» »

Kovinska rešetka za "makedamsko" cesto

Kovinska rešetka za "makedamsko" cesto

sparklyslo ::

A kdo ve kje bi se dobilo takšno kovinsko "rešetko" ki jih včasih vidiš prečno na peščenih gozdnih, gorskih poteh, da voda oddteka s ceste ne pa po cesti.
Videt je, kot postrani obrnjen želežniški tir ali kakšen u-profil samo da nima ostre robove.

Tiste betonske, ki imajo na vrhu rešetke ne pridejo v poštev.
Sem klical v topdom in merkur pa nimajo.

mr1two ::

V naši okolici je dobra praksa, da stavijo notr kar odbojno ograjo. Ima mehke krivulje, je dovolj široka in ne preveč široka ter ni problema za čiščenje. Zaradi dokaj velike skupne širine je tudi ne izvrže iz cestišča. Oz. če slučajno ni odbojna ograja, ji je pa preklemano podobna. Se bom naslednjič ustavil in si bolj temeljito ogledal.
LP

NavadniNimda ::

sparklyslo je izjavil:

A kdo ve kje bi se dobilo takšno kovinsko "rešetko" ki jih včasih vidiš prečno na peščenih gozdnih, gorskih poteh, da voda oddteka s ceste ne pa po cesti.
Videt je, kot postrani obrnjen želežniški tir ali kakšen u-profil samo da nima ostre robove.

Tiste betonske, ki imajo na vrhu rešetke ne pridejo v poštev.
Sem klical v topdom in merkur pa nimajo.

Zadnjič sem videl, ko so jih polagali na gozdni cesti nad Srednjim Vrhom. Pokliči na GG Bled (Gozdno Gospodarstvo Bled) in jih vprašaj!

bozicek ::

Isci pod kanaleta
Po vecini so betonske ali alu za pod tus, a ni hudic da ne bos nasel tiste katere so ponavadi kje na gozdni poti (vem kaksne mislis)
Darila letos samo za poredne

sparklyslo ::

V naši okolici je dobra praksa, da stavijo notr kar odbojno ograjo. Ima mehke krivulje, je dovolj široka in ne preveč široka ter ni problema za čiščenje. Zaradi dokaj velike skupne širine je tudi ne izvrže iz cestišča. Oz. če slučajno ni odbojna ograja, ji je pa preklemano podobna. Se bom naslednjič ustavil in si bolj temeljito ogledal.


A to misliš na klasično bankino, ki je ob cestah? Zdi se mi nekoliko široka, pa mogoče bi vseeno šlo..verjetno jo fino obbetonirajo da ne leze naokrog.

Zadnjič sem videl, ko so jih polagali na gozdni cesti nad Srednjim Vrhom. Pokliči na GG Bled (Gozdno Gospodarstvo Bled) in jih vprašaj!


Evo jutri jih pokličem, hvala

Po vecini so betonske ali alu za pod tus, a ni hudic da ne bos nasel tiste katere so ponavadi kje na gozdni poti (vem kaksne mislis)


Ja tiste prave se mi zdijo praktično neuničljive.

Hvala še enkrat vsem!

mr1two ::

Ne, mislim na kanal, ki prečka cesto(rahlo diagonalno)- tipično na mal bolj strmem delu makedamske ceste, da je voda ne odnese. En čas so bile neke ožje različice kanalov, ampak se niso obnesle. Odkar so namontirali te široke je boljše. Cesta je v boljšem stanju in kolikor pomnem, jo je prej veliko bolj poškodoval vsak večji naliv. Recimo da izgleda tako


In da je namesto tirov namontirana odbojna ograja(oz nekaj zelo sličnega). Če je to sploh to kar ti iščeš, če ni, potem se opravičujem :)

dzinks63 ::

A to misliš na klasično bankino, ki je ob cestah? Zdi se mi nekoliko široka, pa mogoče bi vseeno šlo..verjetno jo fino obbetonirajo da ne leze naokrog.

