev v kablu, probaj z drugim. Na ohisju imas sedaj napetost 150V!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

fr4nc ::

Probaj dat vse ven iz ohišja, pa met na mizi (plato daj na škatlo od plate) ter zagnat...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

DoberDan ::

Ma ne, sej ni take nevarne napetosti. Komot se dotaknem z roko. Opazil sem šele, ko sem se skučajno z ušesom dotaknil roba ohišja, ko sem šaril po njem. Edino fazenprifer mi zazna tok.

Katera ozemljitev bi bila lahko poškodovana? Kje?
Aja, pa še ena zanimivost. Usb vhod. Ta ki ga imam spredaj na ohišju in je s kablom povezan na spodnji del matične, ne dela. Ko vanj vtaknem ključek, mi windowsi napišejo ,,usb device not recognised" in ključek v pol minute postane fuul vroč. Ko pa ga vtaknem v un vhod zadaj direkt na matično, pa okej dela in ni vroč. Se da kaj iz tega potegniti?
To se pojavi pri tem drugem kompu, kjer prej ni bilo slike. Sedaj sem zamenjal grafično z eno drugo in okej dela vse skupaj... Edino ta usb in pa tok v ohišju....

DoberDan ::

To kar pravte, da naj vse položim iz ohišja, bom naredil proti večeru, ker zdajle nujno rabim komp. Zanima me samo, če je kakšna druga možnost, da na hiter probam.
Pa še to. Zdajle sem probal ta ubs spredaj na ohišju. V njem je tok. Na vseh tistih izhodih ki so zadaj direkt iz matične, pa toka ni. Mi lahko to kaj pove?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberDan ()

DoberDan ::

Dobro, dajte mi samo še nekaj povedati, preden začnem razstavljati komp. Da ne bom pol ves živčen čakal na odgovore in ne vedel, kaj naj nardim.

Torej, če mi bo razstavljen, torej z matično zunaj ohišja, delal okej in ne bo toka, ko bom dal matično nazaj not, pa tok bo na ohišju in vsem ostalem, naj pa kaj? Kje naj iščem vzroke in katere stvari naj probam popraviti, odstraniti ali zamenjat ali spremeniti?


Veste kaj je pa še bolj čudno... Enak problem s tokom v ohišju in ostalih komponentah (tudi disk, optična enota, grafična) se je danes (vsaj opazil sem danes) pojavil pri obeh računalnikih. Vsak je v svoji sobi, eden celo normalno dela (drug ne prdne), oba pa imata tok v ohišju. To mi res ni jasno.
Sem mord na kaj bistvenega pozabil pri sestavljanju obeh? O.o

Hvala za pomoč :)

DoberDan ::

Evo, mislim da sem uspel ugotoviti vzrok že v prvem koraku. Računalnik sem razdrl. Dal napajalnik vn in eno, ohišje napajalnika je pod tokom. Finta je pa, da samo kadar je vštekan v določene vtičnice. Zgleda da nimajo ozemljitve. Kaj lohk nardim? Se da kaj pri kompu naštimat? Lohk sestavm nazaj in je to to? Se naj sekiram?

Isotropic ::

a ga mislis kaj navit?

DoberDan ::

Navit? Ne. Zakaj? S čim ima to vezo? :)

Vi mi samo povejte, kaj naj zdaj ;P

solatko ::

Napajalnik mora bit obvezno priklopljen na vtičnico, v kateri dela tudi ozemljitev (šuko).
Problem nastane tudi pri ohišjih, kjer ni šestkotnih distančnikov, temveč so luknje za pritrditev plošče iztisnjene. Na teh ploščah pridejo praviloma plastični distančniki, na katere se MB samo natakne gor, vendar jih veliko cenenih ohišij nima. Na tako ohišje moraš med ploščo in steno ohišja dat izolacijske podložke.
Če se ti kak del MB dotika podlage, je to lepa prilika za uničenje MB.
Ko zlagaš skupaj, moraš paziti, da ti pri zadnji plošči, ne ostanejo v kakšnem konektorju, ozemljitvene ploščice.
Delo krepa človeka

Janac ::

pac das vmes nekaj kar ne prevaja thats it:D

DoberDan ::

Ja, te zlate šestkotne distančnike imam. Tako da matična ni pod napetostjo. Drugače pa je pri grafični, ki se zadaj dotika hrbta ohišja.

Zdej en komp mam v prostoru, ki nima šuko vtičnic (vtičnica je reees stara). Tako da tu nimam kaj narediti.... Se da kako v ohišju računalnika zrihtat? da se nekako ohišje ozemlji ipd? Glede tega res nimam pojma, tako da prosim za kkšno idejo, kako računalnik odrešit napetosti. :)

Drugi računalnik pa je zgoraj, v nadstropju, ki sicer ima šuko vtičnice, a pri nekaterih zgleda da ni ozemljitve. O.o ni mi jasno zakaj...

