» »

Obremenitev procesorja

Obremenitev procesorja

ElectricMan ::

Mam en problem. Dobil sem nov računalnik. Zagnal sem nadzornik sistema. Pri mirovanju računalnika mi kaže 50 procentov obremenitev procesorja in včasih tudi več. Nobene aplikacije nimam zagnane. Fora je v tem ko premaknem miško mi pade do 5 procentov obremenitev procesorja. Ko pa je miška pri miru pa spet dvigne nad 50 procentov.8-O
kaj bi bil problem? Ali je kriva miška. Imam miško na daljinsko povezavo.

ElectricMan ::

Pa še to. Ko nažgeš računalo ti na začetku ispišejo podatki. Tam zraven memory load, je ena vrstica, ki piše
"CPUID:0F24 Patch ID:000F"
Kaj ta vrstica pomeni.

Yohan del Sud ::

OS?

ElectricMan ::

OS je Windows Me

Han ::

Naloži TaskInfo, da boš videl, kateri program ti obremenjuje procesor...

ElectricMan ::

hvala ti han. Nisem vedu, da obstaja tak program.
Sedaj pa ne vem kateri program dela prav. Na taskInfo mi kaže 3% obremenitev procesorja, a pri nadzorniku sistemi pa mi kaze 86 % obremenitev.
Ni to mal čudno.

ElectricMan ::

Živijo

sploh ne vem kaj obremenjuje procesor. Probal sem vse možne načine pa ni nič boljše. A kdo ve včem je težava. Kaj še poleg modulov še obremenjuje procesor.

Tero ::

Imas slucajno kako mrezno kartico?
Ker meni je tudi enkrat pisalo da je procesor obremenjen okol 70%, ceprav ni noben proces rabil tolko...
Ko pa sen mrezno izkljucil pa je vse normalno delalo..
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

ElectricMan ::

ne nimam mrežne kartice, imam pa integrirano zvočno kartico

Han ::

Preizkusil sem oba programa na 1 GHz Pentiumu 3. TaskInfo se normalno obnaša, System Monitor (Nadzornik sistema) pa kaže dokaj nerealne rezultate. Npr. prestavim miško, in obremenjenost poskoči za 5%, odprem / zaprem določen program in procesor je naenkrat 30% obremenjen, čeprav se nič ne dogaja. TaskInfo pravilno kaže 2%...

Tarzan ::

Pomoje so to windowsi. Mel sem enak problem ki je z menjavo windowsov izginu. NE vem več kateri Windowsi so bili, ampak verjetno so bili res winME.

Ne se sekirat pomoje. Če ti Taskinfo kaže nizek CPU load, ni problema. Windowsi pogosto lažejo :P

ElectricMan ::

probal sem tudi program CoralSoft Task Manager. Ta program mi kaže isto kot Nadzornik sistema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brisanje datoteke ne pusti in ne pusti

Oddelek: Programska oprema
6863 (783) matic
»

NEMOGOCE

Oddelek: Pomoč in nasveti
291738 (1147) glavic
»

AMD problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6855 (738) Binji
»

SETI

Oddelek: Pomoč in nasveti
201434 (1240) Loki
»

procesor - obremenitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
51137 (1050) mylos

Več podobnih tem