To sem že velikokrat opazil, se obnese, mogoče dobiš poceni ali celo zastonj kakšno rahlo zvito po karambolu ko jih menjajo z novimi, pač malo težkega kladiva in zadevo sprejemljivo poravnaš. Če je keš, pa itak novo nabaviš.

sparklyslo ::

Ja fructal_jabolcnik prav tako mislim kot ti. Tako zgleda kot tisti tisti sliki (samo da niso tiri) :)
Morda da gre v osnovi za nekaj kar ni namenjeno biti kanaleta ali rešetka, vsaj na netu jih nisem našel. Majo pa vse plastične, betonske, kovinske (tiste oglate z rešetkami)

Glede bankine: a mislite, da bi bila v redu povozna, da nebi preveč rukalo, ko bi se z avtom čez zapeljal?

mr1two ::

Manj ruka kot bilokaj drugega-kar presenetljivo. Ravno dovolj je široka, kot sem prej omenil in ravno prav zaobljena, da ne moti- razen če si neroden in stopiš vanjo ko si peš.
IMO se res splača dobit eno staro, po možnosti poškodovano ipd, ker je mal škoda dobr materjal v tla stavit. Vglavnem, če te zanima, bom probal med vikendom kaj poslikat, če se spomnem, da vidiš kako zgleda.
LP

Ejsi_Disi ::

Ponavadi dajo kar cestne odbojne ograje N2-W5.
Rock n' roll ain't noise pollution!

sparklyslo ::

@fructal_jabolcnik - če se ti da, pa če boš imel čas, nalepi kakšno fotko

Glede ograj N2-W5 se mi zdi, da je tista vdolbina med izbočenima dela malo preširoka, pa bi avto kar malo "nasedal" ko bi zapeljal preko. Edino, če vse malo stisnejo. Lahko pa da se motim.

mr1two ::

Evo, sm se spomnu(med tem ko sem bicikl na rami nesu, *#$!&* guma usrana). Ni najboljša slika, pa zdej ta zadnje kar je blo dežja je še dodatno zabasalo zadevo, ampak tko da vidiš kako zgleda(in če bi se komu dalo opucat, bi blo tudi super).
 odbojna ograja kot rešetka

odbojna ograja kot rešetka


 polna guma od bicikla čez ograjo

polna guma od bicikla čez ograjo



Drugače pa se kr lepo pelje čez, tudi z avtom(skor ne čutiš), ker je tko lepo zaobljena in vse skup :)

;-) ::

Ejsi_Disi je izjavil:

Ponavadi dajo kar cestne odbojne ograje N2-W5.


Isto imamo mi na parceli in ribniku. Zabašejo se itak vse, vsake toliko časa jih je treba spucat in je, vse kar smo prej uporabljali drugega je bilo bolj nerodno in manj uporabno.

korenje3 ::

NavadniNimda je izjavil:

sparklyslo je izjavil:

A kdo ve kje bi se dobilo takšno kovinsko "rešetko" ki jih včasih vidiš prečno na peščenih gozdnih, gorskih poteh, da voda oddteka s ceste ne pa po cesti.
Videt je, kot postrani obrnjen želežniški tir ali kakšen u-profil samo da nima ostre robove.

Tiste betonske, ki imajo na vrhu rešetke ne pridejo v poštev.
Sem klical v topdom in merkur pa nimajo.

Zadnjič sem videl, ko so jih polagali na gozdni cesti nad Srednjim Vrhom. Pokliči na GG Bled (Gozdno Gospodarstvo Bled) in jih vprašaj!


nimda si še živ?

sparklyslo ::

@fructal_jabolcnik - hvala.

Tista 2 fotka me je prepričala, bom prav takšno uporabil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rušenje objekta doma - silos, štale

Oddelek: Loža
152707 (916) r3dkv1c4
»

Naletel na skalo na cesti – znak kamenje pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5010584 (8968) Mare2
»

Prepoved vstopa na zemljišče!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716525 (15000) Okapi

Več podobnih tem