Janac ::

Tako ljudje pac sparajo ko gradijo hiso.

DoberDan ::

mislim, da več deset let nazaj šuko še ni bil v praksi....

Janac ::

nima veze, ozemljitev bi mogla biti.

DoberDan ::

Če je prostor star 50 let, tega pač nima... ni to logično.
Sicer pa, sprašujem za rešitev. Pametovanja o gradnji ne rabim... ;)

solatko ::

V 50 - ih letih, ste staro elektriko morali prenovit. To pač mora imeti, če nima, bo potreben poseg električarja. Ni mi jasno, kako nekateri tvegate življenje, za nekaj €, kolikor stane ureditev tega problema.
Saj štedilnika, pralnega stroja in podobnih naprav, verjetno nimate priklopljene na enofazno napetost, brez ozemljitvenega voda.
Šuko vtičnice so bile že pred 50-imi leti, je pa res, da se v mestih, kjer so transformatorji dobro ozemljeni, ni uporabljalo 3 vodnike, temveč se je zadeve ničlalo - povezalo negativni vod in kovnsko tačko na šuko vtičnici, naprave pa so imeli vse že takrat 3 žile.

THEbassfreak - tako ne šparajo, saj ni bil možen priklop hiše na omrežje, če te stvari niso bile v skladu s pravili. Razlika v ceni 2 - žilnega in 3 - žilnega kabla ali 2-eh dratov v cevi, namesto 3-eh, pa je bila nekaj 10 DEM, kar je bilo pri celotni hiši zadosti, za pol stopniške ograje.

Bolj je problem fušarjev, ki so v takratnih časih, na veliko napeljevali elektriko po novogradnjah, saj je bilo veliko pomanjkanje KV električarjev, z zaželjenimi izkušnjami.

Tudi v naši firmi, smo precej fušali, vendar v imenu firme (nadur se pač ni delalo), zato je vodja servisa graditelje uvrščal na seznam za fuš.
Reklamacij praktično ni bilo, saj se je delalo z privat račun v imenu firme (delali smo tudi priklope na omrežje, zato je morala štimat tudi papirologija).
Vsa dela so morala biti narejena kvalitetno in po predpisih, saj je v primeru nesreč z elektriko, veljala kazensko in materialna odgovornost, vodje del.
Delo krepa človeka

DoberDan ::

Mja hiša je bila 15let nazaj sicer dograjena in spremenjena, v dveh spodnjih sobah pa je napeljava ostala takšna, kot je bila sprva. In ker v teh dveh sobah razen kompa ni priklopljenega nič posebnega, to do zdaj staršev ni motilo.
Zdej jst pa ne mislm nevemkaj posegat v zidove, za teh par let, kokr bom še not.

Je mogoče kakšna alternativa, da se ne grem lih s to napeljavo ukvarjat? :)

solatko ::

Alternativa je, da si pripelješ (podaljšek) elektriko iz doze, ki je ozemljena, na podaljšek pa potem priklopiš razdelilec z prednapetostno zaščito.
Delo krepa človeka

DoberDan ::

No, tista napetost je danes čudežno izginila.
FX 8120 in Asrock 970 extreme3 sedaj imam in sta že v ohišju. Res vau! Razlika je v primerjavi s prejšnjo matično že na pogled ogromna. Edino ventilator od procesorja dela zelo naglas. Mogoče ker sem prvič prižgal? Upam da se tole umiri, ker je vedno glasneje, frekvenca se pa stopnjuje...

No da ne morm windowsov naložit, se je pa mal zataknil pri optični enoti. Heh!
Tkole izgleda od zadaj:
http://shrani.najdi.si/?1J/L0/41MFHXKb/...

Za elektriko je tist 4pinski molex čisto desno, ki se ga ne vidi v celoti, za povezavo z matično je pa ta širok ploščat kabelj, ki ga pa v matično nimam kam priklopit --.-- na matični tega vhoda ni. Matr no! Brez nove optične enote ne bo šlo? Tistih kablov za priklope čisto levo na sliki pa nimam...

bluefish ::

Uporabi USB ključek za namestitev sistema.

Tale pogon je IDE, plata ima le SATA porte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika do 500eur (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11118228 (14353) dzinks63
»

Računalnik za foto/video obdelavo za ~600€

Oddelek: Kaj kupiti
353699 (3010) Han

Nadgradnja računalnika :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6513778 (13110) whitefish

nov pc gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
698899 (7984) fr4nc
»

Nakup računalnika do 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7110844 (10068) fr4nc

Več podobnih tem